Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jampop

    tag

    válasz fi:zi'k #50 üzenetére

    Miután a promó más szájtokon is megjelent, erre mondom, hogy fércmunka kompletten. Hogy ebben ki a ludas, majd lemeccselik ügyesen. És a kisasszony is kapott egy szép tükröt...
    De valószínű, hogy csak mi vagyunk túl igényesek, és a többség rohan LG G4-et venni - hozzáteszem: nagyon helyesen :D

    LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

  • .mf

    veterán

    válasz jampop #49 üzenetére

    "Hogy ez a fotóson múlt, vagy az elégtelen instukciókon, nem tudom. Lehet, hogy rossz passzban van, vagy más nézőpontból közelítette meg a dolgot: ez a felkérés most ennyi erőfeszítést ért."

    Milyen instruckciók kellhettek ezekhez? "Menj és csinálj néhány bénajóska-szintű sz@r fotót"?
    Ott van pl. az Erzsébet-hidas, ahogy már írtam. Teljesen igénytelen, ahogy a fák kétoldalt belógnak. Lőttem már én is onnan képet, tudom, hogy csak egy kicsit kellett volna arrébb menni, hogy már ne legyenek a fák az útban. Szinte semmiből nem állt volna, csak egy minimális, még egy kezdőtől is elvárható igényesség. Vagy a Bazilikás: alap dolog, hogy az ember ha nem biztos (de inkább különben is), ellenőrzi a képet, és ha nem sikerült elég jól, akkor újra meglövi. Itt biza ferde a kép és a szomszéd toronynak épp kilóg a csúcsa. Fél percbe nem került volna megnézni és újralőni.

    MK VII: ezen alaposan ledöbbentem, amit bemásoltál. Gondoltam csak valaki fiatal jöttment, frissen valami fotós-képzésről, aki kapcsolatai révén celeb-fotóival hirtelen befutott. De hogy ezt ilyen régóta, ennyi helyen tanulta, sőt, tanítja is? :Y

    A másik hsz-eddel viszont totál nem értek egyet, sőt.

    "Mondjuk a lányba annyi dicséretes, hogy legalább elvégezte az iskolákat, mert nagyon sok "fotós" autodidaktaként semmi háttérrel pénzért dolgozik a szakmában. [...] Igazából állambácsi a ludas.. Amíg volt aki megmondja, hogy Te lehetsz az aki akarsz Te meg nem addig minden iparos meg tudott élni abból ami a szakmája volt. De hát a pénz nagy úr.."

    Ha az lenne, amit mondanál, pont az ilyen "agyoniskolázott" de semmi érzékkel nem rendelkező Pályi Zsófikákból lenne sok, miközben a leghíresebb fotósok döntően nem iskolában tanulták a mesterséget, sőt, pont azt tanácsolták, hogy gyakorlással lehet a legjobban elsajátítani.

    "minden suhanc, mert van rá pénze vesz egy gépet és jövedelem szerűen űzi ezt a szakmát elvéve a munkát a valóban fotós emberektől.."

    Szóval szerinted a drága felszereléstől lesz jó egy fotó?
    Mert gondolom nem csak ár, hanem referencia alapján is döntenek a rendelők, s ott egyből kiderül, hogy kinek van érzéke hozzá, kit érdemes megbízni. (Éppen ezért is csodálkozom a "művésznőn", hogy ilyen képekkel hogyan kaphat megrendeléseket...)

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • koboldozat

    senior tag

    Hát nem vagyok elájulva a kepektol. Elég igénytelenek. Semmi téma semmi minőség. Az ilyet hívják profinak. Hát szomorú.

    The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

  • MK VII

    veterán

    válasz .mf #52 üzenetére

    "Ha az lenne, amit mondanál, pont az ilyen "agyoniskolázott" de semmi érzékkel nem rendelkező Pályi Zsófikákból lenne sok, miközben a leghíresebb fotósok döntően nem iskolában tanulták a mesterséget, sőt, pont azt tanácsolták, hogy gyakorlással lehet a legjobban elsajátítani."

    Én a régi rendszerre értettem ami volt. Amikor még megvizsgálták, hogy kell-e arra a területre ahova nyitni akarsz üzletet olyan szakirányú iparos és, hogy egyáltalán elbírna-e még plusz egy xy üvegest.
    Amikor még egyáltalán foglalkoztak azzal, hogy ne menjen csődbe egy másik bolt, mert Te oda akarsz nyitni egy másikat... Rég volt, de jó volt.. Nem nyithatott boldog boldogtalan akármilyen üzletet mint most.
    Én Órás vagyok és sajnos a város ahol élek tudok olyan másik órás üzletet ahol a tulajdonos bányász..
    Egy másik városban pedig egy zenész dolgozik mint "órás"..
    Mondanom sem kell, hogy mennyi órát javítunk amiket ők elb@sznak...
    Erre értettem amit írtam..
    A régi rendszerben ilyen nem volt lehetséges...

    "Szóval szerinted a drága felszereléstől lesz jó egy fotó?"
    Pont nem így értettem.
    Úgy értettem, hogy akinek van pénze és megveszi magának a technikai hátteret az mindjárt fotósnak érzi magát és elveszi az olyan emberektől a munkát akik ezt tanulták xy ideig iskolákban és akár a családban már tradíció a fotósság. Azt hiszem ez nem jogos.. Nagyon nem..

    Szigorúbb szabályozás kellene az állam részéről, de nincs, mert kell nekik a pénz "stadionokra" és nem foglalkoznak vele, hogy az egyik meg a másik régi vállalkozás esetleg tönkre megy....

    (#54) Quasi_modo
    Nagypapám mondta mindig: "Az inteligenciát és az észt nem papírral osztogatják."

    [ Szerkesztve ]

  • koboldozat

    senior tag

    válasz Quasi_modo #54 üzenetére

    Hát ez így van !!

    The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

  • Zola007

    veterán

    válasz MK VII #55 üzenetére

    Van szabályozva sok szakma és vállalkozás kapcsolata, de sok a fehér folt és sokszor elég felvenni valakit, akinek van végzettsége és mehet az egész biznisz a hátán.
    Viszont az ellenkezőjére is van példa, amikor túl van szabályozva és a papír legyőzi a tapasztalatot: Egyik ismerősöm nyomdaiparit végzett, most egy kreatív műhelyt csinál vállalkozásként, ahol posztereket, reklámanyagot, pólókat, stb nyomtatnak.
    De nem szitázhat géppel pólót, csak vasalhatót csinálhat(na) hivatalosan, mert ahhoz valami fiszem-f.szom egyéb végzettség kellene, holott vagy 5 évig csinálta nagyüzemben és többet tud róla mint 10 másik.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • MK VII

    veterán

    válasz Zola007 #57 üzenetére

    Na igen... Arra is van példa amit Te írsz.. Én is találkoztam már vele..

    Feje tetejére van állva az egész világ.. Ahol lehet ott nem lehet, ahol nem lehet ott lehet, de különben meg bassza meg az aki tényleg kétkezi szakmunkát szeretne csinálni vagy csak szimplán túl akar élni.
    Kb ez a hozzáállás ...

  • Zola007

    veterán

    válasz MK VII #58 üzenetére

    A legszebb volt mikor egyik művész ismerősömnek minősítést kellett szereznie hogy taníthasson magániskolában és az vizsgáztatta, akinek anno ő tanította a szakmát mikor még nem volt akkreditálva az egész. :C :W

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • JoeYi

    őstag

    én senkit se akarok megbántani, de ezek lehangoló képek, nem lett volna szabad kiengedni ezt a cikket, se az LG se a fotós hírnevének nem tesz jót.

    Az egy dolog hogy unalmasak a témák, sőt némelyik olyan mintha véletlenül kattintották volna el, de a képminőség kiábrándító. Ennél már az N95 is jobb volt. Persze lehet hogy ez azért van mert nem sikerült manuálisan jobb beállításokat csinálni mint amit az auto mód alapból tudott volna

Új hozzászólás Aktív témák