Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    "Senki sem akadályozza, meg az NV-nek, hogy jobb hardvereket tervezzenek. Ez szerintem a Fermi óta nem sikerült."

    Mihez kepest jobb? Arra gondolsz, hogy a Fermihez kepest nem lett jobb a Kepler es a Maxwell? Csodalkoznek, ha ilyet gondolnal :) Ha arra gondolsz, hogy a GCN-hez foghatot nem tud lerakni az asztalra az nVIDIA, arra pedig sajnos a piac racafol. Lehet valami technikailag brillians (a GCN az is volt 2011-ben, csak az mar 4 eve volt), de a vegen a vasarlok dontenek el mindent a valasztasukkal. Nemtom, a LaserDisc vagy a Beta megvolt-e, bar szerintem ahhoz Te is es en is tul fiatalok vagyunk, inkabb csak a tortenelem konyvekben lathatjuk oket ;) De a lenyeg, hogy azok a technologiak is azert buktak el, mert hiaba voltak brilliansak, a felhasznalok mashova vittek a penzuket. Mondhatjuk, hogy a GCN technikai / "nerd" / "geek" szemszogbol jobb, mint a Maxwell, de furcsamod a vasarlok megis 3x tobb Maxwell/Keplert vesznek, mint GCN-t. Es szepitettem a szamokon, hiszen valojaban 4x lenne a kulonbseg, de voltam olyan elegans, hogy a GCN-be belevettem a GCN alapu APU-kat is -- ami ellen nincs konkurens megoldasa az nVIDIA-nak. Sz'al az nVIDIA me'g a "rosszabb" hardverbol is sokkal tobbet ad el, mint az AMD a "jobb" hardverbol. Innentol izles dolga, hogy megforditja-e az ember a relacios jelet ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Joshi

    titán

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    Te mint programozó tekintesz egy API-ra mint jóra vagy rosszra. És mi a helyzet a gyakorlattal? A Mantle is mekkora korszakalkotó fejlesztés volt, aztán mi lett belőle? Itt látszik, hogy kell a pénz és támogatás különben nincs eredmény. ;]

Új hozzászólás Aktív témák