Hirdetés

Aktív témák

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz zack #3348 üzenetére

    Nem azért, hogy az enyém legyen az utolsó szó, de egy pár sort reakcióként utoljára:
    Hülyébbnél hülyébb érvek?
    Nem értelek.
    Milyen hülye érveket olvastál?
    Láttál olyan írásomat a kijelzővel kapcsolatban, ahol tényként állítottam valamit?
    Hát én nem.
    Akkor hol van itt az objektivitás?
    Lassan oda lyukadunk ki, mint a fényképező tulajdonságánál, amikor is két képet egymás mellé tettünk, aztán csak a kép adatokból lehetett megállapítani, hogy melyik képet melyik telefon készítette…..
    Miért lennék túlzottan elfogult?
    Az egész beszélgetés onnan indult ki, hogy a HTC hiába igen jól néz ki és tudásban is szuper, ha SLCD van benne NEKEM nem kellene.
    Tehát az első véleménykifejtésem is szubjektív volt, aztán szintén saját tapasztalataimat írtam le.
    Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy normális beállításokkal a legjobb kijelző van a készülékemben.
    Nem igaz, hogy sávosodik, nálam nem. Nincs folt, nincs beégés.
    Ezt a sávosodást egyébként a gyári háttérképeknél hol látod?
    Én ilyet nem látok.
    Elég érdekes az, hogy az IPS panelű monitorodat össze tudod nap mint nap hasonlítani egy OLED kijelzős monitorral.
    Vagy nem?
    Én a két telefon kijelzőt igen is össze tudom NAPI HASZNÁLAT során hasonlítani.
    Minden nap két telefont teszek, tettem egymás mellé.
    Korábban i4 volt a céges telefonom, de DHD-ra cseréltem (a választék között ez volt a számomra legjobb.)
    Tehát én szoktam olyan helyzetbe keveredni, hogy látom, láttam, hogy melyik használhatóbb kijelzőjű.
    A betekintési szögnek, igen is van jelentősége. Van amikor a telefont leteszem az asztalra, majd a mellett, arról akarok papírra kiírni adatokat, amikor is nem kell hajolgatnom, hogy jól lássam a kijelzőt. (nem beszélve arról, hogy a konkurenciánál folyamatos belenagyítást kellett csinálnom.)

    Fontos és akkor a dinamic módot használom (a soft screen tunerben átállítom) készüléket navigáció használatakor. Jobbra balra forgatom a fejem vezetés közben és igen is fontos, hogy szinte kiüsse a szememet a narancssárga vonal, amit tartanom kell.
    Lehet, hogy a szín túlzó, de ilyen esetben pontosan ez KELL.
    Én ilyet nem tudtam, nem tudok előidézni sem az IPS-el, sem az SLCD-vel. (sőt beállítani sem tudom sehogyan.)

    Hogy mi köze az eszmefuttatásomnak a mérethez?
    Eleve itt a kijelzővel kapcsolatos gondolatcsere a fentebb említett SLCD-ből indult ki, majd jött az IPS, majd bekapcsolódva ebbe a dologba te mondtad, hogy minden szempontból jobb az IPS. (kivéve a fekete)
    Na ebből a „minden szempontból jobb” a kijelzőhöz fűztem hozzá, hogy egyrészt egy jóval kisebb kijelzőt hasonlítasz össze, másrészt ide tartozik a fogyasztás is.
    Megnézném pl. az i4S-et milyen fogyasztást produkálna egy 30%-al nagyobb kijelzővel.
    (ha jól rémlik a fogyasztás azért nálad is fontos dolog.)

    Még egy utolsó dolog.
    Mint ezzel kapcsolatban már leírtam, a sok rossz telefon közül még mindig ez számomra a legjobb.
    Egyébként honnan gondolod, hogy az objektivitás az, amit te írsz?
    Mert te tényként írtad, hogy melyik kijelző hanyadik helyen áll.

    Na de ahogy az ezzel a témával kapcsolatos második hozzászólásomban is írtam szerintem hagyjuk ezt a témát és nyújtsunk virtuális békejobbot egymásnak! :K

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Aktív témák