Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Momo

    tag

    válasz buvartacsko #29 üzenetére

    Én világ életemben utáltam az apple-t mint céget, de kb1 hónapja rászántam magam és vettem egy retina 13"-os MBP-t. Előtte volt már sokféle laptopom (asus, dell, lenovo, samsung, hp - normal méretű és ultrabookok is).
    Azt kell mondjam, hogy pozitívan csalódtam a kis mac-ben, kenterbe veri az eddigi laptopjaim, mind összeszerelési mind anyagminőségben, és használhatóságban is. A kijelző egyszerűen csodás. Mivel dolgozni vettem és nem játékra, egyáltalán nem érzem, hogy az integrált VGA kevés lenne...
    Az OSX meg egyszerűen egy jól működő linux :)

    Szóval aki megteheti az vegye bátran, nem fog csalódni...

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz buvartacsko #29 üzenetére

    Várj csak linkeld már be nekem, hogy melyik Mac-hez jár jelenleg Next Business day warranty, melyik MacBook-ot lehet utólag bővíteni, nem csak "Mac" kompatibilis memóriával. mSata, M.2 Sata port, dokkoló, plussz akkumulátor hely, caddy, dedikált port replikátor, nem csak Mac kompatibilis portok, hanem a másik több tíz ezer eszközzel is komaptibilis melyikben van?
    Alaphelyzetben 3 -4 -5 év garancia, másnapi kiszállással helyben javítással?
    Egy termékkategórián belül 10 - 12 modell, processzor, memória, kijelző opció?

    Na linkeld már be ide melyik Mac tudja ezt?

    Szerintem abban igazad is van, hogy a Consumer gépek esetén az egyik legjobb, de minden másban a béka feneke alatt kullog.

    Szerintem az éremnek két oldala van, nem csak egy. Fanatikusság ide vagy oda, a tények makacs dolgok.

    Szerintem ezt tudja akár egy 300 ezer Ft-os Business notebook gép is, ha nem is ASUS. És minőségben is közel van a Machez, csak éppen 3 évig nyugodtan alszol, alaphelyzetben is nem kell + 70 - 100 000 Ft-ot leperkálni, hogy nyugodtan aludj 3 évig (Nálad előtted megjavítják dologról még nem beszéltünk, ebben az esetben sem).

    Szerintem Ha van rá mód ne úgy add elő, mintha a Mac lenne a csúcs, nem az esetleg otthon a szobában, meg a kis irodában az, esetleg az iskolában, meg nálad.

    Szerintem nem csak fekete fehér, hanem van átmenet, és a legtöbb esetben nem MacBook felé hajlik a vásárlás, pláne ha munka és pláne ha előre tervez a cég.

    (#39) Reggie0

    Igen azzal nem. :D

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • negyedes

    addikt

    válasz buvartacsko #29 üzenetére

    irodai csomag? :DDD az iwork? :DDD

    Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

  • buvartacsko

    addikt

    válasz buvartacsko #140 üzenetére

    Update 2: az x200 nem javult meg, azt mondta a szerviz nem tudja mi baja van, ennek ellenére 4x cseréltek olyan dolgokat amiknek köze nem volt a dologhoz. Sebaj, majd ebayrol rendelek en alkatrészt. Ez a Business kategória.

    "- Nem tűnik fontosnak, pedig az: a szerviz. A gépet vissza kellett vinni az első héten, mert kiderült, hogy hibás az akkumulátor, nem tölt. És higgyétek el, nagyon nem mindegy, hogy azt a kiszolgálást kapod-e ilyenkor, mint egy Apple APR-ben, vagy egy külső céghez kell beadnod a gépedet, ahol flegma, seggvakaró ember veszi át, vonogatja a vállát, miközben a raktárban hallod, ahogy egymásra dobálják a dobozokat. Végül az akksit kicserélték, azóta minden rendben."

    [ Szerkesztve ]

  • Misi1979

    őstag

    válasz buvartacsko #141 üzenetére

    Én simán megvettem eddig magamnak a legjobb business notikat, mondván: biztos nem ok nélkül ennyire drágák.. Sosem volt szükségem pl 4 magos Precision ws-re, de mégis megvettem, mondván: asztali windowsos gép helyett jó lesz, ágyúval verébre lőni igenis jó és fölöttéb mókás dolog.

    És így tovább. Valahogy mindig bele tudtam kötni valamibe az üzleti kat. gépeimnél. Recsegő ház, gagyi panel, vacak akkuidő még utazóakkuval is (gép aljára kapcsolható akku, dvd helyére tehető akkuk, emlékszik még ezekre valaki?). Egyedül a 8530w-met és a nemrég eladott t510-et becsültem valamire.

    Mondjuk jellemző, hogy utóbbit pár hónapja 110 óra használattal adtam el, kb 4 évesen..

    Macbook Pro: leülök elé, kijelző felhajt és kisimulnak a ráncaim.
    Nem azért, mert eszméletlen szép és vékony masina, nem az osx-adta stabilitás és sebesség miatt, de nem is a kiemelkedő akkuteljesítmény miatt. Azt érzem: végre nem én vagyok a gépért, hanem fordítva. Ha kell, van tartalék a masinában, akár játszani akarok vagy szimplán csak sok taszk fut a háttérben. Tudom, hogy nem fog crashelni egy kritikus folyamat sem. Tudom, ha nem teszek be töltőt, akkor sem lesz gáz nap végére.

    Ja igen, tegnapi "élményem" windows-üzleti notival: 1 órán keresztül nem látta a wifi-eszközt a gép. A végén persze kapott usb-tetheringet és magától megjavult a sokadik restart után, de nekem ez a "stressz" nem hiányzik, nem akarok az eszközkezelőben turkálni, nem szívesen adom ki a notimat még a saját infomókusomnak sem. Dell üzleti laptop, 500k feletti kedvezményes ár, hrp-től.

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • hallador

    addikt

    válasz buvartacsko #141 üzenetére

    Figyu ha már flamelzs, akkor legalább ne úgy csináld, hogy olyat írsz amit soha nem írtam ezt Te írtad, Ezt Te doldod, It's Your business.

    Ne keverj bele az elméleteidbe OK.

    Előre is köszi. ;)

    Update: te magad is elismered hogy az összes macbook egy konzumer szarfos gep, akkor mit jössz ide folyton 3 milliós ipari laptopokkal példálózni ? Mi köze a kettőnek egymashoz? Elhiszed hogy valakinek elég egy macbook is ?

    Te ember visszaolvastál vagy csak értetlen vagy én mit írtam????? :W Ha nem vagy képes értelmesen válaszolni akkor hagyjuk már egyást békén, illetve Te engem.... :(((

    Ertem hogy egy mac fan vagy de azért nem kellene olyan szemellenzőt hordani, amitől se balra se jobbra nem látsz.... :F

    Meg azért jó lenne ha flamelés helyett elolvasnád amit a másik ír... :((( (Tudom már miért jöttem el)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz buvartacsko #146 üzenetére

    Figyelj reagáltam eleget, Te tulajonképpen nem szeretnél mást mint Flame war-t ebből kinőttem, bocs. De legalább tudom, hogy legközelebb rád kell hagyni.

    Ja most jöhet, a gyerekes játék, hogy nem tudsz válaszolni mi?

    Flamelj tovább magadba kösz. ;) Inkább annak válaszolok aki legalább értelmesen képes kommunikálni, meg elolvassa amit írok.... :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz buvartacsko #150 üzenetére

    Én ezt elfogadom, mert SAJNOS pl Magyarországon vannak komoly problémák ezzel,

    Hozzáteszem, hogy én is Linuxot használok. Nem Windows-t. Nem véletlenül Pont azok a dolgok miatt ami miatt szidjátok ezeket a gépeket.

    Elmondom egy UK-ban hogy megy:

    A cégnél most 450 - 480 HP gép van vegyesen, és itt ha baj van egy géppel, akkor másnap jön a szerviz és cserél ott a helyszínen előtted letolja a gyári tesztprogramot, és ha kéred, akkor a gyári Windows.t is rátolja ott helyben.

    3 év alatt egyszer nem fordult elő, hogy ez ne így legyen. mondjuk kb 10 - 15 közötti gépnél kellett hívni a szervizt, de az a helyzet, hogy 3 év alatt nem fordult elő, hogy nem sikerült volna megjavítani a gépet. Ez vonatkozik szerverre, meg WS-re is. Szóval elhiszem neked, hogy otthon vannak problémák, de itt nincs.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák