Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batmanéhes

    tag

    válasz erdoke #26 üzenetére

    Hát, ez már kicsit hitéleti érvrendszer nekem, ennyire nem egyszerűek ezek a mechanizmusok szerintem.

    Más: én továbbra is egy példa (ötlet) étrendet várok, mert némileg bajban vagyok. Mostanáig a következő protokollokat vezettem be, hogy valahonnan el tudjuk kezdeni a beszélgetést:

    0. Reggeli torna négyütemű fekvők.

    1. Reggel 1,5dl erős kávé, nagyjából 4 deka vaj felolvasztva benne (ez egy emberes kocka), és egy lapos kiskanál méz. Erről azt írták, hogy jól telít, és az ember el van vele délig. Valóban, nagyon örülök hogy erre rátaláltam. Teljesen OK

    2. Délig nem eszem, de mostanában iszom egy vagy egy fél citrom levét fél liter vízzel. Vizet iszom egész nap bármikor kívánom.

    3. Délben vagy utána elmegyek egy fél óra bringázásra, közelítőleg állandó, emberes tempóban, épp olyan terhelésen, ami még nem fáj.

    4. Ez után igyekszem még kivárni, és 2-3 körül enni. No krumpli, no pékáru, no tészta. Megy a fejvakarás. Eszem (az eddig kapott infók alapján):

    házi kolbászt,
    házi lógatott parasztsonkát (sósat),
    házi érett zsírszalonnát,
    jobb szalámiból (rákóczi / téli) rágok,
    vettem egy "vállalható" összetételű pulykamellsonka rudat,
    sütök valami vörös húst,
    szeletelt jobbféle bacont nyersen,
    globus magyaros / tavaszi / csípős vagdaltot,
    9x% hústartalmú virslit,
    ruszlit,
    halat - bár ebből mostanában elenyésző mennyiséget, de majd megyünk mi még ikeába.

    Ezek mondjuk a húsok. E mellé eszem nagy mennyiségű savanyút:

    csalamádé
    cékla
    sós kovi ubi
    néha csípős almapaprika
    savanyított fokhagyma

    És ahogy kedvem tartja lilahagymát és jópár gerezd fokhagymát.

    Ezek mellé valamennyi sajtot is:

    némi emmentáli vagy
    némi camambert és
    sok mozzarella, mert nagyon jól telít és aránylag olcsó - ez nagyon jó este is.

    Ha épp olyan kedvem van, akkor 2-3 tükörtojás.

    Ha nem vezetek, akkor egy pohár bor.

    5. Este nagyjából hasonlóan alakul a dolog, egy zöldalma vagy egy narancs szokott néha befigyelni délután, de már a narancstól is lelkifurdalásom van, Hát a faszom amúgy. De oké, ez van.

    Este mozzarella szinte biztos, meg a fentiek ami épp van. Olajos magokat nem ettem mostanában, de nem állnék ellent.

    Ezeken felül bűnöztem múltkor a csirkemellhez alig párolt brokkolit szója szósszal, meg rizstésztát. Görög salátát csinálunk (pari, ubi, lilahagyma, oliva, feta, oregánó, szűz oliva) néha, de 1-1 paradicsomot megeszek kajához is.

    6. Esti / éjszakai torna négyütemű fekvők.

    Teljesen jól vagyok, mondjuk eddig is teljesen jól voltam, összevissza zabálással is csettintett a doki a vérképemre. Az egyetlen különbség a testem tornázás miatti, látható de nem drasztikus alakulása, meg az, hogy akkorát szarok mint egy ovis.

    Én ennyit tudtam kiszűrni az eddig elhangzottakból. Kérlek reflektálj, legfőképpen a 'mit lehetne még enni hogyan' irány érdekel.

Új hozzászólás Aktív témák