Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanchez638

    addikt

    válasz frescho #16 üzenetére

    Szerintem én nekem sikerült, amíg lehetett úgy.

    Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz frescho #16 üzenetére

    Azt mindegyik Windows szereti elfelejteni, még ma is. :DDD

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • hallador

    addikt

    válasz frescho #16 üzenetére

    Pedig szívesen elolvasnék egy ilyen cikket. Én több ezer P4-et, és Athlon-t adtam el, nekem tettszett az athlon, de a kialakítás, valamint a Mendochino-tól átvett elavult kerámia tokozás, egy kályhává tette a processzort, lassan melegedett fel, de legalább tosszul lehetett hűteni, mert a hűt megtartotta, és az akkori kor sztár hűtői Cooling 111/111+, 122/122+ nem egyszer 8000-et forogtak, nem beszélve a tápról, amiket az athlon ATX 2.0-ás tápegységét be is kellett tartani, mert az akkor virágkorát élő Mercury, Codegen tápokat simán leégette mint a sicc. Nem beszélve a legtöbb PIII-et szutyerák L & C és származékait (Acorp, JNC, Vargáné) simán égették le.
    Hővédelem teljes hiánya miatt simán leégtek. Szóval abban egyetértünk. hogy aki csak játékra vette, annak volt egy időszak, amikor megérte az AMD. 2001 - 2003 között.
    Azonban amikor az Intel megjelent a Northwood-al, ennek az ellenfele a Thoroughbred volt, gyakorlatilag itt elveszítette a versenyt az AMD,3 évig semmit nem fejleszetett ugyanaz az MMX volt benne mint az 1999-ben bejelentett Athlon Slot A-ban. Persze ez már megkapta a Coppermine tokozását, Szóval nekem is volt 850 MHz-es Athlonom, de ezt gyorsan cseréltem PIII Tualatinra.

    (#20) Chaser

    Nem tudom nekem most egy 4310u van a gépemben ami alaphelyzetben 2 turbo boost, al 3 GHz, van egy Sandy Brodge 2520M is ami 2,5 GHz, és Turbo Boost.al 3,2 GHz, szóval milyen hangya...... Frekvencióról van szó?

    Az egyik TDP osztálya 15, a másik 35 watt, na most nem érzem a különbséget mindennapi felhasználásban, a haswell gyorsabb.

    Szóval nem tudom szerintem máshogy gondoljuk.

    Ehhez képest a 3317u, vagy a 2467M valóban ilyen volt amit írsz, de az Intel a Haswellre megemelte az U-s procik órajelét is ha nem is sokkal. Nem beszélve a későbbi verziókról.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz frescho #29 üzenetére

    A keramia tokozast mar a Palominonal levaltottak, ezzel a ceruzas athidalasnak lottek is. A tokozasa ket dologban volt rosszabb, mint a P4:

    - A CPU mag serulhetett, ha valaki erosebb leszoritoval megaldott hutot rakott fel es rutintalan volt.
    - A thermal diodat ugyan beepitettek a kesobbi szeriakba, de az alaplap gyartok nem implementaltak vedelmet, ezert egy leallo ventitol szepen megsulhetett a processzor.

    Ebben teljesen igazad van, a palominoban is, itt arra gondolok, hogy maga a hő vezető réteg az első Socket A-nál sokkal rosszabb volt, mint egy thoroughbred-nél.
    A sérülések a mi megfigyeléseink szerint akkoriban nem a nagyon erős hűtő rögzítésnek volt köszönhető, hanem annak, hogy a processzort lesarkazták, és itt inkább a rutintalanság, amit írtál, játszott legfőképpen szerepet.

    A tokozas nem tartja meg a hot. Vagy legalabbis nem ertem mire gondolsz. A tapoknal nem volt kulonbseg, a P4 meg tobbet kajalt, mint az Athlon, szoval azoknak is kellett egy legalabb 300-nak hazudott Codegen.

    Elég sok volt a különbség, pontosan azért mert a P4 már használt egy 12 voltos ágat is, és bizony annak a szabványa ATX 2.1 volt, ameddig az AMD, a jól megszokott stikkerezett L & C leszármazottakkal szívott, akárhogyan is hívták éppen, Acorp, JNC, vagy Vargáné és Társa, persze az más kérdés, hogy a legtöbb gép leégést a valóságban 150 wattos, és 235 wattnak hazudott, vagy 180 wattos, és 300 wattnak hazudott stikkerezett tápok okozták, de ez akkor a magyar informatikai mentalitás része volt.

    Ugyanakkor a P4 abban különbözött, hogy ugyan a Codegennel, és Mercury-val legalább le kellett gyártani az új tápokat nem lehettett eladni régi szarokat, mint az athlon származékokhoz. Ugye azért itt is volt stikkererés, de itt inkább 300 wattos panelt szereltek be 400 wattos tápokba (Codegen).

    A Northwod megjelenesekor meg nem veszitette el a versenyt. Pontosabban Intelbol ossze lehetett rakni 10-20%-al erosebb gepet, de olyan sokba kerult (+50% ar), ami nagyon keves embernek erte meg.

    Aki videózott otthon is akár, vagy esetleg tervezett, akár egy TV tunerrel, annak már megérte a P4 NorthWood, nem csak a kezdetleges komoly VIA kompatibilitási problémák, miatt a SIS meg aztán a rémálom volt a maga korában, hanem azért is mert a Videós cuccok az SSE-t biztos, az SSE2-őt itt ott kihasználták, az meg az AMD-ben nem volt. Ugyanakkor abban egyetértünk, hogy a legtöbb embernek tökéletes volt. Otthonra meg pláne.
    Northwood szinten is igazából a B Steppinges 2,4 GHz és felette érte meg igazán, ami alatta volt valóban nem nagyon.

    Ugyanaz a Northwood egy 845-os lapban 266-os DDR-el mar nem volt igazan gyorsabb a hasonlo PR-es Athlon XP-nel.

    Adott alkalmazásokban de akár 30 %-al is gyorsabb volt, az sőt 2002-ben jelent meg a Granit Bay 7205-ös intel NB ami már tudta a Dual Channel ddr-t kezelni, azok azzal azért más gyorsabb volt mint az AMD, a 2004-ben megjelent Prescott C stepping, ami azért fogyasztott is rendesen, a HT-vel pedig az AMD nem tudott versenyezni.

    De az Athlon sokkal olcsobb volt, ezert vele azonos penzert a kozep mezonyben gyorsabb gepet lehetett osszerakni az esetek 80%-ban.

    Ez pontosan így van.

    Kb. mintha ma a Celeronok arszintjen menne a legdragabb FM2+ es a legerosebb Bulldozer arban az i3-mal versenyezne es meg lenne egy csalad, ami feler a 4 magos i7-el i5 aron. Ez jo lenne mindenkinek. Lenne vegre arverseny, az AMD-nek lennenek eladasai. Kozben a HEDT platformmal meg minidg az Intel vezetne, de Average Joe-nak az mar nem szamitana.

    Ez is jogos, de az Intel elég .... módon tartotta meg a piacot a Pentium D korában, ilyen olyan nem legális módszerekkel, amit tudunk, pedig a Pentium D igazan hogy is mondjam szépen.... Nagy hulladék volt. Szóval az AMD sajnos háttérbe szorult, nem csak a saját hibájából.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz frescho #49 üzenetére

    Nem volt ott semmilyen reteg, a huto kozvetlenul fekudt fel a proci magjara. OK, volt egy lakk reteg, de azon tul semmi. Pont ezert sarkaztak le a "hozzaerto" Veer Estevanok es hordtak vissza, hogy nem megy.

    Dehogy, a sarkazás egyszerűen azért volt, mert a hűtőt mozgatta ide oda a procin, ezzel tönkre is tudta tenni. Holott egy határozott mozdulattal stabilan egy helyen tartva a hűtőt simán fel lehetett tenni a hűtőt. Az a helyzet, hogy mivel én magam kb 200 ilyen gépet helyeztem garancián kívül tudom mivel járt ez.

    SSE: Az elso szeriaban nem volt, de a P4-el harcolo XP-ben mar igen.

    Ha visszaolvasol akkor konkrétan a palominótól volt, valamint ha visszaolvasol, akkor konkrétan a az első kettőben nem volt a SLOT A-ban, és a Thunderbird-ben.

    A P4-nel ugyanez volt a gond, ha csak egy 4 pines atalakitot raktak ra az egyik molex-ra. De ez egyik esetben sem a CPU hibaja volt.

    Csak éppen, a molexre rakott 4 pines csatlakozó, csak jobb tápoknál működött, valamint nem volt szabványos, mert az L & C származékokat ugyan nem égette le mint az AMD, cserébe újraindulgatott, mivel a táp nem is felet meg a P4 szabványnak, de olvass vissza. Ellentétben az AMD-vel.

    Az alaplapok kerdese erdekes. Az olcso lapok P4 ala is hulladekok voltak. Athlonoknal nekem a VIA driverekkel gyult meg a bajom tobbszor is. Aztan valahogy letisztult A Thorugbred kornyeken a Socket A lapok mezonye.

    Az első generációs P4-ekhez annyira nem tudtál venni semmilyen rosszabb alaplapot, mert nem volt csak intel chipsetes rambus ramos pénztemető. Utána amikor már megjelentek először az SD ramos, majd a DDR1 ramos variánsok, akkor már valóban volt választék, de a P4M Via széra kategóriákkal jobb volt a KT szériánál, ami az AMD-hez járt. A SiS egyiknél sem.

    [Ahogy en emlekszem azokra az idokre: Amit irsz, hogy a P4 gyorsabb volt igaz, de a kulonbseg arban nagyobb volt, mint teljesitmenyben es ez az emberek toredekenek erte meg. Mondom ezt ugy, hogy en is tucatjaval hasznaltam HT-s Northwoodot munkara, mert ott megerte a kulonbseg.

    Nem írnám le megint olvass vissza kérlek. Ugyanezt írtam le x kommenttel előbb, szóval....

    2001-3 korul a felhasznalok kis reszenek (10% alatt) jott jol az SSE2

    Olvass vissza.

    Tunert kevesen hasznaltak, ha video kodolas volt, akkor valami kolcsonzott DVD rippeles ment inkabb. A nagy tomeg viszont nem akart kiadni tobbet egy gepre, mint a minimum es meg abbol is alkudtak.

    Figyelj én adtam el egy évben több száz tunert (~ 250), akkor kevesen használtak? És rajtam kívül volt még 13 kollégám, akkor számold össze, és ez csak egy üzlet volt a 21-ből.
    Szerintem ezt az tudja, aki ezzel foglalkozott is, aki csak ilyen Király utcai kisboltban dolgozott ott nyilván valóban kb 0 TV tunert adtak el, aki a Mistralban ott már nem egészen ez volt az arány.

    akkor valami kolcsonzott DVD rippeles ment inkabb.

    Akkoriban ezt egy P4 2,4 GHz-es B steppinges Northwood is tudta minek kellett ehhez külső koder?

    Nem veletlenul lett nagy slager a sulinet, ahol az emberek a sajat zsebukon sporolhattak. Maradt a nagy dilemma: Celeron vs. Athlon XP. De itt jott a marketing, lefizetes, butasag stb.

    Olvass vissza.

    A Sulinet tönkretette a piacot semmi más nem történt.

    Pedig a Northwood Celeronokat lenyomta az XP azonos ar mellett.

    Kivéve ha nem kellett az SSE2. Mert ha igen, akkor bizony az Athlon XP Palomino nem nyert.

    Szimplan az Intel brutalisan kiherelte az L2 cache-t. A legjobb, hogy 3GHz-re huzva a Northwood Celeron (alap: 2GHz) mar tudta tartani nehol a lepest (szamitas igenyes programok), de jatekokban elverzett egy 2GHz-es XP Thoroughbred-del szemben,

    Igen akinek otthonra kellett a gép valóban AMD jobban megérte, de ha kellett az SSE2 (videókódolás, cad stb) akkor az Athlon, nem annyira volt versenyképes. Az athlon nem volt azonos árban a celeronnal, drágább volt.

    Szerintem akkor az AMD abban a szegmensben, ami a felhasznalok 90%-at jelentette nagyon is versenykepes volt, csak nem tudott ervenyesulni.

    Azért ebben az AMD is hibás volt, a nagyon hangos hűtők, a leégett processzorok, az AMD 751/61 referencia chipsetek inkompatibilitási problémái, az ezek alapján kifejlesztett VIA KT-k sem voltak sokkal jobbak. Ezt viszont annyira nem lehetett az Intelre kenni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz frescho #55 üzenetére

    P=U*I Ha a felvett aram csokken, akkor aranyosan csokken a fogyasztas.

    A SOI pont nem ezt csinálta. A többi amit ebben a bekezdésben írtál pedig nem is releváns.

    Az P4-en akarhogy mozgathattad, mert a tokozas megvedte a magot. Ha nem kozvetlenul a magra ment volna a huto, akkor keptelen lesarkazni a user maximum egy vesovel.

    AMD processzorokról beszélgettünk, Mivel az első generácis 478-as Willemate hűtője igen vacak klipses megoldása sokszor tört plusz a hűtést sem segítette elő, de legalább a körülötte lévő keret, meg a processzor mag feletti fém sisak megvédte a processzort, de az AMD-nek nem volt ilyenje.

    Azok nem Athlon XP-k. Az elso Athlon XP a Palomino volt, ugyanazt allitjuk. Az XP volt a P4 ellenfele, nem a sima szeria. A Northwoodokkal mar nem is a Palomino, hanem inkabb a Thoroughbred harcolt. Mondjuk az Thoroughbred A szeria kehes volt, de a B mar jobban sikerult, raadasul az arat levittek a Celeron szintjere.

    Ez így van csak ha visszaolvasol, akkor a kollégák mint Athlont emlegetik, ami nem Athlon XP!

    Akkor mennyi gepet adtal el eves szinten? Hany ezret?

    KB 800 - 1000 Gépet, de azért nálun nagyon sokat vettek csak alkatrészt is, nem csak komplett gépet, nem szanad elfelejteni az egy 5 milliárdos kisker volt, akkor, és nem úgy, hogy Lethaerban szerszámtól mosógépen ár autós alkatrészt is árult mint a mostani cégek, csak PC alkatrész.

    k7s5a

    Az ECS k7s5a a nagy túlélő :D Ebbe aztán tettek mindent majdnem minden generációt túlélt ami Socket 462 volt :D

    Nálam a KT400 volt amivel nem voltak bajok, a KT133.asommal nem voltak bajok igaz nem ette meg a Tuner-t, de sokszor még a Mobile Rack .el is baj volt, mondjuk ez a déli híd problémája volt.

    DVD riphez minek kulso koder? Csak egy DVD olvaso kellett. Szimplan kivettek kolcsonzobol a filmet es ripeltek. Midezt azert, mert a felvett filmek minősege koszono viszonyban sem volt egy DVD rip minosegevel.

    Kivéve ha volt egy PCTV Pro-ad ami akkor nem nagy árban volt igaz azt is csak max 650 sorra tudtad használni mert annyit tudott a 4*3-as TV. De igen, ha megjelent már DVD-n, akkor jöhetett a VirtualDUB mennyit használtam én is, de az igazán profik már akkor is Canopus Procoderrel tolták

    A Sulinet eltorzitotta a piacot, mint mindig, amikor allam bacsi belenyul a piacba es valakiket helyzetbe hoz. De sok embernek megadta a lokest, hogy gepet vegyen. Emelekszem az ev vegi rohamra es arra, hogy hanyan vettek gepet, hogy nehogy "az allam zsebeben hagyjak" az a 60 ezer forintot. Volt benne raadasul sok hulladek ordas aron. Szoval nagyon felemas meg most is, talan legjobban ugy fogalmaznek, hogy lehetett volna esszel, normalisan is csinalni, de akkor kevesebbet tudnak kivenni belole.

    Ebben is egyetértünk.

    Árak,

    Ha így nézzük, akkor igen, de ha úgy nézzük, hogy az első XP-k, azok a Willemate-.ek ellenfelei voltak, és ezek már erősen torzított árak voltak. Az az kifutó széria, amit mesterségesen tartottak alacsonyan 2003-ban már csak olyan első generációs palominók voltak, amik raktárkészlet kisöprés miatt voltak ott. Így nézve igen úgy nézve, hogy 2 éve rohadt a nagykerben, már nem annyira edd meg.

    Inkább a T-bread-el versenyzik a Northwood Celeron, annak meg nézd meg az árát.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz frescho #59 üzenetére

    Komolyan gondolod, vagy csak viccelsz? Ez szimpla fizika. Ha SOI, kissebb csikszelesseg vagy barmi csokkenti a felvett aramot, akkor csokken a fogyasztas, ami = a hodisszipacioval.

    Igen csak éppen a SOI annyit tett, hogy nem a fogyasztást csökkentette, hanem a kóbor áramok mennyiségét csökkentette le, az az a hőtermelés szempontjából volt ez fontos a felvett áram nem változott. Az az nem egészen úgy van ahogyan írtad. Igen egyszerű fizikai.

    A P4 mint osszehasonlitas jott ide.

    Igen szerintem is.

    A keret toresnek nincs koze a lesarkazashoz.

    Mint ahogy a P4 lesarkazását sem én hoztam fel, én AMD-ről beszéltem Te meg P4 -ről.

    hogy az Athlon-on a magra ment ra a huto, nem vedte semmi.

    Én is ezt írtam...

    Ha visszaolvasol lathatod, hogy en nem tettem.

    Akkor renden ebben ki is egyezhetünk.

    Errol beszelek. Mondjuk eladtal 250 tunert, ami mellett 1000 gepet, meg legalabb 1500-at darabokban. Most tippeltem, de nem hiszem, hogy nagyon melle menne. Talan meg inkabb alul is tippelem az eladast. Maris megvan a 10%, amit irtam, hogy nekik megerhette a P4. A tobbsegnek nem.

    Ez pontosan így van, de sokan nem tudták.

    Kivéve ha volt egy PCTV Pro

    Ami nem tudott versenyezni a DVD minosegevel. En egy Miro csodat hasznaltam, ami nem az alja volt ezeknek a kartyaknak, de valahogy sose lett tokeletes a kep. Videomagno helyett tokeletes volt.

    Pontosan amit írtam 650 soros TV-ből akkoriban kijött, abból nem lehetett kiszedni DVD minőséget, de sokszor még s-video minőség jött ki belőle. Ráadásul a VirtualDUB volt erre a legjobb, ami ingyen volt. Szerettem, akkoriban nem voltak még mindenféle cicomás konverter mint ma.

    A Palominok dragan indultak, de a Willamette platform szinten meg dragabb volt hala az RDRAM-ak. Az AMD brutalisan vagdosta az arakat, szinte 1-2 havonta. Nem a Palomino, inkabb a Thoroughbred tette ezt lehetove, mert olcsobb volt gyartani, mint a Palominot.

    Pontosan így volt.

    Abban az idoszakban volt verseny, ment az adok kapok.

    Pontosan, akkor volt a magyar PC korszak virágkora, éppen a Vargáné féle korcs világ, az Acorp-os világ, vége volt, az ABIT, ASUS, a legendás ECS K7S5a korszak volt a nyitány, és magánvéleményem szerint 2000 - 2005 volt a virágkor, a sulinet program végével a PC piac Magyarországon nagyon lement.

    1.6A Northwood a szuper tuningolhatosagaval, kesobb veletlenul szorzozar free XP-k stb...

    Én nem nagyon szerettem az 1,8 - 2,0 GHz-es Northwood A-ket, a B steppinges Northwood-oka azért sokkal jobban voltak már főleg a 2,26 GHz fölöttiek

    Ez kene ma is, hogy letoljak az arakat. A VGA-k is kovettek egymast, szep ugrasokkal. Igaz volt akkor GPU atnevezes rendesen, pl. a 9600-as ATI. Jellemzo hir:

    Az a helyzet, hogy azért ehhez az is hozzájárult, hogy nem voltak konzolok, és nem voltak egyéb dolgok sem, hanem natív PC-ken játszottak, aminek a következtében kellett is a fejlődés.

    Soha nem jön vissza az a korszak már sajnos.

    (#60) haxiboy

    Aztán amikor mondom neki hogy öreg egy drága szart vettél akkor még én nem értek hozzá hisz rajta van a dobozán hogy For Ultimate Giga Mega 2/7 Ultra Gamers. Jah...

    Na ilyenekkel összefutok ma is a haver mindig jobban ért hozzá, mint a magadfajta szakember, aztán, amikor hozzá kell nyúlni, akkor a haverok eltűnnek, a fenébe... De hirtelen mindenki hibás lesz, csak Ő nem. Ilyenek mindig is lesznek.

    Néha ismerősöknek szoktam összerakni gépet, a tápegységes dolog tipikus. Gyakran a 300W-ot sem fogyasztó géphez inkább megveszik az 1000W-os tápot mert ők úgy tudják akkor jobban fognak futni a játékok, és nem tudod meggyőzni hogy nincs igaza mert az úgy van. A 100W-os égő is világosabb mint a 60W-os... (csak ők sötétek)
    Azt nem értik hogy nekem is csak azért van 700W-os mert bármikor jöhet a második GPU, na meg minőségi és drágább mint amennyit ők az egész gépre szánnának.

    PLusz 1

    (#62) domos

    Komolyan 15 évvel ezelőtti procikon vitatkoztok? :U :C

    Egyáltalán nem vitatkozunk, beszélgetünk, ráadásul igen kulturált formában.

    De figyelj még tanulhatsz is egy kis történelmet. ;]

    Ez nem vitatkozás, az máshol kezdődik. Jó néha ezt feleleveníteni, másik, hogy aki tényleg ért/értett a gépekhez, lasszóval kell megfogni, mert szak barkács benőből annyi van itt is mint a szemét, aki tényleg ért hozzá, ismeri a működését, tudja mi miért van alig. szvsz.

    Szerintem ezt a kolléga is így gondolja.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz frescho #68 üzenetére

    Naaaaa... Arra az SLC-re kivancsi leszek... :)

    https://www.coreinfinity.tech

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz frescho #68 üzenetére

    En pl. sokaig nem szerettem a K7-et. Aztan valahol a Thoroughbrednel elerte az, hogy belevagtam es nem bantam meg. A Slot A, elso szerias 462-vel valo szivast szerencsere nem a sajat gepemen kellett megtapasztalnom. De az XP-re vegre elegge kiforrott lett es erdemes valt valtani a szenne huzott Tualatinrol.

    Nekem Socket A-s 750MHz-es Duron volt az első saját gépem. Jellemző volt, hogy alaplap (Asus VIA KT133) kétszer annyiba került (33E vs 17E ha jól emlékszem) mint a proci. Soha nem volt vele problémám, és teljesítményre egyértelműen jobb volt mint a korabeli Coppermine Celeronok. Bár drasztikus sebességkülönbség nem volt. Az akkori Athlonok is fej fej mellett, de inkább előrébb voltak mint a velük versenybe állított PIII-ak.
    Jól emlékszem a GHz versenyre. Az intel nyerte a versenyt egy gyári tunningos (gyári feszemelt) PIII modellel, amit ha jól emlékszem nem sokkal később instabilitás miatt visszahívtak. ;]

    Nagyszerű idők voltak. A költséghatékony procik sem maradtak el sokkal a csúcsmodelltől. Ha az 1GHz es PIII/ Athlon volt az alig megfizethető csúcs, akkor a teljesítményben csapástávolságra lévő 700-800Mhz környéki Duron/Celeron már bőven a megfizethető kategória volt, mely egyébként bőven lefutotta az egy évvel korábbi csúcsmodelleket.

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz frescho #68 üzenetére

    ??? Gondolom a szivargasi aramra gondolsz, illetve a parazita kapacitasok miatti atkapcsolasi veszteseg csokkenesere. De ha ezek az aramok csokkentek, akkor hogy erted, hogy nem csokkent a felvett aram?

    Alapvetően igen:

    [link]

    Hozzáteszem az AMD-k TDP osztálya 89 Watt volt szóval annyira mégsem. Ha nem használtad/terhelted, akkor igen kevesebbet fogyasztott, amúgy maga a technológia annyit tesz, hogy a processzor szilikon rétegeit elválasztják egy fajta speciális szigetelő réteggel, ezzel nagy frekvencián a kóbor áram szivárgásokat csökkentik így a processzor magas frekvencián, ahol ez a jelenség jelentkezik, kevesebb hőt fog termelni, ettől függetlenül az áramfelvétel marad, csak kevésbé kell a hűtést megtekergetni. Szóval fogalmazzunk, úgy, hogy a hő termelést csökkentette, a fogyasztáshoz nem sok köze van a dolognak.

    Mikozben a tobbit megirtam gondolkoztam es probalom kitalalni hogy ertetted. Arra gondolsz, hogy az uj generacio TDP-je nem csokkent? Mert ha igen, akkor ez igaz, de az csak azert volt, mert a felszabadulo TDP keretbol tobb tranzisztort etettek. Ugyanaz a processzor SOI-val legyartva sokkal jobban fogyasztott volna, mert kevesebb aram, = alacsonyabb fogyasztas. De a gyarto ezt nem sporolasra, hanem a CPU int/fp teljesitmenyenek novelesere "koltotte" el.

    Ezt én is így gondolom.

    Ezt irtad mielott felhoztam a P4-et:
    Dehogy, a sarkazás egyszerűen azért volt, mert a hűtőt mozgatta ide oda a procin, ezzel tönkre is tudta tenni.

    Amire en azt, hogy nem a mozgatas miatt, hanem amiatt lehetett lesarkazni, mert magara a magra ment ra a huto. A P4-et, mint peldat hoztam fel, hogy ott aztan nem lehetett lesarkazni az Istennek sem.

    Igen ezt én is leírtam előtted.

    Ráadásul a VirtualDUB volt erre a legjobb, ami ingyen volt.
    En akkor ffmpeg-et hasznaltam. Kis scripttel amig nem voltam otthon siman atkonvertalta a felveteleket.

    Igen az ffmpeg a konverterek svájci bicskája ma is. Mondjuk ma már ha konvertálni kell, akkor Carbon Coder.

    Az aruk siralmas volt. A B szerianak is. Amin csodalkozni szoktam amikor ezekre is rasutik a kazan jelzot, mikozben az igazan a Prescottra volt igaz es ragadt meg az emberekben, hogy P4=zabagep.

    A B steppinges Nortwood ugyan valóban akkoriban 40 000 Ft körül indult, de azért az már elég jó volt teljesítményben.

    Szinte 1-2 havonta jottek a +100-200MHz-ek. Ez nem tunik soknak, de fel ev alatt mar tobbet jelentett, mint ma egy komplett foglalat valtas. A verseny talan nem csak a konzolok hianya miatt, vagy talan nem eppen amiatt volt, mert mar XBOX is van 2001 ota (P3-mas procival). De ez mara kifulladt, nincs igazi verseny es 10% fejlesztes mar nagy ugrasnak szamit.

    Ebben van valami, de már a piac átalakult, és ez a verseny hiánya miatt, ahogyan írtad is feleslegessé vált a frekvencia harc, de a processzorsebesség is feleslegessé vált ezt a harcot felváltotta az akkumulátor idő hajhászás. Ma már fontosabb, hogy a user egy napot végig tudjon dolgozni, az sem segít a fejlődésben, hogy az Intelnek nincs ellenfele a piacon, nem feltétlenül tisztességes üzleti viselkedés miatt, ugyanakkor notebook processzor szinten az AMD történelme során sem volt sikeres soha.
    Ugyan XBOX, vagy PS volt, csak éppen 2005 előtt a PC sokkal jobban konfigurálható volt, és sok esetben olcsóbb is mint egy konzol, a nem éppen szép, de sokat lehetett vele spórolni tört játékok piaca sokkal jobban volt elérhető PC-re mint konzolra, azért ez az árérzékeny magyar piacon sokkal többet nyomott a latba, mint a játékélmény.

    En pl. sokaig nem szerettem a K7-et. Aztan valahol a Thoroughbrednel elerte az, hogy belevagtam es nem bantam meg. A Slot A, elso szerias 462-vel valo szivast szerencsere nem a sajat gepemen kellett megtapasztalnom. De az XP-re vegre elegge kiforrott lett es erdemes valt valtani a szenne huzott Tualatinrol.

    Nekem egy 850 MHz-es athlonom volt, utána egy 1200 Tualatin, amit nagyon szerettem, a korabeli intel megoldásonál sokkal jogg via 694T chipsetes ASUS TUV4X-el, azt a gépet nagyon szerettem, majd a következő egy 2,4-es northwood volt, ugyanakkor szervizesként nagyon sok gépet teszteltem, és pl a T-Bread nem volt rossz, csak mivel én inkább akkor is videóztam, így az Intel nekem sokkal logikusabb választás volt.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz frescho #78 üzenetére

    Érdekes ez amúgy.
    Volt egy ilyen gép itthon, és lassabb volt, mint ez.
    Kipróbáltam egy csomó mindent, meghajtócserék, VGA-cserék,memóriavariálás, memóriaidőzítés-variálás, de igazán sosem győzött meg ez a P4. Linux alatt már nem volt annyira gáz, mint XP-vel, de még ott is lassabb volt érzetre... tuti amúgy, hogy user error, de hogy azon belül mi... :))

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz frescho #80 üzenetére

    Valószínűleg ez volt a helyzet, a DDR-es P4-ek már jelentősen jobban mentek, én is úgy emlékszem.

Új hozzászólás Aktív témák