Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz faster #34 üzenetére

    Azért nem, mert egy ilyen chip a többség számára értelmetlenné tenné a kisebb és nagyobb VGA-kat is. Egy 12 futószalagos chipet alig drágábban lehetne összehozni mint egy 8 futószalagosat és 0,09-en 600 MHz környékén hajtva könnyedén kielégítené az 1280x1024-es TFT-sek (vagyis a nép egyre nagyobb hányada) igényeit (2x12-es SLI-ről nem is beszélve).

    Ráadásul így nem lehetne mit kezdeni a 16 futószalagos chip ''selejtkészletével''. Kíváncsi vagyok, hogy az NVIDIA milyen jövőt szán az NV42-nek, mert elvileg a 6800GS majdhogynem a 7-es családba tartozik, kicsit meghúzva kiválthatná a 7600 GT-t, mert sebességben is tudja a 6800GT szintjét.

    Igen-igen Rocket, ismét ATI VGA-k tesztjének topicjában beszélünk az NVIDIA megoldásáról, ugyanis botorság lenne kiélezett piaci párversenyben az egyik résztvevőt figyelmen kívül hagyni!

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rocket

    nagyúr

    válasz faster #34 üzenetére

    Azt en se ertem a karacsonyi piacra miert nem adtak ki valami utos mainstream kartyat x1k sorozatbol, lehet a valasz, hogy meg nem csinaltak? x1700 nev kiado mindenesetre, ha akarnak valamit akkor van helyuk, de karacsonyi szezont mar lekestek.
    Szerintem tavasszal jon majd valami, rv535 ami az rv530 80nm gyartassal (ehez mindenkeppen 256bit kene kulonben ugyanottt lesznek vele mint most az rv530-nal), vagy az rv560 ami vegre mar tenyleg egy mainstream kartya lesz, de ez meg a jovo, jelenben az x1600pro/xt nem szerepel jol, azt se ertem minek pazaroljak 1.4ns-1.2ns memoriakat ilyen kartyakra 128bit mellett, vagy ennyire olcsok lennenek mar ezek a memoriak, hogy megerje? utobbit valahogy ketlem :)

    [Szerkesztve]

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Új hozzászólás Aktív témák