Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • audi100td

    nagyúr

    Szep gep ez a VAIO S, meg az ara is jo, multkor egy boltban nezegettem, de ez a szigetes billzet eleg gaz, thinkpad-hez kepest remes ezen gepelni. :(

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Kobe #8 üzenetére

    Hm, de az a probook 150-ert müanyag vazra epül (fem boritassal), nem? A sony al-mg ötvözetre, ami azert joval masszivabb es ez a gep könnyü es vekony, aminek megkerik az arat mindenhol. Szerintem ez inkabb valahol a probook es elitebook között van es kb oda is araztak. Arra meg nem kenyszerit senki, hogy kiegeszitö akkut vegyel.

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Kobe #10 üzenetére

    "a sonyk műanyagborítása mindig is max közepes volt"

    erröl valami bizonyitek? vagy csak ugy hasraütesre? a sony-nak is van több szeriaja, nem hinnem, hogy mind egy kategoriat kepvisel es az S nem eppen belepöszint

    "elvégre kevés ember van aki dobálja a notiját, a fém viszont a tartós használatnak kívülről jobban ellenáll"

    viszont barkivel elöfordulhat, hogy leejti a gepet, ilyenkor meglehetösen jol jön az al-mg szerkezet es altalanos hasznalat mellett is kevesbe van igenybe veve az alaplap, a merevebb vaz miatt nem hajlik olyan könnyen.

    " a probook fémváza viszont hosszútávon kifizetődőbb"

    a probook-nak nincs femvaza, sima müanyag, csak femmel van beboritva kivülröl, tehat nem a fem veszi fel gepre hato eröket, hanem a serülekeny müanyag

    "ez manapság ebben a kategóriában alap"

    miota alap az utazo akku? az egy extra amit külön megvasarolhatsz, ha akarsz

    "nagy akkuval a 15 colos 2x erősebb gépem is bírja eddig, pedig feleennyibe sem került a gyári akksi újonnan hozzá"

    tehat 16 oraig? azt megneznem. amugy az utazo akku a thinkpad x220-hoz is 50k: [link] az elitebook-okkal nem vagyok tisztaban, de nem hinnem, hogy a hp olcsobban adna egy ilyen akksit

    "Még mindig nem értem, mitől éré meg ez a gép a pénzét"

    Akinek igenye van ezekre az extrakra, annak megeri, az arat is a kategoriahoz mertek. Amugy sem ertem miert a probook-hoz hasonlitod, a vaio S közelebb all az elitebook-okhoz

    ja es ha mar 150k-s probookrol van szo, remelem abbol is 13"-osat neztel es olyat ami nem nehezebb 1.7kg-nal, egy link lenne a legjobb :)

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Kobe #10 üzenetére

    Erröl az utazo akkurol van szo, csak, hogy ne mar a kinai utangyartott akksihoz hasonlitgassunk: [link]

    Drughi: En is multkor nezegettem egy boltban, tenyleg korrekt gepnek tünik, de a billentyüzetet nem hiszem, hogy meg tudnam szokni. :) Az a ThinkPad-ehez kepest eleg gagyi erzetet kelt. :(

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Kobe #16 üzenetére

    ez mar 160k, de nem leszek ennyire szörszalhasogato :) viszont a 2kg nem 1,7kg es az femvaz amit folyton emlegetsz meg mindig csak müanyag. 300g tenyleg nem keves, ha szeretnek felesleges sulyt cipelgetni akkor nem ThinkPad X-et veszek, hanem T-t, az ultrahordozhatosagnak mindig megkerik az arat, az al-mg vaz sem ingyen van, nyilvan nem a hardver miatt +100k

    "műanyaggal kapcs, mire gondoltál, kapjak elő egy ISO szabvány leírást vagy töréstesztet esetleg ?" azt elfogadnam, köszi, igy dobalozni ilyen szavakkal semmi ertelme. milyen sony-t tapogattal, ami alapjan ki tudod jelenteni az egesz termekpalettera, raadasul arkategoriatol függetlenül, hogy silany minöseg? En nezegettem ezt e gepet üzletben es nem ereztem gagyinak, söt, igen jol összerakott darabnak tünt, egyedül a billenyüzettel kapcsolatban voltak ketsegeim, de ez talan altalanosan a szigetes kialakitasra ervenyes. Amugy ennek a gepnek aluminiumbol van a csuklotamasza/billentyüzetboritasa.

    "fémváz fémház egyszerű leírás, én utóbbit többre becsülöm, mert a gépemre vigyázok mint a szemem fényére, ergo max akkor ejtem le ha egy kamion gázol el....gyanítom a neméppóccsó samsonite duplapárnázott táskában még azt is könnyebb sérülésekkel úszná meg mint én ellenben eléggé zokon venném ha a kéztámasz fényesre kopna fél év alatt pl....ami a sony műanyagját ismerve esélyesebb"

    En többre ertekelem a fem vazat, nem veleletlen, hogy a T42-öm 7 ev hasznalat utan is tiptop allapotban van es a müanyag boritas ellenere, sincs rajta semmi kopas.

    A probook rendelkezik billentyüzetvilagittasal is? csak mert ez igen

    "szövegértelmezés, megint. Az utazóakku kapacitása az alap, a 8 órás üzemidő, dehát mindegyik modernebb 13as gép elmegy ennyit saccperkb."

    Lehet en ertek felre valamit, de az alap akkuval elmegy 8 orat, ha az utazo akksit rapattintod 16-ot.

    "9 cellás akkumulátorral dell xps em 11.40 percet bírt, intenzív használattal 6 órát,pedig kicsivel több kraft van benne mint ebben a vaioban, megnéznéd?"

    ebben a gepben 6 cellas van, akkor ne 9-eshez merd mar, 9-essel ez is elmenne 10 felett

    "1 akksira nézve megint max átlag 8 órát jelent ami ilyen gépnél nem kiemelkedő"

    tenyleg nem, bar 6 cellastol nem rossz, amugy akkor mi volt a problemad az akkuval?

    amugy meg mindig nem ertem mi a problemad, ez a gep egyertelmüen nem neked keszült, egyszerüen nem kell megvenni, persze ha jol esik kritizald, csak ne ilyen mellebeszeles szintu megmagyarazasokkal, ennek igy semmi ertelme

    Drughi: igen, van rajta billzet vilagitas

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Kobe #19 üzenetére

    Szerintem elbeszeltünk egymas mellett, a 16 orat termesztesen en sem az alap akkuval gondoltam, hanem az utazoval együtt.

    "És igen, a 15 colos xps-em is bírja 8 órát, sőt többet, igaz, 9 cellás akksival, de ha azt nézem, hogy cserébe az erősebb hardverek, nagyobb fullHd kijelző viszi el a 3 plusz cella teljesítményét, nem is olyan rossz felár érte."

    Ha azt vesszük, hogy viszont a gep joforman hordozhatatlan, akkor mar nem hangzik ilyen jol ez a dolog, itt több minden közrejatszik, az mas kerdes, hogy nagy reszet figyelmen kivül hagyod, mert nem a te igenyeidröl van szo, aki viszont egy ultrahordozhato gepet keres, annak biztos vagyok benne, hogy nem rossz valasztas ez a sony.

    Most akkor ez a tipus volt a kezedben vagy nem? Nekem nem ugy tünik, pont a müanyag boritas miatt rinyaltal, közben a billzet körül ez is aluval van ellatva. En a korabbi sonykat nem ismerem, ezt viszont neztem boltban es korrektnek tünt, egyaltalan nem keltett gagyi benyomast.

    "Azt nem mondtam, hogy ez rossz gép, csak azt hogy kvára túlárazták. 260 ért kiröhögöm őket max, szerintem 180-ért reális lenne de többért nem"

    Hm, akkor kerlek mutass egy gepet ami tenyleg minden tekintetben hozza azt amit ez a sony es olcsobb (vilagito billzet, ultravekony, max 1,7kg, al-mg szerkezet, dokkolhato, utazo akku lehetösege, matt kijelzö, 2 ev garancia).

    Az altalad linkelt probook amugy az araert tenyleg egy nagyon jo gep, de nem ebben a kategoriaban jatszik, hanem eggyel alatta, igy nincs ertelme vele hasonlitgatni. Ez kb. olyan, mint ha mondjuk igy hasonlitgatnal es irnad, hogy nem eri meg a dragabb: Dell Vostro vs Latitude, HP Probook vs EliteBook, ThinkPad Edge, SL vs ThinkPad T,X,W. Ar/ertek aranyban nyilvan mindig az olcsobb szeriak a nyerök, de nem ez az egyetlen meghatarozo tenyezö laptop vasarlaskor. Pl. en is vehettem volna, uj probook-ot 160-ert, de inkabb ugyanennyiert hasznalt ThinkPad X200s-t valasztottam, nem veleltlenül, te nyilvan nem igy döntöttel volna, de masok az igenyeink.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák