Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cassidey #31 üzenetére

    Tehát akkor a rossz fényviszonyok közötti beltéri fotózás éppen nem kezdőknek való móka. :D Főleg nem kompakt géppel... Majd igyekszem akkor inkább a nyári szabadtéri szerepléseket fotózni. :)

    Könyvből többféle Keating-félét láttam (elég hasonlóak voltak), meg van egy McWhinnie könyvem, de ezekkel mindig az a bajom, hogy mind feltételezi, hogy tükörreflexes gépem van, meg négyféle objektívem, három különböző vakum, állványom, mindenféle szűrőim, kézi fénymérőm, és tisztában vagyok az összes alapfogalommal, valamint hogy milyen beállítás mit csinál. Nekem pedig éppen az utóbbiakból lenne jó valami áttekintés, teszem azt ilyesmik, hogy ha felhős az ég, kevés a fény, akkor alacsonyabb ISO-érzékenységet használjak, ha tűz a nap, akkor hogyan ne égessem be a képet, hogy mit tudok kezdeni egy viszonylag sötét beltérben, hogy a lehető legtöbbet hozhassam ki a képből, amire egy kompakt képes, és stb. És gyanítom, hogy hozzám hasonlóan azért van még pár kocafényképész apuka, aki a családi kompakttal igazából csak annyira akar elmerülni a dologban, hogy különleges eseményekkor (gyerekek fellépései, kirándulások, családi, baráti összejövetelek) relatíve normális képeket tudjon csinálni.

    Szóval valami ilyesmi cikknek örülnék nagyon, persze szívesen olvasom az ilyesmiket is, végülis ez egy fotós portál, és nyilván alapvetően olyanoknak szól, akik csak fejcsóválva vigyorognak az én bénázásomon. :D

    Szten Márs: Elmagyarázza, hogy mi az, de pont azt nem, hogy mit jelent: azaz hogy milyen körülmények között mit merre és hogyan. Pont a gyakorlati tanácsokat hiányolom, neadjisten példákkal illusztrálva.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák