Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maestro87

    őstag

    Hétfőn végre megjött a LiitoKala-lii-500-as akkumulátor töltő! :C
    Már le is teszteltem 4 új Fujitsu 2500mAh-ás aksival és mindegyiknél olyan 2600mAh-t mért normal teszt módban 500mA-es kisütőáram mellett, szóval jól mér.

    Előnyök:
    1. Egyidejűleg különböző funkciók futtathatók az aksikon (töltés, gyors teszt, normál teszt).
    2. Tágabb határok között választható töltő áram (300/500/700/1000mA) az IPC-1L-hez képest.
    3. Li-ion akkumulátorok támogatása
    4. Automatikusan kikapcsoló háttérvilágítás
    5. A többi hasonló vagy éppen kevesebb tudású töltőhöz képest baromi olcsó. (~25$, én 17-ért vettem:) )

    Hátrányok:
    1. Nincs osztott kijelzője, vagyis egyszerre csak egy aksi adatait látod. De szerintem ez nem nagy probléma, mert kinézegeti 5 percenként, hogy hol jár a töltés? (Mondjuk egy-egy LED-del legalább jelezhetné a töltés/teszt végét).
    2. Nem lehet kisütőáramot választani, hanem a töltő áram függvényében automatikusan beállítja azt (250/500mA). Lehetne 1A-es kisütőáram is benne...
    3. Az akku belső ellenállásának mérése nem lehet valami pontos, mert majdnem ugyanazt az értéket adja a minőségi Fujitsu-ra és a gagyi, kapacitásának tizedét sem tudó GP aksira is.
    4. Nincs frissítő funkciója (tölt-kisüt-tölt-kisüt...), de ez sem létszükség mert manuálisan is meg lehet oldani, meg nem sokszor van rá szükség, főleg ha jó aksit vesz az ember.
    5. Nem bírom megjegyezni a nevét. :D

    Egy szóval pöpec kis cucc, meg vagyok vele elégedve, szerintem bestbuy kategória. :)
    Örülök, hogy végül nem az IPC-1L-t rendeltem be használtan, az nem tud ennyit. Remélem tartós is lesz.

    Rendelésnél üzenetet kell hagyni, hogy milyen adapterrel kéred (EU/US)!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák