Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz bélus91 #1 üzenetére

    #1, #3, #4:
    Akkor most kérem azt is mondjátok meg, hogy miért "impozáns" / "finom" / "jó" képek. Én ugyanis nem látom. Főleg az Erzsébet-hidas, full igénytelen, ahogy mindkét oldalt fák lógnak be, pedig bőven vannak helyek, ahonnan fák nélkül látni az Erzsébet-hidat. A kép kompozícióilag nulla, s még ferde is. Ugyan állvány, de ha már állvány, nem használja hosszabb záridőre, hogy kevésbé legyen sötét a kép, s esetleg a kocsik lámpáiból fénycsíkok legyenek az elmosódott pacák helyett. A Bazilikásnál is kilóg a szomszéd torony csúcsa a képből... A Parlamentes is totál semmilyen.
    Még hogy egy "profi"... Ilyen képek még egy kezdőtől is gázak.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz jampop #49 üzenetére

    "Hogy ez a fotóson múlt, vagy az elégtelen instukciókon, nem tudom. Lehet, hogy rossz passzban van, vagy más nézőpontból közelítette meg a dolgot: ez a felkérés most ennyi erőfeszítést ért."

    Milyen instruckciók kellhettek ezekhez? "Menj és csinálj néhány bénajóska-szintű sz@r fotót"?
    Ott van pl. az Erzsébet-hidas, ahogy már írtam. Teljesen igénytelen, ahogy a fák kétoldalt belógnak. Lőttem már én is onnan képet, tudom, hogy csak egy kicsit kellett volna arrébb menni, hogy már ne legyenek a fák az útban. Szinte semmiből nem állt volna, csak egy minimális, még egy kezdőtől is elvárható igényesség. Vagy a Bazilikás: alap dolog, hogy az ember ha nem biztos (de inkább különben is), ellenőrzi a képet, és ha nem sikerült elég jól, akkor újra meglövi. Itt biza ferde a kép és a szomszéd toronynak épp kilóg a csúcsa. Fél percbe nem került volna megnézni és újralőni.

    MK VII: ezen alaposan ledöbbentem, amit bemásoltál. Gondoltam csak valaki fiatal jöttment, frissen valami fotós-képzésről, aki kapcsolatai révén celeb-fotóival hirtelen befutott. De hogy ezt ilyen régóta, ennyi helyen tanulta, sőt, tanítja is? :Y

    A másik hsz-eddel viszont totál nem értek egyet, sőt.

    "Mondjuk a lányba annyi dicséretes, hogy legalább elvégezte az iskolákat, mert nagyon sok "fotós" autodidaktaként semmi háttérrel pénzért dolgozik a szakmában. [...] Igazából állambácsi a ludas.. Amíg volt aki megmondja, hogy Te lehetsz az aki akarsz Te meg nem addig minden iparos meg tudott élni abból ami a szakmája volt. De hát a pénz nagy úr.."

    Ha az lenne, amit mondanál, pont az ilyen "agyoniskolázott" de semmi érzékkel nem rendelkező Pályi Zsófikákból lenne sok, miközben a leghíresebb fotósok döntően nem iskolában tanulták a mesterséget, sőt, pont azt tanácsolták, hogy gyakorlással lehet a legjobban elsajátítani.

    "minden suhanc, mert van rá pénze vesz egy gépet és jövedelem szerűen űzi ezt a szakmát elvéve a munkát a valóban fotós emberektől.."

    Szóval szerinted a drága felszereléstől lesz jó egy fotó?
    Mert gondolom nem csak ár, hanem referencia alapján is döntenek a rendelők, s ott egyből kiderül, hogy kinek van érzéke hozzá, kit érdemes megbízni. (Éppen ezért is csodálkozom a "művésznőn", hogy ilyen képekkel hogyan kaphat megrendeléseket...)

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák