Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz joey04 #1752 üzenetére

    Sebesség/görgetés összehasonlítása: iphone 3G vs. desire: Nekem összehasonlítva a régi iphone 3G-vel sehol sem akad a görgetés, sőt itt semmire sem kell várnom, minden menüt azonnal megnyit, megy tovább az almenübe, azon belül is, stb stb. Vegyük pl. a hálózatkeresést, amíg iphone 3g-nél sokkal több ideig tartott, mire bementem a beállításokba és megtalálta az elérhető hálózatokat, addig a desire-n mindez gördülékenyen, pillanatok alatt történik. Ugyanez a gyorsaság tapasztalható nálam a desire-n minden menüpontban és annak minden részében. A böngészőről nem is beszélve. Eleinte sokkal rosszabbnak tűnt a böngésző iphone-hoz képest, de amikor beleklikkelek, pont akkorára tördeli a szöveget, hogy kiférjen a képernyőre, állati jól meg van csinálva.

    Szerintetek az akksi fogyasztás reális / nálatok is ennyi kb, ha
    - reggel 6 körül lehúztam töltőről, max állapoton volt; EDGE-n,
    - aztán elmentem edzőterembe, közben 50 perc online rádióhallgatás HSDPA/3G-n, aztán visszaraktam EDGE-re és innentől kezdve egész nap így maradt, tehát nem 3G-n, csak gsm módban.
    - hazafelé bt kihangosítva telefonálás 10 perc, bt még bekapcsolva további kb 15 percig
    - itthon hagytam a telefont délutánig, fekete háttérkép, szinkronizálás levéve. Normál fényerő, semmi futó alkalmazás (csak óra és handcent sms)
    - hazaértem kb 16:20 körül, addigra kb 74%-ra ment le az akksi
    - bekapcsoltam a szinkronizálást (időjárás, facebook, friends), jött 3 mail, megnéztem őket, átpakoltam egy-két widgetet
    - újra elindultam itthonról, a teljes út közben megállva 3 normál hívás kb 30 perc aztán bt kihangosítva telefonálás, 5 hívás összesen kb 50 perc, közben egyszer megállás és telefonálás közben jegyzetkészítés. Bt kikapcsolás, kis e-mail olvasás, jött két emlékeztető. Hálózatváltás (külföld), aztán vissza, újra hálózatváltás, 2 e-mail.
    - 21:00 óra körülre 31%-ra merült le az akku, ekkor került rá a töltőre újra a telefon

    Megjegyzés: normál esetben napközben is böngészek munka közben EDGE-n, viszont ilyenkor rá is dugom usb-re és csatlakoztatom a laptophoz, tehát közben tölt is. Így viszont ugye nem tudom pontosan, hogy mennyit is bírna ténylegesen ilyen használat mellett az akku, hogy mennyire merülne le estig. Gondolom, ha böngészés közben nem tölteném, akkor teljesen lemerülne már este 8-ra, de lehet, hogy előbb is, nem tudom.

    Bocs, ha kicsit részletes voltam, csak azért írtam le így mindent, hogy egyrészt Ti is össze tudjátok hasonlítani a Ti használatotokkal/fogyasztásotokkal, illetve, hogy szerintetetek egy ilyen használat mellett egy ilyen csökkenés normális, vagy én várok túl sokat az akksitól? Illetve a Ti használatotok mellett - ha hasonló -, ugyanennyit bír az akksi? Engem továbbra is az akksi idegesít, de most már kezdem túltenni magam rajta, hogy max 1 napot bír ki, úgyhogy minden éjjel töltőn figyel.

  • eos30d

    aktív tag

    válasz joey04 #1752 üzenetére

    Az a helyzet hogy nekem speciel van fontosabb dolgom is mint a telefonjaimat nyomkodni videózgatni, fényképezgetni, akkor már bele lehetne kötni a színeknél a monitorok minőségébe, mert ugye hogy lehet két telefon kijelző színeinek megkülönböztetésére ugyanazon a 100éves monitoron,vagy ugye néhány kamera felvétele is hagy kívánni valót maga után...stb,stb. Én nem fogok bizonyítgatni semmit csak leírtam amit tapasztaltam. Az hogy néhányan el vannak a szifontól ájulva az megint egy dolog. Majd felnő mindenki és rájön hogy vannak fontosabb dolgok is az életben. Szerintem azért aki tudja mit akar, az azt a telefont vagy bármilyen eszközt veszi meg ami a számára a legmegfelelőbb. Mint sokaknak nekem is volt kismillio telefonom, és mint tudjuk nem ez lesz az utolsó. (remélem :) ) ahogy jutok pici pénzért egy szifonhoz azt is megveszem,a desikém mellé és még az se lesz az utolsó mert ez egy ördögi körforgás. Mindig a jobbat és jobbat akarjuk de vajon létezik a számunkra legmegfelelőbb? mert az embereknek van egy igazán emberi tulajdonsága. Valamit nagyon szeretne és mindenáron azon van hogy meglegyen ,ahogy megvan, már természetessé válik és utána megint más a cél. így tovább...tovább...tovább :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák