Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Gratu a telóhoz és az alapos bemutatóhoz, azt hiszem akkor az én Logout-os írásomat jegelem is. :P

    Csak pár észrevétel:

    *A fő kamera valójában egy 13.2 MP-s OmniVision OV 13850-ös (legalábbis az enyémben). Az első marketing anyagokban is 13 MP-sként hivatkoztak rá, csak gondolom mennyivel jobban hangzik a plusz 1 megapixel...
    *A kamera a gyári szoftverrel valóban csak 1080p/30fps-es videót tud csinálni, de maga a szenzor akár 13.2MP/30fps-t is tudna rögzíteni, de támogatja a 4K videórögzítést is. Valamiért azonban ez nem elérhető még külső szoftverrel (pl. Snap camera) sem. :(
    *A túl halk videófelvétel probléma még nem 100%-os, pl. a Snap Camera-val felvett videók továbbra is alig hallhatóak. :U
    *Ha már idézel engem (kis módosítással), akkor azért egy köszönöm szintű megemlítés illendő lenne. :)
    *Van már topicja is! :)
    *A 4.4-es Android valamikor 2014 Q2-ben várható az MT 6592-es SOC-hoz, reméljük a gyártó hamar kidobja majd azt is.

    Amúgy mindent összevetve tényleg nagyon korrekt kis telefon, noha nekem pl. a GPS-el első nekifutásra voltak kissebb gondjaim, illetve a 20140106-os ROM akkukijelzése elég mókásra sikerült (az első 3 órában stabilan 100%-on maradt, függetlenül a használattól), továbbá az újabb ROM-al is csinált nekem is olyat, hogy egy reboot után több kraftot jelzett az aksiban, mint előtte. :)

    Ezzel együtt is nagyon ajánlott, és örvendetes, hogy a ZOPO a jelek szerint nem felejt el foglalkozni a frissebb ROM-okkal! :C

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dominó85 #3 üzenetére

    Nem értek egyet, az aksi átlagos, nem pedig ramaty. Ezért pedig nem a Zopo-t kell szídni. SGS4-nek 2600-as van, a Nexus 5-ösnek 2300-es. 2400 mAh-s teljesen átlagos. Lenovo P780 vagy az Lg G2 aksija nagyobb az átlagnál...

    Amúgy a Zopo ZP998 igyekezett az első lenni, a preszériát kiküldték a médiának, így sok helyen első octa-core telefonként propagálták...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dominó85 #9 üzenetére

    Aham, akkor nézzed már meg a többi MT6592 octa telcsi telepét: 2800-5000mAh

    Megnéztem:

    UBTEL U8: 1900 mAh
    Jiake X3S: 2200 mAh
    ThL T100S: 2250 mAh
    ThL T200: 2500 mAh
    Mpie MP-809T: 2500 mAh
    Jiake V8: 2600 mAh
    Elephone P8: 2800 mAh
    Ulefone U9592: 2800 mAh
    Pomp C6S: 2900 mAh
    TIANHE H8: 3200 mAh
    Kingleon N9800: 3300 mAh

    A sokat kritizált ZOPO-k:
    ZOPO ZP980+: 2000 mAh
    ZOPO ZP998: 2400 mAh
    ZOPO ZP990+: 3000 mAh

    Hát akárhogy is nézem, annyira nincsen alul a ZP998-asé a konkrensekhez képest (a leginkább egy kategóriába tartozó, igaz kisebb képernyős ThL T100S kisebbel rendelkezik), és végképpen nem csak 2800-5000 mAh-t találni a 6592-es telefonokban, illetve akinek nagy aksi kell octa-core-al, annak a ZOPO-k közül ott ZP990+...

    Na én erről pofázok...

    Hát nem tudom, milyen tapasztalatokkal rendelkezel a témában, hogy ennyire "pofázol", de legalábbis az én tapasztalatom az, hogy átlagos használattal kényelmesen kibír egy napot, pedig nyomkodom, böngészek, Viber-ezek, telefonálok azért bőven...

    Magyarázat a képhez: kedd óta van meg, akkor du. 4-től este 10-ig szinte folyamatosan nyomkodtam (tesztek, videók, youtube, játékok), majd szerdától kezdve átlag reggel 6-kor levettem a töltőről, és este 10-11 körül raktam vissza. A csütörtöki 85%-hoz hozzá kell tenni, hogy akkor raktam fel a 20140218-as ROM-ot, így akkor is egész délután a kezemben volt a telefon. Most 52%-on van 2 óra 34 perc aktív képernyőhasználattal (délelőtt a Themer-el szórakoztam, illetve volt benne némi Youtube és kb. 25 perc játék).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz osztraksajt #11 üzenetére

    Egen, az LTE / Wifi ac / Glonass hiánya számomra is fájdalmas...

    Nem véletlen, hogy a kínai gyártók is rákaptak a Snapdragon SOC-ra mostanság a felsőbb kategóriás készülékeknél, mert amíg nem jön ki az MT 6595 (és a többi) LTE képes MTK SOC, addig nincs túl nagy mozgásterük...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dominó85 #13 üzenetére

    Erre egyáltalán nem lennék büszke...

    Nem állítottam sehol, hogy kiemelkedő, mindössze azt, hogy átlagos. Az SGS4 nálam hasonló használattal sokkal rosszabbul bírta...

    Egyébként az árakat is megnézted? Csak mert a Zopo nem éppen olcsó és annyival még csak nem is márkásabb, hogy megérje a néhol plusz 60-100USD-t Octacore esetén.

    Megnéztem, miután elég sokat vacilálltam, mielőtt megvettem és ezzel együtt is ott van ár/értékben, ahol a konkurensei, például Gorilla Glass-al védett képernyője nem sok konkurensének van (csak a ThL T100S és T200-nak). Az 5.5" és FHD, IPS képernyő sem utolsó, ahogy a 2GB RAM sem, és a kamera terén is gyengébbek az olcsóbb konkurensei.

    Ha valakinek nem kell Gorilla Glass, vagy FHD kijelző, esetleg 2GB RAM, illetve nagyobb aksit akar, arra vannak olcsóbb alternatívák, ezt eddig sem tagadta senki szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @Horsee: Ez elég nevetséges dolog, mert akkor ott tartunk, hogy (a Nubia N5S Áfa nélküli árához képest) pár ezer forinttal többért, már itthon, boltból veszel Sony Xperia Z-t, amihez képest a ZTE is "noname", ráadásul nem kínai garival néz szembe az ember...

    @Dominó85: Mindenki védi a saját (amúgy nem is biztosan olyan jó) telefonját és ha kritika éri máris egy sorral elintézi a kritizálót.

    Első körben a helyzet az, hogy az itteni ZP998 tulajok mindegyike tisztában van a telefonjának korlátaival. Csavi38, Tihibaby és jómagam is. Senki sem állított olyasmit, hogy átlag feletti lenne a ZP998. A probléma konkrétan onnan származik, hogy te elkezdted ekézni a ZP998-ast és a Zopo márkát, márpedig a kritizált ponton konkrétan az adott telefon átlagos. Ez az egy apróság az, amit nem vagy képes elfogadni.

    Második körben pedig úgy kritizálsz valamit, hogy a jelek szerint nem volt a kezedben, nem használtad, de nagyokat mondasz róla, feltehetően tisztán pár webshop adatlapja alapján. Állítod, hogy "pofátlan" az árazásuk, de ezt úgy támasztod alá, hogy nem egy kategóriás készülékkel állítod szembe. Én felhoztam az érveimet (Gorilla Glass, 5.5" FHD IPS, 13 MP, stb.), de ez már neked túl sok...

    Mindegy, megyek is innét mert látom itt a kritika nwm elfogadott. csumi

    A kritika elfogadott, ha ésszerű és alátámasztott, nem mellesleg pedig normális hangnemben van prezentálva...

