Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz AMD Power #51417 üzenetére

    Szép, csak állítólag nem valami tartós... blakey cartársat kérdezd. ;) Nem városba való!? Hát autópályára se menjél vele, szántásba meg főleg ne...
    Fűnyíró motor? Mekkora telked van neked!? ;] Pedig az a jövő, jobb ha hozzászokunk...

    @Chereiose: Most muszáj vagyok egyetérteni, amilyen ütemben drágulnak, egyre kevesebb embernek lesz lehetősége akárcsak lecserélni az újabb modellre is (mert ugye egyre többet kell ráfizetni) és sajnos ez fel fogja lendíteni a használtautó piacot (megint). A baj csak az h boldog-boldogtalan autóhoz jut (főleg az alsóbb ársávokban) és a közlekedés egy veszélyes üzem, kell hozzá ész nomeg kellő alázat, mert "a lóerő nem kérdez, csak aláz és büntet".

    Én a 2019 novemberi 1,4T GL+ Vitarámat ugyanannyiért tudnám eladni, amennyiért vettem... ha most feldobnám 5.080.000HUF-ért (mert a számlán is ennyi volt) 2700km-es óraállással, egy óra múlva már jönnének érte... 50-75ezer km közötti futásúakat árulnak 5,2M-ért a jóautók.hu-n... Szerinted is megbolondult a világ? :U

    @Moleman: Akkor szerinted én mekkora szemekkel néztem ezt pl: [link] Kérdeztem is a Zasszonykát, h óhajt e új vasba üllni, mert most ennyiért tudom eladni a miénket... (gazdász a lelkem) reakció: "ezek hülyék, én visszaadom a diplomámat..."

    @Gyöször: Don't fos, nem eszik olyan forrón a kását, amikben kirohadt az ABS azokban sosem cseréltek fékfolyadékot és kb 10 éves korukra jelentkezett a probléma (no nem egyik napról a másikra, csak azt már nem írják le h a nedves tulaj a beeső fékkel járt még 4 hónapig...). 50-60k-s alkatrész egy mai modern autónál nem nagy kaland (ennél sokkal drágább bizbaszok vannak benne, nézz utána mennyi az ülésfűtés cseréje ha megtört benne a szál :K vagy egy klímakompresszor csere feltöltéssel), ha most abból indulsz ki hogy egy projektoros lámpatest is annyi... a LED-es meg 100k+ (nem párban, 1db ;) ). Mivel az adaptív tempomat másképpen nem tud fékezni, ezért mozgatja a szeleptömböt, az átpumpálással/átszívással is sokat segítesz neki. A legbetonbiztosabb (elnézést a nyelvtannáciktól :R ) ha rákötnek egy Bosch KT-t és elindítják rajta a "fékfolyadék csere" nevű funkciót. (Service menü ;) ) Na ezt nem tudod semmi mással megcsinálni, csak azzal a bizonyos eszközzel ami többszázezerforint, ilyen nem lesz mindenkinek. Ilyenkor a motorvezérlő ámítógép azt a parancsot adja az ABS szivattyúnak (és a főfékhengernek), h adott frekvenciával pumpáljon folyamatosan, a gép pedig írja neked h melyik fék légtelenítőjét lazítsd ki... egy panda is meg tudja csinálni, az legalább cuki és nem káromkodik. :DDD Csak ehhez ugye meg kell venni azt a méregdrága gépet, utána már csak egy "nyócastizes" villáskulcs kell meg egy gumicső és egy pitli...

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák