Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MomoSinX

    aktív tag

    válasz lajxko #2651 üzenetére

    Tudtommal a 2.10 nem hivatalos, azért nincs fent az oldalon.

  • MomoSinX

    aktív tag

    válasz lajxko #2653 üzenetére

    Jó kérdés, de már rég fel kellett volna pakolniuk az oldalukra, mégsem tették.

  • lajxko

    tag

    válasz lajxko #2659 üzenetére

    Megoldva. Először a régi "gyári" 268.X-es drivert raktam fel, és úgy frissítettem rá az újabbat.

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2659 üzenetére

    Én is csinálok majd ilyen tesztet, de az a gond, hogy az én SSD-m rohadtul tele van (irtani kell róla mindenképp, mert a kondíciójának sem tesz jót, ha nincs rajta elegendő szabad hely, lásd wear leveling: http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/wear_leveling.html), és közel sem új, így ezek igencsak befolyásolhatják szerintem a teszt eredményét. Tehát akkor nem lesz ilyen módon összemérhető egy régebb óta használt 2.5"-es SSD egy vadiúj mSATA SSD-vel.
    Nemdebár?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2659 üzenetére

    Most csináltam én is egy CrystalDiskMark tesztet SAMSUNG 830 Series 128 GB SSD-vel, egy viszonylag belakott Windows 8 alól (felváltva használom a 7-essel, aminél a rendszer az SSD-n van, a Windows 8 viszont HDD-n van, konkrétan egy Western Digital WDC WD7500BPVT-24HXZT1 HDD-n; dual boot módban használom), úgy, hogy futkorászott az adatbázisszerver, webszerver, stb., egyéb szolgáltatásokat sem nagyon állítottam le, de elméletileg ezek nem kéne, hogy befolyásolják, mert adatforgalom nem történt (pont az SSD-nek a D: partícióján vannak viszont a webszerver különböző weboldalainak fájljai, de mondom, elméletben mivel a szerver nem volt használva (nem történt lekérés róla), ezért nem kéne, hogy befolyásolja a tesztet, de direkt, kíváncsiságból nem állítottam le ezeket, végül is így az érdekes, nem feltétlenül zsír újonnan, "laboratóriumi körülmények" között).

    Érdekes az eredmény, írási sebességben sokszor jelentősen alulmaradt most. Az is igaz, hogy csak most sikerült végre felszabadítanom helyet rajta, eddig meg sajna eléggé tele volt, az meg ha minden igaz, nem tesz jót a wear leveling miatt (http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/wear_leveling.html), DE lehet, hogy ez sem befolyásolja a tesztet, fogalmam sincs.
    Kíváncsi lennék a tesztet érdemben befolyásoló körülményekre, meg arra, hogy ugyanez az SSD formázva, nem telepakolva milyen eredményeket adna.

    Na, a lényeg:

    SAMSUNG SSD 830 Series 128 GB

    CrystalDiskMark

    CrystalDiskMark - SAMSUNG SSD 830 Series 128 GB

    HD Sentinel

    HD Sentinel - SAMSUNG SSD 830 Series 128 GB

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2671 üzenetére

    Őőőő, 13-án írtad, hogy "Ma megjött az msata SSD a gépbe", az szerinted hol van "belakva"? :DDD
    Az enyém egy kicsit régebb óta üzemel.

    Egyébként meg senki nem mondta, hogy jelentősen romlania kellene a sebességértékeknek attól, hogy be van lakva, elméletben semmi nem indokolja a komolyabb romlást, itt inkább arról volt szó, hogy a háttérben történő esetleges (!) plusz írási/olvasási műveletek egy ilyen teszt folyamán mennyiben befolyásolják az eredményt, és ezek az esetlegességek nyilván nagyobb eséllyel fordulnak elő egy valóban "belakott" rendszer esetén. Szóval a "mendemonda", vagy legalábbis a feltételezések alapja szerintem valamelyest indokolt, mivel nem pusztán olyan tesztekről beszélünk, ahol mondjuk garantált, hogy épp semmi nem befolyásolja a teszt eredményét jelentősen. Ilyen körülményeket könnyebben lehetne előállítani abban az esetben, ha mondjuk egy live OS-ről lenne tesztelve a háttértár.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2674 üzenetére

    Szerintem az ilyen minden apróságot HDD-re átrakós "tippek" (inkább félrevezetések) többsége baromság. Nyilván van pár szolgáltatás, ami tök feleslegesen fut (mint a Superfetch, meg ilyenek), de például pont a gyosítótárat átpakolni a LASSÚ, szűk keresztmetszetet jelentő HDD-re szerintem butaság.
    Gondolj csak bele: a gyorsítótár célja az, hogy a weblapokról letöltött fájlok egy részét a saját gépedről töltse be a böngésző (szerverbeállítástól és kliensoldali beállításoktól is függ ez egyébként, hogy milyen időkorláton belül mely fájlokra mi vonatkozik), és ne kelljen a szerverről újból és újból letöltenie (ilyenek a JavaScript-fájlok, CSS-fájlok, képfájlok, stb.), mert ez egyrészt sávszélesség-kímélő, másrészt gyorsaság szempontjából sem mindegy (nem mindegy, hogy távolról letöltődik a gépedre (jó sok csomóponton keresztül), így az ráíródik a háttértáradra (számít az írási sebesség is), és csak ezután kerül beolvasásra, vagy egyből a háttértáradról kerül beolvasásra), aztán felesleges munkától kíméli meg a kliens- és szerveroldalt is (ez az előző két pontban végül is részben benne van). Ha betöltesz egy adott honlapot, akkor a böngésző a gyorsítótárból igyekszik betölteni, amit tud (ergo ami már letöltődött, és ami NEM frissítendő adat), tehát nagyon nem mindegy, azt az adatot mennyi idő alatt tudja elérni, beolvasni, az SSD pedig pont ebben erős: gyors random elérés, gyors olvasási sebesség. A HDD viszont ezekben nem ilyen erős. Mi tehát a következmény? Ha HDD-n van a gyorsítótár, akkor onnan az olvasás lassú, ha SSD-n van a gyorsítótár, akkor arról az olvasás gyors. Az írásról nem is beszélve. Ezért tartom baromságnak áthelyezni a cache-t SSD-ről HDD-re. Ahogy azt is, ha valaki teljesen kikapcsolja a gyorsítótárat, mondván, "úgyis gyors a netkapcsolatom". Minden alkalommal letöltögetni ugyanazokat a fájlokat, vagy memóriában tartani is hülyeség.

    Jobb esetben mire elkezd döglődni az SSD-d, addigra megérett a váltás egy jobbra, nagyobbra. Az SSD arra való, hogy használják, nem pedig arra, hogy pátyolgassák és kíméljék mindentől, ami minimálisan is csökkentheti az élettartamát. :) Az élet életveszélyes. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2742 üzenetére

    Most nagyon vicces volt az egybeesés, mert pont miután VÉGEZTEM a Windows 8.1 upgrade telepítésével, azután láttam a hozzászólásodat. :DDD

    Szóval Lenovo Y570 + Windows 8.1:

    Lenovo Y570 + Windows 8.1 (6.3 (Build 9600))

    Feltételezem, arra vonatkozik egyelőre a "Not supported", hogy nem garantálják még (?) az összes driver teljes körű működését.

    Sk8erPeter

  • Dawide@axele

    aktív tag

    válasz lajxko #2745 üzenetére

    Szia!

    Nálam működnek ezek a driverek!Ha érdekel bővebben megírom miket használok.Bár nem minden esetben a windows 8.1 driver jó!Van hogy csak a windows 7-el megy rendesen.De nálam már csak a recovery gomb nem működik!

    [ Szerkesztve ]

    Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2753 üzenetére

    Köszi, hogy megírtad ezeket, én a múltkori kérdésedre azért nem tudtam még érdemben reagálni, mert ritkábban használom a Windows 8-at, nálam az elsődleges a Windows 7 egyelőre, úgyhogy az általad írtakat még nem próbáltam ki. Még egy darabig mindenképpen 7-es marad, ezt már nagyon belaktam. :) Egyelőre nem is igazán érzem saját bőrömön a Windows 8-ra való váltás esetleges személyes előnyeit, főleg, hogy őszintén szólva még mindig kiráz a hideg az új, csempés megoldástól (tényleg nem akarok fikahadjáratot indítani, egyszerűen nem tudtam még megszeretni, pedig szerintem alkalmazkodóképes vagyok az új OS-ekhez). Tudom, ki lehet iktatni, hogy lássam, third-party szoftverekkel, de valahogy még borzongok tőle, úgy érezném, hogy csak elfedem a problémát, de meg nem oldom. :) Nem lett volna rossz, ha a 8.1-nél nem csak odab@sznak egy gombot a csempés felülethez, "Start gomb" művésznéven, miközben az nagyon nem az, hiszen csak egy shortcut a csempékhez - kérdem én, minek? :) Akkor már miért nem elég a Windows-gomb a billentyűzeteken? :) Ha már Start gombnak nevezték el, és pont a felhasználói nyavalygásokra akartak egy válaszlépést tenni, az lett volna a válaszlépés, ha a szokásos Start menüt varázsolják vissza, anélkül, hogy kellene bármilyen külső alkalmazást telepíteni a régi visszakapásához. Nem nagyon szeretem, ha ilyesmit külső progival kell megoldani, aminek állandóan ott kell csücsülnie a memóriában, várni a gomblenyomás eseményeket, arra reagálni valahogyan, nem az OS-be van beépítve a funkció, bár nyilván túl sok erőforrást nem szabadna, hogy kérjen egy ilyen alkalmazás.
    Na, kicsit elkalandoztam.

    Kérdéseim (visszakérdezek, mert azóta Te is kipróbáltad a 8.1-et):
    1.) írtad, hogy jelezték páran, hogy "-hűtőventi szabályzó gomb nem működött, és ráadásul szuperzajmentesbe ragadt" - ez akkor nálad nem igazolódott be?
    2.) írtad, hogy másik tapasztalat szerint "-gpu váltó gomb nem működik rendesen, nem kezeli rendesen a két gpu-t" - akkor ez sem igaz?
    3.) "a Onekey Theatre és az Energy Managment driverekkel kell trükközni, ott nem feltétlen a Windows 8-as hivatalos verzióval fut" - mármint úgy érted, a hivatalos support-oldalról a 7-eshez tartozó verziókat szedted le?
    4.) "ClassicShell-el alapból Win7-es asztal fogad, csak gyorsabb bootidővel" - ezt nem vágtam, mi köze lenne a Classic Shellnek a bootidőhöz? (mármint annak állítólagos javításához?)
    5.) "-SSD sebessége kicsit alacsonyabb: 5-10 MB/s, nem sok de azért mégis bosszant :)" - ez mennyire tuti? Azóta állandó jelenség, mióta 8.1-et felraktad? Csak mert a pillanatnyi sebességet azért sok minden befolyásolhatja, nehéz laborkörülmények között tesztelni, hogy a teszt igazi eredményeket adjon.
    6.) "-Úgy vettem észre, hogy a gép jobban melegszik. Most lett 2 hete újrapasztázva, Win7-en CPU alapjáraton 40°C, GPU 30°C körül mozgott, most CPU alapjáraton 50°C, GPU 40°C." - mondjuk ezek a hőmérsékletek teljesen normálisak szerintem, nekem 7-es alatt kevésszer fut 50°C alatt, bár lehet, hogy azért, mert mindig sok alkalmazás van megnyitva egyszerre (pl. böngésző rohadt sok füllel majdnem mindig :D).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2757 üzenetére

    Köszi! :)

    "egyből az asztalra bootol be"
    Ezt a Windows 8.1-ben már mindenféle külön szoftver nélkül megoldották. :)
    Tálcára jobb klikk, ott tulajdonságok, aztán az egyik fülön be lehet már állítani.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2759 üzenetére

    Amúgy vicces, hogy a 8.1 megjelenésekor ezt harangozták be, mint HÚDEKOMOLY új lehetőséget, meg azt, hogy odacsesztek egy új gombot, ami egyszerűen a csempés felületet hozza be, semmi köze a régi Start menühöz (akkor igazából minek, ha ez egy egyszerű shortcut ugyanarra, amivel a felhasználóknak bajuk volt, amire nem tudtak átszokni? Úgy tudtam, az eredeti cél nem az volt, hogy akkor most egy gyorsgomb legyen ugyanarra, amit nem sikerült megszerettetni :DDD). Nyilván van még pár újdonsága a 8.1-nek, de ez a két "AZTAMINDENIT!!!444NÉGYnégynégy" lelkendezéssel beharangozott újdonság a vicc kategóriával ér fel. Egyrészt ezek megoldására illett volna már korábban kiadni egy fixet, másrészt pici gondolkodással/alaposabb közvélemény-kutatással rájöhettek volna, hogy nem volt túl ötletes a csempét kidobni egyből az asztal helyett, a felhasználók általában ilyen szempontból vagy begyöpösödöttek (most ezt kivételesen nem rossz értelemben mondom, inkább a megszokás hatalmára gondolok), vagy egyszerűen megszerettek egy felületet, és szeretnék azt hasonló módon viszontlátni (mint én). Mondjuk ezt már a Microsoftnál is belátták, hogy elrontották, csak akkor nem nagyon értem ezt a Start menüs dolgot, hogy most azzal a gombbal mit kezdjek, ami ugyanoda visz, ami nem tetszik. Nem szűnt meg a third-party software telepítésének kényszere, ha a régi Start menü-jelleget akarom visszakapni. (Lehet, hogy rossz információkat szűrtem le az ezzel kapcsolatos szándékokkal a MS-nál, hogy ezt a kényszerhelyzetet (vagy más gyártók gazdagítását (gondolok a fizetősekre)) szüntessék meg.)
    Ráadásul nem tudom, mi a saját meglátásod erről, de nekem a csempés felülettel az is a bajom, hogy amikor erről az asztalra váltok, olyan, mintha egyszerűen két tök közenincs felület között váltogatnék, egyszerűen valahogy nincs köztük megfelelő átmenet. Mintha így félkész lenne a dolog. Most ezt nem tudom értelmesebben megfogalmazni, de talán nagyjából érthető, mire gondolok. Igaz, most teremtettek ebben némi átmenetet a 8.1-esben legalább azzal, hogy immár a csempés felületnek a hátterét beállíthatod az asztalod hátterére is, ez pici előrelépés.

    Egyébként fejlesztették egy kicsit az általános keresőt is.

    Bocs, nem akartam Windows 8-fikázásra terelni a dolgot, csak sikerült. :DDD Pedig amúgy a 7-est annak idején tényleg lelkendezve fogadtam, azonnal át tudtam állni rá, mindenféle hőbörgés nélkül, sőt. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2761 üzenetére

    "miért váltanék át a másik felületre?"
    Igen, bennem is ez a kérdés merült fel már párszor. :) Cseppet sem látom amúgy a csempés alkalmazások előnyeit. Normális, megszokott módon nem átméretezhető (jó, odanyomorítható oldalra), túlságosan rögzített az egész, szépen egymás mögé-fölé-mellé tetszőleges helyekre nem tudom dobálni az ablakokat, ahogy megszoktam, plusz engem még az is zavar, hogy egy nyomorult Close ikon sincs általában elhelyezve sehol, Alt+F4-et kell nyomnom. :D (Utóbbit amúgy nem is értem.)
    Nekem inkább olyan érzésem van ezektől, mintha egy nagy visszalépés lenne a múlt felé (most nyilván a csillivillit leszámítva).
    Max. ami erőforrás-használat szempontjából előny és egyben hátrány is lehet, hogy 5 másodperc múlva inaktivitás esetén (másik ablakra váltáskor) suspended (felfüggesztett) állapotba kerül a folyamat. (Amúgy az alkalmazások kötelesek ilyenkor ennyi időn belül elmenteni az adataikat, különben bukták azokat.) Szóval nyilván ezek a csempés alkalmazások mobiltelefonokon, tableteken érdekesek elsősorban, de a francnak sem kell PC-n. :D

    Sk8erPeter

  • Bitpalace

    senior tag

    válasz lajxko #2767 üzenetére

    Csak példának hozom fel, Crysis 3 eddig nekem maga a menü olyan szépen futott hogy csuhajja, a játék is ment high beállítások alatt. Csodálkoztam is hogy lehet ennyire jól optimalizálva. Most meg már maga a menü is laggol enyhén, a játékot meg vissza kellett tennem medium beállításokra.

    De imádom ezt a laptopot, egyszerűen fantasztikus, hogy egy ilyen játékot eltol úgy, hogy nem is főzi meg magát. :K

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2900 üzenetére

    Mi az a nagy kompromisszum? Hogy csak akkor használja a DVD-írót egy USB-kábellel, amikor 100 évente egyszer kell? :DDD Nem hiszem, hogy ez túl nagy áldozat... :D Persze ha manapság valaki hiányolja a DVD-írót, hát... az így járt.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #3030 üzenetére

    Ezek végül is pont ugyanarról szólnak, amit itt és itt (utóbbit az imént) leírtam. :K

    "Plusz én a recoveryt partíciót a HDD-re szeretném, a rendszert meg mSATA SSD-re, ami lehet kicsit megkavarja a sz@rt."
    Ja, mert ezzel a módszerrel az nem fog működni, legalábbis nem fog bootolni, és nem oda fogja visszaállítani a rendszert, ahova kellene. A bemutatott módszer egy automatizált, eléggé kötött folyamat, csak úgy működik, hogy egy háttértárolón van a rendszerpartíció és a recovery-partíció is.

    A legegyszerűbb kerülő módszer tehát az, hogy készítetek egy backupot a mostani rendszeretekről az OKR-szoftver elindításával, megmondjátok neki, melyik partícióra rakja azt a mentést (utána ezt nyugodtan átrakhatjátok akárhova!), majd ugyanezzel a szoftverrel csináltok egy OKR-es DVD-t, amiről lehet bootolni a programot, majd újratelepítéskor ennek megmondjátok, hol található az a backup, amit az előbb valahova elraktatok. Nem az OKR-gomb használatával működik, de lényegében tök ugyanaz, a rendszer egy korábbi állapotát hozza vissza.
    Meg erre az egészre igazából nem csak az OKR-szoftver jó, csomó más partíciómentő alkalmazás van, aminek segítségével pendrive-on, DVD-n, másik HDD-n, SSD-n, akármicsodán tárolt backupból vissza tudjátok állítani kényelmesen a rendszert.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #3046 üzenetére

    Ú, hát ez elég fasza, hogy már elérhető áron lehet kapni normális mSATA SSD-t végre!
    Igazán hozzámvághatna most valaki 26k-t. :D (Vagy 140-et.)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2659 üzenetére

    lajxko, nálad az mSATA SSD-ről történő bootolás problémamentes?

    Vannak, akiknél a bootolás sikertelen mSATÁ-ról, mondjuk ennek az okát nem tudom, lehet, hogy csak az adott laptop hülyesége (meg a Flash SSD topicban lehetett már olvasni olyan, elég alaposan kivizsgált esetről, ahol az adott SSD az adott konfigurációval valamilyen inkompatibilitási problémákba ütközött, de csak 64 bites Windows esetén), és például Y570 esetén nem igazán tapasztalható ilyen probléma.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #3198 üzenetére

    Fasza, köszi! :)
    Amúgy ezenkívül maradt az alapfelállás nálad, és jelenleg akkor az mSATA SSD-n kívül bent van a HDD és az ODD, ahogy eredetileg?
    Nálam most az van, hogy az ODD helyén van a HDD, az SSD a HDD helyén, és már egy ideje agyalok rajta, hogy veszek még egy mSATA SSD-t is, mert egyszerűen a 128 GB-os Samsung 830-as csak neccesen elég, és a fejlesztői fájlok, meg jópár portable program elég sok helyet foglal összességében (és ezeket gyorsítás céljából az SSD-n akarom tárolni, mert nagyon durván számít pl. egy fejlesztőkörnyezet betöltésekor, amikor sok projekt van megnyitva - vagy akár buildeléskor). Persze most épp nincs lóvém erre, de körbenézek, mielőtt belevágok. :)
    Eszerint az mSATA-port az a 0-s port, nálad HD Sentinel szerint is SATA3-on üzemel, igaz? Információ fülön meg tudod nézni, ha SATA 3-as, akkor "S-ATA Gen3, 6 Gbps"-ot fog írni (persze egyéb, ingyenes eszközökkel is meg tudod nézni, pl. HWiNFO64). (Csak mert az ODD pl. csak SATA2-es port. A 0-s portnak SATA3-nak kell lennie, de biztonság kedvéért rákérdezek, hogy tuti-e az infó, amit korábban írtam.)

    (#3197) mattheus: OK! :) Ugyanattól az emberkétől rendelted egyébként? Lehet, hogy az a késés oka, hogy most nincs neki raktáron, és be kell szereznie, még mielőtt elküldi...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #3205 üzenetére

    Király, köszi a screenshotot!
    Igazából azt sajnálom, hogy a vártak ellenére nagyon nem akarnak lejjebbmenni az SSD-k árai. :DDD Nem lenne rossz a mostani 128 GB-os SSD mellé venni akkor már egy 256 GB-osat, de jelenleg a 128 GB-osra is fukar vagyok. :) Azért durva, hogy kb. 2,5 éve beszéltünk itt a topicban az mSATA SSD-ről, azóta érdemben nem mentek lejjebb az árak, ami informatikai terméknél - főleg menő technológiánál - azért meglepő (mármint az ilyen lassú mértékű árcsökkenés).

    (#3204) mattheus:
    Én is remélem, hogy nem lesz gond. Ha már ajánlottam. :DDD Meg nálam tényleg nem volt para, meglepően gyorsan elküldte, gondolom most tényleg valami készlethiány-para lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák