Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Payskin

    tag

    Szerintem simán LOL of the Year nagydíj-esélyes.

    Kezdjük ott, hogy mit hívunk hot swap bay-nek? Attól hot swap, hogy nem kell a SATA kábeleket rádugdosni a HDD-kre, hanem a ház "végében" ott vannak a beépített SATA csatlakozók, amiket csak rá kell dugni az alaplapra, és kész, ugye? Tehát, ha rám jön, hogy hot swappolni akarok (a kifejezés eredeti értelmében), már csak le kell kapnom a ház oldalát, ki kell csavaroznom a gumialátétes, kézzel tekerhetős HDD csavarokat, és "máris" húzhatom kifelé a HDD-t. Hát ez tényleg őrült nagy találmány! :D

    Félve kérdezem, hogy ugye azt is jól látom, hogy 160 euró kipengetése után minden egyes pendrive bedugásához és kihúzásához be kell majd másznom a ház háta mögé, mert nincs rajta kivezetve sehova semmi?

    És akkor még azt is szeretném megkérdezni, hogy a 90 fokban elforgatott tápegység honnan fog levegőt szívni? A prociról vagy az egybe-fém oldallapról?

    Elgurult a gyógyszer, vagy mi?

    (Persze, simán lehet, hogy ez az utóbbi idők legforradalmibb újítása mATX/ITX házak terén, csak én nem értek hozzá. :F)

    [ Szerkesztve ]

  • Payskin

    tag

    Azt olvastam valahol, hogy ez nem desktop, hanem valami otthoni szerverház, ezért van benne ennyi vinyóhely. (Meg talán ezért nincsenek kivezetések...)

    WUT? :Y

  • Payskin

    tag

    válasz Rozsa #16 üzenetére

    Attól Hot-Swap, hogy működés közben kikaphatod, nem kell leállítani a gépet.

    Így van, ezt értettem azon, hogy a "kifejezés eredeti értelmében". Szerintem a Lian Li nem erre gondolt, hanem arra, hogy nem kell kábelezni a HDD-ket.

    "a gumialátétes, kézzel tekerhetős HDD csavarokat" sem kell kitekerni, azzal együtt kihúzhatod

    LOL, teljesen igazad van! Ezt benéztem. :K Mondjuk, ha másikat akarok berakni, és nincs már ilyen gumialátétes bindzsitekerős keretem, akkor muszáj lesz.

    Egy komolyabb táp pedig, ezt az egészet úgy elviszi, hogy a ventije be sem kapcsol hozzá, csak néha felpörög az önkontroll miatt.

    Á, egy komolyabb táp! Erre nem gondoltam. Én eddig csak komolytalan, levegőzős tápokat használtam. :B

    Nem olcsók a LIAN LI házak, de átgondolt, precíz és időt álló darabok.

    Erre hadd meséljem el, hogy 2003-ban volt egy nagy házteszt a PC Worldben (a nyomtatott újságban). Az abban szereplő Lian Li ház azóta is apámék gépére vigyáz kívülről. Most, decemberben szereltem bele az előző konfigomat. Két dolog felett járt el az idő: az előlapi USB (még 1-es, de valahogy rábűvészkedtem az alaplap tüskéire), és a porszűrők (most, amikor kivettük őket, egyszerűen szétmállottak).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák