Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz gezu1025 #31757 üzenetére

    Nálam ASUSban van ilyen, hogy additional turbo voltage, ez, mint a neve is mutatja, adagolja a beállított +feszt a turbo lépéseihez. +0.02re állítva el tudtam érni, hogy stabilizálódjon kisebb terhelésen is az alacsonyabb órajelű/feszültségű össznépi mókához képest. Nem tudom, nálad van-e ilyesmi, nézz rá, hátha. És igen, kombinált terheléskor (VGA is húzza a tápkört) előfordulhat további drop, ezért nem elég többnyire a P95 szerű onlyCPU terhelő teszt.

    Jim74
    Jellemzően a RAMfesz és az IMC feszültségének babrálása hozza meg a várt eredményt..hogy minek vettél 2133mas RAMokat..nos, ezt csak Te tudod :) Az összesített tempóra ~semmilyen hatással nincs kb., helyette csak a macera van..de nem ítéllek el, nekem is voltak 2400as Predatorjaim, ~1 hétig ;] Arra kell figyelni, ha nem 1.5Vosak a RAMok (2133mas XMP profilban esélyes, hogy nem ennyit kapnak), hogy a VTT/VCCIO és a VRAM között ne legyen több 0.5Vnál. Alapon Intelék 1.575Vig ajánlják a RAMfeszt emelni, utána már korrigálni kell a fent említett értéken elvileg. 1.2Vig (ekkor a RAMfesz 1.7V lehet) elvileg nincs para, nyilván minél kisebb, annál jobb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák