Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Henk

    veterán

    Nos tegnap megjött az Orochi és beépítettem.Gondoltam beszámolok róla kicsit hátha más is arra vetemedik,hogy ilyet vesz.
    Első körben a hűtő nagy,de ez nem volt meglepetés számomra,ez volt a fő szempont amiért meg vettem.Összehasonlítás képpen egy kép a TR HR-01 Plus mellett az Orochi.Eddig remek ez volt a cél.
    Az,hogy a lapra csak úgy tudom felszerelni,hogy kiveszem a házból szintén nem lepett meg.A felfogató kapcsok beakasztása már némi munkát jelentett,főleg azért mert a 2 első kampó beakasztása csak úgy lehetséges,hogy a hűtőt teljesen előre billentem,így csúsznak be a helyükre.Ezzel mindössze annyi gondom volt,hogy a ramoktól nem tudtam a hűtőt elbillenteni..Ram ki,hűtő felszerelése majd ram vissza.Erről is csináltam egy képet,érdemes megnézni mekkora hely van a ram és a hűtő között.A ramokat úgy tudtam berakni a helyére,hogy oldalról végigcsúsztattam az egyes slotokban majd bepattintottam.De ez is úgy történt,hogy a dominator hűtőbordái közé becsúszott az orochi lamellája,máshogy nem fért be.Ja a másik komoly dolog,hogy a hűtőt lefogó csatok meglehetősen közel estek a lapon a kondi és a hűtőborda tetejéhez.(ez elég rossz kép lett,de azért remélem látszik a lényeg).Konkrétan összeér,sőt azt a kis bordát nyomja is rá a lapra.De ekkor már ott tartottam,hogy ez fel sem zaklatott különösebben.Végülis a lapon már fenn volt csak a házba kellett bevarázsolni.Egy Antec Ninehundred házam van,ami előny vagy hártány ez nézőpont kérdése.Előny,hogy felül van egy 20-as venti és a teljes teteje levehető a háznak ugyanis az alaplap felső rögzítő csavarjait csak ezek a lyukon keresztül tudtam becsavarni ugyanis máshonnan nem fértem hozzá.Igaz a ház tetejét a bepattintós füleken kívül fogja két csavar amiből csak az egyik került vissza mert a cpu hűtő miatt a másikat sehogy nem tudtam visszatenni.A háznak a hátrány az én esetemben az volt,hogy alul van a táp benne így a lep teljesen a tetejére került.Ezáltal a hűtő teteje és a ház kerete között még 1mm hely sem maradt.Itt eldőlt a dilemmám is,hogy passzívan használjam vagy feltegyem rá a ventit.Esélyem sem volt a venti felszerelésére,esetleg a hűtő oldalára bár oda sem biztos,hogy odafér,viszont az nem is tetszett volna.Emellett a cpu fan csatit is elfelejthettem mert azt is eltakarja egy az egyben a hűtő.
    Még egy dolog feltűnt mikor raktam össze.A hűtő alján van egy alu tömb.Ennek a teteje és a felette lévő lamellák alja éppen összeér ami azt eredményezi,hogy iszonyatos nyekergést ad mivel a lemez a lemezhez súrlódik.Szerencsére ez működés közben nem hallatszik(biztos eret vágnék),de szerelés közben ahogy mozgattam a gépet ez mesés hangot adott.A hőfok javulásról nehezen alkotok véleményt mert akármelyik progival mérem az a procira 20 fokot ír,terheletlenül.Gyanítom rosszul mér a lapom.Bár ez ennyi volt a TR-el is csak azon volt egy 12-es venti 500-as fordulaton.Tehát hőfokban kb annyi mint elötte,bár most passzívan.
    Mindent egybevetve a hűtő jól néz ki,jól hűt.Ellenben iszonyat szívás volt beszerelni,szűkös lett a hely a gépben tőle és nem olcsó.Remélem szétszednem nem kell egy darabig mert a ram cseréhez is kikell vennem a lapot és teljesen szétszedni a gépet.(tetejét,elejét levenni)
    Aki ilyen hűtő vásárlásán gondolkodik,hasonló kaliberű házban mint az enyém azért gondolja át alaposan,hogy szüksége van e egy ilyen kalandra.
    Végül még egy kép,így mutat a gép teljesen összeszerelve az új hűtővel. :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák