Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isten88

    senior tag

    Hogyan rootolj 4.0.4 (4.1.B.0.587 & 4.1.B.0.431)-et

    Először is: a felelősség a Tiéd. Reklamálni saját magadnak, saját magadnál tudsz. Én semmilyen felelősséget nem vállalok.

    Kövesd az összes utasítást lépésről lépésre
    Beállítások --> Biztonság --> „Ismeretlen források” legyen kipipálva
    Beállítások --> Fejlesztői lehetőségek --> USB-hibakeresés legyen kipipálva
    Beállítások --> Xperia --> Kapcsolódás --> USB-kapcsolódási mód --> válaszd az MSC (Adattárolási) módot

    Legelőször is kell egy Flashtool

    1. Töltsd le a Neked kellő 4.1.A.0.562-es kernelt (SK17-hez ez kell)
    4.1.A.0.562
    4.1.A.0.562

    2. Menj a C:\flashtool\firmwares\ mappába, törölj mindent és másold be a letöltött kernelt.

    3. Indítsd el a Flashtoolt, lattints a „villám” ikonra (bel oldalt a „File” menü alatt)
    Válaszd a Flashmode-ot, majd Okézd le.
    Így kell kinéznie, majd okézd le.
    Image
    Image
    Kövesd az utasításokat a telefon csatlakoztatásához és a flasheléshez.
    A Flashtool lehet, hogy hibaüzenetet mutat a kernel flashelése után, de ne aggódj. A build számod változik, de az android verzió nem. Minden ugyanúgy megmarad. Szóval ne menj a telefon beállításaiba és ne ellenőrizd.

    4. Flashelés után indítsd újra a telefonod. Valószínű, hogy nem fog teljesen elindulni, a SONY felíratnál elakad, vagy a fekete képernyőnél.
    Bármi legyen, indítsd újra a telefonod és folytasd a rootolással --> (Bizonyosodj meg róla, hogy bezártad a Flashtoolt, mielőtt futtatod a Rooting Toolkitet).
    Most csatlakoztasd a telefonod a PC-hez és Rootold a telefonod. Leírás:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601038
    Ha problémád van a toolkit letöltésével, akkor itt van a Rooting Toolkit.
    Rooting Toolkit
    Rooting Toolkit

    5. Töltsd le a kernelt. Ha Neked 4.1.b.0.431-esed van, töltsd le a megfelelő kernelt. Ugyanez vonatkozik a 4.1.B.0.587-esre.
    4.1.b.0.431
    4.1.b.0.431
    4.1.B.0.587
    4.1.B.0.587
    Most flasheld a kernelt (ugyanúgy, mint ahogy a 2-es és 3-as lépésben felül leírtam.
    A mobilod most már rootolt (nézd meg, hogy települt-e a Superuser app a telefonodra).
    Forrás: http://talk.sonymobile.com/thread/41119 Fordítás: Isten88

    Ha kell CWM, akkor -->
    x-Parts
    x-Parts

    Kamera sztereóvá tétele: Ezt kell bemásolni kicsmagolás és "media_profiles.xml"-re való átnevezés után a /system/etc mappába, felülírva az előzőt, újraindítás után sztereó lesz a hang videófelvételnél.

    Azért van két link a letöltéshez, mert az első az általam feltöltött tárhelyre mutat, a másik az eredeti forrást jelöli meg. Minden fájlt becsomagolva (.zip) töltöttem (ok: ha hibás a letöltött fájl, nem engedi kicsomagolni).
    Köszönet a cikk íróinak, a szoftverfejlesztőknek, különösen ko9-nek

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák