Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus94

    őstag

    Többen kérdezték, hogyan, és mennyi ideig kell tölteni az akksit.:
    Az alábbi megállapítások minden lítium-ion és lítium-polymer akkumlátorra igazak!

    Li-i (Lítium-ion) és Li-polir (Lítium-polimer)
    Pl: WayteQ TAB

    Hogyan tudom meg, hogy ilyen-van-e van nekem?
    Az akkumlátoron és a kézikönyvben szerepel: Li-Ion vagy Li-Poly

    Mi az első teendő?
    Az akkumulátorok részben fel vannak töltve (gyárilag). A kézhezvétel pillanatától már használhatod is az eszközt, elég akkor tölteni, amikor először lemerül, és akkor sem szükséges hosszú órákon át, csak amíg jelzi, hogy tele van.

    Kárt teszek az akksiban, ha nem követem az előző tanácsot?
    Nem. A lítium-ion akksik elviselik a részleges és a teljes töltést is. Semmi különöset nem kell tenned első használatkor sem.

    Teljesen lemerítsem az akkumulátort töltőre rakás előtt?
    Ne, sőt kerüld is a túl gyakori teljes lemerülést. Inkább tölts rá többször. Teljes lemerüléskor, és töltéskor az akkumlátor roncsolódhat, pont ezért a gyártók a telejs töltést le is tiltják, illetve amikor az eszköz 0%-ot jelez, valójában nem merült le teljesen (ez onnan is látszik, hogy az óra nem állítódik el lemerülés után, csak nagyon ritkán.)

    Mindig töltsem fel teljesen, vagy elég csak részben?
    Teljesen mindegy. Az akkumulátor szempontjából a részleges töltés is pont olyan jó, mint a teljes. Ahogy időd engedi.

    Kihúzzam a töltőt a konnektorból, miután teljesen feltöltődött az akkumulátor?
    Az akku szempontjából teljesen mindegy. A töltő automatikusan megszakítja a folyamatot, amikor az akkumulátor teljesen feltöltődött. Energiatakarékossági szempontból viszont nem mindegy: húzd ki, mert a konnektorba hagyott töltő még telefon nélkül is fogyaszt.

    Mit csináljak az éppen használaton kívüli akksimmal?
    A legfontosabb, hogy tartsd hűvös helyen! A gyártók ebben az esetben is azt ajánlják, legalább 40 százalékos töltöttségi szinten tedd el - de teljesen semmi esetre se merítsd le, mielőtt hosszabb időre elteszed. Érdemes tároláskor is fel-feltölteni. (Viszont nem mindig célszerű 100%-ra tölteni, inkább 80-90%-ra).

    Normális, ha az akku jelentősen felmelegszik töltés közben?
    Nem, mindössze egy minimális "hőemelkedés" a normális. Ha rendre nagyon felmelegszik töltés közben, az rossz jel.

    Mennyi idő alatt töltődik fel teljesen?
    Kerüld el az 1 órás teljes töltést ígérő csodatöltőket. Általában legalább 2-3 vagy még több óra kell ehhez az akksinak.

    Hogyan tudom meg, hogy mennyi a töltöttség?
    Pl.: a Digiterra Explorer eltolási keretén lévő %-os értékből, vagy a PDA "Battery" ikonjáról.

Új hozzászólás Aktív témák