Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rnyk #1 üzenetére

    A Samsung röhög közben a markába, hiszen a Snapi 820-at náluk gyártatja a Qualcomm, és amíg a Galaxy S6 már kint van egy ideje, a Snapi 820-al szerelt telefonok még csak most fognak jönni... valamikor a jövőben...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz holozis_HUN #5 üzenetére

    @holozis_HUN: Na végre belátta a Qualcomm fölös az a 8 mag egy télefonba.. Inkább legyen erős 4 mag ami nem melegedik anyira... 4 mag 3 ghz-en, 64 bites technológia, 14 nm és egy tápus GPU és már fölös a 8 mag!

    Kivéve, ha alacsony számítási igényű, de folyamatos terhelés van, mondjuk zenelejátszás vagy stream. Ezekhez a feladatokhoz elviekben ideálisak az alacsony fogyasztású, lassabb magok. Az erős magoknál belép itt a speedstep, vagyis a freki visszafogása. Viszont esélyesen így is többet fog enni, mint egy alacsony fogyasztásra kihegyezett mag.

    Magyarul: Teljesítmény intenzív terhelésnél lehet jó lesz a Snapi 820, viszont a konkurens több magos megoldások hétköznapi felhasználáskor kevesebbett fogyaszthatnak...

    Teszt is mutatja, a 4 mqgos quallcomm beérte/élhagyta néhány esetben a exynost ami meg 8 magos...

    Szintetikus tesztekben, ami tényleg roppant fontos ám a felhasználónak... :U
    Továbbá tegyük hozzá, hogy a Snapi 820 több, mint fél éves késésben van az Exynos 7420-hoz képest, még akkor is, ha most megjelenne...

    @LordX: A Qualcommnak sose volt 8 magos cucca a 810-et kivéve (meg a 808, ami majdnem ugyanaz)...

    A Snapi 615-ről meg mélyen hallgatunk, igaz? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz babkukta #14 üzenetére

    Tudom h még lehetetlen, de nem biztos, h a Samsunggal a legjobb ötlet legyártatni a SoC-t. Miért lenne érdeke a Samsungnak olyan soc-t gyártani másnak, ami leveri a sajátot? Elég érdekesen hangzik... jobban örülnék, ha mással gyártatná a Qualcomm

    Az Apple is a Samuval gyártat, és ugyebár úgy, hogy közben az USA-ban bírósági tárgyalásokon feszül egymásnak a két cég. Ez (mármint a SoC bérgyártás) üzlet, és mint ilyen, mindkét félnek az a célja, hogy a másik elégedett legyen.

    én nem lennék benne teljesen biztos, h az az A8 ilyen jól muzsikál... szerinted ha egy droidba raknád bele, ugyanilyen jól működne?

    Megnézted a linket? Arról szól, hogy mekkora a teljesítményesés folyamatos / túlmelegedett esetben visszavett frekinél (throttling). Annyi a szitu, hogy amíg a korábbi Snapik és Exynos procik brutális teljesítmény esést mutattak be (ie.: egyszer lefuttatták szépen a szintetikus tesztet, de folyamatos teljesítményük nagy zakó), addig az A8 alig lassul le.

    Ennek nincs köze az iOS-hez vagy az Androidhoz, ez tisztán HW dolog...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz LordX #20 üzenetére

    Hmm... Szerintem itt félreértés van a részedről, már elnézést.

    A big.LITTLE rendszernél három működés rendszer van, az első esetén egy 'lassú' és egy 'gyors' mag van egy modulban, és a terheléstől függően vagy az egyik működik, vagy a másik, az op.rendszer felé pedig ezek egy magnak tűnnek (tehát 4 ilyen pár (8 mag) által alkotott rendszer 4 szálúnak tűnik).

    A második rendszernél külön vannak a lassú és a gyors magok van modulba rendezve, és vagy az egyik működik, vagy a másik, így az op.rendszer ismét csak annyi szálat lát, amennyi egy-egy modulban van.

    A harmadik működési mód az, amikor minden magot külön-külön lát az op.rendszer.

    Van a big.LITTLE rendszeren túl egy (két) másik rendszer, amikor nem az ARM módszerével oldják meg a többszálas feladatmegosztást. Az egyik az nVidia megoldása, akik saját megoldást alkalmaztak a Tegra vonalon (a Tegra 3-ig, ahol átálltak a big.LITTLE-re), illetve van még egy, amit először a MediaTek lőtt fel az MT6592-vel ('first true octa-core SoC'), ahol párhuzamosan ugyanolyan magok vannak, ennek az a "hátránya", hogy csak azonos típusú magokkal működik, tehát nincs mód különböző típusú magokat egyberakni, viszont különböző sebességűeket lehet.

    Namost a Snapi 615 ez utóbbiak közé tartozik, talán feltűnik, hogy sehol sem említi a big.LITTLE nevet a Qualcomm a Snapi 615-el kapcsolatosan.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák