Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz SentryGun #3319 üzenetére

    Szia,
    A telepítési sorrend rossz, nekem is ez volt a probléma előtte.
    Sajnos nem emlékszem a pontos sorrendre, de biztos h ez lesz a ludas.

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz SentryGun #3325 üzenetére

    Végre! Egy napos procedúra, és elképesztő mennyiségű neten túrás után sikerült a dolog - minden tökéletesen megy a Vaio-n.

    Ugyanakkor az észrevételeim azok számára, akik esetleg a jövőben hasonló problémába futnak:
    Valóban a Vaio-s funkciógombok, extrák esetében teljes Windows7 újrahúzás után a telepítési sorrend a legfontosabb tényező minden funkció újbóli működéséhez. A neten talált variációk közül nekem (Vaio VPCF11M1E/H) az alábbi működött:

    Fontos, hogy, mint azt TigerCat is írta [#3324], minden telepített program után indítsuk újra a gépet!
    1. VAIO Shared Library - Mindenképpen ezzel kezdjük a telepítéseket.
    2. VAIO Control Center
    3. VAIO Setting Utility Series
    4. VAIO Control Color Setting
    // Én ezeket követően telepítettem fel az összes drivert (chipset, graphics, stb.)
    5. VAIO Event Service (Fn gombkezelés)
    (A lista elkészítéséhez az alábbi leírást használtam: forum.notebookreview.com/sony/ (A linkre kattintva megtalálható a részletes angol leírás.))
    A számozott programok sorrendjét kell tartani! A 4. és 5. lépés között a driverek telepítése nem okozott gondot.

    Amelyek még ezután sem mentek, azok a Fn+ fényerő szabályzó gombok, illetve az én modellemen található Assist/S1/VAIO extra gombok, és a fénymérő szenzor.

    Csak ezt követően csatlakoztattam a netet, majd rögtön indítottam egy Windows Update-et. A frissítések telepítése után tökéletesen működik minden. (Az állam leesett, hogy végül a WinUpdt oldotta meg az utóbbi problémát.)

    A hozzászólóknak ezúton is köszönöm a segítő válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • deakgyuri

    tag

    válasz God_ot #4255 üzenetére

    A funkciógombok működésre bírhatóak.

    Ugyanakkor az észrevételeim azok számára, akik esetleg a jövõben hasonló problémába futnak:
    Valóban a Vaio-s funkciógombok, extrák esetében teljes Windows7 újrahúzás után a telepítési sorrend a legfontosabb tényezõ minden funkció újbóli mûködéséhez. A neten talált variációk közül nekem (Vaio VPCF11M1E/H) az alábbi mûködött:
    Fontos, hogy, mint azt TigerCat is írta [#3324], minden telepített program után indítsuk újra a gépet!
    1. VAIO Shared Library - Mindenképpen ezzel kezdjük a telepítéseket.
    2. VAIO Control Center
    3. VAIO Setting Utility Series
    4. VAIO Control Color Setting
    // Én ezeket követõen telepítettem fel az összes drivert (chipset, graphics, stb.)
    5. VAIO Event Service (Fn gombkezelés)
    (A lista elkészítéséhez az alábbi leírást használtam: forum.notebookreview.com/sony/ (A linkre kattintva megtalálható a részletes angol leírás.))
    A számozott programok sorrendjét kell tartani! A 4. és 5. lépés között a driverek telepítése nem okozott gondot.
    Amelyek még ezután sem mentek, azok a Fn+ fényerõ szabályzó gombok, illetve az én modellemen található Assist/S1/VAIO extra gombok, és a fénymérõ szenzor.
    Csak ezt követõen csatlakoztattam a netet, majd rögtön indítottam egy Windows Update-et. A frissítések telepítése után tökéletesen mûködik minden. (Az állam leesett, hogy végül a WinUpdt oldotta meg az utóbbi problémát.)
    A hozzászólóknak ezúton is köszönöm a segítõ válaszokat!

    Idézet egy korábbi hozzászólásból.

    [ Szerkesztve ]

    [Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

  • deakgyuri

    tag

    válasz OLE-3 #4429 üzenetére

    Értem a felvetésed és van is benne ráció.
    Abban az esetben, ha van még 1 év garancia, akkor hasznos lehet, ha a szerviz végzi el a javítást, akkor a garancia elveszhet és egy alaplapcsere nem olcsó.
    Egyébként itt a fórumon is többször le lett írva a telepítési sorrend.
    1. VAIO Shared Library - Mindenképpen ezzel kezdjük a telepítéseket.
    2. VAIO Control Center
    3. VAIO Setting Utility Series
    4. VAIO Control Color Setting
    // Én ezeket követõen telepítettem fel az összes drivert (chipset, graphics, stb.)
    5. VAIO Event Service (Fn gombkezelés)

    A BIOS frissítést akkor adják ki, ha az szükséges valamilyen korrekció miatt.Ha a hivatalos oldalon nincs, nem fogsz találni újat...

    [Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

  • OLE-3

    tag

    válasz deakgyuri #4431 üzenetére

    Mondjuk a HDD cserétől sztem még nem veszne el a garancia, de rendben.

    A telepítési sorrend nálam más volt, de végülis működik.
    Egyébként mindegy, hogy ezekből milyen verziót rakok fel? Ha ezek univerzálisak, akkor fel tudnád tenni valahova ezt a csomagot?

  • SentryGun

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az a helyzet állt elő, hogy a VAIO F-sorozatú laptopomban az optikai meghajtó helyét egy SSD optical bay veszi át egy 80 GB-os Intel SSD társaságában. Így a gyári 500 GB-os (VPC-F11M1E/H) merevlemez mellett a fenti SSD tölti majd be a rendszermeghajtó szerepét.

    A kérdés a fentiek tükrében a következő: A felszabaduló 500 Gb-os vinyón van a recovery partíció (természetesen már a vásárlást követően el lettek készítve a recovery lemezek), amivel most nem tudom mitévő legyek.
    Ad 1: Leformázom az egészet (telepítésnél) - hadd legyen egyben használható az egész, így viszont kilövöm a rejtett partíciót is, DE:
    1) Ha megvannak a recovery lemezek, akkor jól értettem - olvasgatva a fórumban, hogy később (mivel az eredeti merevlemez nem kerül ki a gépből) teljesen visszaállítható minden (rejtett part. + Win7) a lemezekről?

    Ad 2: Fennhagyom a rec. part.-t a lemezen, és csak a fennmaradó területet formázom (490 Gb). (Jól tudom, hogy a rejtett partíció nem látszik a Win lemezkezelőjén, tehát elvileg csak a telepítéskor törölhető (segédprogramok nélkül természetesen)?)
    2) Ilyenkor viszont (lehet, hogy eleve buta a kérdés) nem lesz gond indításnál? Ezt úgy értem, hogy esetlegesen két Win-t fog látni (HDD-n és SSD-n)? Mert ha jól emlékszem a recovery bootolható partíció... Vagy ez a probléma áthidalható egy egyszerű BIOS boot sorrend beállítással?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Lincy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítség kéne.

    Van egy új Vaiom, de szeretném már most visszaállítani a gyári beállításokat a recovery partícióról, mert elcsesztem a sorrendet valaminek a telepítésénél.

    A lényeg: Ki tudna adni egy leírást a vaio care rescue-ról magyarul, szóval mi mit jelent pontosan amikor visszaállítok. Én is tudok valamelyest angolul, de ez elég fontos dolog, szóval nem szeretném el...ni.

    Előre is köszi a segítséget!

  • deakgyuri

    tag

    válasz ktommy91 #5540 üzenetére

    Idézet egy jóval korábbi hozzászólásból:
    Ugyanakkor az észrevételeim azok számára, akik esetleg a jövőben hasonló problémába futnak:
    Valóban a Vaio-s funkciógombok, extrák esetében teljes Windows7 újrahúzás után a telepítési sorrend a legfontosabb tényező minden funkció újbóli működéséhez. A neten talált variációk közül nekem (Vaio VPCF11M1E/H) az alábbi működött:
    Fontos, hogy, mint azt TigerCat is írta [#3324], minden telepített program után indítsuk újra a gépet!
    1. VAIO Shared Library - Mindenképpen ezzel kezdjük a telepítéseket.
    2. VAIO Control Center
    3. VAIO Setting Utility Series
    4. VAIO Control Color Setting
    // Én ezeket követően telepítettem fel az összes drivert (chipset, graphics, stb.)
    5. VAIO Event Service (Fn gombkezelés)
    (A lista elkészítéséhez az alábbi leírást használtam: forum.notebookreview.com/sony/ (A linkre kattintva megtalálható a részletes angol leírás.))
    A számozott programok sorrendjét kell tartani! A 4. és 5. lépés között a driverek telepítése nem okozott gondot.
    Amelyek még ezután sem mentek, azok a Fn+ fényerő szabályzó gombok, illetve az én modellemen található Assist/S1/VAIO extra gombok, és a fénymérő szenzor.
    Csak ezt követően csatlakoztattam a netet, majd rögtön indítottam egy Windows Update-et. A frissítések telepítése után tökéletesen működik minden. (Az állam leesett, hogy végül a WinUpdt oldotta meg az utóbbi problémát.)
    A hozzászólóknak ezúton is köszönöm a segítő válaszokat!

    Itt vannak a driverek

    De én személy szerint azt mondom, hogy eredeti Windows maradjon rajta egy kicsit megritkítva.
    Legalábbis nekem az vált be.

    [Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

  • tootie

    csendes tag

    válasz tootie #5733 üzenetére

    jelentem feltettem újra az Ultimate verziót és hibátlanul működik minden!!!! jobb mint új korában! :D
    kaptam egy az itteniektől eltérő telepítési sorrendet (thx Pryce) és azzal minden tökéletes!
    ha valakit érdekel, szivesen közzé teszem!
    -tootie-

    ...szorgos népönk győzni fog!

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz tootie #5734 üzenetére

    "...kaptam egy az itteniektől eltérő telepítési sorrendet"
    Szerintem nyugodtan rakd be ide a közösbe, mert lehet van, akinek szintén segít.

  • tootie

    csendes tag

    válasz SentryGun #5741 üzenetére

    tehát VPZF11Z1E tipusú gépről van szó!
    annyit tennék hozzá, hogy nem Home Premium verzió van fent hanem ULTIMATE!!!
    tehát:
    - Windows install

    - Chipset driver (utána restart)

    - Sata driver (install.bat-tal telepíthető)

    - Nvidia-Driver (restart)

    - Lépj be az eszközkezelőbe,
    - jobb egérgomb tulajdonságok az ethernet kártyán
    - click Driver frissítése
    - keresd meg mappában: "Ethernet Driver (Marvell) 11.10 (TF2) 11.10.6.3" (ez be lesz zippelve).
    - Frissíts. (restart)

    - Wireless Lan Driver

    - Bluethoot-driver (Broadcom), (annak ellenére, hogy a bluetooth alapból is működik, KELL!

    - Eszközkezelő
    - Dupla klikk "base system device" (PCI bus 3, device 0, function 1)
    - Driver frissítése
    - Keresd meg: "Memory card reader writer (Ricoh) (MS) 6.13x64" (zip-ben lesz, ki kell csomagolni).

    - Eszközkezelő
    - Válaszd ki: "sd card reader" (kék memóriakártya ikon) (jobbgomb tulajdonságok)
    - Driver frissítése
    - keresd meg mappában: "Memory card reader writer (Ricoh) (SD) 6.13x64" (ezt is ki kell csomagolni)
    - Telepítés után az eszköz eltűnik, és így jelenik meg újból: "IDE ATA / ATAPI"

    - Ha van ilyen, akkor most kell telepíteni: driver-CPRM (titkosított sd kártyákhoz)

    - Eszközkezelő:
    - Válaszd ki az ismeretlen eszközt: (Intel PM55 Express Chipset LPC Interface Controller - 3b03)
    - click Driver frissítése
    - keresd meg mappában: "SFEP Driver Sony 8.0 10Q1 O 7 8.0.1.1" (Ez is ZIP-ben volt)

    -Ezután frissítsd a hangkártyád (nem fog kiírni semmi visszajelzést, települ és kész)

    A multi gombokhoz ezeket telepítsd ebben a sorrendben:
    - vaio control center
    - vaio settings utility
    - vaio event service
    - sony shared library

    én ez alapján telepítettem és minden tökéletesen műxik, beleértve a funkció és VAIO gombokat is!

    ...szorgos népönk győzni fog!

  • Flam

    aktív tag

    válasz Jackie001 #6153 üzenetére

    Fontos a telepítési sorrend, régebben elhangzott itt a fórumban :)

    A fényerő, hangerő funkciógombok vezérlői a következők:
    - Setting Utility Series
    - Sony Shared Library
    - VAIO Event Service
    - VAIO Control Center

    Elvileg ebben a sorrendben telepítve működésre lehet bírni őket.

  • Flam

    aktív tag

    válasz justaview #6684 üzenetére

    jobb fent kereső -> Telepítési sorrend, kidob párat olvasgass :)

  • zseko

    veterán

    Sziasztok!

    A következő probléma lenne:
    Ismerősöm vett egy vaio laptopot (VPCEH1E1E), Aztán új win7-et tettek fel, és nem megy a hálózat. A support oldalról leszedett drivert feltelepíti ugyan, de újraindulás után kb. fél percig teker a hálózatkeresés, aztán átvált wifire, de az sem működik. Eszközkezelőbe benézve pedig azt írja az ethernetre, hogy ismeretlen eszköz, többszöri driver telepítés után is. Wifinél pedig, hogy nincs elérhető wifi adapter, WTF?? :F A fórumba beleolvasva azt találtam, hogy nem mindegy a telepítési sorrend, erről tudna valaki valami közelebbit mondani?

    HR24.hu

  • justaview

    őstag

    Sziasztok. Sokat gondolkoztam azon, hogy egy ilyen hosszú bejegyzést ide tegyek-e, de miután úgy érzem, többen kínlódnak hasonló gondokkal, talán hasznos lehet, ha megosztom a tapasztalataimat. Íme...

    VAIO clean install

    Pár napja sikerült egy tökéletesen működő clean install-t létrehoznom a VAIO F21Z1E gépemen. Ennek végeredménye: A rendszer 29GB-ot foglal 70GB helyett. Fülelni kell, hogy a ventilátort meghalljam (eddig fütyült rendesen), emellett a gép teljesen hűvös. Gyorsan, dinamikusan reagál a kattintásaimra, és végre úgy érzem, én irányítom a gépet, és nem a Sony millió, háttérben futó kis programja.

    Gondoltam megosztom egy tiszta VAIO gép létrehozásának mikéntjét másokkal is. Az persze előfordulhat, hogy ez csak egy konkrét típuson működik, de talán jó lehet ez a lista másoknak is, kiindulási alapnak.

    Tehát letöltöttem az összes drivert és programot a sony.hu support-ról, és ráírtam egy lemezre, majd a következőket tettem az alábbi sorrendben:

    0 - Windows Home Premium 64bit telepítése (Ehhez kell egy ilyen Win7 lemez, de elég kölcsön is, mert a VAIO-ra ragasztott termék kódot a Microsoft elfogadja a regisztráláshoz.)
    A HDD recovery részét nem illik letörölni telepítés közben, ha még vissza akarjuk állítani valaha az eredeti, gyári állapotot. Biztonsági okokból ezért érdemes DVD-kre kiíratni ezt telepítés megkezdése előtt -- Sony beépített programja segít ebben.
    1 - Chipset Driver telepítése, aztán reboot
    2 - SATA Driver telepítése, aztán reboot, aztán megint reboot
    3 - Ethernet Driver telepítése, aztán Eszközkezelő >> Ethernet driver frissítése: driver keresés a C: drive-on, a végén reboot
    4 - Wireless LAN Driver telepítése, aztán reboot aztán Eszközkezelő >> Halozati Vezerlo driver frissítése: driver keresés a C: drive-on, a végén reboot
    5 - Bluetooth Driver telepítése, aztán reboot
    6 - Memory Card Reader Writer Driver SD telepítése, aztán reboot aztán Eszközkezelő >> SD (kék Ikon) frissítése: driver keresés a C: drive-on, a végén reboot
    7 - Memory Stick Drivertelepítése, aztán reboot aztán Eszközkezelő >> Alapvető rendszereszköz frissítése: driver keresés a C: drive-on, a végén reboot (ez sajnos gépenként változó lehet, hogy az alapvető rendszereszközre, vagy valami másra kell "rátenni", én úgy kísérleteztem ki)
    9 - Memory Card Reader Writer Driver SD CPRM telepítése, telepítési hibát jelez a win7, ezért normál beállításokkal kérem az újra telepítését, aztán reboot
    10 - ME Driver_INDMEI telepítése, aztán reboot
    11 - USB 3.0 Driver telepítése, aztán reboot
    12 - Touchpad Driver telepítése, aztán reboot
    13 - Audio Driver telepítése, aztán reboot
    14 - Audio Driver Registry Patch telepítése, aztán reboot
    15 - Nvidia driver telepítése (internetről a legfrissebb drivert letöltve és nem tiszta frissitést kérve), aztán reboot
    16 - Windows frissitése (minden frissítés telepítése)
    17 - Sony Shared Library telepítése, telepítési hibát jelez a win7, nem baj akkor is reboot
    18 - Sony Notebook Utilities telepítése, aztán reboot, visszatértekor megint telepit valamit, újra reboot (Ezután az fn gombok már működnek)
    19 - SFEP Driver telepítése, telepítési hibát jelez a win7, nem baj akkor is reboot
    20 - VAIO event service telepítése, aztán reboot
    21 - VAIO Smart network telepítése (vigyázz lassan települ) aztán reboot.

    Nekem ennyi Sony program bőven elég a korrekt és kényelmes működéshez. Természetesen ezen túl bármi egyéb is telepíthető ízlés szerint.

    Ha valami nem sikerült, bármikor visszaállítható az eredeti állapot, ehhez elég az ASSIST gombbal elindítani a gépet. Bár ez le fog radírozni mindent, ami a gépen van, és hát beletelhet néhány órába.

    Sok szerencsét mindenkinek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Flam

    aktív tag

    Ugyanakkor az észrevételeim azok számára, akik esetleg a jövoben hasonló problémába futnak:
    Valóban a Vaio-s funkciógombok, extrák esetében teljes Windows7 újrahúzás után a telepítési sorrend a legfontosabb tényezo minden funkció újbóli muködéséhez. A neten talált variációk közül nekem (Vaio VPCF11M1E/H) az alábbi muködött:
    Fontos, hogy, mint azt TigerCat is írta [#3324], minden telepített program után indítsuk újra a gépet!
    1. VAIO Shared Library - Mindenképpen ezzel kezdjük a telepítéseket.
    2. VAIO Control Center
    3. VAIO Setting Utility Series
    4. VAIO Control Color Setting
    // Én ezeket követoen telepítettem fel az összes drivert (chipset, graphics, stb.)
    5. VAIO Event Service (Fn gombkezelés)
    (A lista elkészítéséhez az alábbi leírást használtam: forum.notebookreview.com/sony/ (A linkre kattintva megtalálható a részletes angol leírás.))
    A számozott programok sorrendjét kell tartani! A 4. és 5. lépés között a driverek telepítése nem okozott gondot.
    Amelyek még ezután sem mentek, azok a Fn+ fényero szabályzó gombok, illetve az én modellemen található Assist/S1/VAIO extra gombok, és a fényméro szenzor.
    Csak ezt követoen csatlakoztattam a netet, majd rögtön indítottam egy Windows Update-et. A frissítések telepítése után tökéletesen muködik minden. (Az állam leesett, hogy végül a WinUpdt oldotta meg az utóbbi problémát.)
    A hozzászólóknak ezúton is köszönöm a segíto válaszokat!

    Idézet egy korábbi hozzászólásból.

  • Flam

    aktív tag

    válasz #95602688 #7144 üzenetére

    pontos telepítési sorrend után igazából használatra kész a gép, minden egyéb programot (PMB meg ilyenek vagy nem tudom pontosan mik kellenek neked) ezek után felrakosgatsz :)

  • Flam

    aktív tag

    válasz acsati #7169 üzenetére

    teljesen normális hangnem volt. Nincs 2 hete, hogy belinkelték neked a telepítési sorrendet. :)

  • acsati

    aktív tag

    válasz Flam #7170 üzenetére

    Igen, azt el is olvastam, csak ugye akkor már késő volt szerintem. Aztán nem tudtam, hogy ennyire számít a sorrend, azért próbáltam most csak az FN gombokra megoldást kérni. De akkor nincs. Majd következő nagy telepítésnél már ügyelek erre :)

  • littlemamba

    aktív tag

    válasz japmas01 #7334 üzenetére

    Szia,
    a programokról eléggé megoszlanak a vélemények, mert lég sok van általában és eszik a RAM.ot rendesen.
    Amit szerintem nagyon érdemes megtartani az a Vaio Care, illetve még a Control Center.
    Ha esetleg egy tiszta telepítésben gondolkozol majd, akkor itt a fórumon keresgélve lehet találni egy leírást,amit egy kedves fórumtárs készített, hogy milyen sorrendben kell visszatelepíteni a cuccokat, hogy minden működjön.
    Én az eredeti rendszerre használom, csak leszedtem a felesleget, próbaverzókat meg vaio zenelejátszó és hasonlókat, amikből mindenkinek eleve megvan a kedvence.

    Szóval inkább lassítják tömegesen a rendszert, de van közöttük hasznos is.

    Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

  • Flam

    aktív tag

    válasz Silious #7807 üzenetére

    Keress rá ebben a fórumban a megfelelő telepítési sorrendre. Sajnos ha nem abban a sorrendben telepítetted a felsorolt drivereket, programokat, akkor nem lehet az FN gombokat használni!

    Szerk.:
    Megkerestem neked egy régebbi hozzászólást:

    Idézet egy jóval korábbi hozzászólásból:
    Ugyanakkor az észrevételeim azok számára, akik esetleg a jövőben hasonló problémába futnak:
    Valóban a Vaio-s funkciógombok, extrák esetében teljes Windows7 újrahúzás után a telepítési sorrend a legfontosabb tényező minden funkció újbóli működéséhez. A neten talált variációk közül nekem (Vaio VPCF11M1E/H) az alábbi működött:
    Fontos, hogy, mint azt TigerCat is írta [#3324], minden telepített program után indítsuk újra a gépet!
    1. VAIO Shared Library - Mindenképpen ezzel kezdjük a telepítéseket.
    2. VAIO Control Center
    3. VAIO Setting Utility Series
    4. VAIO Control Color Setting
    // Én ezeket követően telepítettem fel az összes drivert (chipset, graphics, stb.)
    5. VAIO Event Service (Fn gombkezelés)
    (A lista elkészítéséhez az alábbi leírást használtam: forum.notebookreview.com/sony/ (A linkre kattintva megtalálható a részletes angol leírás.))
    A számozott programok sorrendjét kell tartani! A 4. és 5. lépés között a driverek telepítése nem okozott gondot.
    Amelyek még ezután sem mentek, azok a Fn+ fényerő szabályzó gombok, illetve az én modellemen található Assist/S1/VAIO extra gombok, és a fénymérő szenzor.
    Csak ezt követően csatlakoztattam a netet, majd rögtön indítottam egy Windows Update-et. A frissítések telepítése után tökéletesen működik minden. (Az állam leesett, hogy végül a WinUpdt oldotta meg az utóbbi problémát.)
    A hozzászólóknak ezúton is köszönöm a segítő válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • h1ght3chzor

    őstag

    válasz Rainfreezer #8111 üzenetére

    Van egy bizonyos telepítési metódus amit nem szabad, hogy máshogy csinálj, mert tényleg nem fog működni pár dolog. Keress rá vmelyik hszben szépen le van írva lépésről lépésre, hogy milyen drivereket milyen sorrendben tel építsünk fel.

    Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

  • Flam

    aktív tag

    válasz hito #8122 üzenetére

    szerintem a itt a fórumon mondhatom, hogy nekem sikerült belenyúlnom a legszarabb vaio-ba, de ilyen jellegű problémáim sosem voltak, függetlenül attól, hogy clean install-t csináltam vagy utána a gyári OS-t raktam vissza és tweakeltem.

    FN gombokhoz valóban szükséges a megfelelő telepítési sorrend, hogy működjenek.

    Mindenesetre én is lemondtam a Sonyról egy életre, vagy ha ne adj isten ismét ráfanyalodok, mindenképpen közép vagy felső kategóriát veszek belőle, mert az EB szériás belépő kategória (ára ellenére ennek számít) szerintem egy szar.

    Sőt a Sonyhoz hozzátartozik az is, hogy kalap szar a driver és a többi "supportja", hihetetlen, hogy mennyire szarnak bele. Nekem 2010 óta nincs (gyári) frissítés a videokártyámhoz... Bár nem tudom, hogy a többi gyártónál jelenleg mi a helyzet és hogy működnek a driverezések, stb...

  • Sefter

    veterán

    válasz kasamaki #8143 üzenetére

    Sajnos a sonynál konkrétan belesz@rnak a frissítésekbe és csak azt tudod a gyári win-jükre telepíteni amit a sony oldalán találsz...Egy megoldás van, ha nem a gyári wint-teszed fel...akkor viszont a driver telepítések sorrendjére érdemes figyelni, mert esetlegesen nem működnek a funkció billentyűk..

    Psn ID: sefter_hun

  • Flam

    aktív tag

    válasz Jackie001 #8159 üzenetére

    Akkor ha utólag telepített nem gyári sony-s windows akkor a Sony driverek, stb telepítésének sorrendje nem mindegy.

    http://prohardver.hu/tema/sony_vaio/hsz_7046-7046.html

    [ Szerkesztve ]

  • toshiba300

    tag

    Sziasztok!
    Van egy VPCCA4S1E/G gépem. Formázáskor lett törölve a recovery partició is. Windows telepítés után próbáltam a drivereket feltelepíteni (már többféle sorrendben is), de egyszerűen mindig van valami ami nem működik és fontos (vagy az akksi eredetiségével vacakol, vagy a videókártya nem működik rendesen, a hang akadozik stb.
    Tudna valaki segíteni, hogy melyik drivereket, milyen sorrendbe telepítsem fel, hogy egy normálisan működő gépet kapjak? (3 napja ezzel szívok). Itt vannak a driverek... Ezt a sorrendet már próbáltam de nem jó (nincsenek pont ilyen nevű driverek, a hasonló nevű cuccokat feltettem a megadott lépésenként, de hiába.

  • DarkChild

    senior tag

    Uhh, tegnap délután/este úgy felidegesített a VAIO-m, hogy muszáj leírnom a sztorit :W :DDD
    Szóval, SE1 tulaj vagyok, amin gyárilag Win7 Home Premium volt. Tavaly a Win8 bevezető promóciójában megvettem az online frissítős változatot, upgradeltem, ment is simán minden az elmúlt egy évben. (A driverekkel sem volt gond, a Win8 szépen használta a Win7 drivereket.)

    A tegnap fel akartam tenni a frissen megjelent Win 8.1-et, "szűz" installal... bárcsak ne próbálkoztam volna.

    Kb. 12 órányi kínlódást követően most ott vagyok, hogy ismét Win7 van a vason, nem akartam a sok reboottal tovább gyötörni a gépet sem, meg magamat se, mert az már mindkettőnkre káros lett volna... Természetesen a Control Center volt a ludas - nem tudom ép ésszel felfogni, hogy a Sonynál miért nem tudják normálisan megírni azt az alkalmazást, hogy ne gyötörje halálba az újratelepítéssel foglalatoskodó személyt.

    Szóval, ha valakinek SE1E1E gépe van és clean installon töri a fejét, leírom én is, hogy nekem milyen sorrend vált be a telepítés során, melynek következtében végre normálisan működik a Control Center és a gép összes funkciógombja (+a Battery Care) is működik.

    1) A Win7 telepítése után minden drivert (audio, wifi, ethernet, bluetooth, kártyaolvasó) fel kell tenni, VGA-t még nem. Ezután reboot, de közvetlenül előtte a Stamina kapcsolót 'SPEED' módba kell váltani.
    2) Az újraindulás után mehet fel a hibrid VGA driver, ezután ismét restart.
    3) Mehet fel az Intel Chipset Driver és a Management Engine, ezután restart.
    4) Most a Windows Update segítségével fel kell tenni minden frissítést, amit csak felajánl. Ha ez kész, lehet folytatni a Sony appokkal.
    5) Jöhet a Sony Extension Parser, majd a Sony Shared Library és ismét restart.
    6) Most jön a VAIO Power Management, majd újabb restart.
    7) Reboot után végül jöhet a Control Center.
    Egy utolsó rebootot követően (nagy eséllyel) minden működni fog rendesen. Nekem legalábbis így működik minden. A Sonynál meg sz*rjanak a fejlesztők farfekvéses sünt, hogy így megszívattak :DDD

    (Ha valaki a Notebook Utilityt teszi fel utolsó lépésként, az felteszi az ISBMgr-t, amely valószínűleg 'hibás akku' hibaüzenetekkel fog támadni. Ha ez megtörténne, jobb klikk a tálcán, kiválasztani a "Feladatkezelőt" és a "Folyamatok" fülön jobb klikk az ISBMgr.exe alkalmazáson, majd "Feladat leállítása", így eltűnik a hibaüzenet. Persze ezután az automatikus indításból is el kell távolítani.)

  • hoffman_

    nagyúr

    ahoj!

    kérdés. adott egy régi, tán 2010es vaio. vpceb2m1e, jó kis darab. újra kellett rántanom, de sajnos előttem valaki kontárkodott vele, rányomott egy sima win-t, és nem érdekelte, hogy ez vaio, szóval a recovery partíciót legyalulta a francba úgy, ahogy van...

    egész nap ezzel szívtam, próbáltam a netes telepítési sorrendek és driverek alapján újra gatyába rántani, most fogok végezni, de sajnos nem nagyon sikerült. jobb a helyzet, mint volt, de közel sem tökéletes. az érdekelne, csak mint információ, így utólag, hogy ezt meg lehet még csinálni? hogy menjen a partíció, rajta legyenek a dolgok, és működjön az assist gomb, stb?

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • acsati

    aktív tag

    Sziasztok!
    Kérhetnék egy kis segítséget?
    Most telepítettem VPCEB2M1E Vaio-mra új Win7-et és valami nem okés. Pedig régebben kaptam már driverek telepítéséről sorrendet és most is úgy csináltam. De pl az Fn gombok most nem működnek. Meg a rendszert sem tudom minősíteni. Meg eszközkezelőben pár drivernél ott a kis sárga háromszög, mert valami aláírt tanúsítvány vagy mi kellett volna, mikor telepítettem. (pl. wlan)
    Hogy tudnám ezeket kiküszöbölni, megoldani?

  • Fritz Teufel

    addikt

    válasz acsati #9309 üzenetére

    Szia!

    Innen letölthető minden szükséges driver. A 'Show all downloads' menüpontot is ki kell bontani, mert úgy férsz hozzá az összes meghajtóprogramhoz. Telepítési sorrend nincs, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor lehet a letöltési sorrend :D

    Enjoy!

    [ Szerkesztve ]

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

  • beloadjoker

    őstag

    Hali!

    Tesómnak van egy VPCEB3S1E laptopja amit muszáj volt már újratenni mert még gyári rendszer van rajta és már teli van mindennel, szóval én nem ismerve a sonynak ezt vaios /most nagyon össze kell szednem magam nehogy csúnyát írjak :D/ gyönyörűségét nemes egyszerűséggel megcsináltam a kis win 7 telepítőmet legyalultam sajnos az összes partíciót, majd megcsinálva az újakat, feltelepítettem a rendszert...
    Na körülbelül idáig zajlott simán a dolog illetve még ráengedtem winnek az összes frissítését, na ezután például van olyan driver amit nem találok illetve letöltöm azon a cymen de nem azt teszi fel vagy a neve más nemtudom, akkor van olyan amit nem tudok feltenni, az fn gombos fényerőállítás nem megy, az ati kártya telepítője nem indul el /látom a futó folyamatok közt de pár perc után meguntam hogy nem történik semmi se telepítőablak vagy valami/ stb stb
    Szóval az lenne a kérdésem hogy valaki el tudná mondani mit és hogyan csináljak?
    Pl sorrend tehát rendszer fel frissítések kellenek e driverek előtt, driverek milyen sorrendben stb, akkor vaios cuccok közül mi kell, és mi nem, akkor hogy honnan szedjem a drivereket, én eddig a sony hivatalos support oldaláról töltöttem de pl integrált grafikus kártya telepítőjét leszedem elkezdem a telepítést és vmi intel turbo nemtudomit tesz fel, vagy ez így jó?! Szóval kérlek ha tudtok segítsetek nekem, kezdem sajnálni már hogy hozzányúltam komolyan, esetleg ha van mód teljes gyári visszaállításra arra is vevő lnnék nemtudom hátha leeht lelni neten ilyen iso-t.

    Előre is köszönöm a helpet!

    Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

  • littlemamba

    aktív tag

    válasz beloadjoker #9583 üzenetére

    Szia!

    Itt a fórumban, ha rákeresel a sorrendszóra, akkor hasznos információkat tudsz kinyerni a driverek telepítési sorrendjéről, hiszen itt a fórumozó kollégák az évek során sok tapasztalatot osztottak meg.
    Pl, de nem árt tanulmányoznod a többi hozzászólást is.

    Alapvetően azt gondolom, hogy azért nem a sony-t kellene hibáztatnod, hogy egyrészt nem készítettetek recovery lemezeket, másrészt pedig nekiállsz úgy legyalulni egy gépet, hogy nem járod körbe előtte a témát.

    Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

  • beloadjoker

    őstag

    válasz littlemamba #9584 üzenetére

    Köszi a segítséget, hát bevallom nekem is volt már dolgom mindennel, meg éjszaka már kicsit fáradt is voltam, hát mondjuk hogy nem a sony hibája, de azért ez a vaios cuccos nélkül nem megy egy csomó dolog ez elég érdekes, nekem a support sem tetszik nagyon /driverek/, és azt sem teljesen tiszta hogy ezeket miért nem tudták egy programba belegyúrni miért kell egy csomót feltenni ./és itt a vaios programokra gondolok nem a driverekre!/.. /ez a vas is jó régi már, még telepítés közben is nyög szinte az a i5 460m, ami azért fura mert egy kis p8600as x200 linuxal oda vissza veri sebességben természetesen abban nincs dedikált kártya, a ventilátor meg úgy pörög mintha 100%os kihasználtság lenne kb../
    Persze az én hibám hogy azt hittem úgy gyorsan újra tudom húzni mint a legtöbb gépet, de mostmár okultam, szép lassan az elejétől kezdve megcsinálok majd mindent és megkeresem a helyes sorrendet is.
    Viszont egy kérdésem még lenne, este keresem majd sorrendet mert most el kell mennem, viszont win install után ráengedhetem a win frissítéseit még driverek telepítése előtt?

    :R

    Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

  • sztefan

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretnék segítséget kérni egy VAIO SVE1512C6EW laptop újra telepítéséhez.
    A gyári visszaállítást szeretném elkerülni, mivel Német win8 van rajta. (egyszer már végig zongoráztam amikor garanciás volt)
    Magyar win8.1-est szeretnék telepíteni, megvan a sony support driver, szoftver letöltések, de nem értem a telepítési sorrendet, amit itt visszaolvasva találtam az nem egyezik a letölthető elnevezésekkel.
    Illetve melyek azok a VAIO szoftverek amik feltétlenül kellenek a mindennapos működéshez?
    Aki érti kérem írja le ezt a telepítési sorrendet. A particiok még a gyári állapotban vannak.

    A válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • sztefan

    csendes tag

    válasz littlemamba #9698 üzenetére

    Szia!
    Megtennéd, hogy leírnád a telepítési sorrendet, illetve melyik Vaio szoftvert kötelező, melyiket nem?
    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák