Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz #56573440 #61 üzenetére

    "és ha nem tekerünk a városban hogy lesz kevésbé veszélyes a jövőben? vagy mit kéne csináljak hogy ne az legyen?"

    Nyilván az egy utópisztikus megoldás lenne... Nem erre gondoltam.
    Hanem arra, hogy fokozott óvatossággal, fület-farkat behúzva kétszer meggondolva és a kreszt ismerve / betartva kellene.
    Nem pedig vagánykodva, menőzve és kb mindent telibesz...va.

    Egyébként ezzel kapcsolatban nem írtam, hogy ne tekerjetek. Én csak azt írtam, hogy életveszélyes és aki mégis megteszi az legyen tudatában ennek, majd mikor megtörténik a baj ne csodálkozzon, mert benne van a pakliban.

    Az autósok nagyrésze betartja a kreszt. Ha nem is mindent, de a többségét igen (legalábbis autós körökben pl a piroson áthajtás elég durva dolognak számít és meglehetősen ritka is). A bicikliseknél az a gond, hogy ott meg fordítva a nagytöbbség nem is ismeri a kreszt.
    Azért elég nagy különbség van pár százaléknyi szabálysértő autós meg a biciklisek túlnyomó többsége között. Mert ugye ott nem kötelező.

    Alapvetően szerintem nem gond országúton. Jó, persze ha pont egy domb tetején érsz olyan szituba akkor igen, nagyobb probléma, de erre azért elég kevés az esély. Tehát na, országúton kevesebb a necces szituáció, mint városban. Ott ugye sokkal többször több helyen kell elsőbbséget adni, ide-oda-amoda figyelni mikor kinek van elsőbbsége, ki hol akar elhúzni mellettem, ki akar kijönni elém, gyalogosok, gyalogátkelő stb stb... Országúton ezek nagyrésze kiesik a pixisből.

    "a tanulóvezetőket ugyanígy előzik ha kell ha nem, mert nem megy 60-at."

    Ez egyébként rohadtul így van, csak más arányokkal, mint amiket leírtál.
    De egy tanulóvezetőnél nincs meg az a lehetőség, hogy hopsz csak 30 centit csúszok át hát mindegy mi jön szembe megelőzöm... meg rövidebb távokon is bele lehet vágni előzésbe stb.. .Tehát több veszélyhelyzetet szül. Ellenben egy tanuló azért mégiscsak egy teljesértékű autóban ül. Igaz, hogy rendkívül lassan megy, de a méretei adottak.
    Előzéshez igénybe kell venni a komplett bal oldali sávot és komplett autóhosszt kell előzni, nem csak egy méteres, 1,5 méteres biciklit. Az ember ezekkel tisztában van, ergo nem feltétlenül megy bele veszélyes előzésekbe, mert kevesebb a lehetőség.

    Amúgy a tanulóvezetők itt nálunk tényleg igen durván nyomják. Sajnos napi szinten van lehetőségem megfigyelni. Nem az a gond, hogy 58-cal megy a 60 helyett... Bár így lenne!
    Az a gond, hogy 30-cal megy(!) a 60 helyett vagy sokszor még annyival se! De én ezt nem is értem. Okés, hogy be kell tartaniuk a kreszt pontról pontra (amúgy óra szerinti 60 az még csak olyan 53-55km/h), de mért kell kevesebbel menni, mint a megengedett? És mért ennyivel? Itt Vp-ben brutális dugókat tud okozni 1-1 ilyen 25-30-cal közlekedő tanuló. Többször meglepődtem már ezen...
    Aztán mikor kanyarodni akarnak, már a kereszteződés előtt 1 km-rel lassít és majdnem nullával közelíti meg azt, aztán kb mínusz eggyel veszi be a kanyart... :U Persze hogy idegesítő.
    De tényleg nem értem, mert mikor én tanultam nekem hagyta az oktató, hogy 50-nel menjek. Nem kellett 20-30-cal zötyögni.
    Mert érted, ha megy 50-nel, nem többel akkor egy szót nem szólhatok. Nem lehetek mérges valakire azért, mert nem szegi meg a kreszt mégha én jóval gyorsabban is mennék amúgy.

    " ettől függetlenül tény hogy pesten, nem mi vagyunk a türelmetlenek, nem szándékosan vagyunk gennyek, nem akarunk magunk ellen hergelni ki tudja hány tonnányi vasat méterenként. ha ez eljutna a vezetők tudatáig akkor sokkal könnyebb lenne mindenkinek. csak megy a rush az úton, szól a zene otthon a hitel, szívás a melóban, asszony utál, a gyerek hülye, aztán még ez a köcsög biciklis itt szórakozik előttem rohadjon meg."

    Korrekt. Az első pár mondat után én is ezt akartam írni. Sajnos nem könnyű a mai világban nyugodtnak maradni. És tényleg általánossá vált a rohanás a kapkodás. Én napi szinten mérgelődök, hogy állandóan sietni kell.
    (reggel sietni a bölcsibe, mert 7:30-ra be kell érnem és még az asszonyt is el kell vinni dolgozni (gazdaságosabb, mintha külön bérletet venne), aztán a melóhelyen szintén. Mindenkinek minden azonnal kell, az, hogy holnapra kész lesz már régóta nem is elég! A fizetés lószar minden hónapban lehet stresszelni ezen is... Sok idióta ügyfél stb stb stb... Aztán délután haza. Húzás a gyerekért a bölcsibe, mert a gondozónő már öltözik(!) mikorra odaérünk a gyerekért fél 5-re! Nem tudom mások hogy csinálják, de mindig a mienk az utolsó úgy, hogy fél 5-kor már elhozzuk. Múltkor még meg is jegyezte a gondozónő, hogy "aztán délután igyekezzünk!". Hát b..meg mit gondol kávézgatunk munka után?...
    Aztán itthon intézni a saját dolgainkat, hogy még maradjon 1-2 óránk saját magunkra, mielőtt hulla fáradtan bedőlünk az ágyba... És ez megy minden egyes nap... Szóval én abszolút nem csodálom, hogy mindenki rohan és siet meg ideges)

Új hozzászólás Aktív témák