Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz access_denied #54 üzenetére

    Nekem a horgászás vagy a lóugratás és még ezer más dolog nem áll össze, de megtanultam már elfogadni az ilyen dolgokat. Vannak, akik direkt a szokatlant, a lehetetlent, a marhaságot keresik és azt próbálják megvalósítani, mert attól lesz jó a kedvük :)

    Pontokba szedtem, amit mondani akarok:
    1. a Manta 426 x 450 x 245 mm-es ez nagyjából egy alapszintű mATX ház mérete
    2. a Mantában elfér a komoly hardver és mellette két nagy radiátor
    3. az alapszintű minitornyokban elfér a komoly hardver, de nem fér mellé két nagy radiátor
    4. a Mantánál kisebb Mini-ITX-es házakba ritkán fér el magas CPU léghűtő, a standard 140 mm-nél hosszabb ATX táp (mert olyan is van ám bőséggel) és a két nagy radiátor

    A 2-4 pontok ellentomndásaiból már remélem valamennyire érthető, hogy miért van a Manta. A Mini-ITX gondolatmeneted alapján pedig azt sejtem, hogy még nem építettél ilyen rendszert. Mert csak az elméleti lépéseket írtad le, azt a gyakorlatot nem, hogy végül az egyes alkatrészek éppen milliméterek miatt nem férnek el egymástól, a papíron beférő CPU hűtőre pont nem lehet rácsukni a ház oldalát, a táp extra kábeleit meg nem lehet úgy eltenni, hogy ne lógjanak bele egy közeli ventilátorba. Az egész kóceráj meg túlmelegszik. Pont erről szól a cikk első bekezdése.

    Ami a HDD-t illeti. Egyelőre tudtommal senkinek nincs valódi bizonyítéka arról, hogy a 45 °C-on járatott HDD-k rosszabbul bírnák mint a 35 °C-on járatottak. Sőt épp a Fractal Design küldött pár hónapja egy olyan adatközpontos statisztikát (érts sok-sok merevlemez üzemeltetése 24/7), hogy éppen a melegebben üzemeltetett tárak bírták jobban - ezen magam is meglepődtem.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák