Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz intelMMX #2 üzenetére

    Nem tudom, meg amikor lehetett ajanlgatni dobta be valaki a k6 topicba.

    hallador: A lame kihasznalja az SSE2-ot, meg is taltosodott a P4-el. De akkoriban keves ilyen program volt, amit otthon is hasznaltak volna az emberek. Az Athlonnal valo osszevetesben ha a PR alapjan tortenik, akkor a P4 nyer. Abban a pillanatban, hogy az arakat nezzuk az Athlon kerul elore, mert kb. a P4 Celeronok araban volt a processzor es platform szinten meg annal is olcsobb volt. De ez mar egy masik cikk temaja, amihez mar minden megvan :) , csak az ido hianyzik :( .

    zoltanz: Az Athlon XP mar jo volt. Az elso ceruzas satirozos korszakban voltak erdekes dolgok Win 98-al pl. volt amikor elfelejtette, hogy volt telepitve VGA driver.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz hallador #21 üzenetére

    A keramia tokozast mar a Palominonal levaltottak, ezzel a ceruzas athidalasnak lottek is. A tokozasa ket dologban volt rosszabb, mint a P4:

    - A CPU mag serulhetett, ha valaki erosebb leszoritoval megaldott hutot rakott fel es rutintalan volt.
    - A thermal diodat ugyan beepitettek a kesobbi szeriakba, de az alaplap gyartok nem implementaltak vedelmet, ezert egy leallo ventitol szepen megsulhetett a processzor.

    A tokozas nem tartja meg a hot. Vagy legalabbis nem ertem mire gondolsz. A tapoknal nem volt kulonbseg, a P4 meg tobbet kajalt, mint az Athlon, szoval azoknak is kellett egy legalabb 300-nak hazudott Codegen. A P4 gyari huto jobb volt, de siman lehetett jo hutot venni XP-re. Persze volt nekem is turbo hutom, ami egy MIG21 hajtomuprobaval vetekedett, de nem ez volt az atlagos. A masik veglet amikor valaki egy kicsi P3 hutovel probalta tuningolni es csodalkozott, hogy fagyogat.

    A Northwod megjelenesekor meg nem veszitette el a versenyt. Pontosabban Intelbol ossze lehetett rakni 10-20%-al erosebb gepet, de olyan sokba kerult (+50% ar), ami nagyon keves embernek erte meg. Ugyanaz a Northwood egy 845-os lapban 266-os DDR-el mar nem volt igazan gyorsabb a hasonlo PR-es Athlon XP-nel. De az Athlon sokkal olcsobb volt, ezert vele azonos penzert a kozep mezonyben gyorsabb gepet lehetett osszerakni az esetek 80%-ban.

    Kb. mintha ma a Celeronok arszintjen menne a legdragabb FM2+ es a legerosebb Bulldozer arban az i3-mal versenyezne es meg lenne egy csalad, ami feler a 4 magos i7-el i5 aron. Ez jo lenne mindenkinek. Lenne vegre arverseny, az AMD-nek lennenek eladasai. Kozben a HEDT platformmal meg minidg az Intel vezetne, de Average Joe-nak az mar nem szamitana.

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz hallador #30 üzenetére

    Ezt meg mindig nem ertem:

    " itt arra gondolok, hogy maga a hő vezető réteg az első Socket A-nál sokkal rosszabb volt, mint egy thoroughbred-nél."

    Nem volt ott semmilyen reteg, a huto kozvetlenul fekudt fel a proci magjara. OK, volt egy lakk reteg, de azon tul semmi. Pont ezert sarkaztak le a "hozzaerto" Veer Estevanok es hordtak vissza, hogy nem megy.

    A P4-nel ugyanez volt a gond, ha csak egy 4 pines atalakitot raktak ra az egyik molex-ra. De ez egyik esetben sem a CPU hibaja volt.

    SSE: Az elso szeriaban nem volt, de a P4-el harcolo XP-ben mar igen.

    Az alaplapok kerdese erdekes. Az olcso lapok P4 ala is hulladekok voltak. Athlonoknal nekem a VIA driverekkel gyult meg a bajom tobbszor is. Aztan valahogy letisztult A Thorugbred kornyeken a Socket A lapok mezonye.

    Ahogy en emlekszem azokra az idokre: Amit irsz, hogy a P4 gyorsabb volt igaz, de a kulonbseg arban nagyobb volt, mint teljesitmenyben es ez az emberek toredekenek erte meg. Mondom ezt ugy, hogy en is tucatjaval hasznaltam HT-s Northwoodot munkara, mert ott megerte a kulonbseg. (kesobb jo lett volna valami 940-es Athlon 64, de egen-foldon nem volt vele gep.) 2001-3 korul a felhasznalok kis reszenek (10% alatt) jott jol az SSE2. Tunert kevesen hasznaltak, ha video kodolas volt, akkor valami kolcsonzott DVD rippeles ment inkabb. A nagy tomeg viszont nem akart kiadni tobbet egy gepre, mint a minimum es meg abbol is alkudtak. Nem veletlenul lett nagy slager a sulinet, ahol az emberek a sajat zsebukon sporolhattak. Maradt a nagy dilemma: Celeron vs. Athlon XP. De itt jott a marketing, lefizetes, butasag stb. es rogton Celeronbol adtak el sokkal tobbet. Jellemzo, hogy mindenkinek P4 volt otthon, mikozben ezen gepekben 90%-ban Celeron volt. Maskent megfogalmazva sulinetben az Athlon XP volt a feher hollo. Pedig a Northwood Celeronokat lenyomta az XP azonos ar mellett. Szimplan az Intel brutalisan kiherelte az L2 cache-t. A legjobb, hogy 3GHz-re huzva a Northwood Celeron (alap: 2GHz) mar tudta tartani nehol a lepest (szamitas igenyes programok), de jatekokban elverzett egy 2GHz-es XP Thoroughbred-del szemben, ameddig egy 1800+ siman tuningolhato volt. Szerintem akkor az AMD abban a szegmensben, ami a felhasznalok 90%-at jelentette nagyon is versenykepes volt, csak nem tudott ervenyesulni.

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz hallador #50 üzenetére

    Nem ertem amit irsz.

    "Hozzáteszem az AMD-k TDP osztálya 89 Watt volt szóval annyira mégsem. Ha nem használtad/terhelted, akkor igen kevesebbet fogyasztott, amúgy maga a technológia annyit tesz, hogy a processzor szilikon rétegeit elválasztják egy fajta speciális szigetelő réteggel, ezzel nagy frekvencián a kóbor áram szivárgásokat csökkentik így a processzor magas frekvencián, ahol ez a jelenség jelentkezik, kevesebb hőt fog termelni, ettől függetlenül az áramfelvétel marad, csak kevésbé kell a hűtést megtekergetni. Szóval fogalmazzunk, úgy, hogy a hő termelést csökkentette, a fogyasztáshoz nem sok köze van a dolognak."

    P=U*I Ha a felvett aram csokken, akkor aranyosan csokken a fogyasztas. A felvett elektromos teljesitmeny gyakorlatilag 100%-a hove alakul, ezert egyenes aranyossag van az aram, a teljesitmeny es a hotermeles kozott.

    "Dehogy, a sarkazás egyszerűen azért volt, mert a hűtőt mozgatta ide oda a procin, ezzel tönkre is tudta tenni."

    Az P4-en akarhogy mozgathattad, mert a tokozas megvedte a magot. Ha nem kozvetlenul a magra ment volna a huto, akkor keptelen lesarkazni a user maximum egy vesovel.

    "Ha visszaolvasol akkor konkrétan a palominótól volt, valamint ha visszaolvasol, akkor konkrétan a az első kettőben nem volt a SLOT A-ban, és a Thunderbird-ben."

    Azok nem Athlon XP-k. Az elso Athlon XP a Palomino volt, ugyanazt allitjuk. Az XP volt a P4 ellenfele, nem a sima szeria. A Northwoodokkal mar nem is a Palomino, hanem inkabb a Thoroughbred harcolt. Mondjuk az Thoroughbred A szeria kehes volt, de a B mar jobban sikerult, raadasul az arat levittek a Celeron szintjere.

    "Figyelj én adtam el egy évben több száz tunert (~ 250), akkor kevesen használtak?"

    Akkor mennyi gepet adtal el eves szinten? Hany ezret?

    ---

    "ugyan nem égette le mint az AMD, cserébe újraindulgatott"

    Ahogy irtam: "De ez egyik esetben sem a CPU hibaja volt." Ebben azt hiszem teljesen egyetertunk.

    "Az első generációs P4-ekhez annyira nem tudtál venni semmilyen rosszabb alaplapot"

    Mert nem volt semmi mas, de ami volt, az horror draga volt. De az elobb mar a Northwood, Celeron XP idoszakrol volt szo, amikor volt mind a ket oldalon jo sok szemet az also kategoriaban. A VIA-val nekem mindig a szoftveres doglokkal volt gondom. Az Intel chipsetre volt olyan Asrock alaplapom, ami rosszabb volt, mint a k7s5a, pedig azt sem szerettem eppen. AMD-re az Nforce 2 volt jo, de a KT333-ra is voltak mar jo lapok.

    "akkor valami kolcsonzott DVD rippeles ment inkabb.

    Akkoriban ezt egy P4 2,4 GHz-es B steppinges Northwood is tudta minek kellett ehhez külső koder?"

    DVD riphez minek kulso koder? Csak egy DVD olvaso kellett. Szimplan kivettek kolcsonzobol a filmet es ripeltek. Midezt azert, mert a felvett filmek minosege koszono viszonyban sem volt egy DVD rip minosegevel.

    "A Sulinet tönkretette a piacot semmi más nem történt."

    A Sulinet eltorzitotta a piacot, mint mindig, amikor allam bacsi belenyul a piacba es valakiket helyzetbe hoz. De sok embernek megadta a lokest, hogy gepet vegyen. Emelekszem az ev vegi rohamra es arra, hogy hanyan vettek gepet, hogy nehogy "az allam zsebeben hagyjak" az a 60 ezer forintot. Volt benne raadasul sok hulladek ordas aron. Szoval nagyon felemas meg most is, talan legjobban ugy fogalmaznek, hogy lehetett volna esszel, normalisan is csinalni, de akkor kevesebbet tudnak kivenni belole.

    "Pedig a Northwood Celeronokat lenyomta az XP azonos ar mellett."

    "Kivéve ha nem kellett az SSE2. Mert ha igen, akkor bizony az Athlon XP Palomino nem nyert."

    Ami a programok talan 10%-at sem jelentette. Olvass vissza mit irtam. En is hasznaltam tunert, de valahogy sosem volt az igazi.

    "Az athlon nem volt azonos árban a celeronnal, drágább volt."

    2003-as arlistat talaltam: [link] Egy 2000+ rohogve verte a 2.4-es Celeron-t. Van benne K8 is, de elborult aron.

    Az olcsobb (Barton alatti) XP-k:

    AMD ATHLON-XP 1600+ 1.4GHZ CPU 12,430.- Ft 15,538.- Ft
    AMD ATHLON-XP 1700+ 1.47GHZ CPU 11,473.- Ft 14,341.- Ft
    AMD ATHLON-XP 1800+ 1.53GHZ CPU 12,166.- Ft 15,208.- Ft
    AMD ATHLON-XP 1900+ 1.6GHZ CPU 13,244.- Ft 16,555.- Ft
    AMD ATHLON-XP 2000+ 1.67GHZ CPU 13,321.- Ft 16,651.- Ft
    AMD ATHLON-XP 2000+ 1.67GHZ CPU BOX 19,756.- Ft 24,695.- Ft
    AMD ATHLON-XP 2100+ 1.733GHZ CPU 16,280.- Ft 20,350.- Ft

    Northwood Celeronok:

    INTEL PENTIUM-4 CELERON
    INTEL PENTIUM-4 CELERON 1.7GHZ CPU SOCKET-478 10,912.- Ft 13,640.- Ft
    INTEL PENTIUM-4 CELERON 1.8GHZ CPU SOCKET-478 12,782.- Ft 15,978.- Ft
    INTEL PENTIUM-4 CELERON 2.0GHZ CPU SOCKET-478 15,950.- Ft 19,938.- Ft
    INTEL PENTIUM-4 CELERON 2.1GHZ CPU SOCKET-478 16,940.- Ft 21,175.- Ft
    INTEL PENTIUM-4 CELERON 2.2GHZ CPU SOCKET-478 18,590.- Ft 23,238.- Ft
    INTEL PENTIUM-4 CELERON 2.3 GHZ CPU SOCKET-478 20,790.- Ft 25,988.- Ft
    INTEL PENTIUM-4 CELERON 2.4 GHZ CPU SOCKET-478 18,447.- Ft 23,059.- Ft

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz hallador #57 üzenetére

    P=U*I Ha a felvett aram csokken, akkor aranyosan csokken a fogyasztas.

    A SOI pont nem ezt csinálta. A többi amit ebben a bekezdésben írtál pedig nem is releváns.

    Komolyan gondolod, vagy csak viccelsz? Ez szimpla fizika. Ha SOI, kissebb csikszelesseg vagy barmi csokkenti a felvett aramot, akkor csokken a fogyasztas, ami = a hodisszipacioval.

    AMD processzorokról beszélgettünk, Mivel az első generácis 478-as Willemate hűtője igen vacak klipses megoldása sokszor tört plusz a hűtést sem segítette elő, de legalább a körülötte lévő keret, meg a processzor mag feletti fém sisak megvédte a processzort, de az AMD-nek nem volt ilyenje.

    A P4 mint osszehasonlitas jott ide. A keret toresnek nincs koze a lesarkazashoz. nnak van koze, hogy az Athlon-on a magra ment ra a huto, nem vedte semmi. Pont most irtad le: "a processzor mag feletti fém sisak megvédte a processzort, de az AMD-nek nem volt ilyenje."

    Ez így van csak ha visszaolvasol, akkor a kollégák mint Athlont emlegetik, ami nem Athlon XP!

    Ha visszaolvasol lathatod, hogy en nem tettem.

    KB 800 - 1000 Gépet, de azért nálun nagyon sokat vettek csak alkatrészt is, nem csak komplett gépet, nem szanad elfelejteni az egy 5 milliárdos kisker volt

    Errol beszelek. Mondjuk eladtal 250 tunert, ami mellett 1000 gepet, meg legalabb 1500-at darabokban. Most tippeltem, de nem hiszem, hogy nagyon melle menne. Talan meg inkabb alul is tippelem az eladast. Maris megvan a 10%, amit irtam, hogy nekik megerhette a P4. A tobbsegnek nem.

    Kivéve ha volt egy PCTV Pro

    Ami nem tudott versenyezni a DVD minosegevel. En egy Miro csodat hasznaltam, ami nem az alja volt ezeknek a kartyaknak, de valahogy sose lett tokeletes a kep. Videomagno helyett tokeletes volt.

    Ha így nézzük, akkor igen, de ha úgy nézzük, hogy az első XP-k, azok a Willemate-.ek ellenfelei voltak, és ezek már erősen torzított árak voltak.

    A Palominok dragan indultak, de a Willamette platform szinten meg dragabb volt hala az RDRAM-ak. Az AMD brutalisan vagdosta az arakat, szinte 1-2 havonta. Nem a Palomino, inkabb a Thoroughbred tette ezt lehetove, mert olcsobb volt gyartani, mint a Palominot.

    [link]
    [link]
    http://prohardver.hu/hir/tamadas_minden_fronton.html

    Itt mar le volt tolva, jol lathato tablazatosan az osszehasonlitas.

    [link]

    Abban az idoszakban volt verseny, ment az adok kapok. 1.6A Northwood a szuper tuningolhatosagaval, kesobb veletlenul szorzozar free XP-k stb... Ez kene ma is, hogy letoljak az arakat. A VGA-k is kovettek egymast, szep ugrasokkal. Igaz volt akkor GPU atnevezes rendesen, pl. a 9600-as ATI. Jellemzo hir:

    [link]

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz hallador #61 üzenetére

    Igen csak éppen a SOI annyit tett, hogy nem a fogyasztást csökkentette, hanem a kóbor áramok mennyiségét csökkentette le, az az a hőtermelés szempontjából volt ez fontos a felvett áram nem változott. Az az nem egészen úgy van ahogyan írtad. Igen egyszerű fizikai.

    ??? Gondolom a szivargasi aramra gondolsz, illetve a parazita kapacitasok miatti atkapcsolasi veszteseg csokkenesere. De ha ezek az aramok csokkentek, akkor hogy erted, hogy nem csokkent a felvett aram?

    Mikozben a tobbit megirtam gondolkoztam es probalom kitalalni hogy ertetted. Arra gondolsz, hogy az uj generacio TDP-je nem csokkent? Mert ha igen, akkor ez igaz, de az csak azert volt, mert a felszabadulo TDP keretbol tobb tranzisztort etettek. Ugyanaz a processzor SOI-val legyartva sokkal jobban fogyasztott volna, mert kevesebb aram, = alacsonyabb fogyasztas. De a gyarto ezt nem sporolasra, hanem a CPU int/fp teljesitmenyenek novelesere "koltotte" el.

    "Mint ahogy a P4 lesarkazását sem én hoztam fel, én AMD-ről beszéltem Te meg P4 -ről."

    Ezt irtad mielott felhoztam a P4-et:
    Dehogy, a sarkazás egyszerűen azért volt, mert a hűtőt mozgatta ide oda a procin, ezzel tönkre is tudta tenni.

    Amire en azt, hogy nem a mozgatas miatt, hanem amiatt lehetett lesarkazni, mert magara a magra ment ra a huto. A P4-et, mint peldat hoztam fel, hogy ott aztan nem lehetett lesarkazni az Istennek sem.

    Ráadásul a VirtualDUB volt erre a legjobb, ami ingyen volt.

    En akkor ffmpeg-et hasznaltam. Kis scripttel amig nem voltam otthon siman atkonvertalta a felveteleket.

    Pontosan, akkor volt a magyar PC korszak virágkora...

    Amit most az okostelefonok burjanzasa valtott. Aztan majd jon valami uj, csak gyozzuk kivarni.

    Én nem nagyon szerettem az 1,8 - 2,0 GHz-es Northwood A-ket...

    Az aruk siralmas volt. A B szerianak is. Amin csodalkozni szoktam amikor ezekre is rasutik a kazan jelzot, mikozben az igazan a Prescottra volt igaz es ragadt meg az emberekben, hogy P4=zabagep. Az 1.6A a jo tuningolhatosag miatt emeltem ki, meg amiatt, hogy akkor volt "jovilag" es verseny. Valahogy akkor volt egy nagy lendulet, ami kitartott kb. a Sandy bridge erkezeseig. Szinte 1-2 havonta jottek a +100-200MHz-ek. Ez nem tunik soknak, de fel ev alatt mar tobbet jelentett, mint ma egy komplett foglalat valtas. A verseny talan nem csak a konzolok hianya miatt, vagy talan nem eppen amiatt volt, mert mar XBOX is van 2001 ota (P3-mas procival). De ez mara kifulladt, nincs igazi verseny es 10% fejlesztes mar nagy ugrasnak szamit.

    Ez nem vitatkozás, az máshol kezdődik.

    Ha ilyen lenne egy vita, akkor nem lennenek moderatorok. Nem ugyanugy emlekezunk, velemenyezzuk ugyanazokat a dolgokat, de minden szubjektiv.

    En pl. sokaig nem szerettem a K7-et. Aztan valahol a Thoroughbrednel elerte az, hogy belevagtam es nem bantam meg. A Slot A, elso szerias 462-vel valo szivast szerencsere nem a sajat gepemen kellett megtapasztalnom. De az XP-re vegre elegge kiforrott lett es erdemes valt valtani a szenne huzott Tualatinrol.

    max79: Ha ugy lenne idom, ahogy nincs, akkor elnek a lehetoseggel. De mar a tesztsoron egy dual Socket A, par ex sulinetes gep, meg egy 20 MHz-es 386SX es raadasnak egy 486SLC2 is, amire jo kevesen emlekezhetnek.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz hallador #74 üzenetére

    Ez a kis resz nem lehet igaz a fizika miatt, mert az ram egyenesen aranyos a hotermelessel.

    "kevesebb hőt fog termelni, ettől függetlenül az áramfelvétel marad"

    Ez teljesen igaz:

    így a processzor magas frekvencián, ahol ez a jelenség jelentkezik, kevesebb hőt fog termelni

    Tehat a SOI-val gyartott azonos proci azonos frekvencian fogyaszt ugyanannyit, vagy ugyanakkor fogyasztast magasabb frekvencian er el. Vagy mint a K8-nal tovabbi dolgokat lehet beepiteni a processzorba. Azt hiszem ebben egyetertunk, csak a fizikat ne hazudtoljuk meg.

    A B steppinges Nortwood ugyan valóban akkoriban 40 000 Ft körül indult, de azért az már elég jó volt teljesítményben.

    Nem a teljesitmenyevel volt gond, hanem az ar/teljesitmeny mutatojaval. Mint ahogy a mai i7-nek is. Aranytalanul draga...

    ezt a harcot felváltotta az akkumulátor idő hajhászás

    Ami nem lenne baj, ha szandekosan nem akadalyoznak a tuningot. Az alacsonyabb fogyasztasu processzort jobban lehetne elvileg tuningolni, de a kupak alatti hutopaszta miatt ezt delid nelkul nem lehet. Kozepes meretu leghutovel 10-15%-ot sikerult tartosan elernem egy 6700k-val. Nevetseges :(

    AMD lehetett volna sikeres, de nem tudott eleget termelni, Intel belenyult a piacba... Amikor igergettek az AM1-es olcso notebookokat, windows-os tableteket, akkor tobben vartak. Aztan 1-2 darab kivetelevel nem jott semmi es az ujabb Atomok kozben befutottak.

    A magyar piac e fejlodesi iranyt nem befolyasolta, tul kicsik vagyunk, ezert nem lehet a consolokat elhanyagolni. De az akkori viszonyok pont ezert erdekesek. Tegnap elkezdtem irogatni a 2003-2004 koruli "fiktiv" sulinetes gepeket. Azert fiktiv, mert mar fele nincs meg, de az Inteles lapot, procit ilyenbol termeltem ki. Ilyenkor vissza szoktam keresni akkori cikkeket, arlistakat. Erdekes dolgok vannak, pl. a 20-25%-al drgabb sulinetes termekek es az, hogy a Karacsonyi rohamban hogy oltek ezekert az emberek egymast.

    Abban az idoszakban nem is tudom pontosan osszeszedni milyen gepem volt, mert gyorsan cserelgettem. Amire emlekszem: k7s5a, birt 2 honapot aztan elpasszoltam. Jott egy Asus VIA-s lap, de meg csak 333-at tudott. Ebben cserelodott par (fel tucat) proci. Aztan egy Giga Nforce 2 maradt a nyero paros jo sokaig egy Thorthon 2000+-al csurig huzva. Valamiert a Bartonra cserelesnel mindig inkabb GPU upgrade lett a vegeredmeny, ezert az kimaradt. Mire a Barton jott volna inkabb egy teljes csere NF4, 939-es 3000+, 6600GT jott, ami egy processzor cserevel (kifuto X2 3800+) es tobb VGA cserevel (1950Pro, 3850, 4850, GTS450) egeszen a Phenomokig szolgalt.De ez utolso mar masik sztori :)

    max79: Mindig "jokor szalltam ki" a vasakbol, de az akkor elvert love ha a kezemben lenne kamatostul, akkor elutazhatnek ket hetre Kubaba nyaralni. Maskent nezve amit ott akkor "2-3 allaskent" megtanultam visszafizetodott tobbszorosen az uj fizetesekben.

    dying_star, sh4d0w: Kell melle valami amihez merhetem, de jon.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Matthu #76 üzenetére

    Vannak sokkal regebbi gepeim is. Koztuk lerakatnyi nem markas es nagy tobbseguk mukodokepes meg mindig. Ami miatt meg szoktak halni az erinti a brand gepeket is: pupos kondenzatorok, aksi elhalalozas/sav valadekozas.

    A P4 elorelepes volt, nem szabad elfelejteni, hogy az 1.3 volt a kinalat alja. 423-as Willamettebol volt 2GHz-es is. A gond az araval volt.

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz FoxiestFox #79 üzenetére

    A P4-nek a hosszu pipeline volt a rakfeneje. Ha az elagazas becsles tevedett, akkor lehetett z egszet ujra tolteni, amikor ugye "nem dolgozott" Ha lassu volt a memoria (marpedig a Netvista-hoz SDRAM-ot irtal) akkor ez meg jobban ervenyesult. Az Intelnek igaza volt, hogy az akkor szupergyors RDRAM-ot eroltette, csak az arazassal voltak eros gondok. A DDR memoria vegul jo lett, fokent dual channelben hajtva.

    Ami hasonloan bosszanto tudott lenni, az a Willamette/Northwood Celeron. Ratukmaltak emberre, hogy ez csak kicsit megvagott P4, aztan a user csak pislogott, hogy miert olyan lassu. Csak a fel kezet es labat vagtak le a 128k-ra csapott cache-el. SDRAM-mal dusitva mintha viziloval akart volna valaki indulni az epsomi derby-n

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz angyalpc2 #81 üzenetére

    A P4 nem volt tevut. Az elotte levo evekben a Pentium Pro-val elkezdett architectura orajelet otszoroztek. Ezt vetitettek ki a jovobe es az ezt tamogato felepitest terveztek. Aztan ez nem jott ossze, mert a tervezett 5-8GHz helyett mar a 4GHz-et sem ertek el. Bacsisnak igaza van, hogy a tortenelem ismetli magat, mert a Bulldozer is igy jart. Raadasul a Northwood-al ugy nezett ki, hogy menni fog a dolog, aztan a Prescott nagyon forro feju lett.

    Már a P3 is kezdett kigyengülni az Athlonnal K7 szemben, aminek óriási előnye lett abból, hogy elhagyta az északi hidat.

    Ez nem klappol. A K7 versenyzett a P3-al, de csak a K8-ba kerult be az eszaki hid.

    A jelen állás viszont az van , hogy az AMD a kanyarba sincs és 2 évre nem látszik semmi előre.

    Szerintem nem, pont most latszik, hogy vegre belathato idon belul jon az AM4. Maskent fogalmazva most er a kanyarba, csak azt nem latni, hogy beveszi, vagy sem.

    A PC piac durván szűkül. egyszerűen nincs hova fejleszteni...

    Van hova fejlodni, csak az irany mas. Az dektopok mennyisege kevesebb, de a teljes eladott mennyiseg nem igazan szukul. PC helyett laptopot vesznek az emberek, laptop helyett tabletet. Atalakul a piac es ezt koveti az Intel. A cel az, hogy egy napig hasznalhatoak maradjanak ezek az egyre kisebb eszkozok. Ezert a teljesitmenyt bealdozzak a fogyasztas oltaran, ahol van hova fejlodni. Ez is fejlodes, csak ahogy irtam mas iranyban.

    Erdekes megnezni, hogy a prohardver csaladon milyen tesztek jelennek meg. A mobilarena siman elhuzott mennyisegben es a fejlodes sebessegeben. PC-re alig jonnek uj tesztek, azoknal sincs nagy elore lepes.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák