Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mattheus

    őstag

    Sziasztok!

    Ma voltam az egyik nagy műszaki áruházban, ahol alaposan szemrevételezni tudtam az általam döntősnek ítélt versenyzőket (1. Sony KDL50Wxxx és 2. Samsung UE48H8000).
    Sajnos a Sony versenyzője nem az általam favorizált 829 volt, hanem "csak" a 815, de mivel csak a Motion flow értékekben különböznek (600 vs. 800), így nem tulajdonítottam neki olyan nagy jelentőséget, hiszen majdnem mindenki itt a fórumban a kikapcsolását javasolja.

    Pendrive-on vittem magammal filmeket, de abból csak egy kedvenc lejátszására adódott lehetőség (Előzetes)

    Benyomások:

    - a képbeállítások szerintem alapból rossz volt, mivel érzésre nem volt olyan élénk / élő, mint amit annak idején (kb. 1 hete) a Sony szalonban tapasztaltam (az 829 volt).

    Az alapvető beállítások a következő volt (ha jól emlékszem):

    - háttérvilágítás 6
    - Kontraszt Max.
    - Fényerősség 40 v. 50
    - képmód normál
    - élesség 50
    - motion flow: normál
    - többire már nem emlékszem :D

    - kicsit játszogattam a beállatásokkal (90-re levittem a kontrasztot, kicsit emelten a fényerősségen, motion flow-t kikapcsoltam), de komoly változást nem tapasztaltam.....:F Tudom üzletben a fényszennyezés miatt, ez külön becsapós lehet

    - néztem a többi képmódot (élénk, egyéni), de az előbbi esetén nagyon túlszaturált lett a kép, míg utóbbinál pedig olyan érzésem volt, mintha egy halovány barna fátyollal fedték volna be a kijelzőt (rendkívül zavaró). Gondolom az egyéni beállítások menüpontban kellett volna átvenni az irányítást a TV felett és belőni az értékeket, de erre az idő korlátozottsága miatt baromira nem volt lehetőségem. Csalódás összességében, mert akkor, hogy a fenébe válasszon az ember, hiszen ez minden csak nem jó. Az én 5 éves TV-m (Samu C7000) sokkal de sokkal jobb képet ad most......

    - lejátszás USB-ről akadozott sokszor....... USB 3.0 Sandisk Extreme stick, videó pedig 720p volt. A mostani tévémen illetve a popcorn lejátszómon ilyen gondot nem tapasztaltam.

    - a távirányítóját nagyon szoknom kell, mert eddig Samsung használóként teljesen más a logikája. Ettől nem félek, megtanulható, de vakartam a fejemet sokszor, hogy akkor mit is nyomjak :U

    - a tv kidolgozási minősége jó volt, azzal nem lenne bajom, bár a Samu itt erősebb (tudom ez erősen egyén függő)

    A Samsung tapasztalatokat inkább nem írnám le részletesen , mert ez nem az a fórum, ezért csak címszavakban.....

    - képminőség egy kicsivel jobbnak tűnt, a fehér az fehérebb volt , a többi szín pedig színesebb, de ez sem
    győzött meg
    - Lejátszás közben szétesett párszor a kép (CMR gondolom belekavart)
    - 48-as méretben a curve dizájn nem látszik :D

    Szóval összességében ez nem az az eredmény amit vártam, hiszen itt ódák szólnak erről a TV-ről.......Nem tudom mi legyen........ már nagyon beleéltem magam, de most kicsit megtörtem. A Sony szalonban vigyor volt az arcomon, most csak komor arc volt a társam.......

    Lehet, hogy egyébként nem is a tévékkel van a baj, hanem saját magammal? Pontosabban az elvárásaimmal ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák