Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz #98221312 #48097 üzenetére

    A többiek már leírták előttem a lényeget, most én hadd világítsam meg egy másik aspektusból!

    Az unokatesóm megrendelte az említett készüléket; de nem azért, mert ez a típus 4k!

    Ő a 200.000 forint körüli tartományban kereste a lehető legjobb, manapság kapható, 50 colos televízió készüléket. Az ő nappalijukban ekkora az a maximális méret, amit el tudnak helyezni.

    Ennek a kritériumnak ezen kívül még a Panasonic 50GX830e felel meg. (Ami egyébként szintén remek vétel ennyiért.)

    Utóbbi ismeri az összes HDR szabványt, előbbi viszont 120 Hz-es panelt kapott, ami elég nagy előny. (Igaz, szignifikánsan drágább is.)

    Tehát nem a 4K volt a lényeg a számára, hanem a lehető legjobb képminőségű tévé a pénzéért, ebben a méretben.

    Persze vehetett volna még olcsóbban valami Full HD modellt, de akkor csak a "pénzéért" és az "ebben a méretben" valósult volna meg. A "lehető legjobb képminőségű" viszont nem.


    - Sajnos tény, hogy a valamire való elektronikát és panelt ma már az összes gyártó a 4K modelljeibe pakolja.

    A 3D-s Samsung D/E/F/G/H 6xxx és SONY W8xx sorozatok idején lehetett kapni utoljára kiváló, közép, felső-közép kategóriás Full HD LCD tévéket nagyobb méretben is. Annak az időnek már sajnos lassan 5 éve vége.... :(

    Tehát nincsen más lehetőséged, mint egy olyan tévét venni, ami biztosan UHD lesz.


    - Azért a DVD és Blu-ray filmjei sem fognak rosszul kinézni rajta, hidd el! Az pedig óriási előny, hogy ha majd 4K filmet fog lejátszani rajta, akkor annak sem lesz akadálya.

    Igaz ugyan, hogy ezeknek a tévéknek "csak" 8+2 bites panelja van, és a fényerejük sem brutálisan erős, de sok ilyen tévével szerzett tapasztalatom mondatja velem, hogy a HDR még így is sokat dob a látványon.

    A fent említett 4K HDR Blu-ray film egészen szép látványt ad (nem elsősorban a felbontás miatt) majd ezen a tévén is, abban biztos vagyok. :K

    Ahogyan abban is, hogy tévézni, Youtube-ra, Netflix-re is remek lesz számukra.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák