Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz LordX #20 üzenetére

    Hmm... Szerintem itt félreértés van a részedről, már elnézést.

    A big.LITTLE rendszernél három működés rendszer van, az első esetén egy 'lassú' és egy 'gyors' mag van egy modulban, és a terheléstől függően vagy az egyik működik, vagy a másik, az op.rendszer felé pedig ezek egy magnak tűnnek (tehát 4 ilyen pár (8 mag) által alkotott rendszer 4 szálúnak tűnik).

    A második rendszernél külön vannak a lassú és a gyors magok van modulba rendezve, és vagy az egyik működik, vagy a másik, így az op.rendszer ismét csak annyi szálat lát, amennyi egy-egy modulban van.

    A harmadik működési mód az, amikor minden magot külön-külön lát az op.rendszer.

    Van a big.LITTLE rendszeren túl egy (két) másik rendszer, amikor nem az ARM módszerével oldják meg a többszálas feladatmegosztást. Az egyik az nVidia megoldása, akik saját megoldást alkalmaztak a Tegra vonalon (a Tegra 3-ig, ahol átálltak a big.LITTLE-re), illetve van még egy, amit először a MediaTek lőtt fel az MT6592-vel ('first true octa-core SoC'), ahol párhuzamosan ugyanolyan magok vannak, ennek az a "hátránya", hogy csak azonos típusú magokkal működik, tehát nincs mód különböző típusú magokat egyberakni, viszont különböző sebességűeket lehet.

    Namost a Snapi 615 ez utóbbiak közé tartozik, talán feltűnik, hogy sehol sem említi a big.LITTLE nevet a Qualcomm a Snapi 615-el kapcsolatosan.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák