Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz szab.tam #275 üzenetére

    azért engem továbbra is érdekelne hogyan aránylanak a hőfokok a bordán alul és felül.

    a ritkásabb bordáról azt tudom mondani, hogy nekem 25 x 15 centis, kb ugyanilyen magas, könnyű, de különösen ritka borda volt felfogatva egy 1,5 x 4 x 25 centis alu tömbre, és az elvitt 70-80w-ot (kicsit húzott barton + nforce2 híd) 60-65 fok körül némi kéményhatással. szóval nem feltétlen a súly számít, fontosabb a gyors áramlás. de meg lehet nézni a zalman ház / reserator vagy bármilyen passzív hűtésű cucc bordáit, mind függőleges, ritka bordákat használ.

    az ilyen sűrű bordában valószínűleg túl nagy a súrlódás ehhez a minimális nyomáskülönbséghez. erre jön még a nagy függőleges kiterjedés, a fentebbi bordákat az alattuk lévők jobban fűtik a lassú áramlás miatt.

    szerintem érdekes lenne ugyanígy elindulni a csövekkel, hozzájuk szorítani (végülis hosszabbításként) a második kupac csövet, két oldalról meg összeszorítani őket két jó nagy tábla ritkás bordával (láttam nálad is). ha pár méretes csavarral össze vannak feszítve meg nyálazva, akkor szerintem nem kéne harmadik tömb, elég lenne 4-5 centinként a cső.

    anno gondolkodtam olyan hőcsöves megoldáson, hogy alu rúdba hosszú likat fúrni (majdnem az aljáig), tetejébe menet, likba kicsi víz. aztán bele a fritőz olajba, és várni míg eléggé gőzölög. akkor csavar valami szilikon alátéttel bele és meghúzni. minden cső-tömb illesztésnél van pár fok bukta, ezzel ki lehetne küszöbölni mert a borda és a hőcső egy test lenne.

    de csak filozofálgatok, részemről elmentem abba az irányba hogy a gép fogyasztását fogtam vissza a passzív hűtés helyett. persze ez nem asztali konfig meg brutál vga kategória.

Új hozzászólás Aktív témák