    Egyébként most köszöntél el másodszor... :)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz dhstyle #23 üzenetére

    8 magos MTK ide vagy oda egy 2 magos krait még mindig bucira veri....

    Háááttt... azért erre kiváncsi lennék. A szintetikus tesztekben a Snapdragon 600-akkal van egy kategóriában kb., ami viszont 4 magos...

    kamera még mindig pocsék...

    Nem egy Nokia 808, az biztos. De a kínai telefonos viszonylatban egész korrekt, és a hasonló árkategóriában mozgó "márkás" telefonok többsége sem jobb nála fényképezésben.

    és nem hinném hogy csak azért mert az MTK most kitalálta ezt a 8 magot mindenki 8 magra fog fejleszteni és optimalizálni..

    Nem feltétlen kell optimalizálni 8 magra, a lényeg itt inkább az, hogy multi-task esetén van még "szabad szál", amit a software kihasználhat, így a reakcióidő javulhat.

    Egyébként a MediaTek is tökön szúrja saját magát, mert ugye nekiálltak az "true octa-core" marketingnek, aztán a következő MT 6595 SOC-ban már ők is LITTLE.big konfigurációban nyomatják a 4x Cortex-A17 és 4x Cortex-A7 magot. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz CSAVI38 #26 üzenetére

    :R :R :R

    GPS-nél beleírtam hogy nincsen GLOSNASS-t

    Egy apró észrevétel: helyesen GLONASS-nak írják.

    LTE-t nem is íram, hogy tudja, azt nem tudom miért említette valaki

    Csak azért hozta fel, mert azért manapság egy jobb SOC-nak illene már tudnia, márpedig az MT 6592-es a MediaTek zászlóshajója... Persze az igazsághoz hozzá kell tenni, hogy az MTK főleg a kínai piacra dolgozik, ott pedig az LTE eredetileg csak idén tavasszal indult volna. Aztán az LTE telepítéssel gyorsabban haladtak a vártnál, így végül tavaly decemberben (ha jól emlékszem) elindították a szolgáltatást. A kínai gyártók így a csúcskategóriás telefonjaiknál, ahol elvárás lett hirtelen az LTE támogatás, kénytelenek voltak a Qualcomm chipjei felé fordulni. Vagyis a MediaTek lépéskényszerbe került, és igyekszik minél hamarabb kihozni a saját LTE támogató SOC-jait. Az MT 6595-ös hamarosan várható, így az MT 6592 elég rövid ideig lesz a trónon.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz RetepNyaraB #30 üzenetére

    Sajnos még mindig nincs OTG kábelem, így nem tudtam kipróbálni. :O

    Illetve abban sem vagyok biztos, hogy a meglévő, roppant magas minőségű "König" USB hangkártyám működni fog vele... :P

    De igen, szeretném ezt is kipróbálni...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz CSAVI38 #32 üzenetére

    USB-s DAC-ot (nagyon leegyszerűsítve: külső hangkártyát) lehet OTG-vel rácsatlakoztatni a telefonra, ez az USB Audio.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Horsee #35 üzenetére

    A hangnem elég flémes volt, ekként ment a reagálás. Nyilván mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mire költi a pénzét. Akinek fontos a pedigrés gyártó, az nyílván rá se fog nézni egy ZOPO-ra (bár azt sem tartom kizártnak pár év múlva, ne feledjük, hogy egy 2012-ben létrejött cégről beszélünk! Ehhez képest eléggé tepernek...).

    Én például szívtam már mindenféle telefonnal (mert hiába márkás egy telefon, még egy Samsung-on vagy Sony-n sem lehetettlen pl. bootlop-ot látni), és annyira jöttek a kínai mobilos írások, hogy úgy döntöttem, hogy belevágok egy kínaiba (persze csak képletesen :P ). Összeségében egyébként én továbbra is tartom azon véleményem, hogy ár/értékben a ZOPO ZP998 nem rossz választás. Van GG, NFC, OTG, OTA (bár nálam például azzal volt probléma, másnál nem), 5.5"-os FHD IPS kijelző és 2 GB RAM. Ide pedig úgy jutottam el, hogy én eredetileg a Moto G és az Xperia SP között vacilálltam... Szóval elég hosszú út volt. Én az LTE hiánya miatt vagyok egyedül kicsit szomorú, de együtt lehet élni a gyakorlati 3-4 Mbps letöltési sebességgel is (nem is olyan régen itthon sem volt gyorsabb a netem...).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz capulet75 #40 üzenetére

    MT6592T SOC (2Ghz-en fut, szemben a "sima" MT6592 1.7Ghz-ével), Dual Sim - Dual Active, GG... Elég impozáns külső... Ha még notification LED is van rajta, akkor tényleg ott van a szeren ennyiért! :)

    Viszont 5.7"? Én már az 5.5"-t is kicsit soknak tartom... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz capulet75 #50 üzenetére

    A bajom csak annyi, hogy az 5,5" meg mint telefon sok már kicsit. Nem tudod kényelmesen zsebrerakni, ha az első nadrágzsebedben van, akkor nem tudod kivenni a zsebedből, ha leülsz, stb.

    Mondom ezt úgy, hogy 196cm magas vagyok, tehát nem egy apró emberről van szó. :)

    Ha már elővettem, az 5,5" tényleg jó a Viber-nél, a böngészésnél, ha a kocsiban navinak használom, stb. Csak ez így akárhogy is nézem kompromisszum.

    A legjobb az lenne, ha össze lehetne hajtani fele ekkorára, és elővéve kellene csak kihajtogatni. :DDD

    @tntmax: Hát azért a CUCUS-nál jópár nagyságrenddel jobb fotókat lő a ZP998, de természetesen itt is igaz, hogy csodák nincsenek, normális minőségű fotóhoz normális méretű optika kell, és ez nem egy PureView...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Duliee: a Zopo készüléke jó, ámbár valahol olvastam, hogy igen rövid a termékciklus, tehát rövid ideig van gyártásban egy készülék.

    A Kínai piac nagyon pörög most, így ha versenyben akar maradni, kénytelen követni a trendeket. Egyébként ezt nem feltétlen teljesen új telefonokkal teszi, hanem "frissíti" a termékek HW (és SW) elemeit. Lásd:

    ZOPO ZP980: MT 6589T SOC
    ZOPO ZP980+: MT 6592 SOC (elviekben a kamera változott még, 13 MP-ről 14 MP-re, de ez lehet, hogy csak marketing, lásd a ZP998-as esetében is 14 MP-snek adnak el egy 13.2 MP-s szenzort)

    Tihibaby: Az a legegyszerűbb ha az adott webshop árát (hacsak nem EU-s),megszorzod 1.29-el ez a VÁM-ÁFA páros mértéke...

    Nincs Vámtétel a mobiltelefonokra, szóval csak a 27% Áfát plusz 1500 Ft kezelési költséget kell kifizetni (ha DHL-el jön, akkor csak 27% Áfa, a kezelési díj benne van a szállítási díjban).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz dhstyle #60 üzenetére

    Hát nem tudom te milyen szintetikus tesztet néztél de nézd meg újra mit gurít egy Qualcomm MSM8960T....

    Megbocsáss, de én utánanéztem már az előtt, hogy a kijelentést tettem. A jelek szerint te ezt nem tetted meg...

    MSM8960T eredmények Innen
    Az MT6592 eredmények a saját telefonomról:

    AnTuTu:
    Sony Xperia SP (MSM8960T): 16406
    ZOPO ZP998 (MT6592): 27586

    Quadrant:
    Sony Xperia SP (MSM8960T): 7752
    ZOPO ZP998 (MT6592): 14433

    Smartbench 2012 Prod:
    Sony Xperia SP (MSM8960T): 4767
    ZOPO ZP998 (MT6592): 3091

    Smartbench 2012 Games:
    Sony Xperia SP (MSM8960T): 2912
    ZOPO ZP998 (MT6592): 2210

    és akkor rájössz , hogy bucira veri.

    Mármint az MT6592 a Snapdragon kétmagos verzióit, legalábbis ahol nem az egyszálas teljesítmény számít (Smartbench), mert abban egyértelműen jobbak az erősebb (de többet fogyasztó) Krait magok, mint a teljesítmény/watt-ra kihegyezett Cortex-A7-esek. De erre nem most jöttem rá, engedelmeddel, viszont neked biztos újdonságot jelent majd az eredmény, tehát nézegesd át őket.

    rövid időn belül az újabb játékoknak nagyon kevés lessz már ez a soc..

    Tény, hogy a Mali-450 MP4 nem egy izmos GPU, ám nem a sebességben gyengébb első sorban, hanem a képminőségében.

    meg ugye a qualcomm megoldásoknak álltalába valamiért klasszisokkal jobb kamerái vannak...

    Azért ez így erős állítás...

    nem véletlen , hogy egyre több kínai gyártó tesz az értelmesebb telefonjaiba qualcomm témát

    Akkor nem olvastad végig a hsz.-eket. Már 1x kifejtettem, hogy azért jelentek meg a Qualcomm SOC-ok a kínai csúcstelefonokban, mert decemberben beindult az LTE szolgáltatás kínában, a MediaTek-nek pedig nincs LTE képes SOC-ja jelenleg. Magyarul a gyártóknak nem sok választásuk van...

    és hogy a hasonló árkategóriájú telefon sem csinál jobb képeket ez abszolút nem igaz...

    Tehát ha akad kivétel, akkor nem igaz? Ok. De azért tegyük hozzá, hogy egyáltalán nem olyan rossz a ZP998-as kamerája, mint amennyire itt sokan szörnyülködnek... (majd jövök képekkel)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Gyors tesztképek:

    Gyári kameraszoftver @ 9.2 MP
    Gyári kameraszoftver @ 1920x1080
    Snap Camera

    Számomra egyébként úgy tűnik, hogy a zajcsökkentés tesz be a képek minőségének... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz dhstyle #65 üzenetére

    az új antutu jóval több pontot ad mint a régi bármilyen socról legyen szó..

    Ok, találtam ilyet: 24567

    Még mindig az MT6592 értéke magasabb bő 10%-al, szóval bucira éppen nem verte itt az MT6592-őt a kétmagos Snapdragon.

    A többi amit összeszedtél szépen skálázódik a 8 magra viszont hiába van 8 szálad amikor egy alkalmazás egyidejűleg nem fog még nagyon 4et sem kihasználni..

    Nézd meg ezt a videót, úgy tűnik van olyan fejlesztő, aki más véleményen van...

    és Linpacket mértnem linkeltél?

    Ja kérem, eddig picit sem érdekelt az, hogy tényeket közölj, én vettem a fáradtságot, hogy utánanézzek, te ellenben semmiféle információt nem raktál le az asztalra, de ez is az én hibám, gondolom... Mivel úgy tudom, hogy a Linpack sincs felkészítve arra, hogy 8 magot teszteljen:

    Single Thread: 138.111 MFLOPS / 0.62 sec
    Multi Thread: 264.368 MFLOPS / 0.70 sec

    Érdekes egy tesztprogram, többmagos tesztben ~2x akkor teljesítményre képes a 6592, mint egy magosban. Valóban, itt bucira veri ám a két Krait mag a két Cortex-A7-est. Van még olyan tesztprogram-igényed, amely eleve a kétmagos, egy szálas teljesítményre kihegyezett Krait elverheti a teljesítmény/watt-ra kihegyezett Cortex-A7-esek közül kettőt (a maradék hat nem játszhat, mert hát ilyen a fair play? :U ).

    és a mobilarénás teszt mégcsak nemis jó mert túlzottan is belakják a telefonokat sokminden fut a háttérbe teszt közben nem a legjobb rom stb...

    Értem, és szerinted az én telefonom meg egy csontra lecsupaszitott, a dobozból most kivett példány?

    és még számítógépes körökben is az van , hogy a játékok programok nagy része baromira nem használ ki 4 magot sem , pedig már mióta vannak 4 magos megoldások.. és ez saját tapasztalat.. kb 2-3 játék van ami mind a 6 magját hajta az FXemnek.. és bizony a régebbi alkalmazások nemis futnak olyan jól az FXen mert 1 szálon nem valami erős proci. ugyanez van az MTKnál is

    Először is korántsem hiszem, hogy egy mobil HW-t össze kellene vetni az asztali gépekkel.
    Másfelől a jövő viszont erre tendál, lásd már van olyan játék, amely 4 mag alatt el sem indul, és régóta van olyan, amely kihasznál akár 8+ magot is...

    és telefonos alkalmazásoknál sem fogják elsietni sőt szerintem nem igen lessz olyan alkalmazás ami 8 magot kezelne

    Afelől nekem is vannak kétségeim, hogy 8 magra fognak majd aztán mindent optimalizálni a fejlesztők. Nem véletlen szerintem, hogy az MTK is a következő MT6595-ös SOC-jában LITTLE.big konfigurációt alkalmaz 4x Cortex A-17 és 4x Cortex-A7 maggal.

    Ugyanakkor a multi-thread terén jó dolog a sok mag. Elvégre is az okostelefonok egyik rákfenéje pont az, hogy mondjuk aktívan használsz mondjuk 4 magot (legyen játék, vagy bármi), aztán egyszer csak jön egy hívás vagy Viber üzenet, és hirtelen új erőforrásokra lenne szükség. Na ilyenkor nem baj, ha 4+ mag áll rendelkezésre.

    Az MTK elgondolása nem rossz e téren szerintem, hiszen a Cortex-A7 messze nem fűt annyira, mint az erősebb A15 és A17 magok. Az MTK csinált erre egy jópofa kis videót is. Hogy mennyire lesz életképes ez a megoldás? Majd a sors kiosztja, mindenestre én korántsem látom olyan hú, de rossz ötletnek a 8 magos megoldást.

    És nem csak az LTE miatt tesznek szerintem kínai telefonokba is snapdragont.. már jóval azelőtt is volt pár gyártó akik kicsit igényesebbek voltak és nem szerencsétlenkedő GPS-t silány kamerát és teljesítményt adtak..

    Természetesen voltak, lásd OPPO, de azok eleve a felsőbb kategóriában is indultak. Az MTK egyik nagy vonzereje az alacsony ár, nyilván nem kompromisszumok nékül. Egyébként az MTK SOC-os telefonok esetében a GPS problémák egy része valójában a telefon nem megfelelően megtervezett GPS antennájára vezethető vissza (most nem keresem elő neked azt a cikket, ahol egy dróttal "toldották meg" a telefon antennáját, és utána hirtelen tökéletesen kezdte el látni a műholdakat), ezért viszont aligha az MTK tehető felelőssé.

    Azt mondjuk én is sajnálom, hogy nincs GLONASS támogatás például a 6592-ben, azon pedig egyenesen megütközöm, hogy még csak COMPASS (a kínai GPS) támogatás sincs.

    Viszont ide a rozsdás bökőt, hogy a kínai gyártók amint kijönnek az LTE képes MTK SOC-ok, rövid úton le fognak szokni a Qualcomm SOC-okról, kivéve a legfelső árkategóriát...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz batai15 #79 üzenetére

    Biztos, hogy nem. :)

    szab.tam: viszont válok: törölted a képem? már nem szeretsz?

    Ezen hangosan felnevettem. :D

    néha kell áramtalanítani. (kikapcs, aksi ki, be. stb.)
    érdemes ezzel játszani, mert néha egy darabig növeli az aktuális aksiidőt.

    Szvsz kikapni nem kell(ene) hozzá az aksit, a egyfelől elég macerás, másfelől a hátlap előbb-utóbb a sok le- és felrakást megelégelheti... :)

    illetve minden adatkapcsolatot, minden gyakorlatilag inaktív időben 100% lelőni.
    ez már nehezebb kérdés, de én ezt is megtettem.
    más okokból, igaz...

    A Wifi/Blutooth/adatkapcsolat és többi kilövése itt nem sokat nyom latba. A tulajok tapasztalatai alapján ezek minimálisan járulnak hozzá a fogyasztáshoz - a fő fogyasztó maga a képernyő. Gyakorlatilag anno a Defy-m két napot is elvolt bekapcsolt Blutooth-al és Wifi-vel, ha keveset használtam. Ezt a ZP998-al is meg tudnám csinálni, de egy éjszaka (7 óra) alatt minden adatkapcsolat bekapcsolása mellett mindössze 3%-ot fogyott nálam.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz szab.tam #86 üzenetére

    Félreérthetően fogalmaztam. :)

    A lényege az, hogy ha ezt csinálod folyton, előbb-utóbb a hátlap bedobja erre szerintem a törülközőt, hogy őt nem erre méretezték. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jerry311 #89 üzenetére

    Hangouts-ot használok, működik a Videochat, a videó felbontása, színei, képe (kevés fénynél is) jó, de a frame rate az olyan 2-5 fps körül mozog, sajnos a GTalk-ban nem sikerült olyan beállítást találni, ahol a felbontást lejjebb lehetne venni, mert szerintem a kisebb felbontás / magas fps jobb lenne...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Skot78 #95 üzenetére

    E-compass van e benne?

    Igen, a szenzor típusa Bosch BMM056 (ugyan az, mint a jóval ismertebb Lenovo P780-as telefonban).

    Turn by turn navigacional jol jonne..

    Alapból fent van a Google Maps alapú navigáció, amely magyarul kommunikál (úgy írottan mint verbálisan), de persze mobilinternet szükséges a működéséhez. A célnak megfelel, de azért persze nem ér fel a Nokia offline navig App.-jával vagy az IGO-val.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Skot78 #97 üzenetére

    A KitKat frissités lassan érkezni fog, már kikerült kép arról, hogy MT6589T SOC-os telefonon KitKat van, illetve az MWC-n kiállított, még piacra sem került MT6595 SOC-os promóciós telefonon is már 4.4.2 figyel, de persze ez még nem jelenti azt, hogy itt van a kanyarban a KitKat frissités számunkra. A legutóbbi információkat pl. a BLU szállította, ők Május 1.-ére ígérik a KitKat-et (sokkal stílusosabb felütésnek minősíteném, ha Április 1.-ét írtak volna. :D )

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Skot78 #100 üzenetére

    Segítek: ZP998 topic @ PH! Az ilyen kérdéseket inkább oda.

    De röviden:
    azt mondjak a hangminoseg eleg gyartra...Errol tudnal vmit mondani?

    Hát nem egy Sony teló színt, az tény, azért annyira nagy katasztrófa nincs. Audiofileknek nem ajánlott, vagy csak Blutooth fülessel.

    A wifi jel allitolag gyenge...tapasztalat?

    Negatív, a Defy-m a hálószobában már csak 1 pálcika erővel fogta a Router jelét, ami ~15 méterre és 3 fallal odébb található. A ZP998 kettő-három között ugrál jelerősségben.

    Wifi hotspot nem mkszik...Hm?

    Nálam működik, sokszor használtam/használom ezt a képességét.

    A mikrofon ahogy emlitetted is, azt is szidalmazzak, de allitolag az szoftveresen javithato...

    A ZOPO ígéretett tett, hogy a következő ROM-ban ezt orvosolják, amúgy a túloldalon telefonálás közben nem panaszkodtak.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák