Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wind-Storm

    őstag

    (De offon van mostanában ez a topik... :U)

    Ez a problémám már régóta fennáll, de most, hogy nincs terhelve, nagyon sokszor csinálja e számomra bosszantó és fölös tevékenységet..

    Van egy HM641JI notebook merevlemezem.
    Default egy bizonyos tétlenségi idő után energiatakarékosság végett elviszi a fejeket parkoló állásba és ezt a SMART is jegyzi mint a képen is látható. Ez eddig oké, hisz alapbeállítás...

    Én ezt nem szeretem, egyrészt PC-ben használom, és azon kívül hogy ez koptatja a parkolórámpát, valamilyen szintű lassulást is okoz, mert több idő kell a fejnek a rámpáról való lecsúszásához, nem mintha valahol a lemezen állna készenlétben...

    Oké, XP-n fogtam a HDSentinelt és beállítottam maximális teljesítményre az APM-et, mint ahogy az acoustic managementet (AAM) is min-re vettem, megszűnt ennek a számnak a folyamatos növekedése.
    Leállítás után viszont visszaállt középállásba az APM ...
    Most már win7-en el is felejthetem ezeknek az átállítását a HDSentinellel, de nem gond.

    CrystalDiskInfo-val sikerül szerencsére beállítani az APM-et és az AAM-et is, de szintén csak reboot erejéig...

    Tehát a kérdésem:
    Milyen végleges módosítást lehetne tenni eszköz szinten az APM végleges maxra állítása érdekében?
    Előre is kössz!

    Szerk: Tehát félreértés ne essék, az akusztik menedzsment tartja a beállított értékét csak az APM nem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák