Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz #41635072 #20 üzenetére

    Nálunk a családban van Zenbook és MacBook is. Nem szeretném túlontúl ecsetelni, de a Zenbook eddig kb többet volt szervizben, mint otthon, és a kinézetén kívül ipari hulladék az egész. Az akksija megdöglött, a billentyűzetből kilőtt egy darab, kontakthibás, a touchpad sem egy örök darab. Magyarul egy rossz másolat. A MacBook Airem egyébként erősen többször volt használva az idő során, és semmi baja azóta sem, az akksi még mindig hozza az elvártad (late2010).

    Lehet itt fikázódni, mert a trolloknál manapság ez nagy szokás, aztán menni megvenni a kopogós műanyag szemetet, mert abban cserélhető a Mari néni kendője is, meg az van ráírva hogy "kétezergigaherc", és különben is, "ebből tíz erősebb asztalit építek meg".
    Szóval ezekkel nem érdemes törődni, azt nem értem még, miért nincs valami automata trollszűrő rendszer...

  • FefeeX

    veterán

    válasz Tikakukac #41 üzenetére

    A rakjunk bele SD karit meg a pendrájvon hurcibálom a filmeket egy másik réteg, más felhasználási szokásokkal. Egyébként meg már több eszközön is van USB-C tehát lassan érdemes lesz beszerezni hozzá az átalakítókat. Ehhez is van, ami rengeteg használható portot csinál, köszönhetően az USB-C brutál sávszélességének.
    Ha kötözködni akarunk, akkor mindig tudunk, ugyanis nincs olyan eszköz, ami mindenkinek az igényét kielégíti minden szinten. Ez a trollokat kicsit megnyugtatja, most is jólmegaszontam, mennyire szar ez, és már nem is igazán az lesz a problémájuk, hogy nincs rá kredit, hanem átirányította a figyelmét a fikázódásra.

    opr: "ahhoz is kevés a tudása, hacsak nem viszi magával az ember a dokkolót mellé"
    Nem értek egyet. Word, Excel, Powerpoint, Internet. Ez mondjuk az alap, nem kell hozzá dokkoló. Mondjuk már 1 forintért kapsz a mobilneted mellé wifiroutert, ha ragaszkodunk a mobilnethez, de a mobil tethering sem ismeretlen a szakmában kb 10 éve. HDMI-t meg nem is tudom hová tenni. Ha kell, viszed az átalakítót (10 gramm) és addig bedugod, amíg nem a gépet használod, hanem amire kivetítesz. 5 év alatt egyszer használtam a MacBook Airemet külső kijelzőn. Mert mondjuk valószínű akinek ilyen van annak van más is. Tetszik, nem tetszik, de ez ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz cowk #49 üzenetére

    Ha leszarnád, hogy mire költi a pénzét, nem jöttél volna ide a topicba, nem csak észt osztani, hanem egyáltalán olvasni sem. Csak hát a kognitív disszonancia dolgozik ezerrel.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Tikakukac #58 üzenetére

    A budai beltenyészet a világ Apple-célcsoportjától eltérő, külön állatfaj. De ezt nem szeretném tovább boncolgatni, rengetegen vannak, akiknek ez a gép nem célcsoportja. Nagyon sokan, akiknek maga a Apple sem célcsoportja. Általában ezek az emberek járnak háborogni az Apple topicba. Az meg, hogy Neked ennyire tellett válaszban, az mást mutat meg.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Matada2.3 #61 üzenetére

    Nagyon sok dolgot osztok ezekből.
    Alapvetően mikor bemutatták, azt mondtam, hogy ilyenre cserélek. Aztán eljutottak az árához, és azt mondtam, hogy na mégsem. Ráadásul, ennyi pénzért tényleg nem ártana, ha adnák hozzá a 30ezres átalakítót alapból. Vagy csak hogy a trollok állandó vesszőparipáját, az 1 év garit említsem. Ha már tényleg csak mutatóban is, mert nagyon ritka, hogy a gépek tönkremennek, de ennyi pénzért jobban érezném magam, ha 3 lenne az az egy év.

    Az USB-C meg a jövő zenéje, én mikor bemutattam, konkrétan így éreztem, hogy ez annyira korán jött, hogy az első pár évben inkább lesz sok emberrel kibaszás, mint forradalmi újítás. Ehhez képest ma már nem Apple telefonokat is lehet kapni ilyen csatival, a kábelek ára kezd normalizálódni, ettől mondjuk még egyelőre átalakítót kell cipelni. Kompromisszum, ha használni akarsz hozzá valamit. (Cserébe a min. 256GB tárhelyen azért sokminden elfér)

    A 3G/4G modem egyrészt talán hiba, hogy nincs benn, másrészt meg pont nem. Lehet, hogy 6-7 évig használod majd a gépet, 2 év múlva viszont 1 forintért elhozod az 5G modemet, és nem akarsz majd úgy járni, mint a Telekom hálózatán a 3G-vel, hogy gyakorlatilag a lefedettség kvázi 50% alá szorult. Beépítenek valamit, ami holnap useless lesz. Vagy nem. Meglátjuk.

    Kompromisszum és ár. Ezek a nagyon jó dolgok itt, főleg nekünk, akiknek számít az ár, de talán ez kicsit azoknak készült, akiknek az ár nem számít. Nekem mondjuk inkább a rMBP az, ami legközelebb számításba kerül, mint megfelelő gép. Nem ennyire szép, viszont most olcsóbb is és több dologra használható.

  • FefeeX

    veterán

    válasz #06658560 #72 üzenetére

    A helyzet az, hogy ha leírod kulturáltan, hogy nem tetszik, arra senki nem szólt volna be. Az, hogy ilyen ócska flémkeltő stílusban tetted, felhívás keringőre.
    Nem tetszik. Pont. Szerinted az Alma minden másból csúnyát csinál. Pont. Ez egy vélemény, amivel nehéz lenne vitatkozni, meg felesleges is.

    cowk: és úgy jár mint Te? :U

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz cowk #74 üzenetére

    Az árával tényleg van probléma. Ezt nem vitattam eddig sem.
    A kapcsolódó közösséggel alapvetően nincs probléma, inkább az esetleges pár személyes tapasztalat kiterjesztésével egy rendkívül változatos rétegre.
    Az alternatívák ignorálása sem igaz. Egyszerűen van olyan, amiben ez valakinek, valamire jobb, mint bármi más. Te jöttél ide és linkeltél be egy más kategóriába tartozó, más célközösségnek szóló, másra való notebook-ot, mint az örök tudás bajnoka, aki egyben szólt le mindenkit, aki ilyet venne, mondta meg az igazságot, és vállalt álszerénységet, hogy nem is érti, miért van ennyi paraszt. Van egy olyan géped, ami bizonyos tekintetben többet tud. Ezért jobb, NEKED. Mert Neked erre van szükséged, másnak meg másra. Lassan el kéne tudni fogadni, hogy másnak lehet más a preferenciája, és ettől még nem lesz nálad rosszabb ember.

    A fröcsögésedet meg hagyjuk. Egyébként tényleg hibás voltam én is, mert te erőset trollkodtál, én meg felültem a vonatodra. :W

    Kopi31415: "A többi szarjával együtt megint a maximum fizetett hirdetés kategóriába tudom betenni"
    Ezzel a mondattal gyakorlatilag kocsmai szintre hoztad magad, és tényszerű állítások helyett csaptál a legfröcsögősebb flémbe. Az, hogy egy másik posztban, valahol máshol próbáltad visszahozni, amit itt elrontottál, egy másik tészta, ettől még ez megtörtént.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz cowk #79 üzenetére

    Méret, súly, aktív/passzív hűtés, technikai fejlettség (force touch stb.). Van akinek számít. Elhiszem, hogy Neked nem. Ezzel önmagában nincs is baj. (ez a gép 2 azaz két méretkategóriával kisebb, passzív hűtésű, és rengeteg fejlettebb technológiai megoldás van benne)

    Emellett van ennek egy dizájn oldala is, bármennyire is nem tetszik egyeseknek. Ilyenkor azért felmerül bennem, hogy miért mennek annyira a félmilliós órák, a drága ékszerek, egyáltalán minek hordanak az emberek ékszereket.

    Neked nincs rá szükséged. Ennyi pénzért nekem sem. Csak mégis, ugyanahhoz a témához, hasonló nézetből, de mégis teljesen másképp álltunk hozzá.

    Kopi31415: ez max magadnak elég jó magyarázat. Tudom, ismerem, sokszor magyaráztam meg én is magamnak, miért voltam paraszt. Könnyebb, mint bent maradni a normálisak között. Jelzem hozzá, hogy mint korábban is írtam, én is felültem ma is a trollvonatra. De ez téged nem ment fel, és vice versa

    ^Boss: pont az Magic Mouse, amit nem szeretek, szerintem az nem sikerült túl jól :) Mondjuk játékon kívül nem használok egeret Mac környezetben, annyival jobb a TouchPad, mint bármi másé. De ez szubjektív megint. :)

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz ROBOTER #86 üzenetére

    Erre jók a Mifi routerek. Alapból szerintem wifin kevesebb áramot is vesz fel a gép, mint ha a beépített modemet használná, ráadásul kinyitod a gépet, használod, elrakod.

    cowk: Ez a szájkarate huszonhatodik köre. Semmi értelme. Teszem hozzá utánanéztem, és a FHD-t hasonlítod a retinával, ráadásul nem a legolcsóbb elérhetőt, hanem a legdrágábbat, hogy kihozd a max különbséget, mint az Auchan a kosarak összehasonlításánál. Nincs jelentősége, hogy általában a legkisebb felszereltség fogy legjobban.
    Plusz eljutottunk oda, hogy kitettél az elején egy képet, amin nem megállapítható tökéletesen, hogy mi van rajt, és mellétoltál egy álszent PR szöveget, amit már huszadjára, plusz infókkal alakítasz, hogy úgy tűnjön, mintha az elején is mást akartál volna.
    Ha eredetileg azt írtad volna, hogy szerintem az Asus xy gép, ezek a specifikációk stbstb, és (mondjuk nem is fele annyiba kerül de részletkérdés) jobb választás, legalábbis neked bejött. És senki nem szól rá rosszat, mert ha másért nem is feltétlen, a Neked jobb választás mindenképpen igaz. De nem, Te ezt írtad:
    "az van, hogy neked valamiert b*ssza a csorod, hogy nekem igy nez ki a notebookom bal oldala, meg hogy feleannyit fizettem erte. azt kell megertened, hogy mi lesz*rjuk, hogy te mire koltod a penzed, az viszont eleg irritalo, hogy itt probalod igazolni a hulyesegedet."

    Flémkeltő izzasztás, ráadásul olyanokat adtál a szájába, amiket nem mondott. Ezután pedig tényleg álszent dolog nem érteni, mi a baja a másiknak.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Geller72 #95 üzenetére

    Van 2 BT-os MX1000-em meg egy BT-os MX Revolution-öm, mindkettő 2-3 secen belül csatlakozik BT-n. Nekem ezek normál egerek :)

    Peter13: én most rMBP-t tervezek. A 13"-es egész jól viszi a SC2-t, de azért az jóval erősebb gép, így azért nem igazán fogadnék rá, hogy játszható minőségben vinné. (Bár hozzáteszem, hogy a 2010-es 11" MBA-em 2 giga rammal nv320m-el alacsony beállításon egyjátékos szinten játszhatóan hozta a StarCraft2 WoL-t. Értsd csúnya volt, sokszor megakadt, de alapvetően azért lehetett játszani. Ehhez képest a rMPB sokkal jobb. Igazából valószínűleg soha nem fogok rajt játszani, ha meg is veszem :)

    Ehhez képest amit találtam, lehet elhamarkodtam a nem fogadnék rá részt.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz ^Boss #99 üzenetére

    A tavalyi modellt el lehet hozni 340-ért újonnan, egy százast meg nem akarok még rádobni, pláne nem egy év múlva :) (Így mondjuk bukom a ForceTouch-ot)

  • FefeeX

    veterán

    válasz nonsen5e #102 üzenetére

    Nem egészen értem, mit nem értesz. Elmondom, én hogy érzek (meg a feleségem, akiről még tudok nyilatkozni)
    Az Apple óriási üvegfelület touchpadja sokkal jobb, mint egy külső egér, kivéve gyors reakcióidőt kívánó játékok. Ezért vettem az asztalimhoz is Magic Touchpadot. Gesztusvezérléssel sokkal kényelmesebb és jobb minden, a játékon kívül. Pedig nagyon szeretem az MX Revot is.

