Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • epoc32

    csendes tag

    Jó reggelt mindenkinek.

    Két napja vagyok s5230 tulaj, végig olvastam a fórumot az elmúlt kb. 3 hétben, mióta erre a telóra pályázom.
    Tudtam mit kapok, de még annál is többet nyújt a készülék, nagyon elégedett vagyok vele.
    Ez számomra is megdöbbentő, mivel évek óta kizárólag okostelefonokat használok. :) De mivel leszoktam a folytonos "telepítek-amíg elnem száll az oprendszer-és rakom újra órákon át" hozzáállásról, és az elmúlt egy évben csak e-mail és minimális web böngészésre használom a telót, így már ez a készülék is lefedi az igényeim. :)
    Megjegyzem kerek egy éve iPhone-t nyúztam (ami szerintem non plus ultra, most lehet anyázni) de sajnos meghalt és visszaálltam a Symbian OS-re. Épp a szifon miatt választottam a Star-t, mert ez véleményem szerint "iPhone Ultra Light". :D Kár, hogy a híváskezelő gombpáros nem virtuális. ;)
    Nem kérdeznék hülyeségeket, amit már ezerszer leírtatok és pl. a User manual-ban is benne van. :D
    Viszont egy kis segítség, ha valaki Opera Mini 5-öt használna a web elérés élményindexének növelésére.
    Szóval, nekem van net a telón, így természetesen a böngészőjével töltöttem le az 5-öt és majdnem agyérgörcsöt is kaptam mikor elindítottam. :)
    Ugyanis, mint tapasztalhatta más is az Opera szerint az s5230-ra a virtuális qwerty NÉLKŰLI verzió a patent. :S Tehát az URL megynyitása vagy mellette a Google keresőre kattintva nem jön elő a teljes billentyűzet, csak a JAVA-nál az alsó szegmensbe kirakott ,mütyűr, hagyományos mobil gombsorral bénázhatunk. :( És mint tudjuk a teló saját qwerty-ét sem használhatjuk szövegbevitelre.
    Van egy SonyEriccson m600i-m, ahol viszont fizikai qwerty billentyűzet van, mégis feldobja a Mini a virtuális qwerty-t is.
    Röviden: a GetJar-ról töltsük le az m600i-hez definiált Opera Mini 5_öt és Tá-ráááááááá!
    Van virtuális qwerty, kényelmesen gépelhetünk a JAVA progiban is. :) Megjegyzendő: a GetJar-on említett verzió a kompatibilitási listában felsorolja az s5230-at is.
    Valószínűleg "csak" az Opera bénázta el a dolgot.
    Remélem a végleges 5-nél már a virtuális gombsorral támogatott verza lesz az alapértelmezett, ha leakarjuk a telóra tőlteni.
    Remélem hasznos volt az infó.
    Üdv minden s5230 tulajnak.

  • epoc32

    csendes tag

    válasz szjoci #3045 üzenetére

    Amit az Opera hívatalosan felajánl 5-ös verza, xart az inline editing-re be vagy kikapcsolt állapotára. :(
    Talán azért hasznos lesz valakinek a hozzászólásom. :D

  • epoc32

    csendes tag

    Jó reggelt Mindenkinek.

    Nemrég (kb. hajnal 4-kor) frissítettem firmware-t a T-Mobil-os készülékemen. Az S5230XEII4 (legújabb)
    fw nem ment fel rá, "Warning: security fail!" üzenettel megállt, mielőtt a letőltés megkezdődött volna. Így a S5230XEII2 fw-t kapta, (elsőre, probléma mentesen, kb. 5 perc alatt felkúszott rá) ami viszont minden problémámat orvosolta a telóval kapcsolatban, így elégedett vagyok ezzel is.
    Ha valaki próbálta a 4-est felpattintani a telójára, megoszthatá tapasztalatait.

    Üdv

  • epoc32

    csendes tag

    válasz freestailo #3217 üzenetére

    Szia.
    Én magam is azért használom a gyári email klienst, mert automatikusan leszedi a a leveleim. Magam is Gmail-t használok. Mindenek előtt nézd meg web-en, hogy a fiókod Beállításinál a pop3 vagy az imap4 van engedélyezve és eszerint konfiguráld a telón is. Bejövő szerver: pop.gmail.com vagy imap.gmail.com értelemszerűen. Kimenő szerver: smtp.gmail.com Titkosítás: SSL a kimenő és a bejövő szervernél is. Az automatikusan beállított portok jók, de web-en találsz részletes leírást a levelezőkliens beállításairól. Remélem így menni fog, ha elakadsz, kérdezz bátran.

  • epoc32

    csendes tag

    Sziasztok.
    Érdekes olvasgatni ezt a fórumot. :)
    Ha bárkinek baja van a telóval szoftveresen, miért nem frissíti az sw-t? Nekem egy hónapos, T-Mobile-os és már három hete a XEII4 fut rajta. Semmi gondom nincs vele. Aki aggódik a garancia miatt, annak érdemes elgondolkodni azon, hogy a SAMSUNG csak néhány napos használat után kibukó gyártási hiba vagy szoftveres gond esetén érvényesíti a garanciát. Tehát ha szoftveres problémája van valakinek az frissítse bátran (persze csak ha utána olvasott a frissítés pontos menetének!) mert a SAMSUNG is csak ezt tenné. Ha meg leejted, rálépsz, elázik esetleg teleborítod kávéval a szerviz úgy sem áll szóba veled. Minden telefon kézikönyvében szerepel, hogy "ne ütögesse, ne rázogassa és ne ejtse el a készüléket", tehát a legkisebb fizikai sérüléssel is ugrott a féltett garancia.
    Nem értem miért lepődnek meg emberek azon, hogy a ha napokig megy a teló, belassul? Bár én évekig kizárólag okostelefonokat használtam, számomra így természetes, hogy napi egyszer újraindítom, mert éjszaka általában offline-ban van.
    Amúgy kifejezetten "büszke" vagyok a telefon sebességére, mert szem előtt tartom, hogy ez egy alsó kategóriás készülék. S bár tavaly ilyenkor iPhone-om volt, épp ezért döntöttem ezen modell mellett, ez a kis apróság is megállja a helyét. Olvastam hsz-t ami a processzor sebességét firtatta. Nos, ebben egy ARM11, 369Mhz-es proci dolgozik, normális fw-el ezért jó a sebessége.
    Msn kliensnek én a Nimbuzz-t ajánlom (GetJar-ról letölthető), mert teljes kijelzőn fut és ami a legfontosabb, normális a szövegbevitel. Tehát a teló qwerty billentyűzetén gépelhetünk be szöveget.
    Üdv mindenkinek.

  • epoc32

    csendes tag

    Egyetértek az előttem szólókkal. Aki egy telefontól azt várja, hogy kiváltson egy digitális gépet.... Talán az innov8, de az és minden telefon fizikai mérete és kialakítása kapcsán alkalmatlan "normális" képek készítésére. Megjegyzem, meg vagyok elégedve a képminőségével, az automatikus panorámakép összeillesztés és a mosolyfelismerés különösen jó dolog benne.
    Nálam csak ha "háttértár"-ként csatlakoztatom a géphez, felejti el a mentés helyét. Ha a "PC-Studio" módban csatlakoztatom, mindent a memóriakártyára ment továbbra is.
    A kézírás felismerés maximálisan jól működik, természetesen betűnként vigyünk be szöveget és ki kell tapasztalni, melyik betűt, hogyan ismeri fel egyből. Volt UIQ3-as SonyEricsson-om, annak a kézikönyvében volt leírás, melyik betűt hogyan kell írni.

    [ Szerkesztve ]

  • epoc32

    csendes tag

    válasz Olcsi #3516 üzenetére

    Igazad van. :R
    Ezért írtam, hogy számomra természetes.
    De még mindíg azt mondom, ennyi pénzért ez belefér és az ár-érték aránya megfelelő.
    Sokan hajlamosak leragadni a telefon hibáinál, hiányosságainál. (Ezt nem neked célzom.) Nem arról kellene szólnia ennek a fórumnak, hogy hasznos információkat és segítséget adunk egymásnak a telóról?
    Miért "szar"? Mert egy alsó kategóriás készülék. És mert bár szeretne iPhone-nak látszani, nem az. De nem is egy Androidos HTC. :) Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák