Hirdetés

2012. május 29., kedd

Hozzászólások

(#1) Fr4G


Fr4G
(senior tag)

Akkor egy újabb alternativa a ''huszer' videokártyát mongyatok!!!'' topicok nyitóinak.
(Jó nez ki a cikk végén lévő invertált kép:) )
(Bár sajnos érzem már az olyan topicok nyílásának közeledtét is, ahol az illető tulaj. arról panaszkodik, hogy átvágták és csak 64bitest adtak neki...)

[Szerkesztve]

(#2) faster


faster
(PH! nagyúr)

Az RV350 is 0.13 chip volt, csak nem low-k (0.13 mk). Ha jól emlékszem, az első 0.13-as ATI chip.

(#3) faster


faster
(PH! nagyúr)

Jó lett volna látni, hogyan teljesít egy 9600SE-hez képest. Egyébként nem is ez a legjobb 9550, bár egész jól húzható (9600Pro szint nem rossz), hanem a Gecube féle 9550 extreme, alapból 400/250.

[Szerkesztve]

(#4) Kaitooo


Kaitooo
(kvázi-tag)

Igy van, nekem is ilyen Gecube Extreme van. 3.3as BGA Etrontech ram van rajta, es nem R350es, hanem R360as maggal van szerelve, valamint a nyakra egy erdekes R96XTG van irva.
Ezek utan mar csak az a meglepo, hogy max 443/560ra lehet huzni, a cikk iroja kicsit bovebben is kifejthette volna az ID atiras rejtelmeit. Mert egy R360as magnak (ha persze nem csokkentettek a feszultseget, ami az R96XT nyak elegge megkerdojelez) siman 500+-t kene vinnie.

.oOo.

(#5) faster válasza Kaitooo (#4) üzenetére


faster
(PH! nagyúr)

RV360 - erre gondoltál, ugye? :) R360 az a 9800XT

(#6) Kaitooo válasza faster (#5) üzenetére


Kaitooo
(kvázi-tag)

termeszetesen igen :D
pl everest 9600xtnek irja ki a kartyat

szerk. egyebkent igy 443/560on is 3410pontot csinal nekem patchelt 3dmark03ban, tehat a 9600pro szintet siman hozza. De jobb lenne ha hozna az xt-t is :DD

[Szerkesztve]

.oOo.

(#7) faster válasza Kaitooo (#6) üzenetére


faster
(PH! nagyúr)

Ez egyébként érdekes... Akkor ezek szerint a 9550 az a 9600 sima, csak kisebb órajellel, a 9550 extreme pedig 9600XT, és ott csak a memória van kicsit lentebb.

Az ID átírás eredmény is érdekes, valami Bios editorral történt a dolog, remélem, Rudi benéz majd a topikba, és mond erről valamit. Próbáld ki a másik módszert, a 4.5 Catalystet!

[Szerkesztve]

(#8) Lamair válasza Kaitooo (#6) üzenetére


Lamair
(senior tag)

ez van neked? Bővebben: link

asszony gépébe rakok egy ilyet jó lessz ez neki

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#9) faster válasza Kaitooo (#4) üzenetére


faster
(PH! nagyúr)

Még annyit tennék hozzá, hogy feszcsökkentéshez nem kell áttervezni a panelt, simán egy-két ellenállás cseréjével megoldható.

(#10) djsunny


djsunny
(fanatikus tag)

Szerintem a GeCube 9550 Extreme Edition sokkal jobb vétel az Asus cuccnál! Árban megeggyeznek, de a Gecube alapból magasabb frekin jár, mellesleg azon meggyőzőbb a hűtés is + jobban néz ki.

Kaitooo - Próbáltad már a Doom3-at vele? Ha igen akkor elárulod nekem, hogy milyen felbontásban és részleteséggel tudtad futtatni vele? Köszi!

(#11) faster válasza djsunny (#10) üzenetére


faster
(PH! nagyúr)

Ha az alapórajelet nézzük, akkor jobb az Extreme, de ezt is nagyon jól lehet húzni, 250/200-ról 400/300 már igen jó eredmény

(#12) djsunny válasza faster (#11) üzenetére


djsunny
(fanatikus tag)

Igazad van, nem semmi amit elértek a cikk készítői tuning téren.:DD

(#13) fLeSs


fLeSs
(VIP)
LOGOUT blog

nem szóltam...

(#14) Xmas


Xmas
(tag)

''igaz hallani még az ősi 7000-esekről is'' - Jelen! Nekem olyan van, az egyik gépben...

(#15) faster válasza fLeSs (#13) üzenetére


faster
(PH! nagyúr)

#2 ? :U

(#16) Kaitooo válasza djsunny (#10) üzenetére


Kaitooo
(kvázi-tag)

Jaja ez van nekem is.

Futattam persze.
640x480ban mediumban a timedemo1 44.9fps es 2200mhzen jaro tbreddel.
(800x600ban ugyanez 37.2)

.oOo.

(#17) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ez a kártya csak tuningolva éri meg az árát.

(#18) Kaitooo válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


Kaitooo
(kvázi-tag)

Egyebkent elotte nekem egy sapphire 9600prom volt, ami meghalt. azert vettem helyette ezt. Semmi kulonbseg a ket kartya teljesitmenye kozt, abszolut semmi.
Es ha azt nezem hogy ez a gecube extreme 20+afa volt, es a legolcsobb 9600pro is 26+27afa korul van, akkor tokeletes vetel:)

.oOo.

(#19) EG0


EG0
(fanatikus tag)

Club3D-t 19000-ért is tudok :)

(#20) [amne] válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


[amne]
(senior tag)

Hát sztem inkább megéri ez a kártya a 25-30k-t alapórajelen akár, mint egy x800 a maga 90-100k-ját.

מת(נ)יהו

(#21) Alvin_ti4200 válasza [amne] (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem értünk egyet:)

(#22) Kaitooo


Kaitooo
(kvázi-tag)

Adjatok mar pls linket ha tudtok egy jo ati bios flasher progirol

szerk. sry, talaltam : http://www.techpowerup.com/bios/

[Szerkesztve]

.oOo.

(#23) MarKoo


MarKoo
(VIP)

Grat a cikkhez. ;]

(#24) erhas01


erhas01
(tag)

udv:
1.
''A kártya közepes méretű, az Asus 9600-asaival azonos zöld dobozban érkezett, melyen bőszen hirdetik, hogy ez 35 %-kal gyorsabb, mint a 64 bites Radeon 9550.
elsore felreertheto!
helyesebben ketto mondatba szedve:
A kártya közepes méretű, az Asus 9600-asaival azonos zöld dobozban érkezett.
A 128bites 35 %-kal gyorsabb, mint a 64 bites Radeon 9550.
vagy megsem jol ertem? a elozo mondat a 9550-rol szolt, utana meg a 9600.
2.
''Nem hagyott nyugodni a dolog, és módosítottuk a kártya Device ID-jét, és láss csodát''
engem sem hagy nyugodni, mert nem ertem! kerhetnem bovebben mi ez a Device ID?
udv:erhas01

[Szerkesztve]

(#25) Raymond válasza [amne] (#20) üzenetére


Raymond
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

[Amen] :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Keitaro


Keitaro
(PH! kedvence)

Nem semmi azoktól a ramoktól ez a húzás, de szerintem ehhez erős mák kell...

''There is no such thing as eternity if you end it''

(#27) Raymond válasza erhas01 (#24) üzenetére


Raymond
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

1. Mindket mondat a 9550-rol szol(t).

2. Minden hardver gyartonak megvan a maga Vendor ID-je, ami alapjan a szoftver (OS es mas) azonositja. Ezen kivul a gyartok kulonbozo termekeinek megvan a sajat Device ID-ja, ami szerint meg azt lehet azonositani mi is az egyatalan. Peldaul az ATI Vendor ID-ja 1002 es az en 9800Pro-m Device ID-ja 4e48.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) Reac^ válasza faster (#11) üzenetére


Reac^
(PH! addikt)
LOGOUT blog

De a Gecube Extreme-n 3.3ns-es BGA tokozású ramok vannak, ami méginkább arra utal, hogy az 9600xt nyák. De 9600pro-közül is sokon van BGA tokozású ram.

Asus és a Gecube is 25e. Egyértelmű melyik éri meg jobban.
Egyébként amikor bejött ez a kártya néztem vmi kinai oldalon (amiből csak a grafikonokat értettem meg), hogy nekik sikerült 9600xt közelébe jutniuk.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál (7-24) | PH! megbízhatóság: 50+

(#29) simbazz válasza Keitaro (#26) üzenetére


simbazz
(fanatikus tag)

''Akkora paraszt vagy, hogy a kaviárt sózott máknak nézed''

Bocs, nem hagyhattam ki :DDD Bár a sós mák épp elég erős tud lenni, próbálta már valaki? :D
Na, poén off, ma vettem egy ilyen 9550XT-t, tetszik. Parasztnak ez jut, pénzesnek 9600XT. Különbség a 2 között? Egyik mák, másik kaviár, tehát külsőre ugyanaz, belül is majdnem ;)
Haver egy szimpla 9550-et vett, Xpertvision, 17 bruttóért, az is megért ennyit. 9200-at nézett ki hasonló áron, uccsó pillanatban tudtam lebeszélni róla...

Elektromos abakusz

(#30) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


Keitaro
(PH! kedvence)

De, ha nem akarod húzni, nem Asus Gamer Edition-t veszel :)
Vannak olcsóbban is, lásd felettem :)

''There is no such thing as eternity if you end it''

(#31) Padree


Padree
(senior tag)
LOGOUT blog

Kösz a cikket Rudi a pornép nevében!

Az FX5500-at megemlíthetted volna, elvileg az lenne az eredeti ellenfele, csakhát mint a kiindulás alap FX5200 azis elég gyengus. Szerintem az nVidia az FX5700LE-vel (vagy valamivel ami arra a magra épül) szállhat harcba a 9550nel szembe.

Meglássátok kis idő múlva Dunát lehet majd rekeszteni a 9550esekkel annyi lesz belőle - hacsak nem lép valami értelmeset az nV, vagy nem csesz el valamit az Ati.

"pont olyan hülye mint én, csak értelmesebb"

(#32) Loretto


Loretto
(MODERÁTOR)

egy mondat kiváltképp teccett a cikkből ''Könnyen meg lehet vele állapítani, ki lopja a hűtőből a kaját.'' :DD :DD

Soirée...

(#33) Peet


Peet
(senior tag)

Ha ennyire dicséritek lehet én is veszek egy ilyen kártyát.
Ki is néztem egy ASUS A9550/TD 128M TV/DVI -t nagykerbe netto 14. (Nem tudom ez 64 vagy 128 bites-e?)

Az lenne a kérdésem mit jelent a TD rövidítés?

Láttam olyat is, hogy TVD, de ha már kérdezgetek azt is elmondhatnátok milyen az a VIVO-s kártya?

Ha a GeCube jobb mint az ASUS mondanátok egy olcsó helyet, ahol lehet venni ilyet?

''gyertyafényes kernelfordítás'' by SZTAKI

(#34) Bagoly válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


Bagoly
(senior tag)

Teljesen egyetértek. Ráadásul, ha jól láttam a tuningolt 9550-at hasonlította Rudi az alapórajelen járó 9600pro-hoz. Igen ám, de kb. ugyanakkora mákkal a 9600Pro-t is lehet tuningolni (ha a magot már nem is sokkal, de a memót sokszor igen.) Nem hiszem, hogy egy ilyen Asus kártya versenyezni tud mondjuk egy Gianni féle gigabyte 9600PRO-val, amin ha jól emlékszem 3.3-as ramok vannak és szintén 25k volt az ára....(Igen tudom, hogy más a kisker, meg más a piacos ár, de szvsz kis odafigyeléssel hasonló képességű kártyák kiskerben is kaphatóak ilyesmi áron.) Arról nem beszélve, hogy ha nem megy esetleg a tuning a megvásárolt 9550-nál, akkor azért elég belépőszintű a teljesítmény.


[Szerkesztve]

''A nagy Nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid Mának nézze túl szemem.''

(#35) uzsz


uzsz
(senior tag)

Bakker! Nagyon jó ez a kis kari, főleg az ára miatt., és ha még XT szintet is el lehet vele érni, akkor meg főleg. Ha nem lenne meg a 9600-am, ami sajna meg van, most egy ilyenre fektetnék be. Naggyon tetszik

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#36) Peet válasza Peet (#33) üzenetére


Peet
(senior tag)

Valaki segítsen! PLS!

''gyertyafényes kernelfordítás'' by SZTAKI

(#37) GrotESC válasza Peet (#33) üzenetére


GrotESC
(tag)

VIVO: Video In Video Out (video ki- es bemenettel rendelkezo kartya)
TD: Tv out Dvi
TVD: Tv out Video in Dvi

Mindenhol jó, de legjobb a Garfield!

(#38) Peet válasza GrotESC (#37) üzenetére


Peet
(senior tag)

THX!

Már csak arra lennék kíváncsi hol lehet GeCube kártyát venni, illetve a fenti ASUS az 128 bites-e, bár az látom a leírásából nem derül ki.

[Szerkesztve]

''gyertyafényes kernelfordítás'' by SZTAKI

(#39) Wolverine válasza Peet (#38) üzenetére


Wolverine
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kedvenc Mistralunkban szokott lenni ilyen GeCube, én is nézegettem, de nincs rá most pénz...

I'm the best there is at what I do, but what I do isn't very nice. - "Akinek nincs penze jatekra, ne vegyen xbo360-at meg melle 40"-es LCD tv-t es akkor nem kell sirni, hogy draga a jatek, ilyen egyszeru." (tiv)

(#40) Obi-1


Obi-1
(őstag)

Az Asus nyilván egy 9600XT-t adott a szerkesztőségnek, csak átírták a deviceID-t 9550-re :)) Legalábbis én, 9600NP@400/260 tulajdonos evvel nyugtatom magam :P

Only a Sith deals in absolutes.

(#41) Wolverine válasza Obi-1 (#40) üzenetére


Wolverine
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ne tedd ;]

I'm the best there is at what I do, but what I do isn't very nice. - "Akinek nincs penze jatekra, ne vegyen xbo360-at meg melle 40"-es LCD tv-t es akkor nem kell sirni, hogy draga a jatek, ilyen egyszeru." (tiv)

(#42) Sanya válasza Bagoly (#34) üzenetére


Sanya
(PH! kedvence)

erre 1 év garancia van jobb helyeken, és te meg vásárolj Gianninál és társainál kamionról leesett cuccokból...

Peet: az Asus 9550 gamer edition biztos, hogy 128 bites. De egyéb gyártók termékei viszont lehet 64 bitesek :(

[Szerkesztve]

(#43) djsunny válasza Peet (#38) üzenetére


djsunny
(fanatikus tag)

Peet: Az ASUS A9550/TD 64bites kártya. NE VEDD MEG! Asusból ez jó ami a cikkben is van és még ott van a Gecube Extreme Edition, mind a kettő 128bites.

(#44) Padree válasza Obi-1 (#40) üzenetére


Padree
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem sokon múlott, most énis ijesmivel nyugtatgatnám magam. Már szinte indultam volna hogy megveszem 27e-ér a Saphire 9600NP-t, de megjelent egy cikk errőla Gecube XT-ről.

"pont olyan hülye mint én, csak értelmesebb"

(#45) Wolverine válasza Peet (#38) üzenetére


Wolverine
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nos: a GeCube Extreme: Bővebben: link
A nem Extreme: Bővebben: link és Bővebben: link - előbbinél nincs feltüntetve, hogy 128 bites lenne!

I'm the best there is at what I do, but what I do isn't very nice. - "Akinek nincs penze jatekra, ne vegyen xbo360-at meg melle 40"-es LCD tv-t es akkor nem kell sirni, hogy draga a jatek, ilyen egyszeru." (tiv)

(#46) Bagoly válasza Sanya (#42) üzenetére


Bagoly
(senior tag)

Ha már ilyen tájékozott vagy, kérlek engedj meg egy idézetet Gianni topikjából:
''Gigabyte Radeon 9600 PRO (400/600MHz 3.3 ns DDR-es!) 128 DDR/TV-Out/DVI-Out, 1 év garival, akciósan: 24.900,-'' :C

''A nagy Nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid Mának nézze túl szemem.''

(#47) FakeJack


FakeJack
(lelkes újonc)

Király a cikk Rudi, de elárulod, hogy hogyan kell a DeviceID-t módosítani?
A 9600XT id-jét is meg tudnád mondani? Szeretném kipróbálni a 9550XT-vel a dolgot.
Köszi.

*** Segíts, ha tudsz és akarsz is: http://www.felajanlasok.hu/ ***

(#48) Padree válasza Bagoly (#46) üzenetére


Padree
(senior tag)
LOGOUT blog

Ez mind szép és jó ... de csak annak aki pesti. Igaz, ha jól emléxem elküldi postán is akár, de az +2e kb. Oké a gari rá, de ha beszarik akkor ismét +2e vissza fel, majd +2e vissza le - megéri? Ha nem ittlaknák a világvégén hanem ott, akkor valószínű inkább tőle vettem volna valamit.

"pont olyan hülye mint én, csak értelmesebb"

(#49) Kaitooo válasza FakeJack (#47) üzenetére


Kaitooo
(kvázi-tag)

Nos, kiprobaltam en is a 9550XTmmel a 4.5os catalystot, semmi nem valtozott tuning szempontjabol, most 443/570en fut. Igy kereken 3400 pontot adott a 3dmark (a felso ket csuszka max minosegen a driverben).
Melyik BIOS editorral lehet a device id-t modositani? En radedittel probalkoztam, de ott csak a gyartot lehet allitani.
Tovabbi erdekesseg, hogy a jelenlegi BIOST lementve az elso par sorban ugye ott van a GC-R9550GU-C3 szoveg aztan egy RADEON 9600 PRO string. A driver (ami most a doom3 hotfixes catalyst) RADEON 9600 SERIES-nek ismeri fel.
Ilyen Etrontech 3.3as votl regen par 9000pron is, es ha jol emlexem ott sem mentek 570-580fele. Legalabbis ami nalam volt az nem:)

.oOo.

(#50) Bagoly válasza Padree (#48) üzenetére


Bagoly
(senior tag)

Na ja a posta pénzbe kerül. Gondolom a ti kiskeresetek sem helyi nagykerbe jár cumóért, hanem pestre. Akkor neki is érvényesítenie kell a utiköltséget valahogy az árban (bár az is igaz, hogy mivel ő sok cuccot hoz a kártyáddal együtt fajlagosan olcsóbb tud lenni). Ott van viszont a kényelmes vidéki kiskeres esete, aki csak 7000-es radeont visz a boltjába, mert vidéken arra van pénz (Nem lenézésből írom, félre ne érts!), ha meg rendelsz egy kártyát tőle ki kell várnod míg feljön, esetleg nem olyan kártyát hoz (64bites, gyenge memó van rajta) te meg vagy átveszed tőle fájó szívvel, vagy nem, de akkor valószinűleg nem nagyon fog rendelni neked a továbbiakban semmit. A garihoz is fel kell hoznia a kártyát >> idő >> gariintézés is gáz. Szóval vannak előnyei és hátrányai mindkét verziónak. Te tudod neked melyik a jobb.

[Szerkesztve]

''A nagy Nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid Mának nézze túl szemem.''

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.