Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MK VII

    veterán

    válasz jampop #47 üzenetére

    Rosszindulattal?
    Olvastad amit odamásoltam? Bár gondolom saját magad is kutakodtál utána.
    Olyan életúttal amit leírt magáról ennyit tud felhozni? Mindenféle elismerést meg ösztöndíjat kapott... Mi alapján?
    Bár lehet igazad van.. Nem vele van a gond hanem azokkal akik őt jutalmazták dolgokkal..
    Igaz csak egy két képet láttunk most a cikkben tőle, de nah... Egy hirtelen jött ötlettől vezérelve szerintem akárki csinál ilyen vagy ennél jobb képeket nem kell ehhez Pályi Zsófiának lenni!

    Mondjuk a lányba annyi dicséretes, hogy legalább elvégezte az iskolákat, mert nagyon sok "fotós" autodidaktaként semmi háttérrel pénzért dolgozik a szakmában.
    Van sok fotós barátom akik tényleg tanultak és nagyon jól végzik a munkájukat, de ők is fel vannak háborodva, hogy minden suhanc, mert van rá pénze vesz egy gépet és jövedelem szerűen űzi ezt a szakmát elvéve a munkát a valóban fotós emberektől..
    Igazából állambácsi a ludas.. Amíg volt aki megmondja, hogy Te lehetsz az aki akarsz Te meg nem addig minden iparos meg tudott élni abból ami a szakmája volt. De hát a pénz nagy úr..

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz jampop #49 üzenetére

    Lehet, hogy rossz passzban van, vagy más nézőpontból közelítette meg a dolgot..
    Vagy lesz@rta az egészet és ehhez a még a nevét is adta. Mondjuk, lehet ez nála teljesítmény, de akkor én kérek elnézést. :D

    Ezek a képek egy fotósnál, aki ad is magára, az instant törlés kategóriába esnek, de leginkább el sem készülnek. Egyedül talán a metrós, ami hoz vmit.

    [ Szerkesztve ]

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • .mf

    veterán

    válasz jampop #49 üzenetére

    "Hogy ez a fotóson múlt, vagy az elégtelen instukciókon, nem tudom. Lehet, hogy rossz passzban van, vagy más nézőpontból közelítette meg a dolgot: ez a felkérés most ennyi erőfeszítést ért."

    Milyen instruckciók kellhettek ezekhez? "Menj és csinálj néhány bénajóska-szintű sz@r fotót"?
    Ott van pl. az Erzsébet-hidas, ahogy már írtam. Teljesen igénytelen, ahogy a fák kétoldalt belógnak. Lőttem már én is onnan képet, tudom, hogy csak egy kicsit kellett volna arrébb menni, hogy már ne legyenek a fák az útban. Szinte semmiből nem állt volna, csak egy minimális, még egy kezdőtől is elvárható igényesség. Vagy a Bazilikás: alap dolog, hogy az ember ha nem biztos (de inkább különben is), ellenőrzi a képet, és ha nem sikerült elég jól, akkor újra meglövi. Itt biza ferde a kép és a szomszéd toronynak épp kilóg a csúcsa. Fél percbe nem került volna megnézni és újralőni.

    MK VII: ezen alaposan ledöbbentem, amit bemásoltál. Gondoltam csak valaki fiatal jöttment, frissen valami fotós-képzésről, aki kapcsolatai révén celeb-fotóival hirtelen befutott. De hogy ezt ilyen régóta, ennyi helyen tanulta, sőt, tanítja is? :Y

    A másik hsz-eddel viszont totál nem értek egyet, sőt.

    "Mondjuk a lányba annyi dicséretes, hogy legalább elvégezte az iskolákat, mert nagyon sok "fotós" autodidaktaként semmi háttérrel pénzért dolgozik a szakmában. [...] Igazából állambácsi a ludas.. Amíg volt aki megmondja, hogy Te lehetsz az aki akarsz Te meg nem addig minden iparos meg tudott élni abból ami a szakmája volt. De hát a pénz nagy úr.."

    Ha az lenne, amit mondanál, pont az ilyen "agyoniskolázott" de semmi érzékkel nem rendelkező Pályi Zsófikákból lenne sok, miközben a leghíresebb fotósok döntően nem iskolában tanulták a mesterséget, sőt, pont azt tanácsolták, hogy gyakorlással lehet a legjobban elsajátítani.

    "minden suhanc, mert van rá pénze vesz egy gépet és jövedelem szerűen űzi ezt a szakmát elvéve a munkát a valóban fotós emberektől.."

    Szóval szerinted a drága felszereléstől lesz jó egy fotó?
    Mert gondolom nem csak ár, hanem referencia alapján is döntenek a rendelők, s ott egyből kiderül, hogy kinek van érzéke hozzá, kit érdemes megbízni. (Éppen ezért is csodálkozom a "művésznőn", hogy ilyen képekkel hogyan kaphat megrendeléseket...)

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák