Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atus33

    tag

    válasz t.r.b #3 üzenetére

    Én is nagyon megjártam korábban egy (másik) tajvani típussal. Azóta nem volt saját notim, csak céges, de akkor eldöntöttem, hogy inkább márkásat veszek (IBM, Dell, HP). Ha valamit rosszul, kapkodva konstruáltak meg, azzal a disztribútor sem sokat tud tenni. TUDOM hogy a márkás gépek között is vannak vacakok, de amennyi tapasztalatom volt, abból azt szűrtem le, hogy azokat legalább leültek megtervezni, megcsinálták rendesen / csendesen a hűtést, az energia-rendszerét (nem vibrál a képernyő, ha a winyó kerreg, stb.), a billentyűzetét, meg persze nem kontaktos mint a tied.

    Egyébként számomra érthetetlen, hogy valaki MSI-t vagy hasonlót vegyen majdnem 400 ezerért, amikor 200 alatt is kapható pl. IBM meg más márkás is. Több memóriát, jobb procit azokba is lehet kérni, de egy rosszul megkonstruált laptop nem válik jól átgondolt termékké.

    [Szerkesztve]

    . o O o .

  • DeimoS

    csendes tag

    válasz t.r.b #3 üzenetére

    írd ide légyszíves, hogy melyik disztribútor volt, megérdemli az ingyenreklámot.

    részemről amikor gépet akarta venni sulinetben megteccett ez a gép. az ára meg az 1.6 cpu már kevésbé. Szerettem volna az 1.8ast megkapni amit akkor már az acomp (80as vinyóval) forgalmazott (ráadásul olcsóbban mint sulinetben az 1.6 volt 60assal). A nagyobb procis igényt a kereskedőnek bejelentve közölte, h ők azt nem tudják, hívjam a disztribútort. Hát ez volt az expert computer. Felhívom a számot, egy csóka azt mondja, hogy 1.8assal nem tudják mert az nincs sulinetben (!!!!). Persze mondtam nekem az is jó ha 1.6os adnak, aztán ráfizetéssel cseréljék 1.8-ra. Ja, hát azt nem lehet, meg nem tudják. Persze 1.8as nem is biztos, h lesz, mert nem áll rendelkezésre kellő mennyiségben (ezek szerint volt már akkor is), ha mégis lesz sem tudják mikor, se kb árat se semmit...
    Mindenesetre nagyon jó ötlet volt a sulinet, de ahogy megvalósították meg ahogy ellenőrizték, hogy ne legyen kettős árazás.... Volt egyáltalán vki az illetékes minisztériumokban aki látott és be tud kapcsolni számítógépet?

  • Adi

    senior tag

    válasz t.r.b #3 üzenetére

    Csatlakozom az előttem szólókhoz: írd már meg plz, hogy melyik cég volt ez! Megérdemli az ilyen, hogy tudjanak az inkorrektségeiről és elkerüljék a vevők. :(((

    A cikkhez hozzászólva: mókás azt olvasni ''öreg'' komputeres fejjel, hogy nem jó a billentyűzete, mert az Enter lapos és az ű fölötte van. Ha a cikkíró is még a DOS-os korszakban, angol billentyűzetű PC-vel ismerkedett volna össze a háziszámítógépek után, akkor a mai magyar billentyűzetektől mennének tönkre az idegei. :DDD

    ldm start-reconf primary

Új hozzászólás Aktív témák