Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigFoote

    csendes tag

    válasz rudi #55 üzenetére

    Belefér 2 nagy radiátor, de minek (Ha jól látom a te gépedben is csak egy van, és nem látom, hogy mitől lenne valaha mégegy - mit hűtene?)
    .
    Azt megadom, hogy egy radi kellhet a CPU-nak, ha valaki szereti ezt a kompakt vízhűtéses dolgot, de kompakt vízhűtéses VGA-kon szerintem nincs nagy radiátor, csak kicsi. Tisztességes épített vízhűtés, amihez kellhetne a két nagy radi, meg ebbe sem fér be.
    De tegyük fel belezsúfolod az épített vizet, a miniITX miatt ugye SLI-d vagy CF-ed nem lesz, tehát nincs is nagyon mit két radiátorral hűteni, egy VGA-t és egy darab CPU-t elvisz egy 280-as radi de ha nagyon finnyás vagy, akkor közé teszel egy 140-est.

    A 4-es pontod amúgy szerintem önmagában ellentmondás: vagy magas CPU hűtőt akarsz, vagy vizet és 280-as radikat. De azt aztán tényleg nem tudom elképzelni, hogy egy magas CPU hűtőt és két radiátort használsz mi a három alkatrész amit hűtesz? CPU, VGA és Sör?

    Pont az a mini ITX lényege, hogy a "komolyabb" HW-t föláldozod a méret oltárán (csak 1VGA-d van csak 2 memória modulod, nincsenek PCI bővítőhelyeid PCI-os SSD-re, itt a "komoly" HW-ként a vérpistik epénisz növelő HW-ére gondolok, amihez kellhet két nagy radi) - ez amúgy jó dolog lehet. De ebben az esetben van egy olyan házunk ami nem hozza azt az előnyét a mini ITX-nek hogy kicsi, de nem nagyon lehet bele "komoly" HW-t tenni, mert egyszerűenj kevés hozzá a MiniITX-en a PCI slot.

    Ennek a háznak szerintem egy előny van - ezért én megértem hogy valaki ezt veszi - nagyon-nagyon szép (bár ez szubjektív dolog), de ez pont nem a mitx mivoltának köszönhető.

    (Építettem már mini ITX-es konfigot - Elite110-be NAS-t és Phantex Evolve ITX-be játék gépet, ebbe minden belefér, ha akarod víz is, két radiátorral és mégis 230 mm x 375 mm x 395 mm úgy, hogy jól szellőzik és a kábelmanagement is megoldott).

Új hozzászólás Aktív témák