  • FefeeX

    veterán

    válasz hszilard666 #179 üzenetére

    A Macbook Air volt az első gépem a sok Wines cucc után, pedig volt SSD-s is, ami olyan volt, mint az iPad. Hogy kinyitod, fut, becsukod alszik. A winesnél ez akkoriban fél perc volt befele még 20 vissza. Most már közelebb van, de még mindig nem ugyanaz az érzés. Az a helyzet, hogy ha megteheted, jó ha tartasz mindent, mert mindegyik másra jó :)
    És mielőtt megint megvádolnak, hogy villantósnak veszem ezeket, nem igaz, a vonaton pl egy használt Nook Simple Touch-csal olvasok, és a telefont elővenni sem szeretem. Ahhoz viszont fel kell nőni, hogy az ember magának vegye ezeket, és ne egy extrovertált bunkó legyen, mint azok, akik ezt feltételezik az Alma tulajokról

    AxBattler: legalábbis bizonyos körökben divat ezt gondolni. Mondjuk a mai világban egyébként is divat általánosítani...

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz zdanee #191 üzenetére

    Persze, ez így elméletben, századjára elmondva is szintén nagyon vicces, meg minél többször elmondod, egyre igazabbnak is hat, csak nézz már egy statisztikát, mennyit vittek vissza Apple gépekből és mennyit másból... Meg fogsz lepődni, hogy az amúgy iFixit által szinte javíthatatlannak mondott hardverek 95%-a még 5 év után is tökéletesen muzsikál... Erről is volt már szó, nem gagyi akksit kap, mint a 150ezres gépek nagyrésze, stbstb. (most sorolhatnék egy csomó hibás szériás más gyártmányt, amiről a vásárlás pillanatában mi sem tudtuk, hogy az, és hiába javítgatják, időről időre elromlik, mert rossz konstrukció, ÉS egyik sem 100 ezres kategória)
    Persze, ha épp belefutottál a selejtbe, akkor ez nem segít sokat, de egyrészt a selejt általában hamarabb kiütközik, még a gariidőn belül, másrészt azért a majdnem javíthatatlan az nem javíthatatlan. Az iPadok is ugyanez a kategória, mégis rengeteg iPad javítót találsz a neten.

    A "tesz bele" pedig ebben az esetben azt jelentette, hogy az alap 256-os SSD helyett 512-vel veszi meg.

    doc: ha 256Gb-t nézünk 13" MBA-ből 4GB rammal, 1200$, MacBook 12" kisebb méret, hasonló képernyőméret, sokkal jobb felbontás, IPS, ForceTouch, 256Gb, 8GB RAM 1300$. Ergo nem is feltétlen éri meg az az Air ehhez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz zdanee #198 üzenetére

    Azok után, hogy kínában az iPhone-okban cserélgetik "félhivatalosan" a NAND-ot 16-ról 128 gigásra szinte ingyen, valószínűleg tényleg nem lehet megjavítani. Ha kapna túláramot... Ez most egy olyan dolog, amire úgy lehet hivatkozni, mint a földrengésre. Az Apple cuccok ilyen szempontból erősen túlbiztosítottak, arról nem is beszélve, hogy az akksi ilyen szempontból szünetmentesként viselkedik, és az esetek nagy részében fel is fogja azt, ami általában túl sem jut a tápon. (van teszt az Apple tápjairól vs. az utángyártott, átlagos silány minőségű szarokról). Tényleg, mi lesz atomtámadás esetén? Ez szar laptop, mert az ellen sem véd...
    Szóval ha századszorra is elmondod, hogy javíthatatlan, attól még ténylegesen nem lesz az, csak harmadik fél által. A majdnem és a javíthatatlan azért elég nagy különbség. Még a 3ledes XBox360 is javítható volt, pedig az ennél sokkal komplexebb és gázosabb probléma.

    assemble: New XPS 13 Touch $1,399.99 (ebben van csak 256GB SSD és 8GB RAM, magasabb felbontású kijelző, mint az alap MacBook-ban). Az XPS ugyan erősebb, cserébe nem passzív hűtésű.
    A MacBook is piacon van már fél éve, csodálkoztam is hogy most tesztelik. a MacBook 13,1 mm vastag, a Dell 15mm. Dell 2,7lb, MacBook 2lb, tehát nehezebb is. A marketingbullshit dolgozik a kisebb ház esetén is :)
    Ennek ellenére szerintem egyébként nem olyan rossz az a Dell masina sem. Viszont valakit azért csesztetni, mert jobban tetszik neki az egyik, mint a másik (amivel az emberek nagy része van még így), hát az mondjuk már tényleg gáz.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz assemble #209 üzenetére

    Apám ezt a demagóg dumát, az előbb még kisebb is volt a Dell, most meg már másokat kamuzol össze, hogy bizonyítsd a téveszméidet. Pláne, hogy egy teszt, amiben leírják az imádott masinád hátrányait is, marketingbullshit... Hát, eséllyel nevezhetsz az év demagógja címre, maradjunk ennyiben. Azt nem tudom csak eldönteni, hogy azért nyomulsz-e ennyire, mert még magadat is győzködnöd kell az igazságodról... :U

    sad_Vamp: 1 év garancia, 2 év szavatosság, amit tartanak is, ha itthon veszed. Ott már a bizonyítás más tészta, meg kell hozzá a számla is, de az APR-ben általában így is csont nélkül javítanak.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz teguran #219 üzenetére

    Általában egy-másfél évente frissítenek, sokszor nem is verik nagy dobra, csak már új paraméterekkel lehet rendelni (erősebb proci); nem tudom érdemes-e rövid távon nagy növekedést várni, mert ez passzív hűtésű, így nem lesz benn brutál i5. Ennek ellenére, korábban linkeltem egy StarCraft2 videót rajt, mert egy kollega érdeklődött iránta, ami engem is nagyon meglepett, nem olyan gyenge ez, mint amilyennek sokan leírják.

  • FefeeX

    veterán

    válasz atike #241 üzenetére

    Az a baj, hogy ezt Windows oldalról soha nem fogod megérteni, vagy talán 10 év múlva, mikor eljutnak majd oda, hogy hasonló integrációt tudnak végrehajtani, mint az Apple (erre felé haladnak). Mikor megveszed a cuccot, és magától megtalálja, nem kell beállítanod kb semmit. Airplay. Time Machine. Amit megveszel telefonon automatán letöltődik a gépedre, és fordítva. Amit elkezdesz gépelni a tableten, folytatod a Desktopon, és vissza. És nem állítasz be semmit. Nem keresel rá, nem kell utánanézned, hogy működik. Upsz, ez nem kompatibilis. Upsz, driver probléma. Upsz, a Windows alatt fél gigányi gyártói programot kell még futtatni, ami terheli a gépet, csak azért, hogy közel hasonló dolgokat tudjon, mint a másik alapból, terhelés nélkül.
    Veszel egy AppleTV-t, és van Itunes Match-ed, már egyből rajt vannak a zenéid, játszhatod, nem kell beállítani, sőt keresni sem. A fényképek dettó.
    Megint mondom, mindenki erre halad (már), mert rájöttek, hogy amellett, hogy folyamatosan fikázzák, az Apple-nek igaza van, ezentúl mást kell keresni ami miatt fikázni lehet, mert ez a lételem.

    Kiveszed a dobozból és működik.
    Azt meg most had ne számoljam össze, az utóbbi időben mennyit szívtam a Windows 10-zel, különböző gyártók drága notebookjain főleg.

Új hozzászólás Aktív témák