Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #491 üzenetére

    Ne köss bele mindenbe :P
    Csak egy példa volt arra amikor egy adott termék ára megegyezik. : ) Aztán, hogy melyik ez a termék azt nem tudom. De tény, hogy igen sok van belőle. Ezt itt a fórumban is megerősítették páran, plusz volt szó ilyen próbavásárlásokról stb... Mindegyiknek az volt az eredménye, hogy nagyjából azonos az árfekvés.

    @gtasystem:

    Nem ismerem a pontos számadatokat, de könnyen elképzelhető az amit ollie írt. Miszerint ott jóval kevesebb a "teher". Plusz mi már végfelhasználó árakat nézünk csak. Értem ezalatt, hogy lehet Ausztriában / Német o-ban / Angliában nem pont 27%-os az áfa, hanem mondjuk kevesebb. Ellenben a végfelhasználói ár megegyezik akkor az azt jelenti, hogy ott jóval több rajta a tiszta haszon, több marad meg a vállalkozónak.
    (sőt a legtöbb országban az alapélelmiszereken csak tízen x százalékos áfa van, nem 27 mindenen, mint nálunk. Azt is hallottam valahol - nem tudom mennyire hiteles - hogy Angliában pl a kisbaba termékeken 0% vagy csak elenyésző 3-5%-nyi az áfa tartalom, ezzel is elősegítve a gyerekvállalást és nevelést)

    [ Szerkesztve ]

  • Vukmir

    aktív tag

    válasz dabadab #491 üzenetére

    Szerintem ő a bolti kenyérre gondolt.

    Londonban is a boltban marha olcsó, de a pékségben iszonyú drága. Mondjuk a bolti el is áll 1 hétig.. hamarabb penészesedik mint ahogy elkezd keményedni, és ez nem vicc :D

    "Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

Új hozzászólás Aktív témák