Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Liverbird

    csendes tag

    Hali mindenkinek!

    Volna egy pár kérdésem a szakértő gárdához. 2 hónapja vagyok androidos, teljességgel gyári cuccot használok, kiütéshez, rootoláshoz, főzött rom-okhoz, stb-hez teljesen kezdő vagyok, nem foglalkoztam ilyenekkel :) Viszont érdekelne pár dolog az ICS frissítéssel kapcsolatban, mert most már nekem is elérhető (telenoros mini pro egyébként)

    Szóval, ahogy olvastam itt, frissítés után megmaradnak a dolgok általában. Igaz ez a telefonkönyvre, üzenetekre, programokra, mindenre?

    A PCC-vel fogom frissíteni terveim szerint. Ha esetleg valamilyen okból kifolyólag nem tudnék megbarátkozni az ICS-el, van-e lehetőségem visszatérni GB-re? Mármint természetesen gyárira, buherálás nélkül.

    ICS alatt megmarad egyébként ez a 4-sarkos menü?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    U.i.: hunfatal kérdésére én is válaszolhatok, az én telenoros masinám teljesen szűz ilyen téren, a PCC viszont felajánlotta a frissítést. Ha a telefon beállításaiból indítok frissítést, akkor azt írja, hogy naprakész vagyok. A korábban linkelt oldalon pedig nincs ott a listán a telefonom SI száma.

    [ Szerkesztve ]

  • Liverbird

    csendes tag

    Köszönöm a gyors válaszokat. Közben sikeresen frissítettem.

    A tapasztalataim eddig jók általában, de pár furcsaság nálam is van. Nekem nem mindenhol tűnik gyorsabbnak az új rendszer, van ahol kifejezetten lassabbnak látszik, pl a kapcsolatoknál, híváslistánál. Kis túlzással bele lehet néha őszülni, mire bejön ez az összevont kapcsolatok-tárcsázó menü (akár 3-4 mp, de nem mértem). A home screen lapozásakor meg-megakad a scrollozás, nem mindig, de sokszor előfordul (a 2d gyorsítás bekapcsolása után is).

    A menük háttere (pl beállítások)... hogy mondjam... szerintem rusnya :) Gyári témát használok (nem is tudom, van-e más :D ), ez a homogén seszínű valami nem jön be. Persze témaváltással ennek a színe is változik, de tök mindegy, hogy kékes rondaság van vagy vöröses :) De majd lehet megszokom. Érdekes egyébként, hogy frissítés után megtartotta a GB eddig használt narancssárga témahátterét, de témaváltáskor persze eltűnt, csak az újak maradtak, narancs helyett arany lett.

    Játékok közül egyelőre csak a Space Cat-et próbáltam, és furcsamód határozottan úgy tűnik, megcsúnyult a grafikája, pályatöldősékor szétesik a kép, és mintha a játék lassabban is futna.

    Egyelőre ennyi, ha még lesz nyűgöm, kérdezek :)

  • Liverbird

    csendes tag

    Sziasztok mindenkinek!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni a nagy problémámra. Adott egy Mini Pro, telenoros, gyári ICS, semmi nem lett megmókolva rajta.

    Történt, egy fél órája, hogy a Notification toggle használatával BT-t akartam indítani, hogy átküldjek valamit a telefonra. Kijelző elsötétedik és lám újraindul. Gondoltam ez van, úgyis ritkán (szinte soha) csinál ilyen váratlan restartot, egyszer belefér. A probléma ott kezdődik, hogy bootolásnál megjelenik a Sony logó, utána az Xperia felirat ahogy kell... majd megint Sony, Xperia, Sony. Mindig újraindul. Na jó, valamikor az Xperia logó után be jön az asztal az órával, billentyűzár-csúszkával, néha meg az értesítést is kidobja, hogy adatforgalom letiltva... Aztán jön a restart, mint valami végtelen ciklus. Próbáltam azt is, hogy amikor bejött a menü, gyorsan kikapcs gomb, katt a kikapcsolásra, ki is írja szépen, de esélye sincs leállni, újra is indul.

    Kérdésem tehát: Hogyan tudnám működésre bírni ezt a jószágot? (A jó öreg akksikivétel nem játszik, ha működne nem lennék itt) Jelezném hogy mezei felhasználó vagyok, nem módosítok ROM-okat ovis korom óta, de ha valaki érthetően elmagyarázza nekem a teendőket, azt bevállalom és megköszönöm (mármint nem valakit vállalok be, hanem a teendők elvégzését).

    Előre is köszi a segítséget!

  • Liverbird

    csendes tag

    válasz Zoli133 #14248 üzenetére

    Ez gyors volt, köszi. Rendben, próbálkozom azzal a leírás alapján. Közben rákerestem, hogyan is lehet recovery módot indítani esetleg, el is indul a csökkentett mód, de az is restartol pár másodperc után. Ha valami gondom lenne a Flashtoollal, majd faggatózom.

    Arra van esetleg tipped, mi okozhatja a hibát?

    [ Szerkesztve ]

  • Liverbird

    csendes tag

    válasz Zoli133 #14250 üzenetére

    Na végre, negyedik próbálkozásra jött le a flashtool, a driverek települnek, mivel mini pro-t nem találtam a listában, hát települ mind...

    Kérdés, az 1. hsz-ból melyik rom kell nekem? Mint említettem telenoros vagyok és még garim is van elvileg, nem tudom miből lehet gond, ha úgy alakulna :)

    Aztán... mivel még nem használtam a progit, kérdezek. Valahogy wipe nélkül nem lehet működésre bírni a cuccot? Van pár szám a telefonkönyvben, amiről nincs mentésem, na meg szombaton küldtem egy öthetes lottót, ami bosszantó, mert amilyen a formám, fix, hogy most jön be az ötös, és szelvényszám hiányában tuti nem tudom igazolni, hogy én küldtem, hiába van ott a telefonszám :)

  • Liverbird

    csendes tag

    válasz Zoli133 #14253 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget, jelentem sikerült. Sajnos csak wipe-al, nélküle ugyanúgy fennállt a hibajelenség. Sebaj, legalább tiszta a rendszer, gyorsult is rendesen a masina :)

    Még egyszer köszi!

Új hozzászólás Aktív témák