Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz ddekany #69 üzenetére

    Ezt nem próbáltam ki, ugyanis a DP szépen elszállt, kinyírva a fentlévő Win7-et mire erre került volna sor.

    Nekem azért jobb az ablak, mint a felosztás, mert átfedő ablakok is lehetnek... pl gyakran elég ha az Excel táblából csak egy oszlop látszik (a menük, görgető sávok kitakarva), vagy mondjuk csak az alján pár sor... így fölé tudom húzni a másik ablakot, és kényelmesen elférek. Ha képernyő felosztás van, akkor a nem éppen kicsi menüje az Excelnek szintén foglalja a helyet. (böngészővel is szoktam, pl F1 szabadedzés... kis videoablak van ugye a reklám tömegben... namost ha felosztom a képernyőt, akkor azért csak foglal a reklám is, így meg szépen csak kihagyok neki egy akkora részt a többi ablak között)
    Egyszerűen az, hogy ablakok vannak, tetszőlegesen méretezhetőek, pakolhatóak sokkal nagyobb szabadságot nyújt, mint az, hogy csak felosztani lehet... nem beszélve arról, hogy a felosztás megvalósítható a szabad ablakokkal is, ahogy írod is Win7-ben erre már van lehetőség.. Szerintem jó irányba indultak el a felhasználói felület tekintetében (az új tálca, az ablak kezelés) az XP után... sőt igazából végig jó irányban haladtak a kezdetektől fogva, kár volt ezt elhajítani. Inkább tovább kellett volna fejleszteni, pl azzal amit írsz is, hogy a kivágtam egyet jobbra egyet balra, akkor tudjam a "választó vonalat" együtt húzni. (persze értem én, tabon remek ez az osztogatósdi az ablakozás helyett, csak hát ha desktopot használok éppen, akkor rohadtul nem érdekel, hogy "de tabon az milyen jó".)
    (Na jó, a Start menü átvariálása sem jött be nekem amit XP után csináltak vele... viszont az új tálca és a remek kereső benne nekem ezt a problémát tökéletesen áthidalta.)

    Az, hogy a teljes képernyő neked 95%-ban jobb, felhasználás függő. Nálam sokszor kell az, hogy több ablakot láthassak (mondjuk értelmesebb programok ezt megjegyzik, hogy utoljára miben futott, és legközelebb abban indul), így talán ezért is zavar annyira a Metro felület.
    (Megjelenésben sem tetszik, ez a mindenféle színes négyzetek, mintha oda lenne hányva csak az egész... de ez már tényleg csak izlés kérdése... nekem az ikonok se nagyon tetszettek, így Win95-nél már minden a startban volt, később a.... na nem ugrik be a neve... a start mellé már ki lehetett pakolni a programokat a tálca egy leválasztott részére, mi a francnak hívták azt? Quicklanch talán? Az már nagyon bejött, és azután az új tálca a Win7-ben... most ott van szinte minden... erre ez tűnik el az új felülettel :( )

Új hozzászólás Aktív témák