Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khan13

    senior tag

    válasz Ice&Lime #1 üzenetére

    Csak 8.1-re, mert ott mélyítik tovább az integrációt. De mivel a 8.1 egy ingyenes upgrade (mint korábban a service pack) ezért ez nem okozhat senkinél sem problémát.

  • Khan13

    senior tag

    válasz erdoke #4 üzenetére

    Tehát akkor ne is implementálják, mert már létezik ilyen... Amúgy meg van egy olyan érzésem, hogy ez nem az, amiről te beszélsz.

    (#6) fene_vad.
    Az összes fájl a tied (ami valóban is a tied, képzeld ide az összes jogi szöveget, mint licensz a zenékre stb) és senki nem kapja meg őket.

  • Khan13

    senior tag

    válasz Ice&Lime #15 üzenetére

    Itt már lesz olyan, hogy kiválasztod melyik fájlokat és mappákat akarod helyben is tárolni és melyeket csak felhőben, azok amiket nem szinkronizálod, eleve nem foglalnak helyet, csak kapsz rá egy linket, mint egy parancsikon. A gépeden is az előnézeti képeket belehelyezi egy pár kilobyte-os mini adatbázisfájlba, és onnan olvassa, ez most ki lett terjesztve a SkyDrive-ra is, ha nagyon sarkítva fogalmazunk (lényegesen okosabb megoldásról van szó). Konkrét számot nem tudok neked mondani, de a cikkben ott a kép, hogy az 5,69GB képből helyileg 185MB van tárolva rendesen nézhető formában, aztán ha kell az eredeti méret, akkor lekapja az adott képet rendesen és kész. Valószínűsítem ezek a leszedett dolgok ürítésre kerülnek, hiszen nem véletlenül akartad ezt a helyspórolós megoldást. Bizonyára a megtakarítás mértéke függ majd az adott fájlok formátumától, kódolástól, tömörítéstől stb.

  • Khan13

    senior tag

    válasz 2rok #24 üzenetére

    Az eszközeidet le tudod kódolni, az accountodat felfüggesztheted, jelszót cserélhetsz, stb. Az talán nem a Microsoft hibája, ha a felhasználó gyengeelméjű.
    Reagálva a 7GB szegényes életet feltételez dologra: Nekem a dokumentumaim és a néhány fényképem nem haladja meg ezt a méretet, illetve az egyetemi anyagaim is fel vannak töltve, talán az foglalja a legtöbb helyet. Nem mondanám, hogy szegényes életet élek, viszont nem készítek napi ezer képet, mint ami divat az utóbbi időben, így szépen elférek. A filmeket és zenéket pedig nem töltöm fel, mert azok beszerezhetőek. (25GB tárhelyem van, mint régi felhasználó)
    Most megnéztem, 7,89GB a foglalt, de ebben benne van ~5GB videó, amit hallgatótársaimnak rögzítettem egy eseményről, és hamarosan megy kukába.

    (Statisztika kedvéért: offline 41,8MB-ot eszik most az egész SkyDrive-om)

    (#35) jakos73:
    Igen, ez nekem is szimpatikusabb megoldás, mint az a korábbi. Ráadásul jelentősen gyorsabb is a szinkronizáció, szóval lassan tényleg eltűnik a határ a helyi és felhős tárhely között :)

    [ Szerkesztve ]

  • Khan13

    senior tag

    válasz 2rok #40 üzenetére

    Azokat a képeket vissza is szoktátok nézni időnként? Mi azért sem szoktunk annyira fényképezni, mert tudjuk, hogy nem nagyon lesznek használva. Van pár nyaralási kép, anyám friss házasságáról pár meg ilyenek, de nem ezerszámra. Persze ez mind szokás kérdése.
    Nekem is van 1 TB a PC-be, de hiába olcsó a HDD, a SkyDrive-ot PC, laptop, WP kombinációról használom, és nem akarok mindent többször tárolni, hanem ami olyan, azt elérem mindenhonnan és kész. Ha kizárólagos tárhelynek nem is, de biztonságosnak mindenképpen biztonságosabb (Azure adattárolás témakörre lehet rákeresni kezdésnek), mint a helyi gép vagy NAS.
    Abban megegyezhetünk, hogy ízlések és pofonok, hogy ki mire (meri) használja és hogyan :) A sebességét tekintve már sokkal gyorsabb, mint korábban volt, de amíg nem gigabites vonalon ülsz, nyilván a helyi lemez gyorsabb, de mint írtam feljebb, hiába a sebesség, ha nem éred el máshol is.

    (#54) nvyktor:
    Mielőtt még megfájdulna a fejed a falba veréstől, nem csuknak le érte.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák