Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz emvy #56 üzenetére

    mostanában már nem grabbelek cd-t, mert nincs mit, meg nem is érdekel ez a fajta zenélés.
    amikor fiatalabb koromban rácuppantam a témára, gyakorlatilag soha nem sikerült egyformára rippelni két meghajtóval ugyanazt.

    mutattak olyat is, hogy egy eredeti lemezt begrabbeltek két külön meghajtóval, majd felírták cd-re eredeti formátumában, és hallható volt a különbség. ha pont ugyanazt grabbelné két meghajtó, akkor nem lehetne hallani a különbséget.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #71562240

    törölt tag

    válasz emvy #56 üzenetére

    "...de a gyakorlat azt mutatja, hogy egy karcmentes audio CD-t egy rendes CD-meghajto mindig hibatlanul olvas le..." Hogy ez mennyire de mennyire nem igaz... Nevezzük diplomatikusan csúsztatásnak. No meg ezek szerint minden CD-futómű, ami már eléri ezt a "rendes" szintet, egyforma minőségű.

    (#57) bambano "kammerer: ezt a hálózatos topicban, ahol ethernetről van szó, ne nagyon hangoztasd." Bemegyek én az oroszlán barlangjába, nekem az nem gond. De ott csak olvasgatni szoktam, meg szoktam állni, hogy hozzászóljak. Itt se akartam volna hozzászólni, de mégse járja, hogy egy hifiről szóló cikk mögé szinte csak antihifi hozzászólások érkezzenek.

    (#64) emvy "Megemlíthetném, miért van különbség HDMI kábelek közt, hisz ott is csak digitális jel folyam van..." "Megemlitheted, merthogy nincs." Nyilván az egész szaktesztelési ágazat, amelyben figyelik és mérik(!!!) a HDMI kábelek képminősége közti különbségeket, az csak hallucináció, illúzió, csepűrágás. Vagyis szerinted (szerintetek), van egy szint, ami alatt még nem hibátlan a HDMI kábelek átvitele (például a gyapotspárgáé), de amelyik HDMI kábel eléri az "elegendő" szintet (nyilván, amelyek fémből vannak, azok már "elegendőek", "rendesek"), attól kezdve mindegyik hibátlan, és ugyanazt a képet hozza létre. (?!?!?!) Tehát aki teszteli ezeket a kábeleket, és látja, méri (!!!) a képminőségkülönbségeket, és erről oldalakon keresztül ír az ezzel foglalkozó szaklapokban vagy hobbilapokban, az mind hülye, a mérőműszerrel - meg az olvasókkal - egyetemben.
    Maaaargit!

    (#63) bambano "Megemlíthetném, miért van különbség HDMI kábelek közt, hisz ott is csak digitális jel folyam van..." "...akkor említsd meg azt is, hogy erre csináltak rendes tesztet, és az derült ki, hogy nincs. az is kiderült, hogy nincs érdemi haszna a nagyon drága csudakábeleknek." Kiderült volna?! :Y Úgy látszik, én csak nem rendes teszteket olvasok, és a szemem se rendes.

    (#57) bambano (#52) schawo: "A digitális jel is analóg vivőn közlekedik, csak egy schmitt-triggeres (vagy ahhoz hasonló) komparátorral lesz belőle valódi digitális jel.": megkaptad a nap orbitális baromsága díjat. analóg vivőn hogy a bánatba komparálnád a digitális jelet??? Hopp. Na most akkor az is orbitális, amikor máskor-másutt éppen te írsz (mellesleg nagyon helyesen) hasonló értelemben arról, hogy digitális jelátvitel valójában nem is létezik - legfeljebb csak egyes nagyon speciális területeken, amelyek egyébként jellemzően nem vagy legfeljebb csak nagyon részlegesen a hifi készülékek felhasználási területe?!

    "Imádom" a félművelt kinyilatkoztató megmondóembereket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák