Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    válasz Bgs #81 üzenetére

    Te csak a merevlemezt hoztad fel példának, melynek valóban nagy szüksége van a sávszélre, de Te magad is jól mondtad, hogy a SATA az céleszköz, és mindig jobb céleszközt használni, már csak a kompatibilitás miatt is, mint 1 általános csatolófelületet, amin pl. nem tudod lekérdezni a S.M.A.R.T. értékeket...

    Egy laptopra maximum 1 eSATA kell, bőven elég, ahogyan firewire-ből is elég 1 db, és 3-4 USB. Nincs bajom az USB 3. szabványával, csak nem hiszem, hogy ez a legsürgetőbb feladat.

    A számítógéped alaplapján nem 1 db USB HUB van, hanem több. Általába 1 HUB-hoz 2 port tartozik, és valóban annak a 2-nek osztozni a kell a HUB sávszélességén.
    Nem írtad le egyértelműen, hogy te külső vagy belső HUB-ra gondolsz. A belső az ugye az USB gyökérhub, és nem sima HUB, mint az USB elosztók, amiket külön lehet kapni boltban...

    A hasonlatom teljesen jó, hiszen magának a csatolófelületnek nagy a sávszélessége, miközben az eszközök közel sem tudják ezt a sebességet kihasználni, produkálni. Ahogyan egy komoly gumiabroncs is "csatolófelület" az út és jármű között, s az hiába csúcsminőségű, nagy sebességre képes abroncs, ha az autó motorja képtelen olyan teljesítményre, ami kihasználná.

    Hálózatra lehet használni a firewire-t, ami eleve IP-n kommunikál. De megnyugtatlak, hogy van 10 Gbit/sec sebességű rendszer, sőt Tbit/s sebességű is. Üvegszál-optikát nem fogja semmi überelni. Főleg nem vacak USB. USB hálózatra nem lesz alkalmas, mert ott sok szabvány, sok protokolja kell, hogy adott legyen.
    Hálózatra speciális eszközök vannak, azokat célszerű használni, de ebbe ne menjünk bele.

    Nem folytatok kereszteshadjáratot, csak megjegyeztem, hogy szerintem nem ez az égetően fontos dolog a mai számítástechnikában, viszont ebbe kb 3-an is belekötöttetek.
    Azt is leírtam, hogy semmi bajom sincs az USB3-mal, de ezt a sort valahogy figyelmen kívül hagytad. Előbb-utóbb szükség lehet rá.
    De (, és itt a lényeg,) az USB egy szabványos csatolófelület, melyet nem nagysebességű eszközökhöz terveztek eleve, hanem a régi sorosportot felváltva, menetközben eltávolítható és univerzális célokat szolgáló eszközöknek.

Új hozzászólás Aktív témák