Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gino20

    őstag

    válasz karmaresz #57744 üzenetére

    Bújtatottan csak annyit írtam, hogy készülékem, mert a sony topikban nem biztos, hogy jó ötlet :) , de valójában a samu Q70R-el megtaláltam azt a TV-t, ahol talán csak szintetikus teszteknél látható éppen-éppen a blooming, mindezt olyan képbeállítással, hogy például sötét jeleneteknél abszolút nem érzem a részletek elvesztését. Mondhatnám úgy is blooming-nak nyoma sincs, de közben a ,,kalibrálást" követően nyújt egy nagyon látványos képet jó kontrasztal, feketével, színhasználattal.
    Nem akartam ennyire részletezni, nehogy vitát szítsak :) , de sajnos 75XH9000-nél nem csak teszt videón hanem pl egy a számomra ismeretlen HDR videónál (vagyis nem tudtam hol számíthatok ,,hibára") is sajnos azonnal feltűnt több ponton is a blooming és hát HDR-t kapna bőven.

    Tudom-tudom ha annyira jó a Q70R akkor minek váltanék :) ? Jó lenne nagyobb képátló és Dolby Vision támogatás plusz tetszetős az android.

    Ha ez tényleg ilyen, akkor lehet marad a várakozás pl a TCL Quantum dot-os mini LED-re akár sok száz LD zónával szerelve [link] persze ha EU-ba is hoznak belőle, igaz ár tekintetében nem számítok sok jóra...vagy még pár évig marad a mostani TV.

    Azt tudom, hogy OLED lenne a tényleg IGAZI, de 75 vagyis 77"-ban 1.3 milliónál kezdődik, ami messze meghaladja a lehetőségeimet.

Új hozzászólás Aktív témák