Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pistiboy88

    aktív tag

    válasz lenrok #40872 üzenetére

    Szia!

    Hát akkor kezdjük ott, hogy a 2x nem egy egyszerű telefon. Hol is kezdjünk neki. A gyártásban igen nagy volt a szórás. Ez főleg ott ütközik ki, mikor főzött romot raksz rá, s valamely funkció Nálad tökéletes, míg másnál nem. Szerencsére a hivatalos ICS elég jól működik az összes 2X-en, de hajlamos a belassulásra. Magával a telefonnal nem lenne nagy probléma,mert én imádom. Jó kézbe venni, tényleg minőséginek hat, még így kicsit kopottan is közel 2 év használat után. Na, de nézzük a kérdéseid:
    1 - Tegra 2 nem nevezhető egy csúcs SOC-nak, persze mikor kijött az volt. Éhes jószág a kicsike, mert ha nagyon hajtod keményen szippantja befele az ampereket, s ez meg is látszik az üzemidőn is. (Tudom, hogy az IPS kijelző is sokat eszik, de a SOC is.)
    2 - Ha nincs a telefon teletömve sok appal, s van elég szabad memória, minden játék szépen fut. Én most a Real Racing 3-at tolom ha időm engedi, így 70% körül elmondhatom, hogy egy kezemen megtudom számolni, hogy hányszor akadt meg keményebben. Általánosságban szépen fut. Asphalt 7-et is lazán kijátszottam, az is csak néha röccent meg egy pár pillanatra.
    3 - Gyári ICS nem a legfürgébb, de szalad. A legfürgébb talán a CM10.1 egy jó kernellel, de abban még sok a hiba. Ha nagyobb programot indítasz, lassan indul, feltehetőleg a kevés memória miatt. (Erre még visszatérünk). Maradjunk annyiban, hogy vannak nála gyorsabb telefonok. Nem csiga, de nem is villám, valahol a kettő között. Én már megszoktam.
    4 - Kihasználja, fogjuk rá rendesen, bár a kamera képminősége elmarad a GB alapú romokétól. Azt Neked kell eldönteni, hogy érdemes-e kicserélni, vagy sem. Nekem jelenleg a gyári ICS megy rajta, nyitott bootloader-el, root-al és recovery-vel. Stabilnak atom stabil. 53 program van telepítve, s így lazán elmegy 500 órát restart nélkül, s a sebességén nem érzed.
    5 - Na, ez a leggyengébb pontja a telefonnak. Manapság nem sok mindenre. Rakhattak volna bele 1 gigát, nem tették, így mi ittuk meg a levét. Tegyük fel fut a FB app, mely mint tudjuk, nem memóriatakarékos. Indítunk egy játékot és lehet akadni fog, ezért előtte nem árt manuálisan kilőni. A valóságban nem használhatod mind az 512MB-ot mert a GPU is elvesz belőle 128MB-ot grafikus memóriának. Ezt custom kernellel tudod csökkenteni, GB alatt akár 32MB-ra is. Igaz, ilyenkor a full HD tartalmak, játékok nem mennek. Kevés az 512MB RAM, ezen nincs mit tagadni.

    De, mindenek ellenére egy szerethető telefon. Személy szerint csak akkor válok meg tőle, ha megdöglik teljesen. Addig nem is veszek semmit. :) Vannak emberek, akiknek több gondja volt vele, mint nekem, s vannak olyanok is akiknek kevesebb. Ha azt nézzük, egy Galaxy SII jobb választás, erősebb SOC, több memória, jobb akkuidő, bár az 1 nap úgy is megfogja azt is. Meg ugye ott jobb volt a szoftvertámogatás. Nem rossz telefon ez sem. A kijelzőjét imádom, mert gyönyörű színei vannak, bár nekem már szarakodik a kijelző bevilágítás alaplap hiba miatt. De szegény már kiszolgálta nálam a neki szánt időt! :D

    Másoknak:
    Miui V5 ről valaki mondana véleményt? Tapasztalatot? Ki szeretném próbálni, de nincs kedvem sokat szórakozni vele, ha nem lenne mégsem jó...

  • Kloss

    őstag

    válasz lenrok #45312 üzenetére

    Itt keress vissza, szerintem van leírás. Az aio toolkit baromi egyszerű, azzal mindent meg tudsz csinálni. Kb 5 perc és kész.

  • Balázs1986

    addikt

    válasz lenrok #45314 üzenetére

    Nálam a 10.1 old bl volt a jó, többeknek a new bl verzió.
    Mikor húgomnak adtam a telót, neki feltettem a 10.2-est, de annyira sokat vacakolt, hogy mondta, hogy inkább gyárit tegyek, mert ettől annyira elment a kedve, hogy ha régebbi működőt teszek fel se kell neki :D
    Szóval gondolom, nem változott az a felállás az elmúlt évben sem, hogy ki kell próbálni mindent, amit úgy érzel, hogy tetszene, mert telefononként eltérő a viselkedés. Aztán még nem is beszéltünk a felhasználói dolgokról, amik szintén befolyásolják az alaprendszer működését az adott készüléken.

    Kloss: Látom, te is visszajársz nosztalgiázni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák