Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJ Mythos

    aktív tag

    válasz nemlehet #13 üzenetére

    Én se akarok külföldre menni. Nekem jó itthon is. De amikor 3 évente megragadok, és újat szeretnék tanulni, több felelőséggel járó poziba menni, akkor már nem érezhető a hiány.

  • pakriksz

    őstag

    válasz nemlehet #10 üzenetére

    szerintem informatikus hiánynál nem a papír hiányra gondolnak... főleg mert ott a legkisebb összefüggés a tudás és a papír között.

    És valószínűleg a hiány azért is létezik, mert a munkáltatóknak éhbérért dolgozó 10 éves tapasztalattal rendelkező mindenhez értő informatikus szokott kelleni.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • proof88

    addikt

    válasz nemlehet #10 üzenetére

    2007-ben nekünk ELTE IK proginfón azt mondták, hogy abban az évben 17 ember szerezte meg a diplomát, de ebből nem mindenki 2002-ben kezdte. :D Mondjuk azóta gondolom többen szereznek évente diplomát ott is, gondolom az hígult kicsit a szak... de gondolom ott is max ilyen 100-as nagyságrend lehet / év.
    Nem is veszem mondjuk komolyan azokat a szakokat ahol végigbulizva lehet diplomát szerezni. IK-n már az előadások is aláírásosak, a 3 órás előadáson 3x megy körbe a jelenléti ív, tehát végig jelen kell lenni. Gyakorlatokon kb majdnem mindig röp-zh-val kezdenek. Úgyhogy ott aztán már a szorgalmi időszakban is simán elbukhatja a tárgyakat az ember. Mondjuk én az IK-t sem veszem komolyan, ezért sem fejeztem be ... :B

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #151 üzenetére

    Sokan a gyakornokoskodást rossz időpontra lövik be! Az azért gyakornok, mert az egyetem mellett csinálja!
    Ez a cég munkavállalói béta tesztje ami arra való, hogy kicsiny diákot letesztelje olcsóbban, csökkentett munkaórában, hogy alkalmas-e később bármire. Ha kicsiny diák nem értelmi fogyatékos taknyoló, akkor mivel már gyakornoknak felvették, valószínű marad, és akkor már teljes állásban, teljes fizetésért.
    Amelyik cég gyakornokot heti 40 órába kíván fél fizuért alkalmazni, oda nem szabad menni! (jó, könnyen beszélek első látásra, de én a 3 év melót egyetem mellett csináltam!)

    A diploma tényleg drága, de helyette OKJ-re menni nem alternatíva! Szakközépből kiesett tizenéves suhancot pedig nem fog egy cég nulláról betanítani, hogy aztán bármikor dobbantson, a diploma annak a fokmérője hogy hajlandó vagy egy szintért megdolgozni. (a szint aktuális minősége persze jogosan vita tárgya)
    Én annak örülnék, ha volna egy alternatíva az egyetemnek, ahol jóval szabadabban válogathatnál tárgyakat, kurzusokat, és ugyanúgy elfogadnák. Vagy az egyetemek törnék magukat friss tudás megszerzésére és pénzért oktatására, de jelenleg minden szorgos oktató keze meg van kötve. Az meg hogy mutat, hogy edx-en végeztem X kurzust? Még sehogy!

    Bélabá

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #151 üzenetére

    Érdekes gondolatok. Bár valamiért megint a "so wrong on so many levels" jutott az eszembe...

    Pl Vilshofen Passautól 30 km-re 800 euro egy 1,5 szobás lakás.

    Az fasza lehet, igazi álom. Egy 15 ezres kisvárosban, ahonnan óránként egy vonat megy Passauba. Összehasonlításképp: 800 kaltért van kétszobás lakásom München-Westben, 5-10 percnyire a belvárostól, igaz ez óriási mák volt, ma ugyanott, kvázi ugyanabban a társasházban már bőven 1000 felett kelnek el a lakások.

    Szóval egy félév a tandíjon kívül vagy 250.000 forint.

    Ez egy befektetés. Felnőttképzésben egy néhány napos tanfolyam kerül ennyibe.

    Reggeltől estig bent vagy, és amikor 6-7 felé hazaérsz akkor állsz neki tanulni meg házit írni

    Nézd, én el tudtam végezni egy BME-VIK-et úgy, hogy mellette volt egy majdnem főállásom (tehát a többiekkel egyenrangú, felnőtt munkaerőként kezeltek, annyi különbséggel, hogy én átlagosan heti 25-30 órát dolgoztam csak), laborvezető voltam és önkéntes munkában egy relatíve nagy diákszervezet napi ügyeit is intéztem. Igaz, rá kellett húznom néhány félévet, de valamit valamiért.

    Jah majdnem lefelejtettem a nyelvvizsgát hiszen abból is kell 1 mindenképp, de ugye inkább 2. Az is 60.000.

    Nincs nyelvvizsga már középiskolában? Miért is nincs?

    Mondjuk nem csodálkozom semmin, a magyar közismerten fél az idegennyelvektől, mint a tűztől, lásd fentebb a "mi vagyok én szinkrontolmács" hozzáállást. OMFG. Nem szinkrontolmács, hanem esetleg, talán véletlenül egy XXI. századi európai felvilágosult ember?

    Szóval neked belekerült 1,5 millióba a diploma amit megbeszéltünk, hogy csak azért kell, hogy jól nézzen ki a cég portfóliójában.

    Megbeszéltük? Tényleg? Szerinted ennyi a diploma?

    Szerintem pedig amellett, hogy ad egy széles látókört, megismertet az adott terület különféle oldalhajtásaival, lehetőséget biztosít kutatásra-fejlesztésre, és nem utolsó sorban bizonyítja, hogy el tudod végezni a szakot, van ám egy szintén fontos, mondhatni esszenciális pozitívuma is: kapcsolatépítés, belépő az iparba.

    Nyilván a tanyag is erősen kérdőjeles, én a BME-n nem éreztem, hogy "felesleges" meg "elavult" lett volna az anyag. Igaz, jó régen volt már az.

    De hát ez is egy döntés volt, ki mire, és főleg hol tölt el sok-sok pénzt és évet az életéből. Lehet menni alsóbivalybasznádra főiskolára, meg van mondjuk a Műegyetem.

    Akkor vagy 21 éves. Nincs munkatapasztalatod

    Lásd fentebb, senki sem tiltja meg, hogy a felsőoktatás mellett dolgozzál. Főleg manapság, az internetes freelancermunkák világában.

    Ekkor ugye felvesznek 500 Ft-ért vagy minimálbérre hiszen mit akarsz tapasztalat nélkül csak a nyomorult diplomáddal.

    Ezt te magad sem hiszed el 2015-ben. Tudnék írni egy kisregényt, de nem fogom kifejteni.

    Persze később jön a jó fizetés, meg jobb egy irodában dolgozni mint a belezőben, DE AZÉRT NAH... Az embernek a 30 éves kora előtt is meg kéne élnie valahogy.

    A topik tanulsága szerint azért vannak, akiknek sikerült...

    #144: egyetlen helyen kértek tőlem papírt a nyelvtudásomról.

    Ismerős.:) Az utolsó magyar munkahelyemen (multi) egy év után szólt a HR, hogy nem találják a diplomamásolatomat, van egyáltalán? :))

    Látszik mennyire érdekelte őket... Dolgozni kellett, jól, és ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #157 üzenetére

    Vázlatosan:

    - Semmi katasztrofális sem történik, ha 1 évvel tovább tart a diploma megszerzése, de közben pluszban képzed magad, esetleg dolgozol is
    - Nem kötelező minden órára bejárni (sorry, ez van, triage-olni kell)
    - Nagyon extrém esetben, ha nincs katalógus / gyakorlat, akkor komplett tárgyakat meg lehet tanulni csak a vizsgaidőszakban, könyből, jegyzetekből (munkahelyen amúgy is elvárás, hogy záros határidőn belül végezz ki ezeroldalas szakkönyveket)
    - Másfél óra utazás: vagy oda vagy oda-vissza? Ha nem te vezetsz, autóval, akkor tökéletes szabadidő tanulásra-olvasásra
    - Multiknál tipikusan vannak utolsó éves egyetemistáknak, frissen végzetteknek gyakornoki programok, ahol egy már szemmel látható fizetés mellett 3-6 hónapig vagy még tovább "csak" oktatják, képzik az embert. Ezeket meg kell találni, és ki kell használni

    Végül egy igencsak nyers és őszinte zárógondolat: nem mindenkinek való ez a szakma. Hát nem egy sültgalamb, az biztos. Szabad mást, könnyebbet, egyszerűbbet keresni.

    #158: ennyi, kösz a példát. És látod hányszor uppolta, nyilván nem találtak rá embert...

    [ Szerkesztve ]

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #157 üzenetére

    A kandót egyenesben végeztem, és nem muzsikus szakirányon, hanem az egyik nehezebben (műszer-F4).
    Na most egyenesben kimentem egy félévre erasmusolni, ami AKKOR azt jelentette, hogy a hazai ÉS a külföldi tárgyakat is teljesíteni kellett (csak nemrég lett az bevezetve, hogy itthon nem kell tárgyat felvenni erasmushoz). És az nem azt jelentette, hogy megkegyelmeztek, sőt! Az egy dolog, hogy odakinn, laborfelszerelés nélkül kellett produkálnom az eredményeket (programozz FPGA-t FPGA nélkül, csak szimulátorból kitalálni hogy működik-e), de pontosan ugyanarra a határidőre. Mivel a német egyetemi félév kb. áprilisban kezdődött, már a félév elején egy tárgyból előre vizsgáztam és a közös beadandós részem megcsináltam, odakinn csináltam a beadandókat, augusztban jöttem haza úgyhogy szeptember első hetében vizsga a maradék tárgyakból (egy hét a 3-4 hetes alap vizsgaidőszak helyett) és persze egész augusztusban tanulás keményen. Végül EGY tárgyból nem sikerült levizsgázni: menedzsmentből! (mert a villamosmérnöknek a legfontosabb tárgya a menedzsment, ha nem tudtátok volna)
    Szóval igen, amíg mindenki más nyáron kirándult, szórakozott, szigetelt meg fesztiválozott, addig én ilyen áldozatot hoztam. De megcsináltam. És nem kettesekre.
    Igen, egyenesben egyetemet csinálni ÉS dolgozni nem egyszerű. Főleg nem egyszerű JÓL csinálni. De meg lehet, csak épp az esti szocializálós kocsmázást kell kihagyni meg a hétvégi egész napos döglést, na és az egész napos előadáson fészbúkkozást meg nájngegelést sem árt dobni. Kemény évek voltak, de cserébe minden félévben komolyan jött a tanulmányi ösztöndíj is. Aztán ha az ember jól indít, akkor az elsők között veheti fel a tárgyakat, akkor nem is lesz ütközés meg 2-3 órás holtidő :D
    Mielőtt valaki nagyzolásnak venné: inkább példa hogy megcsinálható, csak sokkal szórakoztatóbb még két kör dotát lenyomni, mint tanulni. Akkor tényleg szórakoztatóbb. Cserébe most különösebb áldozatok híján cserélgethetném évente a csúcs-gémer gépet és azzal játszhatok, amivel csak akarok, miközben nem kell 2 műszakban megdöglenem. És nem 30 évesen.

    És nem kell MINDEN évben gyakornokoskodni, elég az utolsó 1-2 félévben, amikor már értesz is valamihez, addigra jó esetben kevesebb, intenzívebb órád lesz amire a papírforma szerint több otthoni munkaóra az elvárt. Aztán arról nem is beszélve, hogy cégnél is csinálhatod a szakdolgozatodat (15 kredit a féléves előirányzott 30-ból)
    Úgyhogy sok lehetőség van, csak a tanárok se ismerik a felét se!

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #179 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy megrokkanva kezdje az ember az ipart. Nem is érzem megrokkanva magam, de legalább tudom, hogy kell jól időt beosztani :D
    Amit műveltem (meló, konferenciák minden félévben, extra fejlesztés) kirívó, tudom. Fiatal voltam és kellett a pénz, így durván 40-60 ezres fix fizu (épp melyik félévben voltak hajlandók ösztöndíjat adni olyan cikkre, ami végzős mesterszakosok és doktoranduszok között indult bsc-s létemre) be tudott folyni évközben. Valaki mekizik, szórólapozik, én ezt csináltam.
    A problémát az alapanyagban, a diákságban (is) látom. A nagyja teljesen beleszarik. Hú egyetemista vagyok tehát buli csajok parti kocsma, tanulás? Tanulni minek, majd kipuskázom vizsgán! Beül mert közelező (bme-n ujjlenyomatot kell lehúzni mert esze lenne rá hogy vonalkódot, RFID kártyát vagy bármit másoljon) de telefont nyomkod végig (a wifit meg dhcp tartományt foglalja, én meg nem tudom a jegyzethez gyorsan leszedni az ábrát). Neki az egyenlet: diploma = pénz, egyetem = buli. A buliból nem adunk lentebb, de diploma kell, majd kipuskázza. Vagy be se megy vizsgázni mert tudja hogy semmit se tud! A cél meg a kettes.
    Ezekre bízzuk magunkat? Ezek lesznek a mérnökök? Szaladnak a hökhöz hogy brühühü de nehéz, a sörváltóra viszont két hétig edz. Kicsit visszás. Főleg amikor a vizsgalécet olyan magasra húzzák, hogy aki tanul, annak aránytalanul sokat kell rá tanulni és kettest épphogy eléri, a puskázók meg röhögnek hogy "de hülye aki tanul, mert ők megajánlott ötösre kipuskázták a zéhákat!" (megtörtént eset)
    Na most milyen informatikushiány van? Jó fiatal informatikusból meg egyáltalán jó fiatal szakemberből van hiány! Ráadásul ez a fajta, amelyik 500 nettóval akar kezdeni heti 40 perces munkaidővel, miközben Andersen életműve a nyomába se ér az önéletrajzának! Csak sajnos ezek vannak már többségben!

    Bélabá

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #179 üzenetére

    Amit te is megerősítettél szóval nem értem mi a probléma.

    Nem tudom miben erősítettelek meg, kalt 1000 körül talán kapsz egy kisebb lakást egy nagyvárosban, erre még rájön a rezsi, esetleg parkoló, és pikk-pakk ottvagy az általam említett 1000-1500-as intervallum felső részén.

    Minél többet fektetsz be annál nagyobb hozamot szeretnél. 500 Ft-os órabér az nem hozam, az vicc.

    Igen, vicc, mivel te sem gondolhatod komolyan, hogy aki 1. normális egyetemet 2. tisztességesen elvégzett, az havi 80 ezer forintért fog dolgozni. Ilyen nem létezik.

    Csak éppenséggel nem az a normális, hogy csúszol nem?

    Mert mi van akkor, ha csúszol? Megbüntet a rendőr? Elfenekelnek a szüleid? Befenyít a barátnő, hogy fél évig nincs szex? Vagy mi van akkor?

    Nem éri meg csúszni, ha azzal minden esélyt megadsz magadnak egy "jobb" karrierre / életre?

    Te fizeted vagy a húsvéti nyuszi?

    Egy nyelvvizsgát? Ne nevettess már. Mennyibe kerül egy nyelvvizsga? Én még 2000 előtt tettem a nyelvvizsgáimat, de nem rokkantunk bele családilag, pedig még egy testvéremet is iskoláztatni kellett.

    Most te komolyan úgy tapasztalod, hogy a középiskolai angolképzés felkészít egy nyelvvizsgára?

    Én középiskolai német és angolórák + önálló otthoni tanulással, könyvek olvasásával, tévézéssel, Sierra kalandjátékokkal:), magántanár segítsége nélkül tettem le mindkét nyelvvizsgámat. Egyébként meg nem teljesen mindegy, hogy mire készít fel a középiskolai oktatás? Ha nem készít fel, akkor kész, szarni bele, hiszen te mindent megtettél, de az a fránya iskola nem készített fel, basszameg. Ugye?

    Egyszerűen kidobott pénznek érzem. Ehhez képest majdhogy nem felső fokon beszélek. Persze ez a HR-es kiscsajt nem érdekli neki a papír kell.

    Itt kissé a savanyú a szőlő effektust érzem. Vagy, ne is haragudj, szimplán hülye vagy: tudod, hogy kell, állításod szerint le is tudnád tenni, de nem, mert te jól megmutatod nekik. Whoa, remek stratégia!

    Szóval önmagában hogy elvégeztél egy általános gépész vagy mérnök infot kiemelkedő adott részterületet érintő tudás, tapasztalat nélkül túrót nem ér.

    Ébresztő! Ki mondta, hogy bármit is ér, ha végigbukdácsolsz? Még a BME is olyan, amilyen, de kb. az a csúcs Magyarországon. Akkor most mit kezdjünk egy bivalybasznádó "infós" főiskolai oklevéllel?

    Vagy úgy gondolod, hogy megintcsak megteszel mindent azzal, hogy szépen bejársz órákra meg vizsgázgatsz, mint egy jóllakott napközis, aztán kész, ennyi? Kicsit más elképzelésünk van a felsőoktatásról és az ottani lehetőségekről.

    HÁt ez az, mikor volt az a régen? 10 éve? 5 éve? A műszaki terület gyorsan változik

    Régen volt, de teljesen mindegy, mivel kurrens technológiákkal foglalkoztunk egyrészt alapképzés egyes tárgyain is, de szakirányon már mindenképpen. Mondom, az sem mindegy, hogy milyen egyetemen "vesztegetsz" el éveket...

    A cégnek sem tiltja meg senki, hogy értelmes elvárásokat támasszanak a gyakornokok felé.

    Mi az irreális elvárás? Én láttam felvételit az egyik munkahelyem gyakornoki programjában, általános] pozira, tehát alapvetően all-in-one képzés, aztán majd eldől mi lesz a gyerekből... Egyetemről kijött, nagymellényű arcok sem hálózati, sem fejlesztési, sem infrastrukturális, sem üzemeltetési kérdésekhez nem tudtak hozzászólni! És ne szopatásra gondolj, hanem olyan jellegű kérdések, mint pl. mi az az IP cím, mesélj a virtuális memóriáról, miért-mire használunk jogosultságkezelést, select * from table jellegű lekérdezést írni, etc... Amikor 20 emberből egyet tudunk felvenni (nem dolgozni, hanem képezni!), akkor az micsoda?

    oda és vissza is. Igen, remek élmény a tömegben állva a fékezgető villamoson tanulni. Mellesleg kérlek rajzolj műszaki rajzot a buszon, vagy írj jegyzőkönyvet. A fejedbe üvöltő kisgyerekekről és a mobilról zenét hallgatókról nem is beszélve. ideális tanuló környezet.

    Tehát szumma 3 óra? Azaz az életed 12%-át utazással töltöd, amikor semmit sem csinálsz, csak nézel ki a fejedből? Ez heti 15 óra, havi 60. (Viszonyításképpen itt jegyezném meg, hogy 60-80 óra alatt nulláról el lehet érni egy alapfokú idegennyelvtudást.)

    Most tényleg én oldjam meg az életed problémáit? Ne műszaki rajzolj, hanem olvass. Nézz filmet. Hallgass előadásokat. Nézz prezentációkat. Képezd magad, nem feltétlenül csak szakmailag, hanem bármilyen egyéb az élethez szükséges témában. Dugd be a füled, zárd ki a külvilágot.

    Életem egyik legkellemesebb időszaka a kiküldetéses munka volt, amikor minden reggel és este volt fél-egy órám amíg a szállodából beértem az ügyfélhez, illetve vissza - úgy, hogy nem nekem kellett vezetnem. Tudtam olvasni (szakmai és szépirodalmat), TED előadásokat, dokumentumfilmeket nézni, magammal foglalkozni, akármit csinálni, ami előre visz.

    Csak ne az legyen már az alap elvárás, hogy eleve megrokkanva lépjünk a munka világába...

    Megrokkanva? Mitől? Ne nevettess már ilyen késői órán...

    Lenne egy érdekes javaslatom: kicsit pozitívabb hozzáállás! És ha már a nicked sem az lesz, hogy mit NEM lehet megcsinálni, hanem azt kezded el nézni, hogy mit LEHET, na akkor jó úton fogsz járni.

  • aaa3

    csendes tag

    válasz nemlehet #151 üzenetére

    "Havi mondjuk 30 kajára" - 20-30ból már három felnőtt eszik. úgy h mosogatószer, papír is a kosztpénzzel van számolva. inkább a számlákon halsz be...
    "Kell tankönyv is, fénymásolás, bérlet. Erre számoljunk kb 25.000-et (csak a bérlet 18000 körül van pesten egy félévre)." - 10ezerért már kapsz biciklit. pár száz egy esőkabát. könyvtár & használt amire nem elég, legyen 20e egy félévre, nem havonta.
    a többit nem vitatom, albi annyiért talán nincs is még legalja sem, de eléggé el vagy szállva az igényekkel... az életszínvonalat csökkenteni kell, nem milliókat SZARRA elverni. te nem sajnálod rá a pénzt? csak hogy ilyen hülyeségekről ne kelljen lemondanod? mert sztem messze nem kerül ennyibe egy diploma. ja meg "megalázó"... az ilyeneket el kéne felejteni. az már inkább az ahogy bánnak veled egyes munkahelyeken de az más kérdés, nem anyagi. paraszt, csini, többet kap, és? ez van. megalázó... meg terhelő, a hajtás, az lehet. de ne éljünk már be érzelmeket egy pénzösszegbe. off:milliónyian örülnének 500/h nak is, de sok melóért irreálisan sok, mini alá meg nem lehet legálisan menni... úgyhogy így marad.

    utóirat. hát mióta pár éve vannak ezek a horribilis lehúzások pl bukott kredit, utóvizsga stb után, na az tesz rá sokat. egy rablás, semmiért. sztem egyébként nem lenne gond államin.

    [ Szerkesztve ]

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #279 üzenetére

    mindig lehet kicsit húzni a szíjon, meg megszívni a fogunkat, meg összeszorítani a seggünket, hogy még 2 évig beáldozok, csak biztos ebbe az irányba akarunk menni? Folyton a "majd jobb lesz" meg "most egy kicsit még tartsunk ki" csak aztán az egyszeri embernek sose lesz jobb.

    Éppenhogy annak az embernek lesz jobb, aki tesz érte valamit. Ez most kivételesen nem a világháború óta megszokott (és a mai napig sikerrel alkalmazott) "húzzuk meg a nadrágszíjat, elvtársak" szöveg. Ez működik.

    Neked mit fáj 2 évvel tovább végezni az egyetemet, ha azzal 25 éves korodra biztosítod a jövődet? Ha azzal sikeresen tudsz launch-olni a munka világában, ahol még alsó hangon kb. 50 évet fogsz eltölteni?

    Nekem megérte halasztani a diplomát, cserébe felszívnom magam minél magasabb szintre. A nettó 500-as fizu pedig alap volt már 30 éves korom előtt is. De igazad van, lehet lúzer vagyok, mert nem végeztem el "időben" az egyetemet.:)

    #280:

    Konkrétan ugynanazon munkáért amiért nálunk tapasztaltabbaknak átlagban kapnak netto 280kft (~580brutto) fizetnek osztrák kollégák netto 3500-4500eur kapnak. Legyen átlag 4000eur = 1.2misi/hó

    Pé: enterprise üzemeltetés 10-15+ néha 20-25+év tapasztalattal.

    Több észrevétel:

    - Ennél jóval többet, jóval kevesebb tapasztalattal is meg lehet keresni magyar multinál, üzemeltetésen, érdemes lenne váltanod.
    - Az osztrák nettóhoz nem tudok hozzászólni, mivel nem ott élek. Mindenesetre erősen más lehet az adórendszer a némethez képest, mert ([eszerint]) nálunk a magasabb bruttóra kisebb nettó jár, az osztrákoknál pedig a kisebb bruttóra magasabb nettó.
    - A kollégák elmondását mindig szkeptikusan kell kezelni. Nem tudhatod, hogy bónusszal vagy anélkül, ügyeleti pótlékkal vagy sem, milyen adókedvezményekkel kell érteni.
    - Szerintem is túlzóak ezek a számok, de egy hasonló téma kapcsán egy másik topikban már elmondtam: nem akarok számháborúzni, spéci esetekben igazak is lehetnek.

    #285:

    "Kiemelte, hogy egy informatikus évi 15 millió forintnyi hozzáadott értéket termel..."

    Ugyanez az informatikus hogy tud évi 45 millió forintnyi hozzáadott értéket termelni külföldön?

    Úgy, ahogy a magyar vidéki fodrász 3-4 euróért nyír, Budapesten ebből hirtelen 8-10 lesz már, majd pedig Münchenben azt veszed észre, hogy 30 eurót hagytál ott egy hajvágás után. Kapisgálod?

    #314:

    Mondjuk ez nem a te erdemed (se az, hogy 8 evesen elkezdtel nyelvet tanulni, se az, hogy jo nevelest kaptal).

    Hát a nyelvtanulás pont az iskola érdeme, mivel kötelező volt a két idegennyelv.:) Most persze mondhatod azt, hogy ez is rajtam kívülálló ok, mert a szüleim oda írattak, nyilván átgondolták előtte, hogy melyikbe járjak. Hálás vagyok nekik az otthonról hozott "csomagért", és remélem, hogy a lehető legjobbakat fogom tudni megadni a saját gyerekeimnek is.

    be kell latni, hogy az iskola feladatainak csak nagyon kis resze az, hogy onjaro, sajat magat es az eletbeli elvarasokat mar ismero, otthon lenyegeben 'elkeszitett' gyerekeket szorakoztassa.

    Ezt aláírom én is. Mondjuk ez már elég messzire vezet, ez tényleg az iksola dolga lenne? Ezért kell a család, ezért kellenek a barátok, és végszükség esetére ezért van óriási szakirodalma és ráépült tréningipara az önmegvalósítás, sikeres élet és hasonló buzzwordökkel jellemezhető dolgoknak.

  • aaa3

    csendes tag

    válasz nemlehet #279 üzenetére

    kovsol: " kiegyensúlyozott egészséges étrendet tartani hosszútávon," nem vitatom, sosem tettem, csak absz. minimumlehetőségről van szó, aminek a létezésén is sokan megsértődnek. ha kell a pénz vmire, beosztod. régen tudtak ilyesmit az emberek.

    nemleh: nem, nem azt gondoltam komolyan, elnézést, néha én is félreérthető vagyok. osszuk háromfelé, jó? 1, kolit említettél, oda nem kell bic, de bérlet sem. 2, pesti albi, nem a város túlfelén - erre javasoltam. a béren is lehet szardíniázni am. 3, nem tom mennék e elővárosba -20k bérért ha holtfáradt és évftsktólelszakított leszek tőle, de ha igen akkor elsimerem, bérlet. anélkül pláne őrültség lenne.

    van sok más ami nagy érvágás és nem említetted, én csak azért írtam mert néhányban lehet alád menni csak max nem kellemes.

    öltöny vs bic -> ennyire fantáziatlan vki a tiltakozó érzelmek miatt? váltóruha,szappan. bi vagy mot általában: nemdiáknak még egy segédmocis is olcsóbb lehet benyával együtt mint a bérlet. de persze ez mind csak példa, tartsuk szem előtt. voltak itt már 2-en, akik emberfeletti (igaz, tanulmányi, nem megélh) egyetem alatti erőfeszítések megtételéről írtak itt a saját életükből. választási lehetőség a mottó.
    a többi legyen oké, hosszú lenne és nem érdekes senkinek.

    #285: ez nagyon jó! #313 +1, (de azért pár tárgyat mindenki leszar. aki angolt mondjuk, hűbazz.), 314 is.

    fvtan: már tényleg jóideje nincs általánoson egész 12ig jó gimiben sem, csak matszakosoknak. de a #310 azért nagyon durva.

    [ Szerkesztve ]

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • ModliH

    tag

    válasz nemlehet #373 üzenetére

    Jó, azt aláírom hogy amit kérdeznek vizsgán az köszönőviszonyban nincs azzal amit való életben használni fogsz, de ez így megy már a kezdetek óta. A nyelvtan van minden vizsgán, azt meg lehet tanulni, és fel kell készülni arra hogy a semmiről beszélj ha úgy van. :) Jó mondjuk ehhez kell egy jó tanár is, de velünk egy csomót gyakoroltatta hogy olyan témáról beszéljünk amiről minimális alapismeretekkel rendelkezünk. Ha látják rajtad hogy tudsz beszélni, csak az adott témában nincs jártasságod akkor nem fognak megbuktatni semmilyen vizsgán. Mondok egy példát: ha mondjuk az általad említett Dél-amerikai külkereskedelmes kérdést húznám akkor csípőből elkezdenék arról beszélni hogy mennyire befolyásolja egy ország gazdaságát, és GDP-jét a külkereskedelem, mivel nem tud mindent megtermelni magának, stb, stb. Aztán pár olyan dologgal lehet dobálózni hogy cukornád, papírgyártás, egzotikus gyümölcsök stb, ha folyékonyan beszélsz, de hülyeséget, és nyelvtani hibák nélkül akkor átengednek. Legalábbis nálunk akik vizsgáztunk egyedül olyat nem engedtek át akiről tudom hogy nem tudott rendesen folyékonyan beszélni, és a nyelvtana sem volt rendben.

    Igen, én szerencsés vagyok hogy jó angol tanárom volt aki belénk verte ezt a nagyon hasznos képességet, meg kell hozzá egy adag kreativitás is, ez tény. Az 30 rugó kicsengetése már más tészta, de aki céltudatos, és rászán 1-2 hónap rendes tanulást az még gimnáziumban nagy eséllyel le tud nyelvvizsgázni. A többi nyelv igazából nem is számít, pont annyit ért hogy lationon, meg spanyolon ültem mintha otthon a falat bámulnám :D
    Bár lehet én kaptam csak rendszeresen jó tanárokat, és el vagyok tájolódva, ez esetben visszavonom az előzőeket. Bár én még nem láttam olyat nálunk hogy valaki aki készült a nyelvvizsgára ne tette volna le max 2 próbálkozás után. (60 fős évfolyamból ~35 versenyző tett nyelvvizsgát még érettségi év előtt asszem, a többit nem érdekelte, sem a nyelv, sem a továbbtanulás.)

  • #35193216

    törölt tag

    válasz nemlehet #373 üzenetére

    Sokan nem értik, hogy amikor számukra nem ismert témát húznak, akkor az nem azt jelenti, hogy a terület szakértőjének kell lenniük, ha tök hülyeségeket, valótlanságokat mondanak arról a témáról, de nyelvi szempontból jól, akkor jó pontszámot fognak kapni (szerk. ez alól kivétel a szakmai nyelvvizsga). Pl. én sem értek a külkereskedelemhez, mégis laikusként tudnék róla valamit rizsázni, nyilván az egész naiv hülyeség lenne. A Torgyán féle chilei cseresznyével még egy kis lazaságot is vinnék a beszélgetésbe. :-)

    Egyébként a másik, amit nem értenek sokan a nyelvvizsgán, hogy nem kell igazat sem mondani. Ha magadról kérdeznek valamit, és nem vagy csak nehezen tudod kifejezni az igazat, akkor nyugodtan kamuzhatsz, úgysem ismernek, annyi, hogy konzekvens legyen az egész, és nincs probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • velizare

    nagyúr

    válasz nemlehet #373 üzenetére

    nagyon sokan azt hiszik, hogy tartalmilag fontos, amit egy ilyen témánál mondanak. pedig nem. akik szemben ülnek, azok sem értenek hozzá. általában tanárok. amit a vizsgázónak kell, az annyi, hogy megfelelő alapot szolgáltat az értékeléshez. ha megmekken, hogy ő nem ért hozzá, akkor mégis mi alapján vár pontokat? nincs mit értékelni. ha hülyeséget mondasz, kijavítanak, nagy kaland. udvariasan megköszönöd, elmondod, hogy nem vagy teljesen otthon a témában, és átvezeted olyanra, amiről már biztonsággal tudsz beszélni. ez tanítható, ha valaki emiatt bukik meg, akkor nem volt elég jó a felkészülés.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák