Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fireqpeg

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Lenne egy kérdésem, kijött valami (user id,stat hiba) és semmit nem találok erről a problémáról az interneten. Mellékelek róla egy képet, hátha valaki tudna segíteni/vagy megmondani mit kell ezzel csinálni...

    Válaszokat előre is köszönöm. Sziasztok.

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz ztsoft #2304 üzenetére

    Szia!

    Ez nekem routeren fut nem számítógépen, [link] innen lévő verzió. rutorrent-plugin-erasedata rutorrent-plugin-tracklabels rutorrent-plugin-diskspace ezek a plusz programok amik fel vannak hozzá telepítve v3.10., az rtorrent pedig 0.9.8-as, ruTorrent v3.9. Ilyet találtam amit mondtál php.ini és ebbe van ez:
    ;open_basedir =
    disable_functions =
    disable_classes =

    nincsen más php-s cucc csak ez.


    Ha csak nem php-s alapúak még htop mc nano ezek, de nem hiszem.
    Kb ennyi infót tudtam összeszedni, nemtudom meg lehet-e oldani így?

    [ Szerkesztve ]

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz ztsoft #2306 üzenetére

    ok rendben van, kösz szépen a segítséget.
    megpróbálom összehozni, remélem sikerrel fogok járni.

    szia.

  • fireqpeg

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Van 1 nagy problémám, de már nagyon kezdem unni ezt a szar_Rutorrentet. Padavan FW el ruterről futtatom a rtorrent/rutorrent párosítást, entware-ből és nem bírok rájönni már aztse tudom hány hónapja csak szopok ezzel a szarral és nagyon felbosszant. Ami a lényeg a rtorrent configba execute.nothrow = chmod,770,/opt/var/rpc.socket ezt a paramétert minden formába próbáltam már állítani chmod:750,755,770,777, ami 100%-ék biztos ezt a paramétert soha nem fogom módosítani mert csak én használom 1edül system.umask.set = 0000. A php.ini be a ;open_basedir = ezt a paramétert is kiegészítettem mindennel ami szükséges persze az egész témának jó hosszas utána olvasgatás után. És folyamatosan ezt kapom: mellékelek még pár hiba logot hátha valaki tudna segíteni mert a torrent kliens nagyon tetszik gyors alacsony a HW igénye, szóval tényleg fasza, csak ez ami már kezdi kikezdeni az idegeimet.
    [link]
    [link]
    [link]
    A felhasználói nevek alatt próbáltam már a root ot is aztán csináltam már sajátot, és nemtudok rájönni mi a baja ennek a rutorrent-plugin marhaságnak, mert elnézést a trágárkodásért de nem bírom felfogni minek csinálnak meg valamit ami nem működik alapba, nem mindenki linux programozó hogy értsen hozzá. Én értem azt hogy ez unix/socket-re épül, de akkor se működik legalább is nekem nem.

    Előre is köszönöm a segítséget. sziasztok

    [ Szerkesztve ]

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz fireqpeg #2348 üzenetére

    Üdv.
    Ne vegyétek figyelembe amit írtam/kértem! Nemtudok sajnos törölni innen emiatt írom azt nem kell segítség, azvan beleuntam ebbe az egész r meg rutorrent be, ennyi baja nem lehet 1 programnak, ha megoldod az 1ik hibát akkor jön a másik és sajnos ez így tovább. Unalmas hogy permissionokkal meg chmod stbstb kell szarakodjak és nem működik normálisan. Visszaálltam 1 másik bevált torrent kliensre ezt meg hagyom a p*****a.

    Fecogame: Azért neked kösz szépen a hozzászólást meg hogy segíteni akartál...
    Meg érted Fecogame ha most én kimegyek külföldre és távolról több ezer km ről akarom használni a router-nas omat akkor izguljak azon mikor vagy milyen hülye hibával fog megállni? Ez a rutorrent lekvár, számomra megbízhatatlan, instabil olyan mintha valami kényeskedő nő lenne (p**a) kb... Megbízható használható és főleg stabil kliensre van szükségem nem erre.

    Jó hétvégét!

    [ Szerkesztve ]

  • fireqpeg

    csendes tag

    Értelek én nem mind1 az, hogy normális linux on futtatom vagy pedig router-nas on. Amúgy a Padavan FW nek (Ubuntu 16.04 LTS i386) ezaz alapja szóval akkor gondolom van hasonlóság az oprendszerek között. De amit írtam fentebb nemtudom törölni, ezt miért így csinálták meg ebbe a fórumba? Nem kell figyelembe venni senkinek amit írtam, mert áttértem másik kliensre és nem foglalkozok (azaz nem szopatom tovább magamat r meg rutorrentel) Üdv

    [ Szerkesztve ]

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz fireqpeg #2352 üzenetére

    Vissza álltam Transsmission-ra 1edi custom configot csináltam hozzá napi szinten 200-500Gb upload megy fel, és nem szívatom magam mint ezzel az r-ru lekvárral...

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz vargalex #2354 üzenetére

    Aha értelek, ami a lényeg az eredeti r/rutorrenthez visszatérve Vargalex mindent amit lehetett, de tényleg mindent kipróbáltam és mindig ezt a hibát kaptam: rTorrent user can't access 'id' program vagy ''stat''.
    És 1szerüen nem bírok vele: chmod 777 -R /mnt/Torrent/session, execute.nothrow = chmod,770,/opt/var/rpc.socket variálgattam chmod:750,755,770,777, aztán a php.ini be ;open_basedir = ezt is kibővítettem ( open_basedir = /srv/http/:/home/:/tmp/:/usr/share/pear/:/usr/bin
    The binaries are stat, id, php, curl, gzip. If these are installed somewhere other than /usr/bin, then you may need to append that to the line also.) ezt is több féle leírás szerint, de sajnos semmi :O :O :( :( :W :W . Tehát maga a rtorrent a configommal tökéletesen működik ,de ugye a rutorrent a webes felület miatt lenne jó. Plusz a rutorrent-plugin-erasedata rutorrent-plugin-tracklabels rutorrent-plugin-diskspace ezek a pluginek lennének ami most őszintén szólva, nem sok mindenhez kellene nekem. Csak az alap normális használathoz szabad kapacitást mutatja, tudjak törölni kb ennyire lenne szükségem. De nem akarja az igazat sajnos sehogy sem... Sajnos ez van

    Illetve 1et dologba tudsz vagy valaki tud nekem választ adni?
    van ez a fájl www/rutorrent/conf/config.php
    és ebbe ezek a sorok :
    $topDirectory = '/mnt/Torrent';
    "php" => '/usr/bin/php',
    "curl" => '/usr/bin/curl',
    "gzip" => '/bin/gzip',
    "id" => '/usr/bin/id',
    "stat" => '/usr/bin/stat',

    a php.ini be a open_basedir = nem a fentiek a php, curl, gzip, id , stat utáni elérhetőséget kell ide írni a basedir után? Mármint a kérdés az hogy ez lenne a megfelelő?

    [ Szerkesztve ]

  • fireqpeg

    csendes tag

    Válasz: vargalex, Fecogame, korcsi.

    Na elvileg most úgynézki jó lett remélem. Igen rosszul írtam mert nekem a config.php-én belül ezek a paramétereknek más a csatolási pontja:
    $pathToExternals = array(
    "php" => '/opt/bin/php-cgi', // Something like /usr/bin/php. If empty, will be found in PATH.
    "curl" => '/opt/bin/curl', // Something like /usr/bin/curl. If empty, will be found in PATH.
    "gzip" => '/opt/bin/gzip', // Something like /usr/bin/gzip. If empty, will be found in PATH.
    "id" => '/opt/bin/id', // Something like /usr/bin/id. If empty, will be found in PATH.
    "stat" => '/opt/bin/stat', // Something like /usr/bin/stat. If empty, will be found in PATH.
    );

    De ezeket hozzáraktam a php.ini hez ami így nézki sőt még sokkal többet is írtam hozzá na mind1 mert nár a tököm kivan a hibákkal ;] :DD :D
    ;open_basedir = "/opt/share/www/rutorrent/:/opt/share/www/rutorrent/conf/:/opt/share/www/rutorrent/php/:/opt/etc/rtorrent/session/:/opt/home/:/opt/tmp/:/opt/share/:/opt/share/www/rutorrent/share/:/opt/usr/share/:/opt/bin/:/opt/sbin/:/opt/sbin/:/opt/bin/:/usr/local/sbin/:/usr/local/bin/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/sbin/:/bin/:/opt/sbin/:/opt/bin/:/opt/usr/bin/:/usr/local/sbin/:/usr/local/bin/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/sbin/:/bin/:/opt/sbin/:/opt/bin/:/usr/local/sbin/:/usr/local/bin/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/sbin/:/bin/:/opt/bin/php-cgi/:/opt/bin/curl/:/opt/bin/gzip/:/opt/bin/id/:/opt/bin/stat/:"

    de most úgy nézki a dolog megy rendesen! Tudom itt nem embeded rendszerekkel foglalkoztok hanem normális pc/linux OS el, de ha kell valakinek csináltam 1 saját nagyon jó kis custom configot minden 1 es paramétert külön kiszámoltam és ez a config 128mb ramhoz van igazítva és megy amit a hardver tud padlón:
    https://drive.google.com/file/d/15VuJud_i9b6r4XAQuM-zxivWu-toN9Wl/view
    [link]

    Na köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
    Sziasztok ÜDV!

  • fireqpeg

    csendes tag

    Hello mindenkinek!

    Lenne egy kérdésem. Nemtudja valaki, létezik-e? rTorrent 0.9.8/0.13.8 illetve ruTorrent 4.2-pároshoz queue download? Plugin vagy script vagy valami? Ami lehetővé tenné, hogy 800 torrendből ne egyszerre az egészet töltse le? Hanem tetszőlegesen szabályozható legyen, az aktív letöltések száma?

    Válaszokat előre is köszönöm!
    Üdv...

Új hozzászólás Aktív témák