Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vamzi

    őstag

    Az elmúlt 2 hónap tapasztalata az, hogy kiegyensúlyozott étrend és rendszeres mozgás a kulcsa a fogyásnak. Tudom, nem hosszú időszak, de a változás látványos. Mikor nekikezdtem 73 kiló voltam és 176 cm, ami nem egy tipikus túlsúlyos alkat, de azért eléggé ki voltam párnázva. Egyik izmomnak sem volt körvonala és eléggé petyhüdt is volt. Persze a fizikum is egy nagy 0 volt, mert semmit nem mozogtam.

    Januárban teljes étrend csere, személyi edző és heti 4 konditerem. 2 hónap alatt ott tartok, hogy szépen szálkásodom, erősödöm és fejlődik az izomzatom. A bőrömet ha összecsípem, látszik, hogy mennyit vékonyodott (nagyjából minden felületen lefeleződött). Az edzéseket végigbírom csinálni (2-2,5 óra)

    Fehér lisztet, cukrot, kukoricát teljesen elhagyva. Zsírok, olajok kókuszzsírra cserélve. Sok zöldség frissen/párolva. Barna rizs, köles, zab beiktatva az étrendbe. Húsok minőségire cserélve és rendszeres hal fogyasztás. Eddig volt rendszeres gyümölcsfogyasztás is, de most ezt el kell hagyni az edzés miatt. A napi 1 étkezést felváltotta a napi 4 étkezés(néha összejön az 5 is). Étkezés utáni desszert megszüntetve és sütizés sincs (maximum házilag készített minden mentes, de ez is ritka)

    Étkezésnél csak 1 időbeli megkötés van, hogy 4 után nincs szénhidrát. Éhes sosem vagyok.

    Jellemző kifogásaim az alábbiak voltak, míg bele nem kezdtem:
    - Nincs nekem erre időm, túl elfoglalt vagyok! Nem igaz! mindenkinek arra van ideje, amire szakít!
    - Nem tudok minden nap főzni. És mégis...
    - Majd holnap elkezdem. Tipikus...
    - Holnaptól tényleg elkezdem. Most magamat akarom átvágni a palánkon?
    - Igazából nem is vagyok túlsúlyos, minek foglalkozzak vele? Önámítás 101. Igenis csüngött az a cici és pocak és rengett mindenfelé a háj.
    - Rajtam nem látszik meg úgysem a habzsolás Nem a fenét.. 78 kiló is voltam már.
    - stb.

    És persze mind mind egy nagy önámítás! Továbbra is megvan a napi 8 óra munka és legalább 8 óra alvás. Viszont a semmittevésre fordított időm drasztikusan lecsökkent.

    Bocs a hosszú posztért, lehet blogloni kellene a fejlődésről.

Új hozzászólás Aktív témák