Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asysoft

    aktív tag

    válasz vimes #2 üzenetére

    LTE nem csak a Linux ISO-k letöltését gyorsíthatja meg, böngészést, levelezést is jóval pörgősebbé teszi. Én pl nagyon szeretem, hogy hivatkozásra "kattintás" után szinte azonnal ott van az eredmény. Divatos kifejezéssel élve, jobb a felhasználói élmény:)

  • asysoft

    aktív tag

    válasz #32839680 #10 üzenetére

    Természetesen ez is közrejátszik, ugyanakkor LTE a hálózat adottságaiból adódóan egyrészt jobb válaszidővel rendelkezik, mint a korábbi generációk, másrészt - de javíts ki, ha tévedek - spektrumhatékonysága is jobb, mint a 3G-nek. Ezért ha áttevődik a 3G-s adatforgalom LTE-re (készülékcserével ez fog bekövetkezni), logikus lenne, ha a szolgáltatók is követnék frekvencia allokáció szempontjából a változást (hisz többet gombolhatnának le a felhasználókról ugyanannyi “befektetéssel”).
    Érdekelne, hogy miért gondolod, hogy nem fogják bővíteni az LTE frekvenciasávokat. Most indul az n-edik frekvenciatender (illetve pályázat; remélhetőleg ezúttal sikerrel zárul), új frekvenciák birtokában pedig jó eséllyel az adatszolgáltatást tudják fejleszteni, hisz jelenleg az a problémásabb, és trendek alapján az fog nagyobb bevételt generálni. Ha pedig a VoLTE-t is bevezetik évek múlva…

    Geller_1972 (#9):
    Ha “ahogy a csövön kifér” tölteném, annyi sem kéne hozzá :DDD De mit említettem, normális böngészésről van szó :)

  • asysoft

    aktív tag

    válasz #32839680 #34 üzenetére

    Természetes, hogy gyér a lefedettség, mikor a szolgáltatók főleg 2100MHz-es sávot használnak UMTS szolgáltatáshoz (kivételt képez a Voda, aki 900-at, kültéri lefedettségük jóval nagyobb is, mint a többieké), amelynek jelterjedési jellemzői nem olyan jók, mint az alacsonyabb frekvencián. Fejemet merném rá tenni, hogy frekvenciatender után ez is változni fog.

    VoLTE != “Skype” mobilhálózaton, ennek ugye jelenleg sincs elméleti akadálya (ráadásul LTE alacsony késleltetése itt is előnyt jelentene). VoLTE operátorok által biztosított szolgáltatás, pont mint a vezetékes VoIP pl Telekomnál vagy UPC-nél. Előny is főként náluk jelentkezik, mert olcsóbb egy LTE hálót fenntartani az egyszerűbb maghálózat miatt.

    “Csak ott a korlátlan csomagot dobják utánad gombokért."
    Kérlek, linkelj olyan országot, ahol "gombokért" adnak valóban korlátlan adatforgalmat. Semmi csillagos rész, semmi rejtett kitétel. Nem hiszem, hogy fogsz találni ma már. Okostelefonok hajnalán valóban próbálkoztam ilyennel a szolgáltatók, de azóta győzött a fizika (frekvencia erősen korlátos erőforrás, csak sűrűbb bázisállomás telepítéssel tudnak adott területen nagyobb sebességet biztosítani, de ennek - többek között - költségvonzatai is vannak...)
    Ahogy látom ismerettségi körben (tisztában vagyok vele, hogy nem lehet reprezentatív minta:) ), mobilinternete annak nincs, aki nem látja értelmét. Amint talált számára is releváns felhasználási területet (legyen az Viber, FB netán email), azonnal előfizetett egy olcsóbb, párszáz mb-os csomagra. Félreértés ne essék, egyetértek, idehaza drágák a tarifák. Viszont kétlem, hogy ez lenne a fő visszatartó ok.

    Ahol nincs DSL, kábel, miegymás, ott jó eséllyel nem érte meg ezeket kiépíteni (relatíve gyéren lakott területek, kis vásárlóerő). Kérdéses, hogy egy nagysebességű mobilhálózat kiépítése (pláne 2.1GHz-en 3G esetén) mennyire érné meg ugyanott.

Új hozzászólás Aktív témák