Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Aki azt mondja külföldön mennyire drága az élet az kb csak Londonban meg Berlinben gondolkodik. Pl Vilshofen Passautól 30 km-re 800 euro egy 1,5 szobás lakás. Ez se kevés pénz de messze nem 1500. Egyesült királyság Glasgow 900 font egy szobakonyha (amúgy tök szép helyen). Edinburgh szintén 800-1000 körül bérelhető egy garzon. A fizetések meg ugyan úgy 2500 font körül alakulnak. Az árak meg kb 30-40%-al alacsonyabbak mint Londoban vagy hasonló trendi nagyvárosban. Nem véletlen. Szóval a 10-en egy lakásban szart éve, nyomorogva egy hülye képzelgés többnyire azokkal történik meg akik puszira mennek ki pénz nélkül Juszufhoz gyrost árulni meg virslit csomagolni a szalag mellé....

    Amúgy aki mondta, hogy a munkavállalóknak alább kell adni az igényeiket azt kérdezem hova? OK te 10 éve 500 Ft-ért kezdtél. Csak azóta az az 500 forint messze nem ugyan az mint ma. Volt egy "pici" infláció. Mellesleg amikor egy műkörmös p*csa névtábla osztogatásért egy rendezvényen kap 800-at akkor azt hiszem 3 év egyetem után egy baromi nehéz és összetett területen elvárható ennél kicsit magasabb bérezés. 500 Ft-ot szórólapozásért fizetnek. Egyszerűen megalázó. De számoljuk ki hogy amúgy miért nem elfogadható ezen kívül.

    Végzel 18 évesen a gimiben. Felvesznek, okos vagy, szorgalmas, nem csúszol. A képzésed ugye fizetve van, de a szüleid fizetik a megélhetésed, ha nem otthon laksz akkor kolit/albit. Havi mondjuk 30 kajára, koli az olyan 10-20 ezer. Kell tankönyv is, fénymásolás, bérlet. Erre számoljunk kb 25.000-et (csak a bérlet 18000 körül van pesten egy félévre). Szóval egy félév a tandíjon kívül vagy 250.000 forint. Ez nem fog leesni a fáról. Ok, ha okos vagy kaphatsz ösztöndíjat. Ez az óbudain maximum 42.000 Ft. De pl Miskolcon ennél sokkal kevesebb. Ha nem buksz meg semmiből ÉS olyan jól tanulsz, hogy ösztöndíjat kapsz te műszakin nem fogsz elmenni mellette dolgozni mert nem lesz időd rá. Reggeltől estig bent vagy, és amikor 6-7 felé hazaérsz akkor állsz neki tanulni meg házit írni. persze tudom vannak szuperemberek akik nem alszanak és egyszerre 3 helyen vannak, de az egyetem mellett dolgozók mind csúszók, vagy egyéni tanrendesek vagy erősen bukdácsolnak. Jah majdnem lefelejtettem a nyelvvizsgát hiszen abból is kell 1 mindenképp, de ugye inkább 2. Az is 60.000. Mert tanfolyamra nem megyünk mert az drága.

    Szóval akkor 6*250k az 1,5 misi. Szóval neked belekerült 1,5 millióba a diploma amit megbeszéltünk, hogy csak azért kell, hogy jól nézzen ki a cég portfóliójában. Emellé még képezni kell magad önszorgalomból, naprakésznek lenni, de ezt ne váltsuk pénzre.

    Akkor vagy 21 éves. Nincs munkatapasztalatod, de naprakész vagy, elszánt, jóképű szóval találsz egy gyakornoki munkát. Ekkor ugye felvesznek 500 Ft-ért vagy minimálbérre hiszen mit akarsz tapasztalat nélkül csak a nyomorult diplomáddal. Ha 500 Ft-ért dolgozol havi 160 órát az 80.000 Ft. Ebből lejön 10.000 bérletre, 30-50 kajára (és akkor ugye elég minimálon oldottad meg) szóval van 20-40k-d albérletre és minden másra. Persze lakhatsz otthon mert az olcsóbb. A legkevesebb szakmai tapasztalat amit megkövetelnek az 2 év tehát akkor 2 év után lelépsz és keresel egy rendes állást.

    23 évesen vagy ott, hogy igazából még nincs értéked a piacon, de talán kapsz egy olyan állást amiből el tudsz költözni és meg tudsz élni. Nincs megtakarításod, a szüleidnek nem adtál vissza semmit, nem tudtál nekik anyagilag segíteni. Gyerek? Ugyan...

    Ehhez képest Paraszt Józsi 16 évesen kijön az oskolából elmegy a belezőbe dolgozni a helyi sertéstelepen és megkap 80-110 nettót.

    Persze később jön a jó fizetés, meg jobb egy irodában dolgozni mint a belezőben, DE AZÉRT NAH... Az embernek a 30 éves kora előtt is meg kéne élnie valahogy.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • senior tag

    válasz DaveJr #143 üzenetére

    Ahogy mondtam, tőlem egyszer sem kértek semmit.
    Eddig kb. 5 projecten dolgoztam külföldön, több országban is. Megkérdezték hogy értek-e a feladathoz, mondtam igen, és elkezdtem dolgozni.

  • bambano

    titán

    válasz sysys #77 üzenetére

    "Ettől még bármilyen feladatot meg tud oldani.": én is találkoztam már ilyen "programozókkal" meg "architektekkel", akik bármilyen feladatot meg tudtak oldani. pl.
    - régi szép időkben volt egy ismerősöm, aki gyönyörűen leprogramozott egy osztottan kezelhető hozzáférési rendszert. tényleg, hibátlan volt, meg szép meg minden. amikor dicsekedett nekem vele, mondtam, hogy ezt a novell, amin futtatták, gyárilag tudja. nem is tudott róla.
    - egy másik projektben egy hasonló "szakember" külön adatbázisokat tervezett, meg azt, hogy majd milyen szépen pakolgatják egyikből a másikba az adatokat. egy délelőttöt vitatkoztam vele, hogy redundancia esetén mindig beüt a sz.r, nem hallgatott rám. egy év múlva már azon agyalt, hogy miért nem egy adatbázisba rakta az egészet...

    szóval lehet bárki "penge" a területén, ha nem látja a fától az erdőt, akkora pofonokba fog belefutni, hogy a kapu adja a másikat (lehet, csak később).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #151 üzenetére

    Sokan a gyakornokoskodást rossz időpontra lövik be! Az azért gyakornok, mert az egyetem mellett csinálja!
    Ez a cég munkavállalói béta tesztje ami arra való, hogy kicsiny diákot letesztelje olcsóbban, csökkentett munkaórában, hogy alkalmas-e később bármire. Ha kicsiny diák nem értelmi fogyatékos taknyoló, akkor mivel már gyakornoknak felvették, valószínű marad, és akkor már teljes állásban, teljes fizetésért.
    Amelyik cég gyakornokot heti 40 órába kíván fél fizuért alkalmazni, oda nem szabad menni! (jó, könnyen beszélek első látásra, de én a 3 év melót egyetem mellett csináltam!)

    A diploma tényleg drága, de helyette OKJ-re menni nem alternatíva! Szakközépből kiesett tizenéves suhancot pedig nem fog egy cég nulláról betanítani, hogy aztán bármikor dobbantson, a diploma annak a fokmérője hogy hajlandó vagy egy szintért megdolgozni. (a szint aktuális minősége persze jogosan vita tárgya)
    Én annak örülnék, ha volna egy alternatíva az egyetemnek, ahol jóval szabadabban válogathatnál tárgyakat, kurzusokat, és ugyanúgy elfogadnák. Vagy az egyetemek törnék magukat friss tudás megszerzésére és pénzért oktatására, de jelenleg minden szorgos oktató keze meg van kötve. Az meg hogy mutat, hogy edx-en végeztem X kurzust? Még sehogy!

    Bélabá

  • bambano

    titán

    válasz emvy #117 üzenetére

    London már nem angol város...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #151 üzenetére

    Érdekes gondolatok. Bár valamiért megint a "so wrong on so many levels" jutott az eszembe...

    Pl Vilshofen Passautól 30 km-re 800 euro egy 1,5 szobás lakás.

    Az fasza lehet, igazi álom. Egy 15 ezres kisvárosban, ahonnan óránként egy vonat megy Passauba. Összehasonlításképp: 800 kaltért van kétszobás lakásom München-Westben, 5-10 percnyire a belvárostól, igaz ez óriási mák volt, ma ugyanott, kvázi ugyanabban a társasházban már bőven 1000 felett kelnek el a lakások.

    Szóval egy félév a tandíjon kívül vagy 250.000 forint.

    Ez egy befektetés. Felnőttképzésben egy néhány napos tanfolyam kerül ennyibe.

    Reggeltől estig bent vagy, és amikor 6-7 felé hazaérsz akkor állsz neki tanulni meg házit írni

    Nézd, én el tudtam végezni egy BME-VIK-et úgy, hogy mellette volt egy majdnem főállásom (tehát a többiekkel egyenrangú, felnőtt munkaerőként kezeltek, annyi különbséggel, hogy én átlagosan heti 25-30 órát dolgoztam csak), laborvezető voltam és önkéntes munkában egy relatíve nagy diákszervezet napi ügyeit is intéztem. Igaz, rá kellett húznom néhány félévet, de valamit valamiért.

    Jah majdnem lefelejtettem a nyelvvizsgát hiszen abból is kell 1 mindenképp, de ugye inkább 2. Az is 60.000.

    Nincs nyelvvizsga már középiskolában? Miért is nincs?

    Mondjuk nem csodálkozom semmin, a magyar közismerten fél az idegennyelvektől, mint a tűztől, lásd fentebb a "mi vagyok én szinkrontolmács" hozzáállást. OMFG. Nem szinkrontolmács, hanem esetleg, talán véletlenül egy XXI. századi európai felvilágosult ember?

    Szóval neked belekerült 1,5 millióba a diploma amit megbeszéltünk, hogy csak azért kell, hogy jól nézzen ki a cég portfóliójában.

    Megbeszéltük? Tényleg? Szerinted ennyi a diploma?

    Szerintem pedig amellett, hogy ad egy széles látókört, megismertet az adott terület különféle oldalhajtásaival, lehetőséget biztosít kutatásra-fejlesztésre, és nem utolsó sorban bizonyítja, hogy el tudod végezni a szakot, van ám egy szintén fontos, mondhatni esszenciális pozitívuma is: kapcsolatépítés, belépő az iparba.

    Nyilván a tanyag is erősen kérdőjeles, én a BME-n nem éreztem, hogy "felesleges" meg "elavult" lett volna az anyag. Igaz, jó régen volt már az.

    De hát ez is egy döntés volt, ki mire, és főleg hol tölt el sok-sok pénzt és évet az életéből. Lehet menni alsóbivalybasznádra főiskolára, meg van mondjuk a Műegyetem.

    Akkor vagy 21 éves. Nincs munkatapasztalatod

    Lásd fentebb, senki sem tiltja meg, hogy a felsőoktatás mellett dolgozzál. Főleg manapság, az internetes freelancermunkák világában.

    Ekkor ugye felvesznek 500 Ft-ért vagy minimálbérre hiszen mit akarsz tapasztalat nélkül csak a nyomorult diplomáddal.

    Ezt te magad sem hiszed el 2015-ben. Tudnék írni egy kisregényt, de nem fogom kifejteni.

    Persze később jön a jó fizetés, meg jobb egy irodában dolgozni mint a belezőben, DE AZÉRT NAH... Az embernek a 30 éves kora előtt is meg kéne élnie valahogy.

    A topik tanulsága szerint azért vannak, akiknek sikerült...

    #144: egyetlen helyen kértek tőlem papírt a nyelvtudásomról.

    Ismerős.:) Az utolsó magyar munkahelyemen (multi) egy év után szólt a HR, hogy nem találják a diplomamásolatomat, van egyáltalán? :))

    Látszik mennyire érdekelte őket... Dolgozni kellett, jól, és ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • nemlehet

    őstag

    válasz Béééla #154 üzenetére

    Egy normális egyetem MELLET nem lehet dolgozni ha nem csúszol. Elvileg minden félévben megcsinálsz 30 kreditet. Átlagolva egy tárgy 4 kredit, ehhez tartozik 2 óra előadás és 2 óra gyakorlat, gyakran még labor is. 30/4 7 de mondjuk hogy a laborokat nem számoljuk szóval legyen 8 tárgyunk egy félévben. Akkor tehát 8*4 az 32 óra amit be kell járnod. Az napi 6,5. Ugye ekkor még nem volt lyukasóránk és nem utaztunk. Aludni kell, de mivel kemények vagyunk csak 6 órát alszunk. (persze ez elég egészségtelen de ez senkit sem érdekel). Szóval elmegyünk reggel 8/9-re egyetemre bent vagyunk 6-7 órát, onnan még át is kéne érni a munkahelyünkre az fél óra. Tehát olyan fél 4 körül fel is tudjuk venni a munkát. Biztos rendkívül produktívak leszünk, de sebaj. Bent vagyunk 4 órát, akkor olyan fél 8 körül elindulunk haza. Hazaérünk mondjuk fél óra alatt az már 8, evés, fürdés, kajacsomagolás másnapra. 9-kor pedig akkor nekiállunk felkészülni a beugrókra, csinálni az egész féléves házit, megtanulni az egész elméleti anyagot legalább részben, hogy ne ZH előtt kelljen. Jah meg ugye önszorgalomból otthon tanulunk meg olyanokat amiket a munkahelyen elvárnak. Erre van 3-4 óránk ha szeretnénk 6 órát aludni minden nap. Persze életünk az nincsen, se pénzünk, de hát az majd 30 évesen...

    Persze ez az ideális eset ha jól tudjuk összerakni az órarendet. Nekem pl van katalógusos órám délelőtt és 5-kor is. Az a napom kiesett. Több helyről küldtek el, hogy ha nem tudok bemenni minden nap keresnek majd mást. Plusz én pl 1,5 órát utazok be az egyetemre szóval az nagyon meg tudja dobni az órákat.

    Nem mondom, hogy nem lehet egyetem mellett dolgozni, de ne ez legyen már az alap elvárás. Vagy akkor legyen biztosítva a lehetőség normálisan és ne legyen elvárva egy aktív nappali tagozatos gyakornoktól, hogy vén tapasztalt rókaként álljon helyet. Elhiszem, hogy a cégeknek a szakit éri meg alkalmazni de ez nem így működik...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • dabadab

    titán

    válasz vzozo #156 üzenetére

    "Ekkor ugye felvesznek 500 Ft-ért vagy minimálbérre hiszen mit akarsz tapasztalat nélkül csak a nyomorult diplomáddal.

    Ezt te magad sem hiszed el 2015-ben. Tudnék írni egy kisregényt, de nem fogom kifejteni."

    Mondjuk ha kisregeny nem is, de egy allashirdetes, peldanak: [link] - szoval ez azert valamivel a minimalber felett van :)

    DRM is theft

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #157 üzenetére

    Vázlatosan:

    - Semmi katasztrofális sem történik, ha 1 évvel tovább tart a diploma megszerzése, de közben pluszban képzed magad, esetleg dolgozol is
    - Nem kötelező minden órára bejárni (sorry, ez van, triage-olni kell)
    - Nagyon extrém esetben, ha nincs katalógus / gyakorlat, akkor komplett tárgyakat meg lehet tanulni csak a vizsgaidőszakban, könyből, jegyzetekből (munkahelyen amúgy is elvárás, hogy záros határidőn belül végezz ki ezeroldalas szakkönyveket)
    - Másfél óra utazás: vagy oda vagy oda-vissza? Ha nem te vezetsz, autóval, akkor tökéletes szabadidő tanulásra-olvasásra
    - Multiknál tipikusan vannak utolsó éves egyetemistáknak, frissen végzetteknek gyakornoki programok, ahol egy már szemmel látható fizetés mellett 3-6 hónapig vagy még tovább "csak" oktatják, képzik az embert. Ezeket meg kell találni, és ki kell használni

    Végül egy igencsak nyers és őszinte zárógondolat: nem mindenkinek való ez a szakma. Hát nem egy sültgalamb, az biztos. Szabad mást, könnyebbet, egyszerűbbet keresni.

    #158: ennyi, kösz a példát. És látod hányszor uppolta, nyilván nem találtak rá embert...

    [ Szerkesztve ]

  • velizare

    nagyúr

    válasz vzozo #159 üzenetére

    eleget. mert nem egyet, meg kettőt kerestek, hanem pár százat.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • Goose-T

    veterán

    válasz velizare #160 üzenetére

    Ráadásul csak annyi a felvételi követelmény, hogy tudj egy icipicit programozni. Szó sincs patternekről, technológiákról, alapelvekről, rendszerek mélyenszántó ismeretéről, mint egy seniornál, csak éppen konyítani kell egy kicsit hozzá. Én is vettem részt régen az NSN-nél diákok interjúztatásában, amikor még ott dolgoztam, sajnos még ezt a nagyon alacsony szintet is kevesen tudták meglépni. Pedig ott aztán nem nagyon érdekli őket a végzettség, az egyik ottani nagytudású volt kollégám fizikus bölcsészként végzett, mégis programozóként vitte ott sokra.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • vzozo

    senior tag

    válasz Goose-T #161 üzenetére

    sajnos még ezt a nagyon alacsony szintet is kevesen tudták meglépni.

    Ennyi. De a pofa nagy, meg nem fizetnek rendesen... Kérdem én: mire?

  • Zolee11

    senior tag

    válasz vzozo #162 üzenetére

    Pont erről beszéltem én is, csak egy kicsit másként közelítettem meg, aki valóban tud valamit azt itthon nem fizetik meg rendesen, aki igazán tud, azt külföldön is keresik, és fel is veszik, (interjú telefonon, skype-on, majd egy feladatot küldenek, és kapsz rá X időt, ha megoldottad küld vissza, persze egy idő után, mikor az önéletrajzodban van pár nagy név, akkor erre sincs szükség).
    Szerinted 1 millió emberből, hány használható informatikus lesz? A jelenlegi képzési rendszerben csak az olyan jellemű emberek jutnak valamire, amilyen te vagy, ahogy mondod is nem mindenkinek való ez, lehet könnyebb munkát is választani, lehet persze, de attól még a hiány hiány marad.
    Én nem vagyok képzési szakember így nem tudom erre lehet-e megoldást találni, de a jelenlegi képzési rendszer sem itthon sem nyugaton nem tud kellő számú "informatikust" kitermelni, és erre jön az, hogy itthon alul van értékelve azok munkája, tudása akik valóban tudnák húzni azt a bizonyos szekeret.
    Ez egy tény, nem nagypofájúság kérdése.

    Én nem a pályakezdőkről beszélek, ugyanis azok nem mennek külföldre, főleg nem vezetői pozíciókba. Mellesleg nagyon ágáltál a véleményem ellen, ugyanakkor te is külföldön élsz... :) Jó is az az ajrós balkonláda. :)

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • vzozo

    senior tag

    válasz Zolee11 #164 üzenetére

    Ácsi, éppen hogy a pályakezdő tapasztalatlan emberekről volt most szó a linkelt álláshirdetés kapcsán. Kicsit furán összemostál most mindent a hozzászólásodban.

    De tudom, van, akinek semmi sem jó...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zolee11 #164 üzenetére

    Aki valóban tud, azt itthon is jól megfizetik ezt pedig részben pont az informatikushiány okozza, ami megdobja a cégek által megajánlott béreket. De ehhez mondjuk tudni is kell, nem csak lébecolni.

  • Retro DJ

    aktív tag

    Nagyon köszönöm, hogy a hozzászólók nagyrészt rávilágítottak arra (ismeretlenül is), hogy gy. kukázhatom az informatikai pályát.

    Mindezt úgy, hogy nem is ismernek. Mert elvégezhetsz egy egyetemet vagy főiskolát, csak nagyon sokat nem veszik figyelembe, ha az adott pályához van tehetsége az embernek, akkor menni fog, na nincs akkor a büdös életben sosem olyan mint a pályára való.

    Nem életrajzot adtam közzé, és ebből azonnal leírás a vége. Itt látszanak a problémák, nincs lehetősége az ígéretes embereknek, hogy bizonyítsanak, mert alapból kikukázza egy odavaló ember...

    Nem magyarázom a bizonyítványom, nincs értelme. Aki 13 évet lehúzott műszaki ügyfélszolgálaton azt talán megérti, hogy miért nem képeztem magam folyamatosan - a szakmámról eltérő területen is. Egyrészt nagyon örültem a 10-12 órás műszakok után, hogy a családommal is lehetek, másrészt az ilyen jellegű munka nagyon megterhelő szellemileg. Bár felesleges leírnom, sokan nem hiszik el. Aztán abban is bíztam, ha az ember becsülettel, szorgalommal végzi a munkáját, akkor ott lehet jövője. Nem erről szól az élet. Fájdalmas belátnom. Sokkal jobban tettem volna, ha nyalizok ide, meg oda, és csalok, illetve úgy teszek mintha megszakadnék a munkától. Na meg átverem az ügyfeleket, mert nekem úgy könnyebb. Esetleg pár év múlva dobbantok, naív vagyok.

    Ezen idő alatt folyamatosan rá voltam kényszerítve a tanulásra. A készülékek egyre gyorsabban jöttek ki, egyre több és bonyolultabb funkciókkal és beállításokkal (valamint IT háttérrel). Nagyon sokáig tényleges javításokat végeztem (BGA forrasztás, stb), de erre már a legvégén nem volt idő és lehetőség. Sok volt a szar készülék, sok volt az ember, kevés volt a szervizes. Ahol lakom nincs igény megfelelő felkészültségű mobil szervizesre.

    És még egy döbbenet az írásaitokat olvasva. Nekem az az érzésem, hogy az informatikus az, aki programoz vagy programozáshoz kapcsolódó feladatokat végez.

    Véleményem az, hogy az üzemeltetéstől, a működtetésen át, a programozásig mindenki informatikus akinek köze van olyan rendszerekhez amit szoftver(ek) működtet(nek), nyilván számítógépes környezetről beszélek. Szoftveres, hardveres, fejlesztést, hibakeresést, működtetést végez.

    Hozzám leginkább a hardveres működtetés, hibakeresés állna a legközelebb.

    Áh, furcsa ez a világ, ahol IT munkaerő szempontjából többet ér egy frissen végzett bölcsész nyelvvizsgával, mint egy ember akinek ugyan nincs nyelvvizsgája, de affinitása, tapasztalata több.

    Retro

  • Tikakukac

    titán

    válasz savoo #163 üzenetére

    120*2=240
    120*3=360

    Eléggé a tripla körül van az.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • pakriksz

    őstag

    válasz bambano #74 üzenetére

    meg kellettek hozzá a komplex számok, és az analízis is. Ja nemis...

    meg nincs mindenre már kiszámoló alkalmazás, és 1980-at írunk :D

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • bambano

    titán

    válasz pakriksz #169 üzenetére

    stp-t meg routingot tervezni gráfelméleti ismeretek nélkül lehet, de nem érdemes.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Dare2Live

    nagyúr

    Most iratkoztam be posztgraduális képzésre fel is jött témának, hogy míg anno ~2006fele 1300-1400 főt vettek fel info/villamos/gépész vonalra, ez 2013ra 500-600ra csökkent.

    ~60-65%al megvágták a mérnökképzést, miközben ez az egyik terület MOon ahol ténylegesen komoly munkaerőhiány van.... ráadásul egy modern ország gazdaságának az alapja mindig a képzett mérnök/technikus réteg.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Goose-T

    veterán

    válasz Retro DJ #167 üzenetére

    1. A HR-eseknek az a dolga, hogy az ilyen hozzáállású embereket még azelőtt kukázzák, mielőtt az interjúztató szakember drága idejét rabolnák feleslegesen. Nem kell hozzá egyáltalán ismerni, már a hozzászólásaidat olvasva is átjött a lényeg. Ezt nem személyeskedésnek szántam, csak szeretnélek ráébreszteni arra, hogy nem a körülötted lévő világgal van a probléma, hanem veled, és tudnál rajta változtatni, ha akarnál. Sajnos ez a szándék nem igazán érződik ki belőled.

    2. Az informatikus szakma körülbelüli definíciója: információs rendszerek tervezése, fejlesztése és üzemeltetése. Ezek közül a tervezéshez és a fejlesztéshez kell a legmagasabb szintű tudás és intelligencia, így természetesen az ilyen emberekből van a legnagyobb hiány.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Retro DJ #167 üzenetére

    "Nekem az az érzésem, hogy az informatikus az, aki programoz vagy programozáshoz kapcsolódó feladatokat végez."

    Nem. De ha az a kérdés hogy az informatika mint iparág mely részében lehet nagyon jól keresni (mint melós nem mint manager vagy egyéb felső vezető), akkor az a programozás és ahhoz kapcsolódó dolgok. És ha az a kérdés hogy mely informatikusokból van hiány (lásd cikk címe), akkor szintén ez a válasz.

    Minden más (müszaki ügyfélszolgálat, rendszergazda önkormányzatnál stb) -kicsit sarkítva- 12 egy tucat. (kivéve ha vérprofi vagy, de azt meg itthon amúgy sem fogják megfizetni és akkor ugyse ilyen helyeken fogsz dolgozni).
    Ezekre az állásokra minden sarkon találsz egy embert, legrosszabb esetben vérpistikét (persze olyan is lesz az elvégzett munka) és mivel nincs benne pénz nem is fogsz jól keresni.

    "Hozzám leginkább a hardveres működtetés, hibakeresés állna a legközelebb."

    Ezzel szerintem simán el lehetne helyezkedni. A probléma inkább abban lehet hogy vidéken laksz ott meg úgy egyáltalán mindenben szinte zéró az elhelyezkedés lehetősége.

    "Áh, furcsa ez a világ, ahol IT munkaerő szempontjából többet ér egy frissen végzett bölcsész nyelvvizsgával, mint egy ember akinek ugyan nincs nyelvvizsgája, de affinitása, tapasztalata több."

    Ez igy hülyeség, pont erről ment a téma az elején hogy minden cég vérprofi szakembereket keres és nem junior -most estem ki az egyetemről - emberkéket.

    A te problémád inkább az hogy az általad leírtak alapján nincs semmi olyan az önéletrajzodban amire igy azt mondaná egy hr-es vagy cégvezető vagy szakmai vezető hogy hm... ez az ember az elmúlt 10 évben nagyvállalati rendszereket üzemeltetett akkor hivjuk csak be. Vagy hogy 10 éve profi programozó. Vagy tesztelő vagy akármi. Ehelyett az van benne hogy közel vagy a 40-hez és fel tudsz mutatni 13 év helpdesket, ami maximum egy helpdeskes cégnél előny.

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #157 üzenetére

    A kandót egyenesben végeztem, és nem muzsikus szakirányon, hanem az egyik nehezebben (műszer-F4).
    Na most egyenesben kimentem egy félévre erasmusolni, ami AKKOR azt jelentette, hogy a hazai ÉS a külföldi tárgyakat is teljesíteni kellett (csak nemrég lett az bevezetve, hogy itthon nem kell tárgyat felvenni erasmushoz). És az nem azt jelentette, hogy megkegyelmeztek, sőt! Az egy dolog, hogy odakinn, laborfelszerelés nélkül kellett produkálnom az eredményeket (programozz FPGA-t FPGA nélkül, csak szimulátorból kitalálni hogy működik-e), de pontosan ugyanarra a határidőre. Mivel a német egyetemi félév kb. áprilisban kezdődött, már a félév elején egy tárgyból előre vizsgáztam és a közös beadandós részem megcsináltam, odakinn csináltam a beadandókat, augusztban jöttem haza úgyhogy szeptember első hetében vizsga a maradék tárgyakból (egy hét a 3-4 hetes alap vizsgaidőszak helyett) és persze egész augusztusban tanulás keményen. Végül EGY tárgyból nem sikerült levizsgázni: menedzsmentből! (mert a villamosmérnöknek a legfontosabb tárgya a menedzsment, ha nem tudtátok volna)
    Szóval igen, amíg mindenki más nyáron kirándult, szórakozott, szigetelt meg fesztiválozott, addig én ilyen áldozatot hoztam. De megcsináltam. És nem kettesekre.
    Igen, egyenesben egyetemet csinálni ÉS dolgozni nem egyszerű. Főleg nem egyszerű JÓL csinálni. De meg lehet, csak épp az esti szocializálós kocsmázást kell kihagyni meg a hétvégi egész napos döglést, na és az egész napos előadáson fészbúkkozást meg nájngegelést sem árt dobni. Kemény évek voltak, de cserébe minden félévben komolyan jött a tanulmányi ösztöndíj is. Aztán ha az ember jól indít, akkor az elsők között veheti fel a tárgyakat, akkor nem is lesz ütközés meg 2-3 órás holtidő :D
    Mielőtt valaki nagyzolásnak venné: inkább példa hogy megcsinálható, csak sokkal szórakoztatóbb még két kör dotát lenyomni, mint tanulni. Akkor tényleg szórakoztatóbb. Cserébe most különösebb áldozatok híján cserélgethetném évente a csúcs-gémer gépet és azzal játszhatok, amivel csak akarok, miközben nem kell 2 műszakban megdöglenem. És nem 30 évesen.

    És nem kell MINDEN évben gyakornokoskodni, elég az utolsó 1-2 félévben, amikor már értesz is valamihez, addigra jó esetben kevesebb, intenzívebb órád lesz amire a papírforma szerint több otthoni munkaóra az elvárt. Aztán arról nem is beszélve, hogy cégnél is csinálhatod a szakdolgozatodat (15 kredit a féléves előirányzott 30-ból)
    Úgyhogy sok lehetőség van, csak a tanárok se ismerik a felét se!

    Bélabá

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz Dare2Live #171 üzenetére

    Azt se bánnám, ha a harmadára csökkentik, csak végre képezzék már ki őket normálisan. Vagy akit nem érdekel, ne adjanak már a kezébe diplomát. Szinte képtelenség szakembert találni. A végzettsége sokaknak megvan, meg a hozzá tartozó egója, istenhite, csak a tudás hiányzik. Tisztelet a kivételnek.

    nemlehet: "Egy normális egyetem MELLET nem lehet dolgozni"
    Exem már egyetem alatt százezer forintot keresett csak azzal, hogy mindig évfolyamelső volt, annak annyi járt. Mellette eljárt mindenféle tanfolyamokra, csinált pszáf vizsgát mellé (nem nagy szám, nekem is sikerült :DDD ) és elment biztosítósnak, mert beszélőkéje jó volt. Itthon erre még önismereti könyveket olvasott. Utált szakma a biztosítási ügynök is, mert sokaknak nem megy. Amennyit engedett a szabadideje, kötögetett 2-300 kilo között még havonta. Kötetlen munkaidő ráadásul. Alig bírtam annyit keresni, mint ő. És még csak tanult. Extrém példa, remélem érződik a lényeg, hogy csak akarni kell.

    Béééla jól beszélsz :R

    [ Szerkesztve ]

  • Jhonny06

    veterán

    válasz Tikakukac #168 üzenetére

    Mi tart vissza, hogy másik helyet keress? 120-ért agyatlan csomagolási munkát szoktak végezni, nem komolyabb rendszergazdai feladatokat. Állami szektorba soha.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz CounterBoci #175 üzenetére

    Jó helyre került az asszony, szerencséje volt. Itt a PTE több szakján sem volt több a csúcs ösztöndíj, mint 15-20k. Amennyire tudom, valahol 45k körül volt a plafon a szerencsésebb szakokon. Sok ember, kevés pénz, vagy valami ilyesmi okozta ezt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz CounterBoci #175 üzenetére

    "Azt se bánnám, ha a harmadára csökkentik, csak végre képezzék már ki őket normálisan."

    A 60-65%os vágás ~egyenértékű a harmadára csökkentettékkel.
    A szinvonal pedig evvel együtt nagyot csökkent, igen az 5-6éveshez képest is, sokkal kissebb merítés, majd ugyananynian végeznek, szoró tantárgyakat matek, programozás keményen visszanyesték.

    A másik pedig, hogy mára az informatika vmi rémisztően nagy területet fed le, nem lehet mindenre képzést adni. Kap egy kis szemléletet, gondolkodást, logikát, numerikus modszereket, programozást, relációs adatbázis kezelést... felvehetőnek meg vállalkozási alapismereteket...
    A cég meg tudja neki #C, javas, oraceles, ciscos, MSes, solarises, as400as, db2es szaki kell azt vagy fizet és felvesz 4-5+év tapasztalatos szakit 500-700+ért és itt tényleg hiány van, vagy helytől függően 150-300ért (kisváros/BP) egy kezdőt aki esetleg tanulgatta, meg tanulni akar hajlandó otthon is elővenni és kiképzi.
    Vhol van benne vmi, hogy ez a második kategória mindha MO nem létezne.

    Másik pedig, hogy ez tényleg egy olyan szakma ahol az, hogy dolgozol 8ht az halálos itélet. Ha nem követed a fejlődést 2 vagy 10év de a tudásod nem fog érni semmit. Sokkalta többet kell evvel foglalkoznod szabadidőd terhére is mint egy gépész/villamosnak és igen ez az életedtől/családodtól veszi el az időt.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • nemlehet

    őstag

    válasz vzozo #156 üzenetére

    Az fasza lehet, igazi álom. Egy 15 ezres kisvárosban, ahonnan óránként egy vonat megy Passauba.

    Magyarországon is van ilyen település, óránként közlekedő vonat teljesen korrekt. Főleg, hogy reggel és este sűrűbb csúcsidőben. Ha csak ennyi a kifogás... A HÉV meg szentendréről 40 percenként jár. De amúgy is csak azért mondtam, hogy teljesen normális távolságban még nagyvárosok környékén is simán lehet emberi áron bérelni. Amit te is megerősítettél szóval nem értem mi a probléma.

    Ez egy befektetés. Felnőttképzésben egy néhány napos tanfolyam kerül ennyibe.

    A cukor meg egészségtelenebb mint a stivia. Nem tudom mi köze ennek ehhez. Amúgy meg igen befektetés amit elvársz, hogy megtérüljön. Minél többet fektetsz be annál nagyobb hozamot szeretnél. 500 Ft-os órabér az nem hozam, az vicc.

    Nézd, én el tudtam végezni egy BME-VIK-et úgy, hogy mellette volt egy majdnem főállásom (tehát a többiekkel egyenrangú, felnőtt munkaerőként kezeltek, annyi különbséggel, hogy én átlagosan heti 25-30 órát dolgoztam csak), laborvezető voltam és önkéntes munkában egy relatíve nagy diákszervezet napi ügyeit is intéztem. Igaz, rá kellett húznom néhány félévet, de valamit valamiért.

    Elhiszem, ha csúszol úgy persze van időd rá. Csak éppenséggel nem az a normális, hogy csúszol nem? Amúgy én azt az esetet írtam le ha valaki terv szerint halad. Nekem is túlcsúszik a képzésem, van 15 kreditem a félévben, dolgozok is.

    Nincs nyelvvizsga már középiskolában? Miért is nincs?

    Te fizeted vagy a húsvéti nyuszi? Most te komolyan úgy tapasztalod, hogy a középiskolai angolképzés felkészít egy nyelvvizsgára? Én pl 1 évig dolgoztam az egyesült királyságban még sincs nyelvvizsgám. Egyszerűen kidobott pénznek érzem. Ehhez képest majdhogy nem felső fokon beszélek. Persze ez a HR-es kiscsajt nem érdekli neki a papír kell.

    Megbeszéltük? Tényleg? Szerinted ennyi a diploma?

    Ha visszaolvasol vagy 10 ember is megerősítette, hogy a papír semmit nem ér, a tudás számít, de mégis fontos, mert presztizs a cégnek és az első szűrőn átvisz. Nem az egyetemi képzés jogosultságát kérdőjelezem meg, de pl ha elvégzel egy Cloos robotkezelői tanfolyamot 2 hét alatt, lehet piacképesebb leszel mint egy 3 éves diplomával. Szóval önmagában hogy elvégeztél egy általános gépész vagy mérnök infot kiemelkedő adott részterületet érintő tudás, tapasztalat nélkül túrót nem ér.

    Nyilván a tanyag is erősen kérdőjeles, én a BME-n nem éreztem, hogy "felesleges" meg "elavult" lett volna az anyag. Igaz, jó régen volt már az.
    HÁt ez az, mikor volt az a régen? 10 éve? 5 éve? A műszaki terület gyorsan változik, ehhez képest mi még mindig csavarsajtót rajzolgatunk kézzel. Auto CAD legfeljebb szabvállba van, COSMOS-al végeselem modellezünk miközben 6x kiröhögnek ezzel az iparban. A legtöbb dolog amit tanítanak nem felesleges (bár a Közgáz 1-2, Vállgazd 1-2, Menedzsment vonalat azért megkérdőjelezem mennyire fontos) de elavult.

    Lásd fentebb, senki sem tiltja meg, hogy a felsőoktatás mellett dolgozzál. Főleg manapság, az internetes freelancermunkák világában.

    A cégnek sem tiltja meg senki, hogy értelmes elvárásokat támasszanak a gyakornokok felé.

    Ezt te magad sem hiszed el 2015-ben. Tudnék írni egy kisregényt, de nem fogom kifejteni.
    Ebben nem hinni kell, ez tapasztalat. Persze van sok normális cég is, de a KKV szektor borzasztóan el van szállva.

    A topik tanulsága szerint azért vannak, akiknek sikerült...

    Állítottam én az ellenkezőjét?

    #159) vzozo
    Vázlatosan:
    - nem mondtam az ellenkezőjét, csak éppenséggel nem ez az elvárás és a normális. A bolognai rendszer lehetőséget ad erre, de nagyon más lenne a leányzó fekvése ha még mindig osztatlan lenne
    - Jah csak nem te választod meg melyik óra katalógusos és melyik nem. Nekünk abszolút hoki tárgyakból is volt jelenléti. Egyre inkább komolyan veszik ezt. Amúgy is a diák munkája az, hogy bejárjon és tanuljon.
    - oda és vissza is. Igen, remek élmény a tömegben állva a fékezgető villamoson tanulni. Mellesleg kérlek rajzolj műszaki rajzot a buszon, vagy írj jegyzőkönyvet. A fejedbe üvöltő kisgyerekekről és a mobilról zenét hallgatókról nem is beszélve. ideális tanuló környezet.
    - Ebben igazad van, a "szemét multik" sajnos messze a legjobbak ebből a szempontból.

    Zárógondolathoz: Ez így van. De lehetne ez sokkal könnyebb mindenkinek, csak senki nem látja a másik fél problémáit, illetve pl a hallgatók problémái le vannak söpörve pont az álltalad művelt módon. A nem tetszik akkor eltakarodhatsz hozzáállás abszolut nem konstruktív...

    (#174) Béééla

    Én sem mondtam, hogy ne lehetne megcsinálni. Csak ne az legyen már az alap elvárás, hogy eleve megrokkanva lépjünk a munka világába...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Tikakukac

    titán

    válasz Jhonny06 #176 üzenetére

    Nem én dolgozom benne, ex évfolyamtársam és egy-két éve lakótárs is egyben, ő lett rendszergazda én a világ össze pénzéért sem csinálnám. Őt most a szerződése tartja vissza, meg a para, hogy na akkor hányszor hívják be úgy, hogy a végén kiderül nekik épp villamosmérnök kéne vagy Java programozó 0-24 vagy bármi más, de nem rendszergazda. Csak fogyibogyók ezt elmondani előre, a jólneveltség miatt meg nem fog beanyázni az ember pedig nem ártana megkérdezni, hogy akkor ezt miért is kell és kinek jó.

    Az agyatlan csomagolási munka az nálunk minimálbér max, nem 120. De minimált sem kapsz, mert úgyis részidőre vesznek vagy oda se, mert nincs munka. Anyám most keres 15 év egyhuzamos munka után 110-et optimális esetben, talán lesz nyugdíjas ha nem kap idegösszeomlást vagy a gyomra is bírja. Legtöbb kollegina nem első műtétjét húzza, 1 már neki is volt. Üdv Szabolcsban where the grass is green and the life is shitty.
    Pest az más tészta. Csak az nem úgy működik, hogy sátor fel és irány a holnapnak 50 év körül. Aki családot otthon tud hagyni annak minden tuti. Aki nem az meg ingázik időnként meg szív.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • NeAndrew

    csendes tag

    Csak annak nem sikerül elhelyezkednie jól aki nem képzi magát a szabadidejében (szerintem az egész informatikában a továbblépéshez a kulcs). Az első munkahelyemen 140 nettóval kezdtem, aztán pár hónap múlva kaptam emelést. Közben újra elkezdtem az egyetemet és váltottam munkahelyet ahol jobb fizetésért teljesen fehéren dolgozok egyetem mellett (levelező). 1 hónap múlva leszek 21 éves, és mindezt egy vidéki nagyvárosban nem Budapesten, persze ehhez kellet néhány pofáraesés. Szerintem, akit érdekel a szakma az 400-500k-t simán megkeres 30 éves korára (Nem külföldön).

    András

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz Dare2Live #178 üzenetére

    Erről az jutott eszembe, hogy irányítástechnika vizsgája csak nekem és még egy emberkének lett meg, erre azt mondták mindenkit átengednek, nem fogják megbuktatni az egész csoportot. Én napokat kínlódtam végig, vért izzadtam vele, más meg leszarta. Azt veszem észre, ez általános. Egyszerűen nem értem miért nem érdekli semmi a fiatalokat. Hibáztatom az oktatási rendszert, valahol hibást kell keresni, :) de az emberek lettek ilyenek. Mikor megkérdezek valakit, hogy mi a hobbija és nincs neki... vagy ez épp a tévézés. Óriási rizikófaktora van a pályakezdőknek a hülyegyerekek miatt. Mivel nem tud semmit, csak papírja van, később fog kiderülni, hogy mire alkalmas. Állásinterjún mindenki fejből tudja a szöveget.

    Megint azt tudom mondani, egy jól megírt önéletrajz sokat dob a kezdőkön is. Én mint szakmabeli, azonnal kiszúrom ki kamuzik, mert amit nem ismer, nem is tud jól hazudni róla. Rengetegen fényezik agyon magukat papíron. Aztán jön a sírás, hogy nem hívják sehonnan.

  • bambano

    titán

    válasz CounterBoci #182 üzenetére

    a kisgyerek egész fiatalkori életét azzal tölti, hogy kitapasztalja, apuci anyuci meddig hagyja elmenni.
    Amelyik gyereknek időben a kezére csapnak, az azon a területen nem kísérletezik tovább.

    ugyanez az oktatásban: az átlag diák, a zöm, addig fog elmenni, ameddig a tanárok hagyják. ha a tanároknak megfelel, hogy a kiadott diplomák nagy része söralátét, akkor úgy marad.

    ha egy tanárnál úgy zajlik az írásbeli vizsga, hogy kiadja a kérdéseket, majd közli az osztállyal, hogy 25 percre el kell mennie, szerinted mit fog a diák csinálni? pontosan 24 perc 59 másodpercen át puskázni fog, mint az állat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz bambano #183 üzenetére

    Nem tudom honnan indult ez és hogyan fajult idáig.

    A másik meg munka kérdésben: apám öregségére abbahagyta a vállalkozását. Ha nem tudtam volna jó melót szerezni ismeretség által, nem lenne munkája. Bátyám programtervező matematikusként még mindig aktát tologatna a rendőrségen százhúszért, ha egyik uncsitesónk nem szerez neki programozó állást a nav-nál. Anyám is munkanélküli lenne ismerősök nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz CounterBoci #182 üzenetére

    Jó volt nálatok akkor a rendszer. Nálunk nem engedtek át ilyen esetben senki mást. A feladat meg rossz mert az idióta ZH előtt kezdi írni 15 perccel őket? Cöh, te bajod. Bocs, de ilyen élmények után lett elegem a matekból és mentem a 2-esre és cső.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz vzozo #54 üzenetére

    "Nincs semmi gond a tanácsadási, vagy épp a terméktámogatási munkákkal, CV szinten sem. Szerinted van?"
    Ha az az álmod akkor nincs, de ha programozó vagy, akkor semmivel nem szakmaibb mint egy zulu felsőfokú nyelvvizsga. :) Persze a szükség nagy úr, ha pénz kell, akkor az felülírja a vágyakat, de ha van rá mód, érdemes tovább keresgélni egy szakmaibb munka után., hogy a lemelózott éveket el lehessen könyvelni szakmai gyakorlatnak.

    "#28: Termelsz annyit, hogy a költségeken felül még nyereséget is termelj a cégednek?"
    Ennek a másik verziója az szokott lenni hogy a közalkalmazott nem termel semmit, ezért "jár" neki az alacsonyabb bér. Tény hogy a rendőri, orvosi, tűzoltó munka nem termel x kilo gabonát, de a maszek autójavító se, az is csak javít. Akkor hogy méred a termelést? Ha a 30 milkás családi házad szarrá égne, de megmenti 6 tűzoltó, akkor 2 óra alatt "termeltek" 30 milkát, ami elég jó arány. Vagy az orvos nem hagy kinyiffanni, 1 élet = hány Ft? És ezek a szakmák kifejezetten nem megbecsültek anyagilag. Az a csoda hogy még akad aki nincs németben, Londonban. Japánban a tanár annyit keres mint egy ügyvéd. Meg is látszik a különbség.

    "Szóval aki annyira nem talál állást, az gondolkozzon el rajta, hogy milyen valódi, a munkáltató számára értékes és pénzzé tehető tapasztalata van, illetve mennyit tesz azért, hogy valóban legyen állása. Esetleg csak rácsap az asztalra, hogy "én IT-s vagyok, ide nekem mindent"...?"
    Most akkor hiány van vagy nincs? A cikk címe az hogy SÚLYOS hiány van, tehát valszeg nemcsak a szilíciumvölgyben is minimum igazgatói állásra megfelelő szakiknak lenne munka. De itt mindenki csak élősködni akar, 3 ember munkáját egyel elvégeztetni, persze minimálbér + boríték zsebbe.

    [ Szerkesztve ]

  • |DavidWoody|

    tag

    válasz fordfairlane #3 üzenetére

    Mit lehet tenni? Halal egyszeru , majd ha megkeresek havi netto 7-900K-t fejlesztokent MO-ba majd megyek dolgozni enis. Azt lehet tenni , hogy kifizetik a szaktudast.

    -woody-

  • bambano

    titán

    páran firtatták, hogy mennyit termel egy programozó vagy it-s vagy üzemeltető.

    most vezettek be egy megoldást (program + folyamatszervezés + egyebek), amit én raktam össze, és ezzel az egyik munkafolyamat emberi munkaerő igénye 1 embernapról fél emberórára csökkent. akkor én mennyit termeltem? mert konkrétan semmit, de tranzitívan azért nem keveset.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz DaveJr #29 üzenetére

    Van ilyen is, ezek egy része csak ingyenélni akar, a másik fele meg megtanulta hogy lódítani kell, mert különben be se hívnak interjúra. Az álláshirdetések nagy része unreal elvárásokat kér 0 pénzért, szerintem a hirdető se gondolja komolyan hogy egy megfelelő ember ennyi pénzért tényleg el is vállalja, nem amcsiban kódol 10x annyiért. Szóval a komolytalan elvárásokkal érkező cégek is nagyban tehetnek arról hogy mindenki optikai tuningolja az önéletrajzát. Elvárás, mint a hálapénz.

    "Volt olyan, hogy diákként nulla tapasztalattal már úgy kezdte a jelentkezést, hogy ő 6 órát tud dolgozni heti 2-3 napon de 200+ -t szeretne kapni fizetésként. Persze nettó."
    Ha a nyugati fizetésekhez mérünk, akkor kb. ez lenne a reális. Persze hungarisztánban ezt kiröhögik, mert ez kb. 2x annyi mint itthon megszokott. Az a baj hogy ez van megszokva. Lófasz pénzért nem jelentkezik a komoly munkás, nem csoda ha csak az alja próbálkozik. Olyan 4 kiló nettóért már a valódi szakik is elkezdenek jelentkezni, ha nincs épp jobb ajánlatuk.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz sutszi #28 üzenetére

    A jó helyeken nyilván nincs hiány se. Leginkább a trógercégeknél van. Az egész ország nem mehet a multikhoz dolgozni, nincs annyi állásajánlatuk. Van aki már csak a szarból válogathat.

    (#34) DaveJr:
    "Az átlagos teljesítményre miért fizessenek átlagon felüli bért?"
    Ne felülit, csak átlagost. De ne magyar átlagost, hanem nyugatit!

    [ Szerkesztve ]

  • emvy

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #190 üzenetére

    Annyit fizetnek, amennyit muszaj, miert fizetnenek tobbet? Akkor fognak tobbet fizetni, ha nem dolgozunk kevesebbert.

    Egyebkent de, a 'jo helyeken' is van hiany, mondjuk a hiany definicioja altalaban az, hogy adott penzert nincs ember.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • senior tag

    válasz Goose-T #172 üzenetére

    "A HR-eseknek az a dolga, hogy ............... még azelőtt kukázzák, mielőtt az interjúztató szakember drága idejét rabolnák feleslegesen. "

    Hehe, ez tök vicces. Én meg általában úgy megyek interjúra, hogy "csókolom ugye az interjú szakmai vezetővel lesz ? " ha erre az a válasz, hogy háát az első körben HR stb. akkor nem is engedem, hogy végigmondja, elköszönünk egymástól.

    Bár volt már hogy átvert egy multi. Megbeszéltük, hogy a műszaki vezetővel lesz az interjú de ugye nem baj, ha a HR-es is ott lesz, nem dehogy. Aztán bementem, ott volt még vagy 20 ember, mikor is megjelent egy HR-es, hogy tessenek befáradni HR tesztet írni. Na ... anyátokat.

  • gmaci78

    tag

    Kiszalltam a vitabol, nem akarok vitazni, viszont ugy latom itt nalam sokkal tapasztaltabb desktopos emberek vannak es mivel a masik forumot ezek szerint nem latogatjak, en meg kb 1.5 evet lemaradtam desktopilag ezert valaki megoszthatna a tapasztalatat z97/x99 alaplap es m.2 ssd-vel kapcsolatban, esetleg raid0 m.2 ssd temaban, mert az jobban erdekelne, mint a vita.
    Koszi elolre is!

    Geri

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #59 üzenetére

    Ha a bérleti díjakat nézed, nem éri meg bérelni, annyiból a SAJÁT kecó törlesztője is kijön, és az egyszer a tiéd is lesz. Emellé még bérelni egy másikat is az ország másik végében, miből? Jóhogy nem mobilis a magyar.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz emvy #191 üzenetére

    Ez is egy mentalitás, erre a munkásnak is az a válasza hogy "amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatok". 22-es csapdája.

    " 'jo helyeken' is van hiany, mondjuk a hiany definicioja altalaban az, hogy adott penzert nincs ember."
    Ha nincs rá pénz, akkor nem jó hely.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #194 üzenetére

    > Ha a bérleti díjakat nézed, nem éri meg bérelni, annyiból a SAJÁT kecó törlesztője is kijön, és az egyszer a tiéd is lesz

    Tanulni, tanulni, tanulni...

    while (!sleep) sheep++;

  • sutszi

    veterán

    válasz Dr. Akula #186 üzenetére

    Túlkombináltad a 'mennyit termelsz' kérdést. Nyilván sokkal bonyolultabb ezt számolni... Kicsit inkább filozofikusan kell ezt érteni.

    Ha valaki végzi a munkáját és ebből a cég profitál, akkor van termék, amit el lehet adni. Ha van mit eladni akkor a cég tud bevételt termelni... Nem akartam én ezt annyira számszerűsíteni mint a 1+1 = 2.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • bambano

    titán

    válasz emvy #191 üzenetére

    "Egyebkent de, a 'jo helyeken' is van hiany, mondjuk a hiany definicioja altalaban az, hogy adott penzert nincs ember.": jaaaa... akkor az egész poszt is arról szól, hogy gombokért nincs ember, tehát hiány van.
    vagyis valójában nem az a gond, hogy nincs ember, hanem nem akarnak eleget fizetni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • emvy

    nagyúr

    válasz bambano #199 üzenetére

    Igen. Marmint sok, az atlaghoz kepest jol fizeto hely is betoltetlen, de minden relativ. Ergo ha valahova nincs ember havi 600 nettoert, akkor a havi 600 netto keves.

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák