Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stonerice

    őstag

    válasz boz82 #17 üzenetére

    Szia!
    Na, ugye mondtam tegnap este, hogy HD7770-el nemvolt olyan gyors a virtu. Nos ez nem igaz. Említettem, hogy a renszerem állapot egész más volt.
    Sikerült helyre állítanom, és I-gpu módba reaktam egyenlőre. Hálistennek nemkellett újratelepítenem a gépet :DD
    Csak annyit csináltam, hogy letiltottam biosban a virtu-t és lecseréltem az intel vga drivert a 2932-es verzióra.
    Ez nemhiszem hogy segített. Újraindítottam hogy betöltse a drivert. Ezután megint újraindítottam, hogy biosban engedélyezni tudjam megint a Virtu-t. Végül feltelepítettem az ASUS oldaláról a legfrissebb Lucid Virtu MVP softvert.
    Ezelőtt azért volt kicsi a Virtu sebességnövekedése, mert nem az ASUS oldaláról töltöttem le, hanem közvetlen a Lucid Virtu oldalról. (A lucid oldaláról újabbat tudtam leszedni) Ez pedig nem vált be.
    Úgyhogy visszaraktam az ASUS-félé-t Csak a saját alaplapjához van, akkor miért ne? Gondoltam!
    Mostantól csak a Hyperformance van beapcsolva, és ígyis működik. Így nagyobb a gyorsítás mintha a Virtual V-sync is belenne kapcsolva.

    AVP benchmarkot szóval frissítettem is.
    HD 7770 OC 1150/1250
    Virtu nélkül: 60fps
    Virtuval Hyperformance ON: 128,6fps Előző virtu szoftverrel 93fps volt De bevolt kapcsolva a vsync is mert csak így volt különbség.

    #15 -re a válazsom. Igen lekapcsolva marad a vga. Csak azoknál az alkalmazásoknál kapcsol be, amelyeket felveszel a virtu listájába.
    #17-es hsz. -re a válaszom. Ha D-gpu módot használsz(biosban PCIE) akkor a VGA-ra kell kötni a monitort. Ha viszont I-gpu módot használsz, akkor az alaplapra kell kötni.
    Ha bekapcsolt rendszernél átdugod a vga kábelt akkor a szoftver képes átváltani I-GPU mód ról D-GPU ra.
    Biosba mindíg az elsődleges vga-val tudsz belépni. A windowst akármelyik VGA módban látni fogod.

    [ Szerkesztve ]

    Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

  • Stonerice

    őstag

    válasz boz82 #21 üzenetére

    Nekem a Crysis 3 is elindul vele, persze abban teljesítmény csökkenés tapasztalható, mint az Új Most wantedben. Ha felveszel egy játékot a listában akkor belehet állítani, hogy i vagy D módba induljon. A lista utolsó oszlopában tudod neki engedélyezni, vagy letiltani a Hyperformance-t Ahol teljesítmény csökkenés van , oda nemraksz pipát.
    Énis most telepítettem újra pont a gépet, mert a sok driverpakolgatástól már nem ment nekemse D-módba.
    Ezért újraraktam, mert így még nemtudtam kipróbálni ezt a vga-t(hd7770).
    Ha nemjó, vagyis felkiáltó jel van, akkor először törölj le minden ehhez kapcsolódó drivert. Virtu szoftver, Intel vga driver(ehhez átkell dugni a vga kábelt alaplapra amikor törlöd.) És a Catalystet is (szintén , amikor törlöd a Videókarira legyen kötve a monitor.)
    Ezután újraindítod belépsz a biosba, és letultod a multi monitort, vagy Virtu-t és beállítod elsődlegesnek az IGP-t. Feltelepíted restart. megint restart és átszerelsz a d-vga kimenetre, közben biosban D-gpu/pcie legyen az elsődleges. Feltelepíted a catalystet és restart, közben ha ezzel megvagy restart után belépsz a biosba és engedélyezed a virtut/multimonitort-attól függ hogynevezi a bios-od. Végül feltelepíted a Virtut és restart :C

    [ Szerkesztve ]

    Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

  • Stonerice

    őstag

    válasz boz82 #23 üzenetére

    Mármeg nekem nemmegy. De nem az eszközkezelő-s gond miatt. Mert, nemtudom, hogy melyik driverrel megy rendesen a sokközzül amit felszoktam rakni. Már kezdek arra gyanakodni, hogy azértnemmegy a Hyperforman nálam, mert ha D-módba van, akkor a vga-t kell előbb felrakni, de ezt kiis próbálom.

    Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

  • Stonerice

    őstag

    válasz boz82 #26 üzenetére

    Áttértem Windows 7 re, mert nemnagyon szerette az új biost az alaplapon virtu állítgatásnál, illetve így sokkal könnyebben betudom állítani.
    Win7 feltelepítés után feltelepítettem mindent az alaplaphoz, közben bevolt nyomva a bios D-módra(PCIE) és a monitor is a HD 7770-re volt kötve. Először a Chipset és Management drevirek kerültek fel a gépre, utána az IGP drivere ,mindez úgy hogy a hd 7770-ről ment a monitor. Végül restart és feltettem a Catalyst 13.2 beta7-et. :C Ezután restart és a Virtu-t raktam fel Verzió:2.1.221.24927. Ugyebár ennekis kell egy restart.
    Szóval Windows 7-en könnyebben ment ez a virtu beüzemelés. :Y

    A másik vga-mmal (HD 6850) ment a hyperformance magában is amikor D-módban használtam. Most valamiért nem megy. Viszont I-gp módban megy. Azért jobb a HYperformance magában, mert mégegyszer annyit tol teljesítményben mint ha Virtu V-sync-el menne.
    Hogy szemléltessem AVP bench-el megint, most win 7 ről, az előző beállításokal Catalyst 13.2 beta 7

    Virtu nélkül-- 60,4 fps // Virtu vsync- és Hyperf.. ON-- 93,4 fps // Hyperformance magában I_GPu módban (mert csak ígymegy jelenleg ez a funkció)--134 fps

    Fps mérésre én MSI Afterburnert használok (Setting/Monitoring) . De ha egyszerűt keresel , arra ott a Fraps. Egyébként a Virtu 2.0 nemhiszem hogy jobb. Már próbáltam. Egyébként is az a Intel Haswellhez van igazítva.

    Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

  • Rundll32

    tag

    válasz boz82 #30 üzenetére

    Szia ! Köszi most úgy néz ki h windows reinstall van :D így talán elindul. Jó ez a topic, Olvasgattam visszafele természetesen :)
    Most ezekkel a BIOS beállításokkal települ éppen:

    -primary display auto
    -igpu memory 512Mb
    -render standby: enabled
    -igpu multi-monitor: enabled

    Mit értesz D-módnak pontosan ? Másik kérdés h mindenképpen az alaplapi display portra kéne dugni a monitort a lucid luixnak ? (mert nálam nincs vga kimenetaz alaplapon, csak egy displayport van és egy HDMI. És nem valószinű, hogy most tudnék hirtelen beszerezni egy átalakítót :) )

    [ Szerkesztve ]

    Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

  • Rundll32

    tag

    válasz boz82 #32 üzenetére

    :C Köszi a hasznos Infokat ! Úgy néz ki kellett a win7 reinstall, probaképp egy használaton kivüli SATA-s samsungra raktam, most viszont dúrom lefele a régit az SSD-ről és arra újra fel :P Beszámolok majd, hogy állok :) Ennek örülök, hogy a "nagy" VGA-t is használhatom !

    Köszi info még1xer :R

    Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

  • Rundll32

    tag

    válasz boz82 #37 üzenetére

    Te honnan töltöttél le friss drivert ? Mert a lucidlogix oldalán fizetős a dolog keményen. az alalapomhoz meg még "csak" a 2.1.114.22585 verzio van! Vagy az is elég ?

    Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

  • XtremLor

    őstag

    válasz boz82 #36 üzenetére

    13.3 beta driver
    Virtu nelkul 30fps
    Virtuval (on-on) 40fps

    driver
    Az asus weboldalan en is a 2.1.221 talaltam de nalam az is szepen ment.

    "Legen...Wait for it...Dary"

Új hozzászólás Aktív témák